Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Lotyšsko Aglona Basilica

Najčastejšie otázky a odpovede Lotyšsko Aglona Basilica


Čo je Aglona Basilica?
Aglona Basilica je najvýznamnejším katolíckym pútnickým miestom v Lotyšsku. Je to barokový kostol v dedine Aglona, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších kostolov v krajine.

Kedy bol postavený Aglona Basilica?
Aglona Basilica bola postavená v rokoch 1768–1780.

Koľko stojí vstup na Aglona Basilicu?
Vstup na Aglona Basilicu je bezplatný.

Aké sú otváracie hodiny Aglona Basilica?
Aglona Basilica je zvyčajne otvorená pre verejnosť denne od 7:00 do 19:00 hod.

Aké sú najbližšie letiská k Aglona Basilica?
Najbližšie letiská k Aglona Basilica sú Letisko Riga a Letisko Daugavpils. Obe letiská sa nachádzajú približne 2,5 hodiny jazdy autom od Aglona.

Je možné navštíviť Aglona Basilicu bez sprievodcu?
Áno, je možné navštíviť Aglona Basilicu bez sprievodcu.

Aké sú ďalšie zaujímavosti v okolí Aglona Basilica?
Okolie Aglona Basilicu ponúka návštevníkom aj niekoľko iných zaujímavostí, ako sú Aglona Kalvaria a Aglona Zámok.

Je možné sa zúčastniť náboženských slávností v Aglona Basilica?
Áno, v Aglona Basilicu sa často konajú náboženské slávnosti a pútnické podujatia. Termíny týchto udalostí možno overiť na oficiálnych stránkach Aglona Basilica.


Ubytovanie Lotyšsko Aglona Basilica


Aglona je malebné mestečko v Lotyšsku, ktoré sa nachádza asi hodinu jazdy od hlavného mesta Riga. Je to miesto, ktoré si obľúbili nielen turisti, ale aj mnohí kresťanskí pútnici, pretože práve v Aglone sa nachádza Bazilika Najsvätejšieho srdca Ježišovho - jedno z najdôležitejších náboženských miest v krajine. Ak hľadáte ubytovanie v Aglone, nebudete mať problém, pretože je tu mnoho možností, ako si ubytovať.

Jednou z najobľúbenejších ubytovacích možností v Aglone je samozrejme ubytovanie priamo na námestí pri bazilike. Tu nájdete niekoľko hotlíkových a penziónových ubytovaní s úžasným výhľadom na baziliku a park okolo nej. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí sa chcú ponočiť priamo v centre diania a vychutnať si atmosféru pútnických slávností, ktoré sa tu konajú každý rok.

Ak hľadáte niečo príjemnejšie a tichšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v niektorých z okolitých dediniek. V ich centre rozhodne nenájdete toľko atrakcií ako v Aglone, no výhodou je tiché prostredie, čistý vzduch a krásna príroda. V dedinách v okolí Aglone môžete nájsť rôzne chatky, penzióny i hotely, ktoré vám poskytnú príjemný a útulný ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie na dlhšie obdobie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z apartmánov v Aglone alebo v okolí. Tento typ ubytovania je ideálny pre tých, ktorí chcú preskúmať celé mesto a jeho okolie a užiť si zábavu v tomto kľudnom prostredí.

V Aglone môžete nájsť ubytovacie možnosti pre každého. Od malých penziónov s útulnou atmosférou až po luxusné hotely s vysokým štandardom. Či už hľadáte ubytovanie na jednu noc alebo na dlhšie obdobie, Aglona vám určite poskytne dostatočný výber. Takže neváhajte a navštívte toto krásne miesto a zažite nezabudnuteľný pobyt na Lotyšsku!


Počasie Lotyšsko Aglona Basilica


Lotyšsko, krajina na východnom pobreží Baltského mora, je známe svojou krásnou prírodou a bohatou kultúrnou históriou. Jedným z najvýznamnejších symbolov Lotyšska je Bazilika v Aglone, ktorá je tretím najväčším katolíckym kostolom v krajine.

Okrem náboženského významu je Aglona Bazilika aj dôležitou turistickou atrakciou. Nachádza sa v malom meste Aglona, v blízkosti jazera Razna. Samotná bazilika je považovaná za jednu z najkrajších dominantných budov v celom Lotyšsku.

Aglona Bazilika bola postavená v 18. storočí a je vybudovaná v barokovom štýle. Jej výstavba trvala len štyri roky a bola dokončená v roku 1768. Hlavnými architektmi tohto zázraku architektúry boli Rafael Mengo a Peteris Upits, ktorí vybudovali kostol s výškou 36 metrov. Interiér baziliky je zdobený nádhernými freskami a sklenenými oknami, ktoré vytvárajú jedinečnú atmosféru pre návštevníkov.

Lotyšsko je známe svojou zmenlivou položkou počasia. Aglona Bazilika nie je výnimkou. Počas jarnej a letnej sezóny, návštevníci môžu zažiť teplé a slnečné počasie, pričom teploty môžu dosahovať až 25 ° C. To robí z Aglona Baziliky ideálne miesto pre romantickú prechádzku jej záhradami, kde sa nachádza aj malá kaplnka. Vychutnajte si výhľad na jazero Razna a prejdite sa po okolitých cestách, ktoré sú obklopené zeleným lesom.

Na druhej strane, počas jesene a zimy sa počasie v Lotyšsku zmení. Teploty klesajú a často prichádzajú studené vietory z východných končín. V zime sa Aglona Bazilika mení na nádhernú zasneženú krajinu. Práve v tomto období je kostol zvlášť pôsobivý, pretože môžete zažiť jeho krásu pokrytú snehom. To je tiež najlepší čas na návštevu miesta, ak máte radi zimné športy, ako je bežkovanie alebo korčuľovanie na ľade jazera Razna.

Poznanie počasia v Aglone Bazilike je dôležité, aby ste mohli naplánovať svoju návštevu v tej najvhodnejšej období. Bez ohľadu na ročné obdobie, Aglona Bazilika ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Bez ohľadu na to, či ste nábožensky založený človek alebo máte záujem o históriu a architektúru, nenájdete si cestu k Aglona Bazilike ľahostajnou.

Lotyšsko je jedinečná krajina s okázalou prírodou a bohatou históriou. Aglona Bazilika je jedným z klenotov tejto krajiny a určite stojí za to ju navštíviť. Nech už prídete v lete alebo v zime, bazilika vás úplne očarí svojou krásou a pokojom. Uistite sa, že aj vy zahrnete Aglona Baziliku do svojho zoznamu pri návšteve Lotyšska.


Letenka Lotyšsko Aglona Basilica


Aglona Basilica - Poklad Letončiny v Aglone, Lotyšsku

Lotyšsko, malá krajina v severovýchodnej Európe, je známa svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a fascinujúcimi pamiatkami. Jedným z najvýznamnejších miest, ktoré navštíviť v Lotyšsku, je Aglona Basilica. Toto jedinečné miesto, ktoré sa nachádza v malebnom prostredí, je jednou z najvyhľadávanejších duchovných destinácií tejto krajiny.

Aglona Basilica je veľký katolícky kostol, ktorý sa nachádza v dedine Aglona, v regióne Latgale. Je to najväčší katolícky kostol v Pobaltí a v srdci tohto domova náboženského pútnictva. Pútnici a turisti prichádzajú z rôznych kútov sveta, aby tu zažili duchovnú atmosféru a obdivovali neopakovateľnú architektúru.

Katedrálna bazilika bola postavená v rokoch 1768 - 1780 a jej stavba je skutočným majstrovským dielom. Jej vonkajšie prevedenie je veľmi zaujímavé kombináciou baroka a klasicizmu, pričom jej obrovská veža pôsobí veľmi impozantne. Interiér baziliky je zdobený vzácnymi vzorcami, kvalitným drevorezbou a nespočetnými umeleckými dielami. Je to miesto, kde môžete vidieť výnimočnú symetriu a harmoniu.

Hlavnou atrakciou Aglona Basilica je obraz Matky Boskej z Aglony, ktorý je zároveň katolíckym posvätným miestom. Obraz je vyrezaný zo drevného dubového dreva a malovaný na pergamene. Verí sa, že je to zázračný obraz, ktorý má uzdraviť a odpustiť hriechy. Každoročne sa tu koná veľká slávnosť, známa ako Aglona Pilgrimage, ktorá priláka tisícky veriacich.

Okrem návštevy baziliky môžu návštevníci tiež navštíviť múzeum Aglona, kde sa môžu dozvedieť viac o histórii miesta a jeho kultúrnej hodnote. V Aglone a jeho okolí sa nachádzajú aj ďalšie historické pamiatky, ktoré stoja za to vidieť, ako napríklad kaštieľ Aglona, múzeum presovej tlače a kláštor.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Aglona poskytuje mnoho možností na prechádzky a výlety. Región Latgale je známy svojimi jazerami a krásnou prírodou, ktorá poskytuje príjemné prostredie pre oddych a rekreačné aktivity.

Návšteva Aglona Basilica je nadčasovým zážitkom a nezabudnuteľným dobrodružstvom pre každého návštevníka. Jeho nádherná architektúra, duchovná moc a historická hodnota ho robia jedinečným miestom v Lotyšsku. Ak hľadáte miesto, kde sa stretnúť s kultúrou, náboženstvom a prírodou, Aglona Basilica je miesto, ktoré sa oplatí navštíviť.


Dovolenka Lotyšsko Aglona Basilica


Lotyšsko je fascinujúcou krajinou so zaujímavými miestami na objavovanie. Jedným z najväčších pokladov tejto krajiny je Aglona Bazilika. Táto nádherná bazilika, nachádzajúca sa v Aglone, je jedným z najdôležitejších a najpopulárnejších miest duchovného významu v Lotyšsku.

Aglona Bazilika bola postavená v 18. storočí a je považovaná za symbol duchovnej slobody a odporu proti komunistickému režimu, ktorý v minulosti ovládal krajinu. Je to nádherná budova s bielymi múrmi a pozoruhodnou architektúrou. Vnútri baziliky sa nachádza okázalá kaplnka so vzácnymi ikonami a umeleckými dielami. Samotná bazilika je obklopená nádhernými záhradami a parkom, kde návštevníci môžu oddychovať a prechádzať sa.

Každý rok v Aglone prebieha mnoho duchovných a kultúrnych podujatí. Najväčším z nich je slávnosť rodenia Panny Márie, ktorá pritiahne tisíce pútnikov z celej krajiny. Tento festival je plný farieb, hudby a tancov a je spojený s obrovským náboženským významom pre miestnych obyvateľov.

Okrem návštevy baziliky je v Aglone ešte oveľa viac na objavovanie. Nádherné okolité prostredie ponúka možnosti pre turistov, ktorí si radi užívajú prírodu. Môžu sa vydať na prechádzku okolo jazera Aglona, kde môžu obdivovať krásne výhľady a venovať sa rybolovu. Ďalšou zaujímavou atrakciou je návšteva Aglona kúpeľov, ktoré ponúkajú liečebné a relaxačné procedúry.

Lotyšsko je známe aj svojou bohatou kultúrou a tradíciami. V Aglone môžete navštíviť miestne múzeum, kde môžete získať obohatenie poznatkov o histórii a kultúre tejto oblasti. Miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a radi vám priblížia ich každodenný život a tradície.

Aglona Bazilika je jedným z tých miest, ktoré si návštevník musí určite vychutnať pri ich návšteve Lotyšska. Bez ohľadu na to, či máte náboženské presvedčenie alebo nie, táto miestna ikona je fascinujúcou atrakciou, ktorú si určite zamilujete. Aglona a jej bazilika ponúkajú návštevníkom neuveriteľné zážitky a možnosť pohľadať duchovný kľud a pokoj. Ak sa chystáte na dovolenku do Lotyšska, nezabudnite zaradiť Aglona Baziliku na svoj zoznam must-see miest.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách