Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Kambodža Angkor Thom

Letenka Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom je fascinujúce historické miesto nachádzajúce sa v Kambodži, ktoré je domovom nespočetných históriou bohatých stavieb a starobylých chrámov. Pre mnohých je to jeden z najdôležitejších turistických cieľov v krajine, ktorý by si nemali nechať ujsť.

Ak chcete navštíviť Angkor Thom, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je zakúpiť si letenku do Kambodže. Kambodža je dostupná z mnohých svetových destinácií a mnoho medzinárodných aerolínií ponúka priame lety do hlavného mesta Phnom Penh alebo do Siem Reapu, kde sa nachádza aj Angkor Thom.

Po prílete do Kambodže môžete buď pokračovať v letení do Siem Reapu a odtiaľ navštíviť Angkor Thom, alebo sa vydať do Phnom Penhu a potom neskôr pokračovať do Siem Reapu. Siem Reap je najvhodnejšie miesto na ubytovanie pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v Angkor Thom a okolí.

Keď už sa ocitnete v Siem Reape, jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať z mesta do Angkor Thom, je najať si tuk-tuk, ktorý je tradičným dopravným prostriedkom v juhovýchodnej Ázii. Tuk-tuk vás zvezie priamo do priekopníckej brány, ktorá je hlavným vstupom do Angkor Thom.

Po príchode do tohto obrovského archeologického areálu sa ocitnete uprostred úžasného komplexu starobylých chrámov a iných historických pamiatok. Medzi najvýznamnejšie stavby patrí Bajon, chrám so slonovými trubami, známy pre výrez reprezentujúci tvár Buddhu. Tu nájdete aj rozľahlé priestory sústredené okolo terasy kralovnej a terasy slona. Nezabudnite si tiež pozrieť Veľký a Malý okruh, ktoré sú jednými z najznámejších turistických trás v Angkor Thom.

Po prehliadke chrámov a pamiatok si môžete oddýchnuť v niektorom z miestnych reštaurácií, kde sa ponúkajú tradičné kambodžské jedlá. Môžete vyskúšať známe pokrmy, ako amok, ktorý je typickým kari jedlom s rybou alebo mäsom, alebo lok lak, ktorý je jednoduchým a pritom vynikajúcim hovädzím mäsom a ryžou.

Angkor Thom je miestom, ktoré vám otvorí dvere do kambodžskej histórie a kultúry. Je to miesto, ktoré vás ohromí svojou krásou a zachovaním. Návšteva tohto miesta je skutočný zážitok, ktorého sa určite nebudete chcieť vzdať. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do Kambodže a vydejte sa objavovať tajomstvá Angkor Thom.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Angkor Thom


1. Aký je vstupné do Angkor Thom?
Vstupné do Angkor Thom je 37 dolárov pre dospelých a 18 dolárov pre deti.

2. Koľko trvá preskúmanie celého Angkor Thom?
Preskúmanie celého Angkor Thom môže trvať niekoľko hodín až celý deň, v závislosti od toho, ako dôkladne si ho chcete prezrieť.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Angkor Thom?
Najlepší čas na návštevu Angkor Thom je ráno alebo večer, keď je menej ľudí a teploty sú miernejšie.

4. Musím si vopred zakúpiť lístky do Angkor Thom?
Áno, je odporúčané si zakúpiť lístky do Angkor Thom vopred, najmä počas vysokej sezóny, aby ste sa vyhli dlhým radám.

5. Aké oblečenie je odporúčané nosiť pri návšteve Angkor Thom?
Odporúča sa nosiť pohodlné a pokrývajúce oblečenie, aby ste dodržiavali kultúrne zvyklosti a chránili sa pred slnkom.

6. Môžem si vziať fotografiu v Angkor Thom?
Áno, je povolené fotografovať v Angkor Thom, ale za určitých podmienok. Komerčné fotenie si vyžaduje osobitné povolenie.

7. Je potrebné si vziať sprievodcu pri návšteve Angkor Thom?
Nie je povinné mať sprievodcu pri návšteve Angkor Thom, ale môže byť veľmi užitočný na vysvetlenie histórie a významu jednotlivých miest.

8. Koľko chrámov a pamiatok sa nachádza v Angkor Thom?
V Angkor Thom sa nachádza množstvo chrámov a pamiatok, vrátane slávneho chrámu Bayon, ktorý je typický svojimi kamennými tvárami. Celkovo sa tu nachádza viac ako 2000 pamiatok.

9. Je možné navštíviť Angkor Thom autom?
Nie, autom je vstup do Angkor Thom zakázaný. Môžete využiť tuk-tuk, bicykel alebo ísť pešo.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Angkor Thom?
V blízkosti Angkor Thom sa nachádza napríklad chrám Angkor Wat, Banteay Srei a mnoho ďalších chrámov a pamiatok.


Ubytovanie Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom – skrytý poklad Kambodže

Kambodža, bohatá na svoje tradičné dediny, jemných miestnych trhov aj nádhernú prírodu, je domovom mnohých historických pamiatok, z ktorých sa mnohé skrývajú v oblasti Angkor. Medzi najznámejšie a najdôležitejšie miesta tejto oblasti patria ruiny a chrámy v slávnom meste Angkor Thom.

Angkor Thom, čo v preklade znamená "Veľké mesto", je obrovskej veľkosti a rozkladá sa na ploche 10 km². Toto mesto bolo postavené v 12. storočí kráľom Jayavarmanom VII. a slúžilo ako politické, náboženské a administratívne centrum Kmerského královstva. Na jeho okraji sa nachádza krásne jazero a okolitá džungľa dodávajú tomuto miestu ešte väčší čarovný nádych.

Vstup do Angkor Thomu je impozantný a dramatický. Hlavná brána, známa ako "Brána tvárí" alebo "Brána slona", je obklopená obrovskými kamennými sochami tvárí a na oboch stranách sa nachádzajú obrovské sochy slonov. Táto úžasná brána vedie ku Kráľovskému námestiu, kde vás okúzlujú ruiny, chrámy a pamätihodnosti.

Jedným z najznámejších a najpôsobivejších chrámov v Angkor Thom je chrám Bayon. Tento nezameniteľný chrám je známy pre svoje obrovské kamenné tváre vytesané do jednotlivých veží. Celkom je tu 54 veží a každá z nich má 4 tváre, takže spolu je tu až 216 tvárí, ktoré sa tvária na vás z každej strany. Atmosféra tohto miesta je nezabudnuteľná a zanecháva vás v úžase nad kvalitou remeselníctva a umenia.

Okrem chrámu Bayon sa v Angkor Thomu nachádzajú aj ďalšie významné pamiatky, ako je Baphuon, Terrace of the Elephants a Terrace of Leper King. Všetky tieto miesta stoja za návštevu a zaujmú milovníkov histórie aj zaujímavosti.

Keď navštívite Angkor Thom, nemusíte sa obávať ubytovania, pretože v okolí je množstvo kvalitných možností. Síce môžete zostať v blízkom meste Siem Reap a každý deň vyraziť na výlet do Angkor Thomu, no ešte autentickejšia možnosť je zostať priamo v oblasti Angkor. Existujú rôzne hotely a rezorty, ktoré ponúkajú ubytovanie s nádherným výhľadom na chrámy a sú vzdialené len krátku prechádzku od hlavných pamiatok.

Mnohé hotely v oblasti Angkor Thom ponúkajú aj služby, ako sú masáže, wellness centrá a bazény, ktoré vám umožnia relaxovať po náročnom dni preskúmavania chrámov. Niektoré hotely sú inšpirované tradičnou khmerskou architektúrou a interiérom, čo vám poskytne autentický zážitok a poodhaľuje kultúru Kambodže.

Ak hľadáte miesto, kde sa stratíte v histórii a kde môžete nájsť pokoj a pokoru, Angkor Thom je určite miesto, ktoré musíte navštíviť. Jeho krása a zázraky architektúry vás dostanú a zanechajú vás s nezabudnuteľnými zážitkami z histórie Kambodže. Ubytovanie v tejto oblasti sa vám určite oplatí, pretože vás prenesie do starovekého sveta a umožní vám byť súčasťou príbehu tohto majestátneho miesta.


Počasie Kambodža Angkor Thom


Kambodža je krajina bohatá na históriu a kultúru, a je domovom mnohých ohromujúcich pamiatok. Jednou z najznámejších je Angkor Thom, obrovský komplex chrámov vo vnútrozemí krajiny. Okrem nádherne rozsiahlych chrámov ponúka Angkor Thom aj jedinečné počasie, ktoré priláka množstvo návštevníkov.

Angkor Thom sa nachádza v provincii Siem Reap na severe Kambodže, v tropickom podnebí. Toto podnebie sa vyznačuje dvoma základnými ročnými obdobiami - suchým obdobím a obdobím dažďov. Medzi decembrom a aprílom prevláda suché obdobie, kedy teploty môžu dosiahnuť až 40°C. To je najlepší čas na návštevu Angkor Thom, keďže slnko svieti jasne a je minimálna pravdepodobnosť dažďa. Navštíviť chrámy v trópoch môže byť príjemným zážitkom, ak si vezmete dostatočné množstvo vody a chráňte sa pred slnkom.

Júl a august sú mesiace, kedy začína obdobie dažďov. Teploty stúpajú na približne 30°C až 35°C a silné dažde prechádzajú oblasťou. Napriek tomu mnoho návštevníkov volí tieto mesiace na svoju návštevu Angkor Thom, keďže zelená krajina a kvitnúce rastliny dodávajú chrámom úžasnú atmosféru. Tieto dažde zároveň pomáhajú udržiavať úžasnú atmosféru chrámov a oživujú ich okolie.

Okrem obdobia sucha a dažďov je v Kambodži tiež dôležité brať do úvahy možnosť cyklónov a tropických búrok, ktoré môžu ohroziť oblasť. Najväčšie riziko týchto prírodných katastrof je od augusta do novembra, keď more v južnej časti krajiny dosahuje vyššie teploty. Cestovatelia by mali sledovať aktuálne informácie o počasí a dodržiavať rady miestnych úradov a bezpečnostných síl.

Celkovo je počasie v Angkor Thom dosť nestále a turisti by sa mali pripraviť na všetky druhy poveternostných podmienok. Dobrá rada je vziať si so sebou opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, pokrývky hlavy, pitnú vodu, rukavice a deštník. Vhodné oblečenie je ďalšou dôležitou súčasťou pri návšteve Angkor Thom, keďže vstupy do niektorých chrámov môžu vyžadovať úctu k miestnej kultúre.

Napriek možnostiam dažďa a výkyvom teplôt Kambodža ponúka celoročne úžasnú a zaujímavú atmosféru v Angkor Thom. Táto historická lokalita je jedným z najkrajších miest na svete a necháva návštevníkov nadšených a potešených nielen architektúrou, ale aj jedinečným počasím.


Dovolenka Kambodža Angkor Thom


Kambodža, bývalé kráľovstvo známe svojou bohatou históriou a majestátnymi budovami, je domovom mnohých úžasných miest, ktoré stojí za to preskúmať. Jedným z najznámejších miest je Angkor Thom, veľkolepé a pozoruhodné historické mesto, ktoré nesie duch dávnych čias.

Angkor Thom, čo v preklade znamená "veľké mesto", je jedným z najväčších a najuznávanejších archeologických komplexov v Kambodži. Založený Krishnaéruvou dynastiou v 12. storočí, slúžil ako hlavné mesto kmeňa Khmérov až do 17. storočia.

Pri návšteve Angkor Thom sa turisti ocitnú v strede neskutočne dobre zachovaných hradieb a veží, ktoré boli v minulosti chránené hlbokými vodnými priekopami. Vchod na južnej strane mesta zdobí slávna Brána smrti, so sochami deviatich démonov a deviatich bohov, ktoré predstavujú boj dobra a zla. Ak prejdete cez túto majestátnu bránu, ocitnete sa v obrovskom priestore plnom fascinujúcich historických pamiatok.

Jednou z hlavných atrakcií Angkor Thom je slávna chrámová stavba Bayon. Tento chrám je bohatý na detailné kamenné sochy a tváre, ktoré sa zdajú vypĺňať každý centimeter stavby. Nachádzajú sa tu celkom 54 veže s 216 zobrazenými tvárami, ktoré majú zdôrazniť všudypreítomnosť budhizmu. Práve z tohto dôvodu je Bayon jedným z najikonickejších a najfotografovanejších miest v celom Kambodži.

Okrem Bayonu vynikajú aj ďalšie známe pamiatky, ako je Baphuon, kde sa nachádza neuveriteľne veľká kamenná veža so zachovanými kamennými reliéfmi, alebo Preah Khan, chrám pôvodne zasvätený otcovi kráľa Jayavarmana VII. Tieto pamiatky ukazujú majestátnosť a grandióznosť Khmérskeho kráľovstva, ktoré kedysi vládlo nad týmito územiami.

Pri návšteve Angkor Thom si nezabudnite nechať dostatok času na preskúmanie rozsiahlych priestorov a na to, aby ste si plne vychutnali krásu a jedinečnosť tohto historického miesta. Každý krok na tejto pôde oživuje duch minulosti a prináša návštevníkom jedinečný vhľad do slávnej minulosti Kambodže.

V prípade, že plánujete dovolenku v Kambodži, návšteva Angkor Thom by mala byť na vrchole vášho zoznamu. Toto posvätné miesto je nielen historickým skvostom, ale aj dôkazom o úcte a oddanosti Khmérskeho ľudu voči ich kráľovstvu. Nech sa teda vaša dovolenka stane nezabudnuteľnou a naplnenou priezračnými zážitkami, ktoré vám Kambodža a Angkor Thom ponúkajú.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách