Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Kazachstan Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan

Počasie Kazachstan Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstan je obrovská krajina nachádzajúca sa v strednej Ázii. Je to krajina, ktorá poteší svojich návštevníkov nielen bohatou históriou a kultúrou, ale aj úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších regiónov Kazachstanu je Saryarka - steppe a jazerá severného Kazachstanu. Táto oblasť je známa svojou jedinečnou krajinou, divokou faunou a pôsobivým počasím.

Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan je jedným z pamiatkových miest UNESCO a s rozlohou viac ako 450 000 hektárov je to obrovský kúsok prírodného bohatstva. Vyznačuje sa rozmanitou a pestrou krajinou, ktorá vás úplne pohltí. Rozkladá sa na obrovskom území od Uralu až po Kazachstanskú bránu. Tento región je domovom niekoľkých národných parkov, medzi ktorými je veľmi obľúbený Burabay National Park.

Steppe, teda rovina, je tu dominantným znakom. Je to oblasť so širokými otvorenými priestormi, kde sa stretávajú ničivé prírodné síly. Počasie v stepi je extrémne a nepredvídateľné. V lete môžu teploty dosahovať až 40 °C, zatiaľ čo v zime môže byť aj -30 °C. Okrem extrémnych teplôt je tu aj veľké množstvo vetra, ktorý zvyčajne fúka z východu.

Krajina je tu veľmi suchá, čo je typické pre stepné oblasti. Väčšinou je tu málo zrážok, a preto tráva a rastlinstvo v stepi dokážu prežiť iba vďaka hlbokému koreňovému systému, ktorý im umožňuje získať vodu aj z hlbších vrstiev zeme. Počas letných mesiacov môžete vidieť, ako sa celá krajina mení z ružovej a žltej na zelenú farbu. V tomto období je step živý, plný kvetov a fauny, vrátane vzácnych vtákov a dravcov.

Okrem stepi je tu aj niekoľko jazerá, ktoré dotvárajú túto krásnu krajinu. Jazerá poskytujú ideálne miesto pre vtáčie migrácie a sú hlavným kŕmidlom pre mnoho zvierat. Jazero Burabay, známe aj ako Borovoe, je jedným z najpopulárnejších jazier v tejto oblasti. Je obklopené strmými horami a je to miesto, kde si môžete vychutnať krásnu prírodu aj čarovné jazerá.

Počasie v jazerách je veľmi podobné počasiu v stepi, avšak na pobrežiach jazier môže byť o niečo chladnejšie, kvôli vplyvu vody. V lete môžu teploty dosahovať až 30 °C, zatiaľ čo zimy sú chladnejšie so vzdialenými mrazami.

Návšteva Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan je skutočným dobrodružstvom. Môžete sa tešiť na krásne výhľady, nádhernú divokú prírodu a jedinečnú atmosféru. To všetko v kombinácii s rôznymi obdobiami počasia vytvára nezabudnuteľný zážitok. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pripojiť k prírode a zažiť skutočné dobrodružstvo, Saryarka je pre vás to pravé.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


1. Čo je Saryarka?
Saryarka je step a jazerá na severe Kazachstanu.

2. Koľko trvá cesta do Saryarky?
Cesta do Saryarky závisí od miesta, odkiaľ cestujete. Z väčšiny hlavných miest trvá cesta približne 4-5 hodín.

3. Aké aktivity môžem robiť v Saryarke?
V Saryarke môžete robiť rôzne outdoorové aktivity, napríklad turistiku, cykloturistiku, poľovačku a pozorovanie zvierat.

4. Koľko stojí vstup do národného parku Saryarka?
Vstup do národného parku Saryarka je zadarmo.

5. Aké zvieratá môžem vidieť v Saryarke?
V Saryarke môžete vidieť rôzne druhy zvierat, ako sú napríklad divé kone, kazachstanský antilopa, sajgy, rys, vlk, líška a viac.

6. Kedy je najlepšie navštíviť Saryarku?
Najlepšie obdobie na návštevu Saryarky je od jari do jesene.

7. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Saryarke?
Najlepšie miesta na fotenie v Saryarke sú okolie jazier a stepi, kde môžete vidieť rôzne druhy zvierat.

8. Kde sa nachádza národný park Saryarka?
Národný park Saryarka sa nachádza na severe Kazachstanu.

9. Mám potrebné víza na návštevu Saryarky?
Áno, ak nie ste občanom Kazachstanu, budete potrebovať víza na návštevu Saryarky.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Saryarky?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Saryarky, sú vlakom alebo autobusom z hlavných miest Kazachstanu, ako sú Astana a Karaganda.


Dovolenka Kazachstan Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Ak hľadáte jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku v centre Ázie, Kazachstan je pre vás tou správnou voľbou. Kazachstan je druhou najväčšou krajinou na svete a ponúka mnoho zaujímavých miest a atrakcií pre turistov.

Jednou z najznámejších oblastí v Kazachstane je Saryarka - Steppe a jazerá Severného Kazachstanu. Táto oblasť sa nachádza v strednej časti krajiny a ponúka návštevníkom impresívnu krajinu bezprostrednej prírody, ktorá je nezvyčajná aj pre Kazašsko.

Saryarka zahŕňa veľké množstvo oblastí na severe Kazašska a medzi týmito oblasťami patrí aj národný park "Burabay", ktorý je považovaný za jeden z najkľúčovejších prírodných zdrojov v Kazachstane. Návštevníci môžu objavovať rôzne prírodné scenérie, ako napríklad Burabay - horský hrebeň, ktorý dominuje okolitej krajine, alebo jazerá Aksuat a Schuchye.

Okrem národného parku môžete v oblasti Saryarka tiež navštíviť mesto Astana, ktoré je hlavným mestom Kazachstanu. Astana je moderným centrom, ktoré spojuje kultúrny vplyv Európy a Ázie. Návštevníci môžu vidieť niektoré z najmodernejších stavebných projektov v krajine, ako napríklad zvláštne budovy ministérií, luxusné hotely a monumentálne paláce.

Keďže kazachstanský hory majú veľký význam, návštevníci by nemali premeškať Karkaraly a Kokshetau, ktoré sa nachádzajú v samotnom srdci severného Kazachstanu. V týchto oblastiach si môžete vychutnať nádhernú prírodu a vidieť niektoré z najstarších archeologických miest v krajine.

Samozrejme, Kazachstan ponúka oveľa viac ako len Saryarka a tento úžasný kúsok zeme si zaslúži návštevu po celý rok. Návštevníci sa tu môžu najesť tradičných kazachstanských jedál, ako je beshbarmak, ktoré je vyrobené z koniny alebo brečtanu, ale môžu si vychutnať aj miestne tradície a zaujímavú kultúru.

Takže ak hľadáte dovolenku s prírodou, kultúrou a históriou, Kazachstan by mohol byť správna voľba pre vás. Stojí za to navštíviť Saryarka a jazera Severného Kazachstanu, ktoré vám prinúti zážitky, ktoré nezabudnete nikdy.


Ubytovanie Kazachstan Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Ak hľadáte úchvatné a nezvyčajné miesta na dovolenku, možno vás zaujme ubytovanie v oblasti Saryarka v severnom Kazachstane - krajina stepí a jazier.

Táto oblasť sa nachádza vo východnej časti Veľkého Kazachstánu, kde sa stretávajú stepné a lesnaté krajiny. Saryarka sa rozprestiera na území viac ako 200 000 kilometrov štvorcových a zahŕňa 2 národné parky - Burabaj a Korgalžyn.

V týchto národných parkoch určite nájdete množstvo aktivít, ktoré vás budú baviť počas celého pobytu v Saryarke. Môžete napríklad prejsť Bajkonurovským kosmodromom, ktorý bol kedysi hlavným miestom sovietskeho kozmického programu.

Ďalšou atrakciou národných parkov je návšteva jazier Korgalžyn a Tengiz. Tieto jazerá sú domovom pre mnoho druhov vietoriek a poskytujú jedinečnú príležitosť pozorovať zvieratá v divokej prírode.

Národný park Burabaj je pre svoje krajiny známy ako "Kazachstánsky Švajčiarsko". Tento park sa nachádza pri Qaraghandy a ponúka návštevníkom nádherné vodopády, rieky, lesy a jazerá.

V Saryarke sa nachádza aj veľa historických miest, ktoré by ste nemali prehliadať. Skanzen Nomádů v Burabaj je miestom, kde návštevníci vidia tradície a zvyky nomádov a môžu sa naučiť ako sa budovali ich stanoviská.

Po celom Saryarka nájdete aj rôzne ​​typy ubytovania. Od hotelových izieb s výhľadom na jazerá a hory, po tradičné kazachstánske stanoviská, ktoré vám umožnia bližšie spoznať miestnu kultúru.

Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan - je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú súlad medzi prírodou a kultúrou a chcú stráviť príjemnú dovolenku v krásnej a malebnej krajine. Ak teda máte záujem o dovolenku, ktorá vám umožní vidieť niečo úplne iné, čaká na vás Kazachstan a jeho nádherná oblasť Saryarka.


Letenka Kazachstan Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan


Kazachstan, najväčšia krajina v strednej Ázii, je známy svojou majestátnou prírodou a rozmanitými krajinou. Jedným z najúžasnejších miest na objavovanie je oblasť Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan. Ak sa chcete dostať k tomuto kúzelnému kúsku sveta, nasledujte radu a zaujmite letenku hneď!

Letenka Kazachstan Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan vám otvorí dvere do nekonečných stepí a nádherných jazier. Táto oblasť bola vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO a je domovom mnohých ohromujúcich druhov rastlín a živočíchov.

Po prílete na medzinárodné letisko v hlavnom meste Nur-Sultan (dnes bývalý Astana) sa vyberte na cestu na sever do Saryarky. Toto územie je jedným z najrozmanitejších ekosystémov na svete, kde môžete nájsť rozľahlé stepi, soľné plániny, močiare a úchvatné jazero.

Vychádzajte zo Saryarky a preskúmajte známe a vzácne druhy vtákov, ktoré sú v tejto oblasti bežné. Sú tu tisíce vtákov, ktoré tu migrujú, hniezdia alebo sa zastavujú na svojej ceste na juh. Medzi najznámejšie druhy patria labute, plameňáky, bukáče a mnoho ďalších vtákov. Pre milovníkov prírody je to pravý raj!

Ďalším zázrakom Saryarky je Burabajské jazero, ktorého krajina je neskutočne malebná. Nachádza sa medzi horami a predstavuje jedno veľké jazero, cez ktoré sa tiahnu malebné ostrovčeky a polostrovy. Táto oblasť je obľúbená turistická atrakcia, kde môžete relaxovať na pláži, rybačiť alebo prejsť sa na lodi.

Ak máte radi adrenalínové zážitky, navštívte Biosférickú rezerváciu Aksu-Zhabagly, ktorá je jednou z najstarších v celej strednej Ázii. Tento región je domovom veľkého množstva rastlín a živočíchov, medzi ktorými je aj niekoľko ohrozených druhov. Reklamuje sa ako miesto s nádhernými horami, pralesmi a horskými riekami, kde si môžete vychutnávať turistiku, horolezectvo a trekking.

Saryarka je neobyčajnou krajinou so svojou vzrušujúcou faunou a flórou, ktoré si vážia turisti z celého sveta. Môžete sa spoľahnúť na to, že miestni sprievodcovia vám ukážu všetky zaujímavosti a pomôžu vám vytvoriť nezabudnuteľné zážitky.

Ak vás fascinuje príroda, kultúra a jedinečný pôvab Ázie, letenka Kazachstan Saryarka - Steppe and Lakes of Northern Kazakhstan je stvorená pre vás. Pridajte sa k ďalším dobrodruhom a zažite kúzlo tejto nádhery v srdci strednej Ázie. Letenky nie sú drahé, ale spomienky a zážitky, ktoré vám prinášajú, sú bezcenné.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách