Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Jordánsko The Jordan Museum

Ubytovanie Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko je fascinujúcou krajinou plnou bohatých históriou a kultúrou. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o istú dávku histórie, nie je lepšie miesto, než je Jordánske múzeum v Ammane. Nachádza sa v srdci hlavného mesta a je jedným z najvýznamnejších múzeí v krajine.

Jordan Museum je domovom širokej škály artefaktov a exponátov, ktoré sú dôkazom bohatstva a rozmanitosti jordánskej histórie. Rozložené na ploche viac ako 10 000 metre štvorcových, toto moderné múzeum poskytuje návštevníkom pohlcujúci zážitok, ktorý im umožňuje preskúmať a pochopiť históriu krajiny.

Jordánske múzeum má tri hlavné sekcie: Princ Hussein Ibn Talal, narodený v roku 1952, sekcia starovekej histórie a sekcia islamskej histórie. Každá z týchto častí ponúka jedinečný vhľad do rôznych období jordánskej civilizácie.

V Princ Hussein Ibn Talalovom krídle sa návštevníci dozvedia o nedávnej histórii Jordánska a jordánskom kráľovskom rodine. Tu sú vystavené osobné predmety a dokumenty kráľovskej rodiny, ako aj fotografie a historické artefakty, ktoré sa viažu k panovníkom kraľovstva.

Sekcia starovekej histórie je pravdepodobne jednou z najfascinujúcejších častí múzea. Zahrnuje obdobie od paleolitu až po islamskú éru. Návštevníci tu nájdu exponáty, ako sú neolitické sochy, keramika, staroveké mince a mnoho iných vzácnych predmetov. Špeciálna pozornosť je venovaná aj Damašskému dokumentu, jednému z najstarších dochovaných pôvodných hebrejských dokumentov.

V sekcii islamskej histórie sa návštevníci dozvedia o živote a dedičstve významných jordánskych postáv, ako je napríklad veľký šejk Abdallah al-Tall, ktorý sa aktívne zúčastnil historického povstania v rokoch 1917-1918. Vzhľadom na súčasný vývoj regionálneho konfliktu v blízkosti Jordánska tejto časti múzea je venovaná veľká pozornosť a ponúka návštevníkom hlbší pohľad na politické a sociálne udalosti, ktoré formovali krajinu.

Jordánske múzeum je nielen miestom, kde môžete vidieť všetky tieto nádherné a historicky významné exponáty, ale tiež ponúka interaktívnu a informatívnu skúsenosť. S modernými technológiami a interaktívnymi obrazovkami môžu návštevníci získať bližšie informácie o každom exponáte a jeho historickom kontexte.

Aby sa udržal záujem verejnosti o históriu Jordánska, múzeum pravidelne organizuje výstavy a podujatia s rôznymi tématami. To poskytuje príležitosť pre návštevníkov z celého sveta naučiť sa viac o tejto jedinečnej kultúre.

Jordánske múzeum v Ammane je miestom, kde históriu a kultúru Jordánska môžete zažiť ako nikdy predtým. Ak plánujete navštíviť túto fascinujúcu krajinu, nezabudnite si zaraďte toto múzeum do svojho zoznamu must-see miest.


Dovolenka Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko je fascinujúcim a exotickým miestom s bohatou históriou a kultúrou. Krajina ponúka veľa možností pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii, tradíciách a krásach tejto krajiny. Medzi najobľúbenejšie miesta patria Jordánsky Kaňon, mesto Petra a mesto Wadi Rum. Okrem toho existuje aj množstvo múzeí, ktoré umožnia turistom získať hlbší vhľad do kultúry a histórie Jordánska, vrátane The Jordan Museum.

The Jordan Museum sa nachádza v centre Ammánu, hlavného mesta Jordánska. Je to jedno z najnovších múzeí v krajine, ktoré bolo otvorené v roku 2014. Jeho cieľom je prezentovať históriu a kultúru Jordánska a ukázať vývoj krajiny od praveku až po súčasnú éru.

Múzeum predstavuje množstvo artefaktov z rôznych období jordánskej histórie. Sú tu exponáty z obdobia neolitu, staroveku, rímskej éry, aj islamskej éry. Zaujímavé je, že veľa artefaktov bolo objavených priamo na území Jordánska. Tieto exponáty zahŕňajú predmety každodenného použitia, nástroje, sochy a mnoho ďalších.

Okrem toho sa v The Jordan Museum usporadúvajú aj výstavy súčasného umenia a fotografie. Súčasné jordánske umenie a kultúra dnes prechádza obrovským vývojom a v múzeu sa môžete dozvedieť viac o tom, ako sa táto kultúrna scéna mení a vyvíja.

Múzeum je veľmi moderné a dobre zariadené. Hostí interaktívne výstavné priestory, ktoré zahrňujú aj virtuálne video prehliadky rôznych miest a súvislostí, ktoré navštíviť turisti radi. V múzeu sa dokonca nachádza aj obchod, kde si môžete kúpiť suveníry a rozšíriť si svoju zbierku súvisiacu s jordánskou históriou a kultúrou.

Pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Jordánska, je The Jordan Museum nevyhnutné miesto na návštevu. Je to dôležité miesto, kde možno pochopiť a oceniť minulosť a súčasnosť tejto nádhernej krajiny. Je to miesto, kde sa turisti môžu dozvedieť viac o tom, ako sa život a kultúra v Jordánsku rozvíjali cez tisícročia. Preto ak sa chystáte na dovolenku do Jordánska, nezabudnite si zaregistrovať aj návštevu v The Jordan Museum.


Počasie Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko sa nachádza v regióne Blízkeho východu a je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Krajina ponúka rôznorodý klimatický profil, pričom sa v rôznych častiach krajiny dajú nájsť odlišné počasie a prírodné scenérie.

Jordánsko leží v kontinentálnom suchom klimatickom pásme, v ktorom sú výrazné rozdiely medzi teplotami v zime a lete. Najlepším obdobím na návštevu krajiny je jar a jeseň, keď sa teploty pohybujú medzi príjemnými 21-25 °C. V lete môže teplota dosahovať až 40 °C alebo viac, zatiaľ čo v zime môže klesnúť až na 5-10 °C. Na severe krajiny sú zimy chladnejšie a teploty klesajú pod bod mrazu, zatiaľ čo na juhu sú miernie teplejšie zimy.

Na severe Jordánska, v oblasti Ammánu a okolí, sú zimy chladnejšie a teploty sa pohybujú medzi 5-15 °C. Letá sú horúce a suché s teplotami okolo 32-38 °C. Pravidelné osvieženie prinášajú občasné dažde. V oblasti Petra a južnom Jordánsku sú teploty o niečo vyššie a vykazujú väčšiu sezónnu fluktuáciu. V lete môžu byť teploty nad 40 °C, zatiaľ čo v zime sa pohybujú medzi 10-20 °C. Tieto oblasti sú tiež známe svojou suchou púštnou krajinou, kde sa občas vyskytujú silné piesočné búrky.

Okrem rozdielov v teplote môže mať Jordánsko aj rozdielne množstvo zrážok v závislosti od regiónu. V Ammáne a jej okolí sa priemerne zrážky v priebehu roka pohybujú okolo 300-500 mm, pričom väčšina padá v zime a jarí. Na severe a v púštnych oblastiach je množstvo zrážok o niečo nižšie, s priemerom okolo 100-200 mm ročne.

Navštíviť Jordánsko je celoročne možné, s výnimkou extrémneho letného tepla. Na jeho území sa nachádza množstvo atrakcií a historických miest, ktoré ponúkajú rôznorodé zážitky. Príťažlivosti ako Petra, morová viera a mnoho iných nádherných miest krajiny si vyžadujú viac dní na ich preskúmanie, preto je dôležité vybrať si vhodné obdobie so zreteľom na počasie.

Návštevníci môžu tiež navštíviť The Jordan Museum v hlavnom meste Ammán. Tento múzeum je známe svojou bohatou zbierkou histórie a kultúry Jordánska. Návštevníci tu nájdu viac ako 2000 artefaktov, ako sú keramika, sochy, fresky a ďalšie umelecké predmety, ktoré svedčia o histórii a kultúre Jordánska od praveku po moderné obdobie.

Múzeum tiež ponúka interaktívne výstavy a multimediálne prezentácie, ktoré umožňujú návštevníkom bližšie sa oboznámiť s históriou a dedičstvom Jordánska. Návšteva tohto múzea je skvelým spôsobom, ako porozumieť minulosti a súčasnosti tejto fascinujúcej krajiny.

Jordánsko a jeho klima majú veľa ponúknuť turistom, ktorí hľadajú jedinečné zážitky a chcú spoznať históriu a kultúru tejto krajiny. Bez ohľadu na obdobie návštevy, Jordan Museum a mnoho iných atrakcií si iste zaslúžia miesto na zozname záujmov každého návštevníka.


Letenka Jordánsko The Jordan Museum


Ak plánujete svoje cestovanie do Jordánska, rozhodne by ste nemali vynechať možnosť návštevy The Jordan Museum. Tento národný múzejný komplex sa nachádza v samotnom srdci hlavného mesta Ammán a je jedným z najpopulárnejších turistických miest krajiny.

The Jordan Museum je sídlom mnohých významných artefaktov a historických predmetov, ktoré zahŕňajú viac ako 3 000 rokov histórie. Mnoho exponátov v múzeu pripomína slávnu minulosť Jordánska, ktorá sa týka kultúrnej, politické a náboženskej histórie krajiny. Turisti si môžu prezrieť diela zobrazujúce múdrosti, ktoré sa odohrávali v období Biblie, čo zahŕňa aj obdobie počas ktorého sa podarilo vzbudiť pozornosť rímskej ríše.

V rámci návštevy The Jordan Museum si môžete prezrieť mnoho exponátov, ako napríklad ukážky architektúry, nástroje a náradie, rôzne umenie, literatúra a iné umelecké diela. Medzi najvýznamnejšie exponáty patrí Jabal Al-Qala, so skalnými gravitáciami a petroglyfy, ktoré sa datujú do obdobia Chalifytov. Staršia doba kamenná a bronzová sa odráža v ukážkach keramiky, keramickej formy, kamenných nástrojoch a zbraniach, ktoré sa tu tiež nachádzajú.

Návštevníci môžu navštíviť aj galerie s exponátmi z islamskej, osmanskej a kresťanskej histórie Jordánska. V tejto časti múzea je možné vidieť ukážky, zobrazujúce architektúru, remeselné diela a religiózne predmety, ktoré sú dôležité pre históriu krajiny a jej kultúrne dedičstvo.

The Jordan Museum si tiež udržuje modernú techniku a oneskoruje svoje expozície pomocou digitálnych interaktívnych ukážok, ktoré umožňujú návštevníkom lepšie porozumieť histórii, ktorá je zahrnutá v expozíciách.

Za poznáním a turistikou sa teda určite oplatí zabrať si viac času a vybrať sa na prehliadku The Jordan Museum. Toto múzeum vám poskytne veľa informácií o minulosti, ale aj o budúcnosti Jordánska, a to prostredníctvom rôznych artefaktov a zdrojov. The Jordan Museum je skutočne vynikajúcim miestom na získanie komplexného pohľadu na históriu a kultúru Jordánska, a takisto je to skvelý spôsob, ako stráviť deň v krásnom meste Ammán.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Jordan Museum


Najčastejšie otázky a odpovede o Jordánsku a The Jordan Museum:

1. Čo je The Jordan Museum?
The Jordan Museum je múzeum nachádzajúce sa v Ammáne, hlavnom meste Jordánska. Je to kultúrne a historické miesto, ktoré poskytuje návštevníkom informácie o bohatej histórii a kultúre krajiny.

2. Aké sú otváracie hodiny The Jordan Museum?
Múzeum je otvorené od pondelka do soboty od 9:00 do 17:00 hod. V piatok je otvorené od 9:00 do 16:30 hod.

3. Aká je vstupné do The Jordan Museum?
Vstupné do múzea je 5 jordánskych dinárov pre dospelých a 2 jordánske dináre pre deti do 12 rokov. Existujú aj rôzne zľavy pre študentov, skupiny a obyvateľov Jordánska.

4. Aké výstavné predmety sú v The Jordan Museum?
V múzeu môžete vidieť rôzne exponáty, ako sú archeologické nálezy, staroveké umenie, pamiatky a artefakty z rôznych období jordánskej histórie. Patrí sem aj slávny Mŕtvy morský svitek.

5. Koľko času by som mal/a venovať návšteve múzea?
Odporúča sa, aby ste si na návštevu The Jordan Museum vyhradili aspoň 2 až 3 hodiny, aby ste si mohli vychutnať všetky exponáty a výstavy.

6. Môžem v múzeu fotografovať?
Áno, je povolené fotografovanie vo vnútri múzea, s výnimkou niektorých špecifických výstavných predmetov, na ktoré sa vzťahujú obmedzenia.

7. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí múzea?
V blízkosti múzea sa nachádzajú aj ďalšie kultúrne pamiatky, ako je Rímsky divadlo a Ammánska citadela. Taktiež sú k dispozícii rôzne reštaurácie a obchody.

8. Je možné prísť do múzea hromadnou dopravou?
Áno, múzeum je prístupné hromadnou dopravou. Môžete použiť autobusy, taxíky alebo dolmuše (minibusy), aby ste sa tam dostali.

9. Môžem si v múzeu kúpiť suveníry?
Áno, v múzeu je obchod so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť rôzne predmety, ako sú reprodukcie umeleckých diel, knihy, magnetky a iné suveníry.

10. Má múzeum prístup pre hendikepovaných?
Áno, The Jordan Museum je prístupné pre hendikepovaných. Má výťahy a zariadenia na podporu pohybu osôb so zdravotným postihnutím.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách