Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Kolumbia Tierradentro

Dovolenka Kolumbia Tierradentro


Kolumbia je krajina, ktorú si určite musíte vidieť. Je plná kontrastov a magických miest. Ak radi objavujete zvláštne a zaujímavé destinácie, mali by ste zvážiť návštevu národného parku Tierradentro.

Tento park sa nachádza v Kolumbii v departemente Cauca a je známy pre svoje mohutné kamenné pomníky. Tieto pomníky boli zanechané pôvodnými obyvateľmi Kolumbie, ktorí sem prišli pred viac ako 2700 rokmi. Kolumbijskí archeológovia sa domnievajú, že tieto monumentálne kamenné pomníky sa používali na pohrebiská a tiež ako miesta na uctievanie bohov.

Kolumbijské miesto Tierradentro je pre cestovateľov a turistov atraktívne hlavne pre svoje archeologické zameranie. Ak ste v Kolumbii na dovolenke a zaujíma Vás starodávna kultúra a dejiny tohto národa, potom je Tierradentro ideálnou destináciou pre Vás. Môžete tu vidieť kamenné pomníky vo forme masívnych podzemných mauzóleí v rôznych tvaroch a rôznej veľkosti, ktoré sa často skrývajú v jaskyniach.

Národný park Tierradentro ponúka okrem archeologických záznamov aj krásnu prírodu a mnoho možností na turistiku, kempovanie alebo fotografovanie. Naozaj autentickým zážitkom je ubytovanie v jednej z miestnych domácností, kde sa uvidíte s miestnymi ľuďmi, zjete tradičné jedlá a ochutnáte kolumbijské pivo.

Ďalšou populárnou atrakciou v Tierradentro je kmeň San Agustin, ktorému sa pripisujú veľké kultúrne výdobytky v oblasti. Tento kmeň bol na území Kolumbie už pred príchodom Španielov. San Agustinovci boli veľmi zruční so sochárstvom a početné kamenné sochy v ich meste sú napríklad tiež súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Ak vsadíte svoje chodidlá v Tierradentro, nebudete ľutovať. Je to miesto pre tých, ktorí chcú objavovať tajomstvá kolumbijskej histórie a kultúry. V tomto úžasnom parku sa podarí nájsť mnoho zaujímavostí, ktoré možno neutešia len turistické zraky, ale zároveň ukážu ešte iný pohľad na svet.


Ubytovanie Kolumbia Tierradentro


Kolumbia je fascinujúcou krajinou bohatou na kultúru, históriu a prírodné krásy. Medzi najznámejšie miesta, ktoré stojí za návštevu, patrí aj Tierradentro, miesto s veľkým historickým významom a jedným z najväčších archeologických nálezísk v krajine.

Tierradentro sa nachádza v nadmorskej výške 1700 metrov v horskom regióne Cauca. Je známe pre svoje pochované sochy, hroby a náboženské svätynie z doby predkolumbovského obdobia. Tieto pohrebiská patria k indiánskym kultúram, ktoré tu žili medzi 6. a 9. storočím.

Jednou z najväčších atrakcií Tierradentra sú pohrebiská s hierarchickými náhrobkami. Tieto kamenné sochy boli vytesané do skál a ich zmenšenú verziu možno vidieť v múzeu v blízkosti národného parku. Každá socha má svoj výraz a znamenanie, pričom niektoré z nich sú zdobené zložitými geometrickými vzormi.

Okrem pohrebných soch tu nájdeme aj podzemné komory, ktoré boli používané na pohreby významných osobností. Tieto komory sú vytesané do skál a majú unikátnu architektúru. Vstupy do niektorých komôr sú zdobené freskami a maľbami, ktoré zachytávajú život a kultúru tej doby.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tierradentro, môžete si vybrať z niekoľkých možností ubytovania. V rámci národného parku sa nachádzajú kempy, kde je možné si postaviť stan. Táto možnosť je vynikajúca pre dobrodružne založených turistov, ktorí sa chcú priblížiť k prírode.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčší komfort, je k dispozícii aj niekoľko hotelov a hostincov vo vedľajších mestečkách. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby a priestranné spoločné priestory, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni strávenom preskúmavaním archeologických miest.

Okrem toho, že budete mať možnosť objavovať históriu a kultúru na tejto polohou bohatej destinácii, Tierradentro je taktiež obklopené úchvatnou prírodou. Po návšteve archeologických nálezov si môžete vychutnať prechádzky po okolitých sopkách, piesočnatých plážach a vidieckej krajinnej oblasti.

Celkovo povedané, ubytovanie v Tierradentre je dostupné pre rôzne typy cestovateľov. Bez ohľadu na to, či si vyberiete kempovanie v národnom parku alebo luxusné ubytovanie v hoteli, máte zaručené zážitky plné histórie, kultúry a prírody. Nech ste akokoľvek založení, Tierradentro vám ponúkne jedinečnú a nezabudnuteľnú skúsenosť na výlet do Kolumbie.


Letenka Kolumbia Tierradentro


Kolumbia je nádhernou zemí plnou kultúry, histórie a prirodzeného krásna. Ak plánujete navštíviť túto krajinu, určite sa nesmiete vyhnúť Tierradentro. Toto miesto je synonymom pre nádherné a tajomné archeologické najdište, ktoré ponúka jedinečný pohľad do minulosti kolumbijského národa.

Letenka do Kolumbie je prvým krokom, ktorý musíte urobiť, ak sa chcete dostať do Tierradenta. Dnes je našťastie veľmi jednoduché a dostupné získať letenku do Kolumbie, vďaka množstvu leteckých spoločností, ktoré ponúkajú túto destináciu. Stačí si vybrať dátum a miesto odletu, a už sa môžete chystať na nezabudnuteľnú dovolenku v tejto krajine.

Po prílete do Kolumbie vám odporúčame prenajať si auto, pretože to je najlepší spôsob, ako sa dostať do Tierradenta. Táto destinácia je situovaná v horskej časti krajiny, a tak si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitú prírodu a panorámu Kolumbie počas celej cesty. Cesta trvá približne 7 hodín a je to dôležitá súčasť vašej cesty, ktorú si určite nebudete chcieť nechať ujsť.

Po príchode do Tierradenta sa ocitnete v jednom z najvýznamnejších archeologických centier v Kolumbii. Tierradento získalo svoju popularitu vďaka jedinečným hrobkám a kamenným sochám. Tieto hrobky súzkupiskypiedestálov a malých podzemných miestností, ktoré boli vytvorené pred mnohými storočiami. Ich hlavným významom bolo slúžiť ako miesta prekladania a pohrebov pre vyššie kasty kolumbijskej spoločnosti.

Pri prechádzke okolo týchto hrobiek sa budete cítiť, akoby ste cestovali v čase. Ich detaily, rozmanitosť a množstvo dokazujú umelecký a technický talent kolumbijskych predkov. Najdôležitejšou časťou týchto hrobiek sú ich fresky. Tieto fresky sú farebné a zdobené rôznymi motívmi, zobrazujúcimi bojovníkov, zvieratá a rôzne symboly.

Okrem archeologického parku môžete tiež navštíviť múzeum, kde si môžete pozrieť nádoby a iné predmety, ktoré boli vykopané v okolí. Múzeum obsahuje vysvetľujúce texty a históriu, ktorá vám pomôže lepšie pochopiť význam tohto miesta.

Krátky výlet do Tierradenta môže byť nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa zaujíma o archeológiu alebo kolumbijskú históriu. Letenka do Kolumbie vám otvorí dvere ku kultúre a kráse tejto fascinujúcej krajiny. Nezabudnite teda zahrnúť Tierradento na váš zoznam miest, ktoré musíte navštíviť. Oplatí sa!


Počasie Kolumbia Tierradentro


Kolumbia Tierradentro sa nachádza v juhozápadnej časti Kolumbie a je obklopená pohoriami a veľkými zelenými údoliami. Táto oblasť má veľmi rozmanité podnebie, pretože sa nachádza v blízkosti rovníka a zároveň vysokých pohorí. Vplyvajú na nej aj vlny teplého a studeného prúdenia tichomorského oceánu a Kolumbijskej plošiny.

V Kolumbii Tierradentro sa dá rozlíšiť dva základné podnebia - suché a dažďové, pričom záleží na nadmorskej výške, ktorú daná oblasť má. V nižších polohách, okolo 1 000 metrov nad morom, panuje subtropické dažďové podnebie s celoročnými dažďami. Najčastejšie sa vyskytujú v mesiacoch od mája do decembra, kedy dochádza k vyšším zrážkam. V oblasti Tierradentro je však suchší klimatický typ pretože sa nachádza v blízkosti pohoria Andes s vysokými vrcholmi a nízkymi dolinami, kde dažďové oblaky nezostávajú.

V porovnaní s južnou Kolumbiou, kde teploty sú v letných mesiacoch vyššie, Tierradentro má mierny alebo mierne chladný klimatický typ. V najväčších výškach, nad 3 000 metrov nad morom, panuje horúce denné slnko, ktoré sa často strieda s dažďom. Vďaka nadmorskej výške má Tierradentro mierny a príjemný klimatický typ, bez extrémnych teplôt, preto je obľúbenou destináciou pre turistov po celý rok.

V zimných mesiacoch, od júna do septembra, teploty klesajú na 12°C v noci a na 20°C počas dňa, pričom v letných mesiacoch sa teploty pohybujú od 25°C do 30°C. Celkové zrážky v roku v oblasti Tierradentro dosahujú približne 1 200 – 1 600 mm. Najviac sa zrážky vyskytujú v daždivých mesiacoch, kedy je obloha väčšinou zamračená a slnko neprechádza cez mraky.

Zhrnutie

Kolumbia Tierradentro má rozmanité podnebie, pričom záleží na nadmorskej výške. V nižších polohách panuje subtropické dažďové podnebie, kde sa zrážky vyskytujú najmä v mesiacoch od mája do decembra. V oblasti Tierradentro prevláda suchší klimatický typ pretože sa nachádza v blízkosti pohoria Andes. V najväčších výškach nad 3 000 metrov nad morom sú teploty mierné a príjemné. Celkovo sa teploty pohybujú od 12°C v zimných mesiacoch do 30°C v letných mesiacoch a celkové zrážky v roku dosahujú približne 1 200 – 1 600 mm. Vzhľadom na mierny a príjemný klimatický typ, je Tierradentro obľúbeným miestom turistov po celý rok.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Tierradentro


1. Kde sa nachádza Tierradentro v Kolumbii?
Tierradentro sa nachádza v regióne Cauca v Kolumbii.

2. Aké je hlavné turistické atrakcie Tierradentro?
Hlavnou turistickou atrakciou Tierradentro sú okolo 70 archeologických miest so zložitými podzemnými hrobmi.

3. Ako sa dostať do Tierradentro?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Tierradentro, je prísť autom alebo autobusom z mesta Popayán.

4. Môžem navštíviť archeologické miesta samostatne?
Nie, na návštevu archeologických miest Tierradentro je potrebný sprievodca.

5. Ako dlho trvá prehliadka Tierradentro?
Prehliadka archeologických miest v Tierradentro trvá približne 2-3 hodiny.

6. Môžem sa prespať v Tierradentro?
Áno, v Tierradentro sú k dispozícii niekoľko hotelov a hostincov pre turistov.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Tierradentro?
Najlepšie obdobie na návštevu Tierradentro je počas sušnej sezóny od decembra do marca.

8. Potrebujem vízum na návštevu Kolumbie?
Pre občanov mnohých krajín nie je potrebné vízum na návštevu Kolumbie, ale je potrebné mať platný pas.

9. Je bezpečné cestovať do Tierradentro?
Väčšina oblastí Kolumbie, vrátane Tierradentro, je pomerne bezpečná pre turistov, ale je dôležité byť obozretný a obozretný.

10. Aké je miestne jedlo v Tierradentro?
Miestne jedlo v Tierradentro zahŕňa klasické kolumbijské jedlá ako sopa de papa (zemiaková polievka), arepas (placky z kukuričnej múky) a bandeja paisa (tradičný pokrm s ryžou, fazuľami a mäsom).


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách