Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Portugalsko Berlengas

Ubytovanie Portugalsko Berlengas


Portugalský ostrov Berlengas je jedným z najkrajších miest pre dovolenku v krajine. Jeho neobvyklý prírodný scenérie, malebné pláže a bohaté podmorské dno lákajú turistov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť túto ostrovskú oázu, je potrebné zabezpečiť si ubytovanie.

Berlengas ponúka rôzne možnosti ubytovania pre turistov. Návštevníci majú možnosť si zvoliť medzi tradičnými hotelmi, penziónmi, apartmánmi alebo stanovými tábormi.

Jedným z možností je pobyt v miestnom hoteli. Väčšina hotelov na ostrove ponúka výhľad na more a vybavenie, ktoré zabezpečuje vašu pohodlnú a príjemnú dovolenku. Okrem toho budete mať prístup k atrakciám a zábave nachádzajúcim sa na ostrove.

Ak preferujete trochu viac súkromia, môžete si prenajať apartmán alebo chalupu na ostrove. Tieto ubytovacie zariadenia poskytujú hostiteľom možnosť samostatného stravovania a väčšiu slobodu pri plánovaní svojho času. Väčšina apartmánov a chalúp na Berlengas má výhľad na more a nachádza sa v tesnej blízkosti pláže.

Pre tých, ktorí uprednostňujú prírodu a dobrodružstvo, je možné tiež stanovať na ostrove. Mnoho stanových táborov poskytuje základné zariadenie, ako sú toalety a sprchy. Stanovanie vám umožňuje stráviť noc pod hviezdami a skúmať krásy Berlengas zblízka.

Pri výbere ubytovania na ostrove Berlengas je dôležité venovať pozornosť dostupnosti a rezervovať si miesto vopred. Vzhľadom na obmedzený počet ubytovacích zariadení na ostrove môže byť ťažké získať rezerváciu na poslednú chvíľu.

Po príchode na ostrov si môžete vychutnať nádhernú prírodu, prechádzky po útesoch a výlety na okolité pláže. Berlengas ponúka aj možnosti vodných športov, ako je potápanie, kajakovanie a rybolov. Nezabudnite si návštevu miestneho majáka, ktorý ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Berlengas je jedinečným miestom, kde možno nájsť krásu prírody a pokoj od ruchu veľkého mesta. Je to ideálne miesto pre odpočinok a relaxáciu. Ak hľadáte ubytovanie v tejto časti Portugalska, neváhajte si vybrať medzi jednou z mnohých možností ubytovania na ostrove Berlengas.


Dovolenka Portugalsko Berlengas


Portugalsko Berlengas - ideálna dovolenka na nádherných ostrovoch

Ak hľadáte miesto pre svoju ďalšiu dovolenku, ktoré je očarujúce a ponúka jedinečný prírodný zážitok, Portugalsko Berlengas je správna voľba pre vás. Nachádza sa na Atlantickom oceáne, približne 10 kilometrov od pobrežia Portugal­ska. Tieto nádherné ostrovy poskytujú turistom útočisko od každodenného zhonu a ponúkajú možnosť objaviť okúzlovanie prírody a morských zázrakov.

Skladajú sa z troch hlavných ostrovov - Berlenga Grande, Estelas a Farilhões-Forcados, a malých skalnatých útesov. Berlenga Grande je najväčší z nich a vytvára centrálnu časť s architektonickým divom v podobe majáku na vrchole ostrova. Maják je otvorený aj na prenocovanie, čo je pre mnohých turistov zážitok ako z rozprávky.

Berlengas je domovom mnohých zriedkavých vtákov, ako sú havrani, rorýsi alebo ibisy. Pre milovníkov vtáctva je toto miesto neodolateľné, keďže ponúka možnosť pozorovať tieto vzácne druhy vo svojej prirodzenej rezervácii. Okrem toho, morské vtáctvo je aj fascinujúce a počas plavby okolo ostrovov sa môžete tešiť z pohľadu na tulene a delfíny.

Berlengas je tiež známe svojimi čarovnými plážami a jaskyňami. Preskúmajte nekonečné piesočnaté pláže s tyrkysovou vodou, ktorá vytvára vizuálne scenérie ako z pohľadnice. Jednou z najpopulárnejších pláží je Pláž Concha, ktorá ponúka útočisko a slnečné kúpele. Ak ste dobrodružne založený a radi objavujete nové miesta, mali by ste navštíviť slávny South Bay, jedinečnú jaskyňu, ktorá je prístupná iba počas odlivu.

Berlengas je tiež obľúbená medzi potápačmi, aby objavili bohatý morský život. Azúrové vody Atlantiku vo vás zanechajú úžasný dojem, a či už rozhodnete pre voľné potápanie alebo pre profesionálne vedené potápanie, budete mať príležitosť obdivovať živé koraly, rôzne druhy rýb a iné morské tvory.

Ak chcete stráviť viac času na Berlengas, vyzerá to ako výlet do minulosti. Na malom dedinke sú iba tri reštaurácie a pár malých obchodíkov, kde si môžete kúpiť suveníry. Nájdete tu aj malý kláštor, ktorý bol postavený v 16. storočí. Môžete prejsť triedou a vychutnať si panorámu ostrova z vrcholu.

Práve táto jedinečná príroda a pokojné prostredie sú to, čo robí Berlengas odlišným od iných dovoleniek. Ak poznávateľské cesty, krása prírody a morská fauna sú vašou vášňou, potom by ste svoju nasledujúcu dovolenku nemali plánovať nikde inde ako na Portugalsko Berlengas.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Berlengas


1. Ako sa dostanem z Portugalska na ostrovy Berlengas?
- Existuje pravidelná trajektová služba zo španielskej dediny Peniche do ostrova Berlenga.

2. Koľko trvá plavba z Peniche na ostrovy Berlengas?
- Plavba z Peniche na ostrovy Berlengas zvyčajne trvá približne 45 minút.

3. Ak je povolený čas pobytu na ostrovoch Berlengas?
- Závisí od sezóny, ale zvyčajne je povolený čas pobytu 4 až 6 hodín.

4. Môžem si prenajať ubytovanie na ostrovoch Berlengas?
- Nie, na ostrovoch Berlengas sa nachádza iba jedno ubytovanie - Berlenga Island Lodge. Je to jediné miesto, kde je možné zostať na ostrove cez noc.

5. Sú na ostrovoch Berlengas nejaké reštaurácie alebo obchody?
- Na ostrovoch je niekoľko reštaurácií, kaviarní a miest, kde je možné si niečo kúpiť, ale zásobovanie je obmedzené kvôli odľahlému umiestneniu ostrova.

6. Aké aktivity sú možné na ostrovoch Berlengas?
- Na ostrovoch je možné sa vydať na prechádzky, vodné športy, potápať sa a šnorchlovať. Je tiež možné navštíviť svetelný dom, múzeum alebo si oddýchnuť na jednej z pláží.

7. Ako pevné je miesto pôvodu trajektového spojenia z Peniche na ostrovy Berlengas?
- Trajekty z Peniche na ostrovy Berlengas premávajú vo väčšine roka, ale môže byť ovplyvnené poveternostnými podmienkami. V prípade nepriaznivého počasia by mohli trajekty byť zrušené.

8. Je povolené táboriť na ostrovoch Berlengas?
- Nie, táborenie na ostrovoch Berlengas nie je povolené.

9. Aké zvieratá a vtáky sa dajú pozorovať na ostrovoch Berlengas?
- Ostrovy Berlengas sú známe svojou bohatou faunou a vtáčou populáciou. Medzi najznámejšie druhy patria chaluhy, albatrosy, rorquals a delfíny.

10. Ktorá doba roka je najlepšia na návštevu ostrovov Berlengas?
- Najlepšia doba na návštevu ostrovov Berlengas je v lete, keď je teplé počasie a vhodné podmienky pre outdoorové aktivity.


Počasie Portugalsko Berlengas


Berlengas je malý ostrov v Atlantickom oceáne patriaci k Portugalsku. Nachádza sa približne 10 kilometrov od pobrežia portugalského mesta Peniche. Tento ostrov je jedným z najlepšie chránených oblastí v Európe a je súčasťou rezervácie biosféry UNESCO. Okrem zaujímavej fauny a flóry je toto miesto aj známe svojim jedinečným počasím.

Počasie na ostrove Berlengas je priam ideálne pre pestovanie bohatej vegetácie a zabezpečenie bohatého života morských rias a rýb v okolitých vodách. Najvhodnejší čas na návštevu tohto ostrova je medzi jarnými mesiacmi apríl a jún, ale aj júl a august ponúkajú príjemné počasie.

V tomto období je na Berlengase bežné teplota okolo 20 až 25 stupňov Celzia. Tieto mierne a príjemné teploty prilákajú mnoho turistov, ktorí prichádzajú objavovať bohatstvo ostrova. Ostrov je domovom mnohých druhov vtákov, ako napríklad supov a sokolov, čo je zásadné pre milovníkov ornitológie.

Okrem toho, Berlengas ponúka aj niekoľko krásnych pláží na relaxáciu a opaľovanie. Svojou čistou vodou a bielou piesočnatou plážou láka mnoho návštevníkov, ktorí sa chcú osviežiť v Atlantickom oceáne.

Počas letných mesiacov môžu byť aj mierne daždové obdobia, takže je vhodné zabaliť si do batožiny niektoré pršiplášte. Voda má príjemnú teplotu, takže si môžete dopriať plávanie aj vtedy, keď je vonku trochu chladnejšie.

Zimné mesiace decembra a januára prinášajú chladnejšie a viac dažďové počasie. Teploty sa môžu pohybovať okolo 15 až 18 stupňov Celzia. Napriek tomu je Berlengas stále atraktívnym miestom aj v zime. Svetlomorská klíma a okolité vzdušné prúdy zabezpečujú dostatok vlhkosti pre zeleň, takže mnoho miestnych rastlín kvitne aj v týchto chladnejších mesiacoch.

Ak sa rozhodnete navštíviť Berlengas, nezabudnite si so sebou zobrať primerané oblečenie pre rôzne typy počasia. Spravte si čas na prechádzku po ostrove a objavovanie svojich prírodných krás. Nech už príde čokoľvek, počasie na ostrove Berlengas vám ponúkne jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Portugalsko Berlengas


Portugalsko je krajinou bohatou na krásne miesta, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto fascinujúcich miest je arhipelág Berlengas. Tento ostrovný komplex, nachádzajúci sa pri pobreží Portugalska, je dokonalým útočiskom pre prírodové milovníkov, milovníkov dobrodružstva a tých, ktorí hľadajú únik od každodenného zhonu.

Cesta do Berlengas začína letením do Portugalska. Našťastie, existuje niekoľko alternatívnych letísk, ktoré sú vhodné pre túto destináciu. Najlepšou možnosťou by bolo pristáť na letisku v Lisabone, hlavnom meste Portugalska. Let z väčších európskych miest ako Paríž, Londýn alebo Madrid trvá približne dve až tri hodiny. Po pristátí v Lisabone je však potrebné pokračovať na cestu do prístavu Peniche, odkiaľ sa lodiami dostane na pokojné vody Berlengas.

Keď sa nachádzate na Berlengas, môžete sa tešiť na niečo jedinečné. Arhipelág je známy svojimi majestátnymi skalnatými útesmi, vyrezávanými oceánom, ktorý ich obklopuje. Bezpochyby, jedným z hlavných lákadiel Berlengas je ich biodiverzita. Ostrovy sú domovom pre množstvo vzácnych druhov vtákov a morských živočíchov, vrátane hniezdiacich a migrujúcich vtákov, tulení, delfínov a niekoľkých druhov tučniakov.

Väčšina návštevníkov Berlengas si užíva pobrežnú túru okolo ostrova, ktorá poskytuje úchvatné výhľady na okolitý prírodný ráz. Turistika tu však nie je jedinou aktivitou, ktorú tu možno robiť. Mnoho návštevníkov sa vyberie na vodný výlet a prepláva k jednej z malých romantických pláží alebo prezkúmať podmorský svet pri potápaní. Zároveň si tu môžete pozrieť čarovný Berlengas maják, jeden z najstarších majákov v Portugalsku.

Okrem prírodného krásy sa na Berlengas nachádza aj niečo pre históriu a kultúru. Na hlavnom ostrove je pevnosť Forte de São João Baptista, ktorá bola postavená na ochranu prístavu. Táto pevnosť je dnes sprístupnená pre návštevníkov. Môžete prečítať históriu miesta, navštíviť múzeum a dokonca sa zúčastniť výstavy. Je to jedinečná príležitosť pre tých, ktorí majú záujem o historickú stránku arhipelágu.

Pokračovanie letením na Berlengas je nepochybne vzrušujúcim dobrodružstvom. Od unikátnej prírody až po históriu a kultúru, Berlengas má všetko, čo by mohol milovník prírody a dobrodruh hľadať. Ak plánujete navštíviť Portugalsko, nevynechajte túto úchvatnú destináciu.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách