Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Jordánsko Umm Qais

Letenka Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je fascinujúcou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry a prírody. Medzi najznámejšie pamiatky v krajine patria staroveké rímske miesta a jedno z nich je aj Umm Qais.

Umm Qais je malé mesto v severozápadnej časti Jordánska, ležiace na vyvýšenom kopci nad údolím Jordánu. Jeho história siaha až do staroveku, keď bolo známe ako Gadara, jedno zo desiatich mest federácie Dekapolis (Tiesnicová desiatka).

Cesta z hlavného mesta Ammánu do Umm Qais trvá približne dve hodiny a môže sa zdať nekonečnou jazdou, ale to je skutočne malá cena za to, čo tam nájdete. Keď prídete do mesta, jediná vec, ktorú si uvedomíte, je nádherný výhľad na Golanské výšiny, Galilejské jazerá a horninové útesy v okolí.

Hlavnou atrakciou Umm Qais sú staroveké rímske ruiny, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Najdôležitejšou časťou sú zachovalé pozostatky rímskeho mesta Gadara, vrátane divadla, harom, chrámu boha Dia, stĺpového susedstva a mnoho ďalších budov. Všetky tieto pamiatky sú prekrásne zachované a poskytujú skvelý pohľad na históriu tohto miesta.

Okrem rímskych ruín si môžete v Umm Qais vychutnať aj pohľad na moderné mesto, ktoré je postavené v tradičnom štýle a ponúka elegantné hotely, reštaurácie a obchody. Môžete sa prechádzať po úzkych uličkách a objavovať miestne obydlia s ich pestrofarebnými oknami a dverami.

Po prehliadke pamiatok a obdivovaní výhľadu si môžete oddýchnuť v jednom z miestnych kaviarní alebo reštaurácií a ochutnať tradičné jordánske jedlá. Nezabudnite si vychutnať pokrm z olivového oleja, národný symbol krajiny.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Umm Qais ponúka aj možnosti pre turistické výlety. Môžete sa vydať na túry po okolitých kopcoch, kde sa môžete tešiť z nádherného výhľadu na krajinu a richelu rastlinstva. Pri tejto príležitosti môžete tiež navštíviť malé dedinky a stretávať sa s miestnymi ľuďmi.

Umm Qais je skutočným skvostom Jordánska, ktorý nemôžete prehliadnuť. Je to miesto, kde môžete objaviť históriu, kultúru a prírodu krajiny, a zároveň sa pokochať úchvatným výhľadom na okolitú krajinu. Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, nezabudnite zaradiť Umm Qais na svoj zoznam miest, ktoré chcete vidieť.


Dovolenka Jordánsko Umm Qais


Umm Qais je malé mesto v severozápadnom Jordánsku a je známe svojimi archeologickými náleziskami a starobylými pamiatkami. Pre mnohých cestovateľov je to ideálne miesto na oddych a relax po náročnej turistickej trase v Jordánsku.

Ak plánujete navštíviť Umm Qais, môžete sa tam dostať autobusom alebo taxíkom z hlavného mesta Amman. Cesta tam trvá asi dve a pol hodiny a ponúka krásne výhľady na jordánsku krasu. Na mieste si môžete pozrieť niektoré z najzaujímavejších archeologických nálezísk, vrátane rímskych kúpeľov, amfiteátra a rímskych cistern.

Umm Qais je ideálne miesto na strávenie niekoľkých dní v Jordánsku vzhľadom na jeho blízkosť k mnohým turistickým atrakciám v regióne. Napríklad môžete navštíviť slávne mesto Petra, ktoré je iba niekoľko hodín jazdy od Umm Qais. Petra je zoznamom svetového dedičstva a je považované za jedno z najkrajších archeologických miest sveta.

Okrem toho môžete navštíviť mesto Jerash, ktoré je tiež známe svojimi antickými pamiatkami. Jerash je niekoľko hodín jazdy od Umm Qais a ponúka mnoho histórických atrakcií pre návštevníkov.

Umm Qais je tiež ideálne miesto na relax a oddych. Môžete ísť na prechádzku po okolí a užiť si krásne scenérie alebo navštíviť miestne reštaurácie a ochutnať miestne jedlá. Jordánska kuchyňa je známa pre svoje lahodné chute a v Umm Qais budete mať mnoho príležitostí ochutnať jedlá pripravované miestnymi kuchármi.

V Umm Qais nájdete tiež mnoho krásnych hotelov a ubytovacích zariadení, v ktorých si môžete oddýchnuť po náročnom dni plnom výletov a objavovania. Väčšina z týchto hotelov má nádherné terasy a výhľady na okolitú krajinu, ktoré sú ideálne na relax a oddych s pohárom miestneho vína.

V súhrne, Umm Qais je ideálne miesto na oddych a relax po návšteve mnohých turistických atrakcií v Jordánsku. S mnohými historickými pamiatkami a krásnou krajinou ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, potom je Umm Qais určite miestom, ktoré by ste mali navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Umm Qais


1. Kde sa nachádza Umm Qais?
Umm Qais sa nachádza na severe Jordánska, pri hraniciach s Izraelom a Sýriou.

2. Aké je historické významné miesto Umm Qais?
Umm Qais má veľký historický význam, pretože v minulosti to bol jedno z rímskych mestečiek v rímskej provincii Decapolis.

3. Ako dlho trvá cesta z Ammánu do Umm Qais?
Cesta z Ammánu do Umm Qais trvá približne 2 hodiny autom.

4. Aké archeologické pamiatky možno vidieť v Umm Qais?
V Umm Qais môžete vidieť rozličné archeologické pamiatky, vrátane rímskeho divadla, dómu, rímskeho mesta a ďalších historických zvyškov.

5. Je možné stráviť noc v Umm Qais?
Áno, je možné stráviť noc v Umm Qais. Existujú hotely a ubytovne v okolí, kde si môžete zarezervovať ubytovanie.

6. Ako by som sa mal/nemal oblečť pri návšteve Umm Qais?
Pri návšteve Umm Qais sa odporúča oblečenie, ktoré je primerané pre chrámy a historické miesta. Je vhodné nosiť dlhé nohavice alebo sukne a zdržať sa výrazných alebo príliš odhalujúcich odevov.

7. Môžem si vziať fotoaparát do Umm Qais?
Áno, je v poriadku si vziať fotoaparát do Umm Qais a fotografovať pamiatky. Avšak, niektoré časti môžu mať obmedzenia na fotografovanie, takže je dôležité dodržiavať pokyny personálu.

8. Je v Umm Qais dostupná strava a pitie?
V Umm Qais existujú malé reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať jedlo a nápoje. Je však odporúčané mať so sebou dostatok vody a občerstvenia, pretože niektoré časti sú relatívne odľahlé.

9. Aké sú otváracie hodiny Umm Qais?
Otváracie hodiny Umm Qais sa líšia podľa ročného obdobia, ale obvykle sa otvárajú ráno a zatvárajú sa pred západom slnka. Je vhodné skontrolovať aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.

10. Existujú nejaké sprievodcovia v Umm Qais?
Áno, pri vstupe do Umm Qais je možné si najať sprievodcu, ktorý vám poskytne informácie o histórii a kultúre miesta.


Ubytovanie Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je prekrásna krajina s množstvom kultúrnych a historických pamiatok. Ak hľadáte miesto, kde by ste sa mohli ubytovať počas svojej návštevy, mala by ste zvážiť Umm Qais.

Umm Qais sa nachádza v severnej časti Jordánska a ponúka nádherný výhľad na Genezaretské jazero. Mesto je známe pre svoje antické ruiny, ktoré sú často navštevované turistami z celého sveta. Okrem toho si môžete vychutnať krásnu jordánsku architektúru a tradičné jedlá, ktoré sú v tomto regióne veľmi populárne.

Umm Qais ponúka množstvo možností ubytovania. Najpopulárnejšie sú hotely a penzióny, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tých najzaujímavejších miest. Ak hľadáte luxusné možnosti ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre zariadenie s päťhviezdičkovým hodnotením, ale ak sa chcete zoznámiť s miestnou kultúrou viac, mali by ste sa zamerať na tradičné arabské penzióny.

Ubytovanie v Umm Qais je pre každého dostupné. Ceny za izbu sa líšia v závislosti od typu zariadenia, ale môžete si byť istí, že tu nájdete cenovo dostupné možnosti. Niektoré hotely ponúkajú služby ako bazén, reštaurácie alebo miestne plavby na jazere, takže si určite nájdete to, čo hľadáte.

Ak hľadáte niečo jednoduchšie alebo ste na ceste s obmedzeným rozpočtom, dá sa ubytovať v miestnych hostiteľských rodinách. Tento druh ubytovania vám umožní spoznať jordánsku kultúru zvnútra a vychutnať si jedinečné tradičné jedlá.

V závislosti od vášho záujmu o históriu alebo miestnu kultúru, môžete si zvoliť ubytovanie, ktoré vám bude najlepšie vyhovovať. Nezabudnite sa však rozhodne vybaviť svoj pobyt vopred, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku plne. Jordan je krajina plná zázrakov a v Umm Qais si môžete užiť krásy tohto miesta z pohodlia svojho ubytovania.


Počasie Jordánsko Umm Qais


Jordánsko sa nachádza na rozhraní medzi Stredozemím a Arabským poloostrovom. Táto pestrá krajina ponúka rôznorodé počasie v závislosti od svojej geografickej polohy a nadmorskej výšky. Väčšina územia Jordánska má suché kontinentálne podnebie s veľkými rozdielmi medzi letom a zimou. V tomto článku sa zameriame na počasie v meste Umm Qais.

Umm Qais je historické mesto v severozápadnej časti Jordánska, nachádzajúce sa asi 110 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Ammánu. Svojou polohou ponúka nádherný výhľad na Jazeránske údolie a jeho susedov Genezaretské jazero a Golanské výšiny.

Leto v Umm Qais je horúce a suché. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 30 °C do 40 °C, s niektorými dnami môžu dosiahnuť aj vyššie hodnoty. Slnečné svetlo je intenzívne a vznikajú silné tepelné vlny. Vysoká vlhkosť môže zhoršiť pocit horúčavy. Táto doba je obvykle suchá, s minimálnym množstvom zrážok.

Počas jesene sa teploty začínajú postupne znižovať. V septembri a októbri sa pohybujú v rozmedzí od 25 °C do 30 °C. Prvý zimný mesiac, november, vidí pokles teplôt na úroveň okolo 20 °C. Zrážky sa začínajú zvyšovať, takže mnoho miestnych obyvateľov označuje túto dobu za najkrajšiu obdobie v roku v Umm Qais a na celom území Jordánska.

Zima v Umm Qais je chladná a mierne daždivá. Priemerné teploty by sa mali v januári až februári pohybovať od 10 °C do 15 °C. V noci môže teplota klesnúť na bližšie nule a je možné pozorovať mierny mráz. Preto je potrebné mať po ruke teplé oblečenie a prípadne nejaké zrážkové oblečenie.

Na jar sa teploty opäť zvyšujú a priemerne sa pohybujú od 20 °C do 25 °C. Príroda začína kvitnúť a celé okolie mesta sa mení na nádheru plnú farieb. Zrážky sa znižujú a stále viac sa objavujú slnečné dni.

Krátko povedané, Umm Qais ponúka rozmanité počasie počas celého roka. Turisti, ktorí sem prídu, by mali byť pripravení na rôzne teploty v závislosti od obdobia, v ktorom prídu. Odporúča sa mať so sebou teplé oblečenie a zrážkovú obuv, najmä v zimných mesiacoch. Nezabudnite ani na opaľovací krém a dostatok vody, najmä počas letných mesiacov, keď je slnko najintenzívnejšie.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách