Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Zimbabwe Gonarezhou National Park

Letenka Zimbabwe Gonarezhou National Park


Ak máte radi cestovanie a chcete objavovať nové miesta plné krásnej prírody a divokých zvierat, určite by ste si mali naplánovať svoju cestu do Zimbabwe, do národného parku Gonarezhou. Tento národný park je jedným z najväčších v Zimbabwe a obýva ho množstvo druhov zvierat, ako napríklad slony, levy, nosené hyeny, leopardy a mnoho ďalších.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, môžete sa tešiť na nádherné scenérie, ako sú rieky, vodopády a rozľahlé lesy. Toto miesto by malo byť na zozname „must-visit“ miest pre každého, kto sa zaujíma o prírodu a jej krásy. Preto si určite kúpte letenku do Zimbabwe a navštívte tento úžasný národný park.

Na letenku do Zimbabwe môžete získať rôzne zľavy, keď plánujete svoju cestu skôr a rezervujete letenku vopred. Pri príchode do Zimbabwe si môžete požičať auto alebo sa môžete spojiť s miestnymi cestovnými kanceláriami, ktoré vám poskytnú všetky potrebné informácie o návšteve národného parku Gonarezhou.

Pri návšteve parku môžete byť ubytovaní v kempoch v parku alebo v miestnych hoteloch a rezortoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku.

V parku môžete využiť rôzne zábavné aktivity, ako je safari, turistika, kanoeing a mnoho ďalších. Pozrite sa na mnoho druhov zvierat, ktoré sú v parku chránené, a vychutnajte si krásu prírody a jej klid. Ak máte radi cestovanie a dobrodružstvo, návšteva parku Gonarezhou bude pre vás určite nezabudnuteľný zážitok.

Vybavte si letenku do Zimbabwe ešte dnes a pripravte sa na nevšednú dovolenku plnú zážitkov a radosti s vašimi priateľmi alebo rodinou. Navštívte národný park Gonarezhou a zažite prírodu v jej neopakovateľnej kráse!


Dovolenka Zimbabwe Gonarezhou National Park


Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne prírodnú krásu, divokú zver a nezabudnuteľné zážitky, potom je návšteva Gonarezhou National Park v Zimbabwe tou správnou voľbou. Tento národný park je jedným z najväčších a najkrajších chránených území v krajine a ponúka nespočetné množstvo príležitostí na objavovanie a dobrodružstvo.

Gonarezhou National Park sa nachádza na juhozápade Zimbabwe, pri hraniciach s Mozambikom a Juhoafrickou republikou. Jeho názov v preklade znamená "miesto divokých slonov" a práve títo ohromní tvorovia sú jednou z hlavných atrakcií parku. Park leží v oblasti, kde spolu žijú tri rôzne populácie slonov a vďaka rozsiahlej rozlohe národného parku je šanca na ich pozorovanie veľmi vysoká.

Okrem slonov tu môžete stretnúť aj množstvo ďalších zvierat, ako napríklad levy, gepardy, hyeny, zebry, antilopy a veľa rôznych druhov vtákov. Pre milovníkov vtáctva je tento park skutočným rajom, pretože tu možno nájsť viac ako 400 druhov vtákov, vrátane vzácnych a endemických.

Gonarezhou National Park je známy aj svojou nádhernou prírodnou scenériou a historickými pamiatkami. Park sa rozprestiera na úpätí pohoria Malilangwe a jeho krajina je charakterizovaná strmými skalnými stenami, údoliami, riekami a jazerami. Je to miesto, kde sa stretávajú pralesy, lesy miombo a otvorené hory. Preto je tu veľa miest na výlety a prechádzky, ktoré vám umožnia objaviť úchvatné vodopády, skalné formácie a rôzne prírodné úkazy.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, bude určite zaujímavé navštíviť Chilotu, starodávne miesto so skalnými maľbami a ruínami, ktoré sú dôkazmi o prítomnosti starodávných kultúr v tomto regióne.

Keď prídete do Gonarezhou National Park, máte možnosť si vybrať z rôznych typov ubytovania. Od kempingu až po luxusné sáfy, nájdete tu niečo pre každý rozpočet a štýl. Niektoré ubytovacie miesta ponúkajú jedinečné výhľady na prírodu a možnosť sledovať zvieratá priamo zo svojho balkóna.

Ak radi podnikáte dobrodružné výlety, ponúka sa vám aj možnosť safari alebo prieskumu piesočných rovín. Pre tých, ktorí majú radi adrenalín, je tu tiež možnosť skúsiť rafting na rieke Runde alebo prechádzku na slonovi.

Zimbabwe a najmä Gonarezhou National Park je skutočne jedinečným dovolenkovým cieľom. Užite si prírodnú krásu, zážitky so zverou a nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám tento národný park ponúka. Vykročte vstreti dobrodružstvu a objavte juhozápadnú Africkú krásu.


Ubytovanie Zimbabwe Gonarezhou National Park


Zimbabwe sa môže pochváliť tým, že vlastní jedny z najkrajších a najrozmanitejších prírodných oblastí na svete. Gonarezhou National Park, umiestnený v južnej časti Zimbabwe, nie je výnimkou. Tento park je domovom pre množstvo divokej zveri a rastlín, a jeho krása je taká, že si u nej môžete oddýchnuť od ruchu každodenného života. Ak plánujete navštíviť tento park, je dôležité vedieť, že existuje viacero možností ubytovania, medzi ktorými si môžete vybrať.

Camp Chilo Gorge

Camp Chilo Gorge je malý a exkluzívny kemp, ktorý sa nachádza priamo v srdci Gonarezhou National Park. Kemp ponúka ubytovanie v 4 luxusných stanoch s vlastnou kúpeľňou. Stanová dedina je obklopená zeleňou a ponúka nezabudnuteľný výhľad na park. Naša najobľúbenejšia časť kempu je vybudovaná na útese na brehu rieky Runde, odkiaľ môžete pozorovať žije veľkých krokodílov, rýb, korytnačiek a mnohé ďalšie zvieratá. Kemp ponúka aj stravovanie, ktoré je založené na miestnych ingredienciách a produktoch, aby ste dostali najlepší zážitok z juhoafrickej kuchyne.

Chilo Gorge Safari Lodge

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v blízkosti prírody, Chilo Gorge Safari Lodge je ideálnou voľbou pre vás. Nachádza sa v časti parku, ktorý sa volá Save Valley Conservancy a ponúka vám pohodlné ubytovanie s výhľadom na park. Pre tých, ktorí hľadajú väčšie ubytovanie, môžu sa rozhodnúť pre jedno z našich 10 luxusných apartmánov, ktoré sú vybavené vlastnou kúpeľňou a terasou. Ďalšie zariadenia v kempoch zahŕňajú reštauráciu s francúzskou, ako aj africkou kuchyňou a bazén, odkiaľ môžete pozorovať zvieratá, ktoré sa plazia na brehu rieky.

Singita Pamushana Lodge

Singita Pamushana Lodge je jedno z najluxusnejších ubytovacích zariadení v parku. Nachádza sa v súkromnej rezervácii Malilangwe Wildlife Reserve a ponúka vám pohodlné a luxusné ubytovanie v 8 apartmánoch s vlastnou kúpeľňou. Okrem ubytovania prispôsobeného najvyššej kvalite, tento kemp ponúka aj úžasné aktivity ako sú sledovanie levov, ktoré sa plazia v okolí, alebo návšteva miestnych Dedza umenia, ktoré sú známe svojou dichromatickou keramikou. Kemp taktiež obsahuje vonkajší bazén a reštauráciu, ktorá je otvorená počas celého dňa.

Vyhodnotenie

Tráviť čas v prírode v Zimbabwe môže byť skutočným zážitkom. S množstvom zvieracích druhov, ktoré tu môžete pozorovať, ako aj krásne scenérie a klimatické podmienky, budete mať nezabudnuteľnú dovolenku. Naša voľba ubytovania zahŕňa malé kempy a luxusné zariadenia, ktore tiež poskytujú vynikajúce služby a zariadenia. Ak teda plánujete navštíviť Gonarezhou National Park, nezabudnite zvážiť tieto možnosti ubytovania a rezervovať si svoje miesta s dostatočným predstihom. Vrelo vám odporúčame a určite si prídete na svoje.


Počasie Zimbabwe Gonarezhou National Park


Gonarezhou National Park je jedným z najkrajších parkov v Zimbabwe a je známy pre svoju bohatú faunu a flóru. Nachádza sa na juhu krajiny a je súčasťou väčšieho komplexu parkov medzi Zimbabwe, Juhoafrickou republikou a Mozambikom.

Počasie v tomto národnom parku je typické pre oblasť subsaharskej Afriky, s tropickým podnebím a suchými a mokrými obdobiami.

V suchom období, ktoré trvá od apríla do októbra, sa teploty pohybujú medzi 20 °C a 35 °C. Toto obdobie je typické pre nízku zrážkovú činnosť a vysokú relatívnu vlhkosť vzduchu. Rastliny sa prispôsobujú suchým podmienkam a mnohé trávy strácajú listy. Voda je obmedzená a mnoho zvierat sa zhromažďuje pri posledných zvyškoch vodných nádrží, čo robí túto dobu ideálnou pre pozorovanie zvierat.

Mokré obdobie nastáva od novembra do marca a je charakterizované vyššími zrážkami. Teploty zostávajú teplé, pohybujúce sa medzi 25 °C a 35 °C. Toto obdobie je najlepšie pre návštevníkov, ktorí majú radi zelenú krajinu a hojnosť vody. Množstvo riek, jazier a vodopádov je naplnené a park dostáva nový život. Rastlinstvo kvitne a prekvapuje nás širokou škálou farebných kvetov.

Gonarezhou National Park je domovom pre množstvo zvierat, ako sú sloni, žirafy, zebry, leopardi, ďateliny, antilopy a mnoho ďalších. Počasie v parku má vplyv na ich pohyb, správanie sa a obývanie, čo robí každú návštevu jedinečnou.

Okrem fauny a flóry ponúka park aj nádherné scenérie, vrátane impozantných sopiek a údolí. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzky a safari jazdy, kde môžu sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Gonarezhou National Park je jedným z najkrajších a najdivokejších národných parkov v Zimbabwe a jeho počasie hrá dôležitú úlohu v tom, akým spôsobom môžeme objavovať a spoznávať túto úchvatnú krajinu.


Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Gonarezhou National Park


1. Aké zvieratá je možné v parku vidieť?
V parku je možné vidieť slony, levy, gepardy, nosorožce, žirafy, krokodíly, hyenovité zvieratá a množstvo antilop a iných druhov.

2. Je v parku povolený safari?
Áno, v parku je povolené safari.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepší čas na návštevu parku je v suchom období medzi májom a októbrom.

4. Aké aktivity sa dajú v parku robiť okrem safari?
Okrem safari sa dá v parku robiť turistika, rybolov a štvorkolky.

5. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku stojí približne 15 USD pre miestnych a 30 USD pre turistov.

6. Je v parku dostupné ubytovanie?
Áno, v parku je dostupné ubytovanie v kempoch a chatkách.

7. Aká je vzdialenosť medzi Harare a parkom?
Vzdialenosť medzi Harare a parkom je približne 500 kilometrov.

8. Je v parku bezpečné?
Áno, park je pomerne bezpečný, ale treba dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

9. Je potrebné si v parku kúpiť dovolenku pod vedením ostreľovača?
Nie, nie je potrebné si kúpiť dovolenku s ostreľovačom, ale je to vhodné pre tých, ktorí chcú ísť na zvieracia pozorovania.

10. Aká je veľkosť parku?
Gonarezhou National Park má rozlohu okolo 5 000 kilometrov štvorcových.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách