Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Seychely Curieuse Island

Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Curieuse Island


Otázka 1: Čo môžem robiť na Curieuse Island na Seychelách?
Odpoveď: Na Curieuse Island môžete vyskúšať potápanie, kajakovanie, prístup k rušným plážam, pozerať želvy giganty, prírodné túry a ďalšie.

Otázka 2: Dá sa na Curieuse Island prespať?
Odpoveď: Áno, na ostrove sú dostupné ubytovacie možnosti vrátane kempov a bungalovov.

Otázka 3: Ako sa dostanem na Curieuse Island z hlavného ostrova mahe?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Curieuse Island je lodou, ktorú si môžete požičať od závislého pracovníka.

Otázka 4: Kedy je najlepší čas na návštevu Curieuse Island?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Curieuse Island je medzi aprílom a septembrom, kedy sú podmienky najlepšie na potápanie a vodné aktivity.

Otázka 5: Koľko stojí návšteva Curieuse Island?
Odpoveď: Náklady na návštevu ostrova budú závisieť od toho, ktorý plán si vyberiete, ale väčšinou očakávajte ceny od 50 dolárov do 100 dolárov za osobu.


Dovolenka Seychely Curieuse Island


Curieuse Island – Prírodný raj na Seychelách

Ak snívaš o nezabudnuteľnej dovolenke v exotickom prostredí, polopustenom pláži obklopenom bujnou vegetáciou a fascinujúcimi morskými tvormi, Seychely sú práve pre teba. A medzi týmito ostrovmi, do ktorých sa zamilujú aj najnáročnejší cestovatelia, sa nachádza jedno miesto, ktoré si musíš nechať ujsť - Curieuse Island.

Curieuse Island, ktorá je súčasťou Národného parku Curieuse Marine, je jedným z najneobyčajnejších a najkrajších ostrovov Seychel. Aj keď je jeden z najmenších, je to pokladnica prírodných krás a bohatstva. Najviac úžasnou vecou na tejto malebnej destinácii je jej bohatá biodiverzita a opatrenia na ochranu vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Po príchode na Curieuse Island ťa privíta jasná a číra voda, ktorá láka k okúpaniu sa a potápaniu. Pláže s ružovým pieskom sú útočiskom pre morské želvy, ktoré sem prichádzajú na hniezdenie. Priestor okolo pláže je bohatý na vegetáciu, vrátane kokosových palmových stromov a obrovských kaktusov. Po prechádzke po pláži môžeš pokračovať v objavovaní ostrova a vstúpiť do chránených oblastí s endemickými rastlinami a vzácnymi druhmi vtákov.

Jednou z hlavných atrakcií Curieuse Island je návšteva Curieuse Marine National Park, kde môžeš objaviť fascinujúci podmorský svet. Urob si snorkeling alebo potápaj sa a zaži divoké stretnutie s farbami morských živočíchov. Tu môžeš vidieť krásne koralové útesy, farebné ryby a morské želvy plávajúce v okolitej vode.

Okrem prírodných krás si môžeš vychutnať aj historické nálezy na Curieuse Island. Medzi nimi je slávny "Dom robberov" (House of Robber Baron), pôvodne belgický konzulát postavený v 19. storočí. Tento historický dom je teraz zrekonštruovaný a slúži ako múzeum, kde môžeš spoznať históriu ostrova a jeho význam pre Seychely.

Ak si milovník prírody a chceš stráviť dovolenku v úplne inej atmosfére, určite by si nemal vynechať Curieuse Island. Toto ostrovné útočisko je nielen pekné miesto, kde sa môžeš zrelaxovať a oddychovať, ale je to aj miesto bohaté na prírodné zázraky a kultúrne dedičstvo.

Ak máš radi dobrodružnú dovolenku s príležitosťou objavovať krásy prírody, Curieuse Island je ideálna destinácia pre teba. Takže si vyhrň rukávy, zbieraj svoj batoh a poď sa pokochať jednou z najkrásnejších destinácií na Seychelách.


Ubytovanie Seychely Curieuse Island


Ak hľadáte unikátne miesto na vašej nasledujúcej dovolenke, Seychely by mohli byť tou správnou voľbou. Nachádzajú sa v Indickom oceáne a vďaka svojmu malebnému prírodnému prostrediu a izolovanosti od sveta, sú tým správnym miestom pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú dovolenku. Ak túžite po najneďalejšom ostrove archipelagu, určite by ste si mali dopriať pobyt na Curieuse Island.

Ubytovanie na Curieuse Island je rovnako unikátne ako ostrov sám. Výber možností bývania je tu, samozrejme, obmedzený, ale všetky ponúkajú bezkonkurenčný výhľad na modré more a okolitú prírodu.

Ak hľadáte niečo luxusné, môžete si zvoliť z hotelov, ktoré ponúkajú pokojovú službu a súčasne sú obklopené prírodou. Takýmto príkladom je Bliss Hotel, ktorý má šesť izieb s klimatizáciou, vonkajším bazénom a dokonca aj vlastnú pláž.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu viac autentické a v súlade s prírodou, existujú tiež možnosti ubytovania vo veľmi jednoduchých chatách. Výhodou je, že si môžete urobiť online rezerváciu cez oficiálne stránky ostrova. Curieuse Island Lodge ponúka možnosť ubytovania v drevených chatách alebo stane. Okrem toho sa nachádza v blízkosti mnohých pláží, ako aj priamo v národnom parku Curieuse Island, ktorý ponúka zážitky ako sledovanie korytnačiek a dravcov.

Ostrov sa nachádza tiež v blízkosti mnohých jachtových prístavov, takže ak doplujete na vlastnej jachte, môžete pristáť priamo na kanáli, ktorý sa nachádza na severovýchodnom konci ostrova. Týmto spôsobom si môžete užiť maximum pôvabu ostrova a svoju dovolenku si prispôsobiť podľa vlastných predstáv.

Či už si zvolíte luxusné ubytovanie alebo niečo jednoduchšie v súlade s prírodou, pobyt na Curieuse Island vám určite nezostane nezapamätaný. Ostrov ponúka jedinečné atrakcie, ktoré môžu byť pre vás nezabudnuteľné. Svoj pobyt si môžete plánovať podľa toho, aké aktivity vás zaujímajú, ako je napríklad plávanie, potápanie, rybolov, kajakárstvo a ďalšie. So svojim jedinečným prírodným prostredím a obmedzeným počtom návštevníkov, Seychely a Curieuse Island určite patria medzi najšpeciálnejšie miesta na svete.


Počasie Seychely Curieuse Island


Seychely sú krásnym ostrovným štátom v Indickom oceáne, ktorý sa skladá z 115 ostrovov. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj ostrov Curieuse. Tento ostrov sa nachádza len niekoľko kilometrov severozápadne od ostrova Praslin, ktorý je druhým najväčším ostrovom Seycheľ.

Počasie na Seychelách sa často líši v závislosti od obdobia a miesta, ale prevažne je tropické. Tento fakt platí aj pre ostrov Curieuse. Na tomto ostrove panuje celoročne teplé, vlhké a mierne počasie. Teploty sa pohybujú medzi 24 a 32 stupňami Celzia s miernymi výkyvmi, najmä v období dažďov.

Curieuse Island je známy svojimi nezvyčajnými druhmi fauny a flóry. Sú tu rozsiahle mangrovníky, ktoré zabezpečujú biotop pre mnoho rýb a druhy vtákov, ktorí tečú na ostrov. Na ostrove sa nachádza aj rezervácia morských korytnačiek, kde môžete pozorovať tiež rôzne druhy korytnačiek, vrátane gigantických korytnačiek Seychel.

Počas jarnej sezóny, ktorá trvá od marca do apríla, prichádzajú dažde a vlhkosť sa zvyšuje. Teploty sú však stále príjemné a vhodné pre turistov na pláži. Od mája do septembra panuje na ostrove Curieuse suché obdobie. Teploty sa stále držia medzi 25 a 28 stupňami Celzia, a tak je toto obdobie ideálne na turistiku a pozorovanie zvierat.

Aj keď je Seychely známy pre svoje krásne pláže, mali by ste počas návštevy ostrova Curieuse dbať na to, že ide o chránený ostrov s mnohými unikátnymi druhmi živočíchov a rastlín. Turisti sú povinní rešpektovať miestnu faunu a flóru, čo znamená, že na plážach nenájdete žiadne hotelové rezorty ani stánky s občerstvením.

Ak hľadáte miesto plné nevyhnutnej prírody a chcete sa zlepšiť s nejakými unikátnymi druhmi zvierat, ostrov Curieuse je určite miesto pre vás. S týmto počasím a tropickým klimatom môžete navštíviť tento ostrov kedykoľvek počas roka a získate prístup k nezabudnuteľnému dobrodružstvu.


Letenka Seychely Curieuse Island


Seychely sú skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú krásne pláže, tajomné džungle a nezabudnuteľné zážitky. A keďže Seychely sú ostrovnou krajinou, väčšina z nich sa dostane tam jedine cez letenku.

Jednou z najkrajších ostrovov Seychel je Curieuse Island. Táto neobyčajná zem sa pýši bielym pieskom, tyrkysovou vodou a bohatou faunou, ktorá privoláva návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Medzi najväčšie lákadlá patrí skvelé šnorchlovanie, ktoré návštevníkom umožňuje objaviť jaskyne, korály a rôzne druhy rýb.

Letenky na Seychely sa dajú nájsť v rôznych cenových kategóriách a k dispozícii sú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú rôzne lety a možnosti. Ak sa rozhodnete navštíviť Seychely, určite si nechajte dosť času na objavovanie ostrova, odpočinok na pláži a ochutnávanie miestneho jedla.

Curieuse Island si získava srdcia turistov nielen vďaka svojim krásam, ale aj vďaka svojej histórii. Kúsok od pláže sa nachádza prírodná rezervácia, ktorá v minulosti bola miestom, kde sa starali o malomľa Japonský. Dnes je toto miesto domovom mnohých obrovských korytnačiek a kozorožcov, ktoré sa stali obľúbenými zvieratami návštevníkov.

Letenka na Seychely, najmä na Curieuse Island, sa stáva zážitkom, ktorý návštevníci nikdy nezabudnú. Táto krajina ponúka niečo pre každého a jej neobyčajné krásy zaručujú, že návštevníci sa sem budú chcieť vrátiť znova a znova. Ak plánujete v letnom období dovolenku, tak Seychely by určite mohli byť vašou volbou.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách