Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan (predtým známe ako Astana).

2. Prečo sa premenovalo hlavné mesto na Nur-Sultan?
- Hlavné mesto Kazachstanu sa premenovalo na Nur-Sultan na počesť dlhoročného prezidenta Nursultana Nazarbajeva, ktorý v roku 2019 abdikoval.

3. Aké je nové oficiálne názov hlavného mesta Kazachstanu?
- Nový oficiálny názov hlavného mesta Kazachstanu je Nur-Sultan.

4. Kedy sa zmenilo hlavné mesto Kazachstanu na Nur-Sultan?
- Zmena názvu hlavného mesta sa uskutočnila 23. marca 2019.

5. Kde sa nachádza Nur-Sultan v Kazachstane?
- Nur-Sultan sa nachádza v severnom Kazachstane, neďaleko hranice s Ruskom.

6. Aké je počet obyvateľov mesta Nur-Sultan?
- Podľa údajov z roku 2020 má mesto Nur-Sultan približne 1,1 milióna obyvateľov.

7. Aké sú hlavné atrakcie v meste Nur-Sultan?
- Niektoré z hlavných atrakcií v meste Nur-Sultan zahŕňajú Bajterek Tower, Hazret Sultan mešitu, Národný architektonický a etnografický komplex Atameken a nákupné centrum Khan Shatyr.

8. Aké je podnebie v meste Nur-Sultan?
- Mesto Nur-Sultan má kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami. Zimy sú extrémne studené s teplotami klesajúcimi pod -30 °C, zatiaľ čo letá sú teplé s teplotami stúpajúcimi nad 30 °C.

9. Aká je hlavná priemyselná odvetvie v meste Nur-Sultan?
- Hlavná priemyselná odvetvie v meste Nur-Sultan je vládne a finančné sektor. Navyše je tu tiež rozvinutá výroba, stavebníctvo a obchod.

10. Ako sa dostanem do mesta Nur-Sultan?
- Mesto Nur-Sultan má medzinárodné letisko Nursultan Nazarbajev, ktoré je spojené s rôznymi medzinárodnými destináciami. Navyše, existujú aj vlaky, autobusy a diaľnice, ktorými sa dá do mesta dostať.


Ubytovanie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Astana, teraz známa ako Nur-Sultan, je hlavné mesto Kazachstanu a je plné zaujímavých miest a atrakcií pre návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v meste, nemusíte sa vôbec obávať, pretože má niekoľko rôznych možností a vy si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Ak hľadáte luxus, potom by ste mohli zvážiť pobyt v hotely The Ritz Carlton Astana s 157 izbami a mnohými zariadeniami, vrátane kaviarne a neskorého fitness centra. Hotel je situovaný v budove Khan Shatyr, ktorá je mimoriadne obľúbená, pretože má celoročne otvorené kryté nákupné centrum a zábavný park. Tento hotel ponúka krásny výhľad na mesto a umiestnený je v samotnom srdci mesta.

Pre niekoho, kto chce viac cenovo dostupné ubytovanie, môžete si vybrať hotel Park Inn by Radisson Astana s 248 izbami v centre mesta. Hotel má wellness centrum, kaviareň a konferenčné priestory pre pracovníkov na cestách.

Hostia, ktorí hľadajú niečo medzi týmito dvoma možnosťami, môžu zvážiť pobyt v hoteli Kazzhol Astana s 175 izbami s pohodlnými posteľami a kvalitným vybavením. Hotel má aj reštauráciu, kaviareň a fitness centrum.

Ďalšou populárnou možnosťou sú apartmány, ktoré sa nachádzajú v celom meste a sú vhodné pre tých návštevníkov, ktorí potrebujú väčšiu súkromie a viac priestoru. Napríklad apartmány Diplomat sú majestátne umiestnené v blízkosti vládnych budov a ponúkajú moderné zariadenie a plne vybavené byty s kuchynkami a sprchovými kútmi.

Nur-Sultan (Astana) ponúka mnoho zážitkov a miest, ktoré návštevníci môžu navštíviť, od moderných budov po kultúrne a historické landmarky. Ak hľadáte ubytovanie v tomto meste, existuje veľa rôznych hotelov a apartmánov, ktoré vám poskytnú vhodný pobyt, aby ste mali najlepší čas svojho života v tomto nádhernom meste.


Letenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Letenka do Kazachstanu: Objavte pôvab Astany, súčasného hlavného mesta premenovaného na Nur-Sultan

Kazachstan, rozľahlá krajina v strednej Ázii, je jednou z najmenej objavovaných turistických destinácií na svete. No súčasné hlavné mesto Astana, ktoré nedávno premenovali na Nur-Sultan, určite stojí za návštevu. Ak plánujete cestu do tohto fascinujúceho mesta, nepremeškajte jedinečnú príležitosť skúmať jeho kultúru, históriu a modernú architektúru.

S novým názvom oslovením Nur-Sultan, mesto oplýva fascinujúcimi atrakciami a príležitosťami pre každého cestovateľa. Chcete-li si však užiť tento skvostný zážitok, musíte najskôr získat letenku do Kazachstanu.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenia do Astany, vrátane Air Astana, Turkish Airlines, Lufthansa a mnohých ďalších. Vzhľadom k tomu, že je Kazachstan dosť odľahlé miesto, musíte najmä z Európy plánovať medzinárodný let. Zvoliť správny let môže byť pre cestovateľov rozhodujúce, nakoľko to môže ovplyvniť trvanie letu, cenu a pohodlie.

Po prílete do Astany budete mať príležitosť preskúmať to, čo mesto ponúka. S nástupom nového názvu sa mnoho architektonických skvostov stalo ešte viac významnými. Ide hlavne o Bayterek Tower, symbol mesta, ktorý predstavuje strom života a odkazuje na starovekú mytológiu.

Okrem Bayterek Tower tu nájdete aj množstvo historických a kultúrnych miest, ako napríklad preslávenú mešitu Hazrat Sultan alebo palác muziky v štýle islamskej moslimskej architektúry. Pre tých, ktorí majú radi modernú architektúru, sú tu tiež rôzne umelecké galérie a unikátne námestia, v ktorých môžete stráviť príjemné chvíle.

Astana je známa aj pre niektoré zo svojich zoologických záhrad a parkov, kde môžete skúmať nádhernú flóru a faunu Kazachstanu. Nezaevidujte návštevu faunaparku, kde si budete môcť vychutnať priame kontakty s divokými zvieratami vrátane cestovania na safarí.

Okrem toho je k dispozícii aj veľa miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať kuchyňu Kazachstanu, ktorá je bohatá na mäsové jedlá a tradičné špeciality. Nezabudnite ochutnať manty, tradičný kazachský pokrm s plnením z mäsa a zemiakov, alebo puré z kuracích karií, ktoré sú obľúbené po celom strednej Ázii.

Nur-Sultan, kedysi malé vidiecke mesto, sa rýchlo rozvíjalo a stalo sa metropolou, ktorá zdobí horizont Kazachstanu modernými mrakodrapmi a umeleckými spomienkami na svoju minulosť a kultúru. Bez ohľadu na to, či ste do mesta prichádzate pre jeho architektúru, históriu alebo jedinečnú kuchyňu, Nur-Sultan vás určite očarí a nechá vás túžiť po ďalšej návšteve.

Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Kazachstanu už dnes a preniknite do tajov tohto nádherného mesta. Nur-Sultan, s jeho bohatou históriou a modernými pokrokmi, je na čakanie.


Počasie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Astana, teraz známa ako Nur-Sultan, je aktuálne hlavné mesto Kazachstanu. Nachádza sa v strednej časti krajiny a je známa svojou jedinečnou architektúrou a extremitami počasia. Tento článok sa bude zaoberať najnovšími informáciami o počasí v tomto ohromujúcom meste.

Počasie v Nur-Sultane je všeobecne kontinentálne s veľmi studenými zimami a horúcimi letami. Mesto leží vo veľmi vzdialenej oblasti, ktorá je ovplyvnená kontinentálnymi vzduchovými hmotami. To znamená, že počasie je tu veľmi extrémne a môže sa dramaticky meniť.

Letá v meste sú horúce a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi približne 30°C. V najteplejších mesiacoch leta teploty často prekračujú 35°C, čo z toho robí pitoreskné letné slnečné letovisko. Je dôležité si však uvedomiť, že nočné teploty môžu byť nižšie, takže je vhodné mať s sebou ľahký sveter alebo šál počas večera.

Zimy v Astane (Nur-Sultane) sú známe svojou krutou studenosťou. Teploty sa pohybujú okolo -30°C a môžu sa dokonca priblížiť k -40°C. Tento druh zimy vyžaduje, aby miestni obyvatelia a návštevníci boli dobre oblečení, sú zvyknutí používať veľa vrstiev oblečenia, aby sa ochránili pred mrazivým vetrom a zimou. Zároveň je tiež potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad chrániť si tvár a ruky pred omrzlinami.

Jar a jeseň v Nur-Sultane sú obdobia príjemnejšieho počasia, kedy teploty sú mierné a príjemné. Teploty sa pohybujú od 10°C do 20°C a počas týchto mesiacov je počasie stabilnejšie a menej veterné.

Veternosť je v Nur-Sultane výraznou charakteristikou počasia. Mesto je známe svojimi silnými vetrami, ktoré môžu dosiahnuť rýchlosť až 60 km/h. Táto veternosť môže ovplyvniť pohodlie a teplo, preto je vhodné mať vždy pri sebe vhodne oblečenie aj v prípade slnečného počasia.

Napriek svojmu extrémnemu počasiu je Nur-Sultan fascinujúcim mestom s bohatou históriou a kultúrou. Jeho architektúra je jedinečná a vytvára fantastický kontrast medzi modernou a tradičnou estetikou. Bez ohľadu na to, kedy navštívite toto mesto, vždy skúste byť pripravení na zmenu počasia a užite si všetky atrakcie, ktoré Nur-Sultan ponúka.


Dovolenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Kazachstan, obrovská krajina v srdci Strednej Ázie, ponúka množstvo fascinujúcich miest pre návštevníkov. Jedným z nich je Astana, súčasné hlavné mesto, ktoré prednedávnom zmenilo svoje meno na Nur-Sultan. Toto mesto je zvláštne v mnohých ohľadoch a je neodmysliteľnou súčasťou kazachstanskej kultúry.

Astana je sídlom mnohých historických a kultúrnych pamiatok, ktoré odrážajú pestrosť a bohatstvo krajiny. Medzi najvýznamnejšie atrakcie patrí Baiterek Tower, emblematická budova symbolizujúca nezávislosť a bohatstvo Kazachstanu. Toto miesto je zároveň skvelým výhľadovým bodom, odkiaľ môžete obdivovať panorámu celej metropoly.

Ďalšou ikonickou pamiatkou je Palác mírov a zmierenia, ktorý je symbolom dôvernosti a pokojného spolužitia rôznych náboženstiev a kultúr. Tento palác je obklopený nádhernými záhradami a v jeho interiéroch nájdete výstavy zamerané na úctu k rôznorodosti a medzinárodným vzťahom.

Astana je tiež známa svojimi modernými budovami a extravagantnou architektúrou. Veľvyslanectvo Bieleho domu je napríklad replikou slávneho sídla prezidenta USA v Washington D.C. Inšpiráciou tohto projektu boli vzájomné vzťahy Kazašsko-amerických priateľstva a spojenectva.

Okrem historických a moderných pamiatok Astana ponúka aj širokú škálu kultúrnych aktivít a festivalov. Návštevníci môžu navštíviť Národný operný a baletný divadlo, kde sa predvádzajú vynikajúce umelecké vystúpenia. Ďalšie významné udalosti zahŕňajú Medzinárodný festival hudobných nástrojov, kde môžete objavovať rôzne tradičné hudobné nástroje z celej krajiny.

Astana taktiež ponúka množstvo možností na vonkajšie aktivity. Ak sa chcete vydať do prírody, môžete navštíviť Národný park Burabay, ktorý sa nachádza pár hodín jazdy od mesta. Tento park je obklopený krásnymi jazerami, lesmi a kopcami, ktoré vytvárajú úchvatnú scenériu pre turistov.

Nur-Sultan je mesto s bohatou históriou a kultúrou, ktoré sa neustále mení a rozvíja. Návštevníci môžu objavovať pestrosti tohto miesta a pozorovať kontrast medzi starými pamiatkami a modernou architektúrou. Astana je neodmysliteľnou súčasťou kazachstanského kultúrneho dedičstva a jej návšteva ponúka unikátny zážitok.

Nech už sa rozhodnete navštíviť Astanu (Nur-Sultan) pre jej kultúru, históriu alebo jedinečné pamiatky, určite nebudete sklamaní. Kazachstan je krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zážitkov a vzrušenia. Astana je skvelým miestom, kde začať objavovať túto fascinujúcu krajinu.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách