Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Malta Xemxija

Najčastejšie otázky a odpovede Malta Xemxija


Otázka: Aké je počasie v Xemxija na Malte?

Odpoveď: Počasie v Xemxija na Malte býva väčšinou slnečné a teplo, priemernej teploty sa pohybujú okolo 25°C. V lete býva vysoká vlhkosť a zvýšené riziko prehriatia organizmu.

Otázka: Koľko stojí taxi z letiska na Xemxiju?

Odpoveď: Ceny za taxi z letiska do Xemxije sa pohybujú okolo 25-30 eur v závislosti od množstva batožiny a počtu pasažierov. Odporúčame využiť oficiálnu taxi službu.

Otázka: Kde sa dá najlepšie kúpať v Xemxiji?

Odpoveď: Pláže v Xemxiji nie sú veľké, ale sú krásne a čisté. Najlepšie pláže sú Coral Lagoon, Armier Bay a Little Armier.

Otázka: Ako sa dostanem z Xemxije do Valletty?

Odpoveď: Do Valletty sa dá dostať autobusom alebo loďou. Autobus do Valletty trvá asi 45 minút, loďou cestou trvá približne 20 minút.

Otázka: Kde sa v Xemxiji nachádzajú najlepšie reštaurácie?

Odpoveď: V Xemxiji sa nachádza množstvo reštaurácií rôznych kuchýň. Najlepšie recenzie majú reštaurácie The Stone Crab, Il-Merill, La Vela a Waterfront Hotel Restaurant.

Otázka: Je v Xemxiji možné zapožičať si auto?

Odpoveď: Áno, v Xemxiji a v celej Malte je možné zapožičať si auto. Odporúčame využiť overené a spoľahlivé prenájmy automobilov.

Otázka: Kam sa dá ísť na výlet z Xemxije?

Odpoveď: Z Xemxije sa dajú podnikať krásne výlety po celej Malte. Odporúčame navštíviť Gozo, Comino, Modrú jaskyňu, Vallettu a Popeye Village.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Xemxiji?

Odpoveď: V Xemxiji sa nachádzajú mnohé malé obchodíky, predajne potravín a suveníry. Najlepšie nákupy sa dajú robiť v Slieme, kde sa nachádza nákupné centrum The Point.

Otázka: Ako sa dá dostať z Xemxije na letisko?

Odpoveď: Najlepšie sa dá dostať z Xemxije na letisko autobusom alebo taxíkom. Autobusové spojenie trvá asi 45 minút, taxi cesta trvá približne 30 minút. Odporúčame si vopred zarezervovať taxi alebo využiť oficiálnu zastávku taxíkov na letisku.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v blízkosti Xemxije?

Odpoveď: Najlepšie pláže v blízkosti Xemxije sú Coral Lagoon, Armier Bay a Little Armier. Väčšie pláže a vodné atrakcie sa nachádzajú v Slieme a Bugibbe.


Počasie Malta Xemxija


Malta je známa svojím teplým, slnečným počasím, a oblasť Xemxija nie je výnimkou. Nachádza sa na severozápadnom pobreží Malty a vychádza na Stredozemné more. Toto miesto ponúka ideálne klimatické podmienky pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť chladným zimám a hľadajú príjemné teploty počas celého roka.

Počasie na Malte je charakteristické pre mediteránsky región so suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. V Xemxiji začína horúce a suché obdobie v máji, kedy teploty stúpajú často nad 25°C a slnečné dni sú bežné. Leto je obdobím s nejhorúcejším počasím, s najteplejšími mesiacmi júlom a augustom, kedy môže teplota dosiahnuť až 35°C.

V septembri a októbri sa teplota stále drží na príjemnej úrovni okolo 25°C a more je dostatočne teplé na plávanie. Aj keď sa v novembri a decembri začína zníženie teplôt, stále sa dá vychutnať príjemné počasie s teplotami okolo 20°C. Zima na Malte je mierna a krátkodobé studené vlny sú zriedkavé.

Xemxija má vďaka svojej polohy pri pobreží výhodu oceánskeho vplyvu, vďaka čomu sú teploty miernie a príjemné. Vzhľadom na to, že Xemxija je lemovaná morom, sopkou a útesmi, dôsledkom je mierny fénový efekt, ktorý výrazne zvyšuje teploty až o 2-3 stupne.

Toto príjemné počasie na Malte v Xemxiji robí túto oblasť ideálnym miestom pre turistov, ktorí radi trávia čas vonku. Môžete si dopriať opaľovanie alebo si užívať vodné športy na pláži, ktorá je voľne prístupná a ponúka krásny výhľad na more.

Okrem slnečných a teplých dní sa v Xemxiji vyskytujú aj mierni až silní vietri. Najviac vetrové obdobie je na jar, čo môže priniesť mierne chladnejšie teploty, ale stále v rozmedzí 18-22°C, čo je stále príjemné pre aktivity vonku.

V zime môžete očakávať trochu viac zrážok, ale obyčajne sú len krátke abnormálne obdobia dažďa. Väčšiu časť zimy je ešte stále suchá a teploty sa pohybujú okolo 15-18°C. Obyvatelia aj návštevníci si obľubujú túto oblasť práve pre tento miernejší zimný podnebný charakter.

Celkovo, Xemxija na Malte ponúka veľmi príjemné počasie počas celého roka, s teplotami, ktoré umožňujú vonkajšie aktivity a slnečné dni, takže si môžete vychutnať všetky krásy tejto čarovnej oblasti. Ak hľadáte destináciu s teplým a slnečným počasím, Xemxija na Malte je výbornou voľbou.


Ubytovanie Malta Xemxija


Malta je jeden z najobľúbenejších turistických miest v Stredomorí, v ktorom sa nachádza množstvo nádherných miest a pláží. Jednou z pokojných lokalít, kde si môžete vychutnať krásy Malty, je Xemxija.

Xemxija je malá obec na severe Malty, nachádzajúca sa medzi mestami St. Paul's Bay a Mellieha. Je to pokojné a malebné miesto obklopené kopčekmi a nádhernými výhľadmi na Stredozemné more. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj od rušnej atmosféry iných turistických oblastí Malty.

V Xemxiji nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré uspokoja rôzne potreby a rozpočet. Mnoho hotely a apartmánových komplexov ponúka ubytovanie s výhľadom na more, čím vytvára tú pravú dovolenkovú atmosféru. Niektoré hotely majú aj bazény a wellnes centrá, kde si hostia môžu oddýchnuť a užiť si pokojné chvíle.

Apartmány sú tiež veľmi populárnou možnosťou ubytovania v Xemxiji. Mnoho z nich sa nachádza v blízkosti pláže alebo sú obklopené nádhernou prírodou, čo ponúka hostiteľom nespočetné možnosti na relaxáciu a aktivity na čerstvom vzduchu. Apartmány sú vybavené vlastnou kuchyňou, takže hostia si môžu pripravovať vlastné jedlá a cítiť sa ako doma.

Xemxija je tiež známa pre svoju bohatú ponuku reštaurácií a barov. Turisti môžu ochutnať miestne špeciality a medzinárodné jedlá, či už v jednom z rybárskych prístavov, kde si môžu vychutnať čerstvé morské plody, alebo v jednom z tradičných maltézskych reštaurácií. Niektoré z týchto podnikov ponúkajú aj večerné zábavné programy, pri ktorých sa môžete pohrať s miestnymi tancami a hudbou.

Okrem pobytu na pláži a ochutnávania miestnych jedál môžu návštevníci Xemxije objavovať aj okolité atrakcie. Napríklad niekoľko minút jazdy od Xemxije je prírodný park Majjistral, kde sa môžete prejsť peknými prirodzenými cestami a vychutnať si nádherné výhľady. Okrem toho môžete navštíviť aj najstaršie megalitické svätynne na Malte, ako je Għajn Ħadid, Torri ta’ Ħal Saflieni a Ġgantija.

Xemxija na Malte je ideálnym miestom, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať na pláži alebo objavovať okolité turistické atrakcie. Jeho pokojné prostredie a nádherné výhľady na more robia z tohto miesta skutočný raj pre dovolenku. Nech ste turista, ktorý si vyberie hotel alebo apartmán, môžete sa tešiť na skvelé služby a pohodlné ubytovanie.

Ak hľadáte ideálne miesto pre váš oddych na Malte, Xemxija je bezpochyby miestom, ktoré je potrebné mať na zreteli. S výhodnými ponukami ubytovania a krásami tohto miesta si môžete skutočne vychutnať dovolenku svojich snov.


Letenka Malta Xemxija


Letenky do Malty sú populárnou voľbou pre milovníkov histórie, kultúry a prírodných krás. Medzi klenoty tejto krajiny patrí bez pochýb malé prímorské mestečko Xemxija, ktoré ponúka návštevníkom pohodlné a príjemné ubytovanie, zábavu a oddych.

Xemxija je neuveriteľne malebné útočisko, ktoré vás prekvapí vodami karibského typu, ktoré jej obklopujú, akoby bola z inej planéty. Okrem toho je v oblasti mnoho tradičných tavern a reštaurácií, kde môžete ochutnať kulinárske špeciality z Malty.

Pokiaľ hľadáte kultúrnu aktivitu, v blízkosti sa nachádza prírodné zázemie a histórické pamiatky. Najzaujímavejšou z týchto pamiatok je úchvatný Palazzo Parisio, ktorý pravidelne hostí mnoho programov kultúry a umenia, výstavy, koncerty a spoločenské podujatia.

Okrem toho môžete navštíviť aj prekrásny park Kennedy Grove, ktorý sa nachádza v tejto oblasti. Je to perfektné miesto na prechádzky, relaxáciu a pikniky. Ďalšou atrakciou sú majáky, z ktorých nevidno zvyšky žiadnych zložitých kontajnerov alebo rokovacích stolov. Sú jednoducho ako umelecká diela stojace na útese.

Vybrať si letenku do Xemxija v Malte je ideálne, ak sa chcete cítiť ako doma a zároveň preskúmať krásy tohto neobyčajného miesta. Bude to nezabudnuteľné dobrodružstvo pre všetkých, ktorí túžia po vzrušení a romantike. Tak poďte na dobrodružstvo a užite si krásy Malty v Xemxija.


Dovolenka Malta Xemxija


Malta je krásna krajina nachádzajúca sa v Stredomorí. Je to raj pre milovníkov pláží, turistiku, kultúru a históriu. Xemxija je jednou z popularných častí Malty, kde turisti radi trávia svoju dovolenku.

Xemxija je malebné prímorské mestečko na severe Malty, v blízkosti Bugibby a St. Paul's Bay. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí milujú pokoj a kľud. Xemxija sa nachádza z diaľky len 15 minút od hlavného letiska na Malte a ponúka vynikajúce ubytovanie pre návštevníkov. K dispozícii sú mnohé hotelové komplexy a apartmány, ktoré ponúkajú prvotriedne služby vo veľmi priateľskom prostredí.

Xemxija je ideálny cieľ pre plachtárov, ktorí môžu využiť moderné zariadenia a ponuky, ktoré sú k dispozícii vo väčšine plážových rezortov v okolí. Pre rodiny s deťmi alebo milovníkov pláží je tu mnoho pláží v blízkosti Xemxija, ktoré určite stojí za návštevu. Medzi týmito plážami sú zlatá pláž Golden Bay, Paradise Bay a Mellieha Bay, ktoré sú všetky dobre vybavené a ponúkajú pre návštevníkov rôzne typy zábavy.

Malta je tiež známa svojimi mnohými mnohonásobne ocenenými kultúrnymi pamiatkami, ktoré vás spätne prenesú do histórie. Najpopulárnejšie pamiatky a turistické atrakcie v okolí Xemxija sú napríklad Mešita Mosta, Hypogeum, Valletta, Gozo a niekoľko kostolov, ktoré sú roztrúsené po celej Malte.

Okrem turistických atrakcií, kultúry a pláží Xemxija ponúka aj zdravý dávkovač adrenalínu. Turisti môžu využiť rôzne formy outdoorových aktivít, ako sú rybolov, jazda na koni, jazda na bicykli, potápanie a gombalovanie. V prípade, že hľadáte viac adrenalinových aktív, môžete absolvovať i tandemový zoskok alebo vydať sa na výlet na lodičkách, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na okolité oblasti.

Všetky tieto faktory robia Xemxija ideálnou destináciou pre dovolenky. Čisté pláže, dokonalé ubytovanie, vynikajúce turistické atrakcie a množstvo outdoorových aktivít robia z Xemxija jedno z najatraktívnejších miest na Malte. Dnes sa rozhodnite, strávte svoju dovolenku v tomto krásnom kúte Stredomoria a zážite pravý dávku radosti a blahobytu.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách