Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Malta Valletta

Ubytovanie Malta Valletta


Malta je krásny ostrov plný histórie, kultúry a prírodných krás. Jeho hlavné mesto Valletta je jedným z najobľúbenejších miest, ktoré turisti na Malte navštevujú. Ak plánujete cestu do Valletty, je dôležité si priskrbiť vhodné ubytovanie.

Prvou voľbou pre ubytovanie v Vallette je hotel. Mesto ponúka širokú škálu hotelov rôznej úrovne a cenových kategórií, takže si určite vyberiete niečo pre seba. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov so všetkými možnými službami a zariadeniami až po cenovo dostupnejšie možnosti pre cestovateľov s menším rozpočtom. Väčšina hotelov má skvelú polohu v blízkosti historických pamiatok a hlavných turistických atrakcií, čo je veľkou výhodou.

Ak vám hotel nie je ideálnou voľbou, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v apartmáne. V Vallette je mnoho ponúk súkromných apartmánov, ktoré sú často lacnejšou a pohodlnejšou alternatívou. Apartmány vám poskytnú väčšiu slobodu a sú ideálne pre dlhodobejší pobyt. Väčšina z nich je moderne zariadená a vybavená kuchynkou, čo je veľkou výhodou, ak si chcete pripraviť vlastné jedlo. Mnohé apartmány majú aj pekný výhľad na okolité historické budovy a ulice.

Pokiaľ preferujete autentický zážitok a radi spoznávate miestnu kultúru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných domoch alebo penziónoch. Na Maltu sa stále viac pestuje myšlienka "ubytovanie u miestnych", čo je skvelý spôsob, ako spoznať miestnu kultúru, tradičné jedlá a životný štýl. Mnoho Malťanov ponúka ubytovanie vo svojich domoch za prijateľnú cenu a ochotne vás udomácni. Týmto spôsobom môžete zažiť pravú maltskú pohostinnosť a poznať jedinečné tradície a zvyky.

Niektorí cestovatelia uprednostňujú ubytovanie v hosteli. Valletta má niekoľko cenovo dostupných hostlov, kde môžete stráviť noc s ostatnými cestovateľmi. Hostely ponúkajú spoločné izby alebo súkromné izby, pričom väčšina ponúka zdieľané sociálne zariadenia. Táto forma ubytovania je skvelá pre mladších cestovateľov, ktorí hľadajú štedré možnosti a radi stretávajú nových ľudí.

Valletta je živé a pulzujúce mesto, ktorého centrum je zároveň menšie a kompaktné. Väčšina ubytovania je preto výhodne situovaná v rámci mesta, čo vám umožňuje preskúmať všetky pamiatky a atrakcie pešo. Neváhajte stratiť sa v úzkych uličkách mesta a objavujte skryté kostoly, múzeá, obchody a reštaurácie.

Ak sa chystáte navštíviť Vallettu na Malti, určite si priskrbiť ubytovanie vopred. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, apartmány, súkromné domy alebo hostely, Valletta ponúka širokú škálu možností, ktoré vyhovujú všetkým rozpočtom a preferenciám. Užite si svoj pobyt v tomto úžasnom meste a objavujte jeho jedinečnú atmosféru.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Valletta


1. Ako sa dostanem z letiska na Vallettu?
- Existuje autobusová linka X4, ktorá premáva z letiska až do Valletty. Poprípade môžete využiť taxi služby.

2. Potrebujem vízum na návštevu Malty?
- Na krátke návštevy na Malte nie je potrebné vízum pre osoby s pasom z EÚ, EČ a mnohých iných krajín. Najlepšie je overiť si to na webovej stránke maltského ministerstva zahraničných vecí.

3. Kde sa nachádza najstaršia katedrála na Malte?
- Najstaršia katedrála na Malte sa nachádza v hlavnom meste Valletta a volá sa Katedrála svätého Jána Krstiteľa.

4. Aké sú najlepšie pláže na Malte?
- Maltské pláže sú najmä skalnaté, ale niektoré z najlepších sú Golden Bay, Mellieha Bay a Ramla Bay na ostrove Gozo.

5. Kedy sa koná karneval na Malte?
- Karneval v Malte sa koná každý rok v februári alebo marci a je to jedna z najväčších slávností na Malte.

6. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Vallette?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Vallette sa nachádzajú v histórickej časti cez narodeniny, medzi nimi napr. Caffe Cordina a il-Horza.

7. Ako sa môžem dopraviť z Valletty na ostrov Gozo?
- Existujú denné trajekty, ktoré premávajú z prístavu v Cirkewwe na ostrove Malta na ostrov Gozo. Poprípade si môžete prenajať osobný čln.

8. Kedy sa v Malte koná festival Art Rock?
- Festival Art Rock sa koná každoročne v júni v dedinke Ta' Qali a je zameraný na hudbu a umenie.

9. Kde sa nachádza najkrásnejšie výhľadové miesto na Malte?
- Najkrásnejšie výhľadové miesto sa nachádza vypätím miletým rastlinným labyrintom až k oceánu na ostrove Gozo v oblasti Dwejra.

10. Kde môžem zakúpiť suveníry v Vallette?
- V histórickej časti Valletty, v blízkosti katedrály svätého Jána Krstiteľa sa nachádza veľa obchodov so suvenírmi, v ktorých nájdete množstvo rôznych suvenírov a darčekových predmetov.


Letenka Malta Valletta


Plánujete dovolenku na exotickom ostrove Malta a chcete sa dozvedieť viac o destinácii, ako aj o najlepších letenkách na cestu do hlavného mesta Valletta? V tom prípade sa ocitáte na správnom mieste!

Malta je malý, ale fascinujúci ostrov nachádzajúci sa uprostred Stredozemného mora. Svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a jedinečnou kultúrou pritahuje turistov z celého sveta. Valletta, hlavné mesto Malty, je jedno z najkrajších historických miest v Európe a v roku 1980 bolo zaraďované na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Letenky na Maltu sú k dispozícii z rôznych destinácií a od rôznych leteckých spoločností. Najbližším letiskom k Maltě je medzinárodné letisko Malta International Airport, ktoré sa nachádza len 8 kilometrov od Valletty. Je to privítanie ideálne miesto na prílet, z ktorého sa môžete jednoducho dostať do centra mesta.

Prehľadávanie a rezervácia leteniek na Maltu je dnes oveľa jednoduchšie vďaka internetu a rôznym cestovným portálom. Môžete porovnať ceny leteniek od rôznych leteckých spoločností a vybrať si tú najvhodnejšiu možnosť pre vás. Existujú aj sezónne ponuky a špeciálne ponuky, ktoré by ste mali sledovať počas plánovania svojej cesty.

Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú denné lety do Malty z rôznych krajín. Let z väčších európskych miest, ako sú Londýn, Paríž, Rím alebo Madrid, trvá väčšinou iba niekoľko hodín. Pri plánovaní cesty na Maltu nezabudnite skontrolovať podmienky letu, napríklad príručný batožinový priestor alebo hmotnostné obmedzenia, aby ste sa nemuseli stresovať pri odlete.

Keď pristanete na Malte, môžete sa tešiť na to, čo Valletta ponúka. Toto historické mesto je plné impozantných pamiatok, ako je Saint John's katedrála s drahocennými umeleckými dielami, či pevnosť St. Elmo. Tiež si môžete vychutnať prechádzku jednou z najkrajších prístavných promenád v Stredozemí, ktorá vám ponúkne výhľad na oceán a krásne histórické budovy.

Ak plánujete návštevu na leto, nehneď zabudnite na návštevu pláží. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí pláž Golden Bay, ktorá je známa svojimi jemnými pieskovými plážami a tyrkysovým morom. Môžete si tiež vychutnať šnorchlovanie, potápanie alebo jednoducho len relaxovať na slnku.

Voľba leteniek na Maltu vám poskytuje príležitosť objaviť túto malebnú krajinu s bohatou históriou a priateľskými ľuďmi. Bez ohľadu na to, či sa vydáte na romantickú dovolenku pre dvoch alebo na rodinný výlet, Malta a Valletta určite nebudú sklamaním. Objavte tento jedinečný ostrov a vychutnajte si miestne jedlo, kultúru a prírodné krásy. Zabudnite na stres a príďte zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo na Malte!


Dovolenka Malta Valletta


Malta je krásna stredozemná krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho možností na strávenie dovolenky. Jedným z najobľúbenejších miest na Malte je jej hlavné mesto Valletta, ktoré sa nachádza na ostrove Malta.

Valletta je jedno z najmenších hlavných miest na svete, no nechýba mu charakter a históriu. Mesto bolo založené v 16. storočí a zachovalo si mnoho historických pamiatok, ktoré dnes lákajú turistov z celého sveta. Valletta je tiež hlavným prístavom Malty, ktorý zhromažďuje lodné plavidlá a pripája krajinu so zvyškom sveta.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií Valletty je St. John's Co-Katedrála, ktorá je známa svojimi nádhernými umeleckými dielami a pamätníkmi dedičstva. V katedrále sa nachádza aj majestátny podzemný hrob, kde sú pochovaní rytieri zřádu maltézskych rytierov.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, Valletta ponúka aj Maltézske muzeum vojdávania, Palárové múzeum a prechádzku Vallettskými stredovekými hradbami. Okrem toho môžete tiež navštíviť koloniálny palác, kde sa nachádza prezidentský palác, kde sa konajú spoločenské a štátne príležitosti.

Ale Valletta nie je len o histórii, je aj o krásnych výhľadoch a panoramatických scénach. Mesto je obklopené jemnými plážami a modrými vodami Stredozemného mora. Môžete stráviť pokojný deň pri mori, opaľovať sa alebo si vychutnávať rôzne vodné športy, ako sú potápanie alebo šnorchlovanie.

Po celý deň môžete stráviť aj prechádzaním sa po úzkych uličkách a nákupovaním v miestnych obchodoch. Valletta ponúka mnoho butikov, reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú maltskú kuchyňu. Nezabudnite ochutnať miestne dobrotky, ako sú pastizzi, tradíčne maltské pečivo plnené sýrom alebo hráškom.

Večery v Vallette sú živé a plné zábavy. Počas letných mesiacov sa organizujú rôzne hudobné festivaly, koncerty a divadelné predstavenia. Okrem toho si môžete vychutnať skvelú noc v maltských kasínach alebo si posedieť v jednom z miestnych barov a diskoték.

Dovolenka na Malte v meste Valletta je určite skúsenosťou, ktorú nezabudnete. Ponúka kombináciu histórie, kultúry, prírody a zábavy. Bez ohľadu na to, či ste nadšenec histórie alebo sa chcete jednoducho zrelaxovať na pláži, Valletta vám ponúka všetko, čo potrebujete pre úspešnú a nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Malta Valletta


Valletta, hlavné mesto Malty, je známe svojím priaznivým a príjemným počasím. Toto malé ostrovné národné mesto je obklopené modrou Stredozemným morom, čo vytvára ideálne klimatické podmienky pre návštevníkov i miestnych obyvateľov.

Valletta sa teší na trvalo slnečné a jasné dni počas väčšej časti roka. Teploty sa mierne menia na základe ročných období, no väčšinou sa pohybujú na jeseň medzi 20 a 25 stupňami Celzia a v lete medzi 25 a 30 stupňami Celzia. Tieto teploty sú takmer imúnne voči extrémnym teplotám, čo znamená, že Valletta je ideálnym miestom na dovolenku počas celého roka.

Letné mesiace od júna do septembra sú rovnomerne teplé a slnečné. Priemerná teplota môže dosiahnuť až 30 stupňov Celzia, čo láka množstvo turistov na pláže a do mora. Voda dosahuje príjemnú teplotu medzi 22 a 25 stupňami Celzia, čo je skvelé na potápanie alebo relaxáciu vo vode.

Jeseň je tiež príjemná, s teplotami okolo 20 až 25 stupňov Celzia. Tento čas je ideálny na prechádzky po pešej zóne Valletty alebo na objavovanie okolitých ostrovov. Menej turistov synonymom je nižšie ceny a pokojnejšiu atmosféru.

Zima je v Malte veľmi mierna, teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace sú v decembri a januári. Na rozdiel od iných európskych krajín, Valletta nemá v zime výrazné zimy, čo je pre niektorých turistov príjemnou zmenou počasia.

Jar v Malte je krásna so stúpajúcimi teplotami medzi 18 a 22 stupňami Celzia. Tento obdobie je vhodné na preskúmavanie miestnej kultúry a histórie, ako aj na posedenie v reštauráciách a kaviarňach na slnečných terasách.

V nepopulárnom počasí v meste, čo sa deje sporadicky a veľmi zriedkavo, sú teploty príjemné. Džbánky sa rýchlo vystriedajú so slnečným počasím a nepríjemné zmeny sú veľmi krátke.

Celkovo povedané, Valletta na Malte ponúka návštevníkom priaznivé a príjemné počasie počas celého roka. S vynikajúcimi teplotami a slnečnými obdobia je to ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť extrémnym teplotným výkyvom a užiť si teplú atmosféru v blízkosti mora.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách