Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Kostarika Golfito

Dovolenka Kostarika Golfito


Kostarika, známa aj ako Švajčiarsko Strednej Ameriky, je krásnou a exotickou krajinou, ktorá ponúka množstvo aktivít pre turistov. Ak hľadáte skutočný rajský ostrov, nemôžete sa vyhnúť návšteve mesta Golfito. Toto malebné prímorské mesto je ideálnym miestom pre dovolenku pre milovníkov golfa.

Golfito sa nachádza na juhu Kostariky, v blízkosti hraníc s Panamou. Jeho poloha na pobreží Tichého oceánu poskytuje úchvatné výhľady na okolitú prírodu a krásne pláže. Vyniká svojou bohatou biorozmanitosťou a tropickou vegetáciou. Dovolenka v Golfitu je preto jedinečným zážitkom pre milovníkov prírody a adrenalínu.

Hlavnou atrakciou Golfita je golfové ihrisko s názvom "Golfito Marina Village & Resort", ktoré patrí medzi najlepšie golfové ihriská v Kostarike. Táto 9-jamková ihriska ponúka hráčom rôzne úrovne náročnosti. Okrem toho má ihrisko nádherný výhľad na oceán a okolú prírodu, čo robí hru ešte príjemnejšou. Pre tých, ktorí chcú zdokonaliť svoje golfové zručnosti, je tu aj golfová akadémia s profesionálnymi trénermi.

Okrem golfa je tu tiež mnoho ďalších aktivít, ktoré si môžete vyskúšať počas svojej dovolenky v Golfitu. Môžete si prenajať loď a ísť na rybolov, kde môžete chytiť niektoré zo svetových druhov rýb, ako je marlín alebo žralok. Ak máte radi vodné športy, môžete sa venovať potápaniu či šnorchlovaniu v okolitých korálových útesoch, kde objavíte fascinujúci podvodný svet.

Návštevníci mesta Golfito nemôžu vynechať návštevu Národného parku Piedras Blancas, ktorý sa rozprestiera na rozlohe 14 000 ha. Tento park je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat, vrátane puma, opíc a vzácnych druhov vtákov. Môžete si urobiť prechádzku po jeho chodníkoch, kde objavíte úžasné divadlo prírody.

Po náročnom dni plnom golfa a dobrodružstiev si môžete oddýchnuť na krásnych plážach Golfita. Pláž Playa Zancudo je veľmi obľúbená u miestnych aj zahraničných turistov. Je to dlhá piesočnatá pláž, obklopená palmami a exotickými rastlinami. Pokojné vody a úchvatné západy slnka vytvárajú dokonalú atmosféru pre romantickú prechádzku po pláži.

Ak plánujete navštíviť Kostariku a chcete stráviť dovolenku kombinujúcu golf a prírodu, nezabudnite navštíviť Golfito. Toto prímorské mesto ponúka všetko, čo potrebujete pre unikátnu a nezabudnuteľnú dovolenku. Od golfa po rybolov, potápanie a prechádzky po nádherných plážach, Golfito je skutočným rajom v Kostarike.


Ubytovanie Kostarika Golfito


Golfito je malé mestečko v južnej časti Kostariky, ktoré sa nachádza na pobreží severného Tichého oceánu. Toto miesto je obľúbeným cieľom turistov vďaka svojej exotickosti, prírodným krásam a bohatej biodiverzite.

Golfito ponúka rôzne možnosti ubytovania pre turistov, ktorí sem prichádzajú objaviť krásy Kostariky. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí ubytovanie v hoteloch a rezortoch, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži.

Mnoho z týchto hotelov a rezortov ponúka luxusné izby s nádherným výhľadom na oceán a okolitú prírodu. Hostia majú možnosť vychutnať si výbornú kuchyňu, bazény a wellness centrá, ktoré im poskytnú oddych a relaxáciu.

Pre tých, ktorí preferujú niečo viac autentickejšie a osobnejšie, je tu aj možnosť ubytovať sa v malých penziónoch alebo rodinných rezidenciách. Tieto ubytovacie zariadenia sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti pláže alebo v centre mesta.

Okrem hotela a rezortov je tu aj možnosť pre karavanistov a turistov, ktorí preferujú kempovanie. V blízkosti Golfito sa nachádzajú nádherné kempoviská, kde si môžete postaviť stan a užiť si prírodu.

Navyše, Golfito je známe aj svojimi ekologickými ubytovacími možnosťami. Existuje niekoľko ekologicky orientovaných rezortov a hotelov, ktoré sa snažia minimalizovať svoj vplyv na prírodu a podporiť udržateľný turizmus. Tieto miesta vám ponúknu jedinečný zážitok, ponúkajúc vám ubytovanie vo vzdušných bungalovoch alebo drevených chatkách, ktoré sa dokonale zlúčia s okolitou prírodou.

Keďže je Golfito obklopené tropickou pralesom, môžete si byť istí, že vám bude ponúknuté množstvo jedinečných príležitostí na objavovanie a stretávanie s divočinou. Môžete sa vydať na prechádzky po pralesoch, plávať v rybníkoch a riečkach a pozorovať ohromujúce druhy vtákov a zvierat.

Okrem toho, môžete získať aj prístup k niektorým z najkrajších pláží Kostariky, kde sa môžete opaľovať, plávať a surfovať na vlnách Tichého oceánu.

Golfito je teda ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú pohrávať s prírodou a objavovať nové miesta, jedinečnú flóru a faunu. Nech už sa rozhodnete pre luxusné rezorty, malé penzióny alebo kempy, určite nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kostariku a mesto Golfito, nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, pretože táto oblasť je veľmi obľúbená a dostatočný počet miest je obmedzený. Máte takto zaručenú možnosť stráviť nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších a najexotickejších miest Kostariky.


Počasie Kostarika Golfito


Kostarika je známa pre svoje nádherné pláže a tropickú prírodu, no mnohí turisti nechápu, aké je počasie v Golfito - jednom z najteplejších a najvlhkejších miest na zemi.

Golfito leží na juhu Kostariky, v blízkosti Panamského prieplavu a hory Coto Brus. Mestom pretiekajú rieky Río Águila a Río Coto Colorado a pôda je pokrytá hustou džungľou a palmovými hájmi. To všetko tvorí ideálne podmienky pre teplé a vlhké počasie.

Celoročne je v Golfito teplota okolo 30°C s minimálnou odchýlkou. Najlepšou sezónou pre návštevu Golfito je obdobie medzi decembrom a aprílom, kedy je najmenej daždivých dní. V zvyšku roka môže pršať naozaj veľa, s priemernou ročnou zrážkou okolo 4 500 mm.

Vlhkosť je v Golfito obrovská, najmä počas džungľovej sezóny. Vzduch je takmer stále vlhký, s priemernou vlhkosťou 90%. To môže byť pre niektorých turistov otravné, no pre väčšinu je to vítané osvieženie a pripomienka toho, že sa nachádzajú v tropickom raji.

Ak sa rozhodnete navštíviť Golfito v období, keď prší, pripravte sa na dosť silné dažde a bahnité chodníky. Väčšina turistov sa vyhýba Golfitu v daždivých mesiacoch, kedy sú pláže a turistické atrakcie pomalé až zatvorené. No pre niektorých turistov môže byť práve toto obdobie najvhodnejšie na objavenie autentického tropického rovníkového dažďového lesa.

V každom prípade, počasie v Golfito je jedinečné a nezabudnuteľné. Teplé a vlhké podnebie, nádherná príroda a pohostinní ľudia robia z Golfito skvelé miesto na dovolenku. Ak sa rozhodnete Gofito navštíviť, nezabudnite si balenie s vhodnou obuvou, odevom a inými vecami, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť vlhký a daždivý počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Golfito


Najčastejšie otázky a odpovede o Kostarike (konkrétne o Golfito):

1. Čo je Golfito?
Golfito je mesto v Kostarike nachádzajúce sa na juhu krajiny. Je známe svojou prírodnou krásou a je obľúbeným miestom pre turistov.

2. Ako sa dostanem do Golfito?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Golfito. Najpohodlnejším spôsobom je cestovať letecky a pristať na medzinárodnom letisku Golfito. Ďalšou možnosťou je cestovať autobusom alebo autom.

3. Aké atrakcie má Golfito?
Golfito je obklopené národnými parkami a chránenými rezerváciami, ktoré ponúkajú úžasné príležitosti pre turistov na pozorovanie divokej prírody. Golfito je tiež známe ako vyhľadávané miesto pre rybolov.

4. Kde môžem prespať v Golfito?
V Golfito je niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie pre turistov. Niektoré hotely sú situované priamo na pobreží a ponúkajú nádherný výhľad na more.

5. Aké sú možnosti stravovania v Golfito?
V Golfito je niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde môžete vychutnať tradičné kostarické jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Mestom sú tiež roztrúsené rôzne malé stánky, kde môžete ochutnať miestne pochúťky.

6. Aké aktivity môžem v Golfito podnikať?
Golfito je ideálne miesto na rybolov, prechádzky po národných parkoch, pozorovanie vtákov a iného divokého života, ako aj na výlety poznať kultúru a históriu Kostariky.

7. Je v Golfito bezpečné?
Golfito je pomerne bezpečným miestom pre návštevníkov, ale ako v každom inom meste, je stále dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad dodržiavanie cestovateľských pokynov a neukazovať cenné veci na verejných miestach.

8. Kedy je najlepší čas navštíviť Golfito?
Najlepší čas na návštevu Golfito je počas suchého obdobia, ktoré trvá od decembra do apríla. V tomto období je počasie stabilnejšie a príjemnejšie.

9. Kde sa nachádzajú najbližšie letiská?
Najbližšie medzinárodné letisko je letisko Golfito, ktoré je vzdialené len niekoľko minút cesty od mesta. Ďalšie medzinárodné letiská v blízkosti Golfito sú v San José a na letisku v Palme de Mallorca.


Letenka Kostarika Golfito


Letenku do Kostariky v Golfito môžete získať celkom jednoducho. Golfito sa nachádza v južnej časti Kostariky, na pobreží Tichého oceánu, a je známe svojou prírodnou krásou a rôznorodosťou divokej zveri a rastlín.

Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu, ale aj dobrodružstvo. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Golfito zo San José, hlavného mesta Kostariky.

Predtým ako sa rozhodnete pre leteckú spoločnosť, máte na výber niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, vrátane ceny, času letu a pohodlia. Najpopulárnejšie letecké spoločnosti zahŕňajú Sansa Airlines, Aerobell Airlines a Skyway Costa Rica.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia a času letu. Mal by ste sa snažiť minimalizovať cenu letenky, ak chcete, aby ste mali dostatok rozpočtu na ďalšie aktivity a zážitky v Golfito. Niekedy sa stanú aj akcie a zľavy, ktorých by ste mali využiť.

Dĺžka letu trvá približne 45 minút a môžete si vychutnať krásne výhľady na pobrežie Tichého oceánu a horu Chirripó v San Jose. Po príchode budete musieť absolvovať prechádzku alebo taxíkom sa dostať do mesta Golfito.

Hlavné letiská v San Jose, odkiaľ sa lietadlá smerujú do Golfito, sú Juan Santamaria a Tobias Bolanos. Je potrebné poznamenať, že letové informácie bývajú často aktualizované, preto bude dobré sledovať webovú stránku vašej leteckej spoločnosti pre informácie o vašom lete.

Golfito ponúka skvelé aktivity na vodnom i suchom obraze. Môžete sa ísť kúpať do morských vôd a pozorovať morské živočíchy alebo ísť na prehliadku dažďového pralesa a vidieť zvieratá ako ocelotovia a kapucínka.

Po návrate domov budete mať na svoju cestu do Kostariky nezabudnuteľné zážitky a spomienky na krásne miesta a dobrodružstvá, ktoré ste zažili v Golfito. Letenka Kostarika Golfito je celkom dostupná a určite to stojí za jej využitie.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách