Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Ubytovanie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve je jedinečné a malebné miesto v Jordánsku, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v prírode. Okrem nádherných krajín môžete tu nájsť aj komfortné ubytovanie, ktoré Vám poskytne pohodlný odpočinok po dni strávenom objavovaním divokého života.

Reserva sa nachádza približne 40 kilometrov od hlavného mesta Ammánu a zaujíma rozlohu viac ako 22 000 hektárov. Je domovom pre mnoho ohrozených druhov zvierat vrátane arabského orla a gazievy.

Ubytovanie v tomto rezerváte je odľahlé a harmonizuje s okolitou prírodou. Môžete si vybrať medzi tradične zakresanými stajňami, kde majú ľudia možnosť zažiť autentický pocit života nomáda. Tieto stajne sú zriedkavo dostupné a predstavujú jedinečnú skúsenosť, ktorú by si nemali nechať ujsť.

Okrem toho môžete si vybrať aj moderné a komfortné stanovenie táboru, kde máte k dispozícii všetky moderné zariadenia, ako je klimatizácia a privátne kúpeľne. Tieto prenosné stanové domy sú ideálnym riešením pre návštevníkov, ktorí preferujú pohodlie a súkromie.

Počas Vášho pobytu si budete môcť vychutnať aj tradičné jordánske jedlá, ktoré sú pripravované z čerstvých miestnych surovín. Jedlo je vždy servírované s priateľskou a pohostinnou atmosférou, aby ste sa cítili ako doma.

Shaumari Wildlife Reserve je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a obdivovateľov divokých zvierat. Máte tu možnosť vidieť gazely, orly, levhartov a ďalšie vzácne a ohrozené druhy, ktoré boli zachránené z okolia. Taktiež sa tu nachádzajú aj prochádzky na koňoch a kanoe, ktoré umožňujú návštevníkom objaviť krásy rezervy z inej perspektívy.

Ak si praje viac dobrodružstva, mžete si zvoliť aj nočnú jazdu po rezervácii, kde budete mať možnosť sledovať nočný život zvierat a počuť ich zvuky v prírodnom prostredí. Táto skúsenosť je nezabudnuteľná a poskytuje jedinečný pohľad na jordánsky život.

Shaumari Wildlife Reserve je prírodný raj, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu pôvabného ubytovania a výjimečnej prírody. Ak plánujete návštevu Jordánska, nezabudnite sa zastaviť v tejto rezervácii, kde strávite čas v kontakte s prírodou a zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Dovolenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je jednou z najatraktívnejších turistických destinácií na Blízkom východe. Krajina ponúka neopakovateľnú kombináciu histórie, kultúry a prírodného bohatstva. Medzi týmito pokladmi Jordánska sa nachádza aj Shaumari Wildlife Reserve, ktorá je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou pre cestovateľov, ktorí túžia spoznať miestne divoké zvieratá a prírodnú krajinu.

Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza asi 120 km na východ od jordánskeho hlavného mesta Ammanu. Tento rezervát, ktorý bol založený v roku 1975, je domovom pre rôzne vzácne druhy zvierat, ktoré sú chránené pred vyhynutím. Jeho úlohou je záchova biodiverzity a poskytovanie ochrany pre tieto vzácne druhy.

Rezervát Shaumari pokrýva rozlohu takmer 22 000 hektárov a ponúka turistom možnosť spoznať niektoré z najohrozenejších druhov zvierat na svete. Medzi hlavné druhy, ktoré môžete vidieť počas svojej návštevy v rezerváte, patria arabský oryx, arabian oryx, ostriž, arabský daman a kojot. Tieto druhy tu boli reintrodukované a je to jeden z najlepších miest na svete, kde je možné ich pozorovať v ich prirodzenom prostredí.

Turistické aktivity v rezerváte Shaumari sú starostlivo regulované, aby sa minimalizovalo narušenie a stres divokých zvierat. Návštevníci majú možnosť sledovať zvieratá na svetoznámom safari. Profesionálni sprievodcovia vám poskytnú informácie o jednotlivých druhoch a ich histórii. Na vrchole rezervátu sa nachádza vyhliadková veža, z ktorej môžete sledovať široký výhľad na rezervát a jeho okolie.

Okrem sledovania zvierat si môžete v rezerváte užiť aj piknikovanie a jazdu na koni. Turisti majú príležitosť objaviť okolité kopce a dobre zachované kamenné stavby, ktoré sú svedkom histórie Jordánska.

Pre tých, ktorí si prajú prespať v rezerváte, je k dispozícii tábor v Beduínskom štýle. Tento tábor ponúka autentický zážitok z výletu do divočiny, pričom umožňuje cestovateľom bližšie spoznať miestnu kultúru a tradície. Spánok pod otvoreným žiarom neba je jedinečným zážitkom, ktorý si turisti budú pamätať na celý život.

Shaumari Wildlife Reserve na Jordánsku je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a zvierat. Tento rezervát ponúka neuveriteľný zážitok z pozorovania vzácnych druhov zvierat v ich prirodzenom prostredí. Kombinácia divokého života a jordánskej histórie robí z tohto miesta skutočný raj pre cestovateľov.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je jednou z najkrajších krajín na svete a ponúka nespočetné množstvo prírodných a historických zaujímavostí. Ak chcete zažiť niečo naozaj jedinečné, určite musíte navštíviť Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v južnej časti Jordánska, pri hraniciach s Saudskou Arábiou. Táto rezervácia je domovom pre rôzne druhy zvierat, ako sú oryx, kozy a damanovia. Je to skvelé miesto na pozorovanie fauny v ich prirodzenom prostredí.

Ako sa tam dostať?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, je cestovať lietadlom. Jordánsko má dobrú leteckú sieť a existuje mnoho medzinárodných letovísk v krajine, ktoré sú dosť blízko k rezervácii. Napríklad letisko v meste Amman je iba niekoľko hodín od rezervácie.

Po prílete do Jordánska môžete prenajať auto alebo využiť služby miestneho prepravcu. Všetky úrovne cestovať sú k dispozícii a väčšina dopravy v Jordánsku nie je veľmi drahá.

Na čo sa pripraviť?

Shaumari Wildlife Reserve je prírodné miesto a je dôležité dodržiavať určité pravidlá a zásady. Hlavne dodržujte pokyny rangerských služieb a vyhnite sa rušeniu zvierat.

Mali by ste si tiež zvážiť, že v Jordánsku je horúco počas väčšej časti roka. Preto je dobré si obliecť pohodlné a ľahké oblečenie a nosiť so sebou dostatok vody a ochranný krém na slnko.

Čo očakávať?

Shaumari Wildlife Reserve je miestom, plným prírodných krás a neurovnaných zvierat. Bude to pre Vás zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Toto miesto oplýva krásnymi krajinnými scenériami a návštevníci budú mať skvelé možnosti vidieť rovnováhu prírodného prostredia.

Miestni rangers vám radi poskytnú informácie o životnom prostredí a zvieratách, ktoré tam žijú. Pozorovanie zvierat je samozrejme v hre a môže poskytnúť veľa zábavy a vzrušenia.

V Shaumari Wildlife Reserve nájdete aj rôzne turistické aktivity, ako sú jazdy na koňoch a kameňoch, cyklistické túry a vychádzky. Rezervácia ponúka tiež ubytovanie a stravu, ak plánujete zostať dlhšie.

Výlet do Shaumari Wildlife Reserve je určite zážitkom, ktorý vám zostane v pamäti na celý život. Nenechajte si ho ujsť a navštívte túto krásnu rezerváciu v Jordánsku!


Počasie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je známe svojimi dešertmi, ale má aj svoje zelené oblasti, ktoré sú domovom pre mnoho druhov divokej fauny. Jednou z týchto oblastí je Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve je chránené územie v jordánskej poušti. Nachádza sa asi 100 kilometrov južne od hlavného mesta Ammánu a zahŕňa 22 kilometrov štvorcových. Bolo založené v roku 1975 s cieľom zachovať ohrozené druhy zvierat v Jorde.

Počasie v Shaumari Wildlife Reserve je celkom extrémne. Letá sú veľmi horúce s teplotami vysokými až 40 stupňov Celzia. Zimy sú studené a občas dochádza k sneženiu. Priemerné ročné zrážky sú iba okolo 100 milimetrov. Tieto extrémne podmienky robia z tejto oblasti ideálne miesto pre divoké zvieratá, ktoré sa musia prispôsobiť, aby prežili.

V Shaumari Wildlife Reserve žije mnoho druhov divokých zvierat, vrátane gaziel, orikov, psíkov rysích, hien škriekavých a kožušníkov. Najväčšou atrakciou však sú arabské orly, ktoré sú kriticky ohrozeným druhom. V Shaumari bola založená rezervácia orlov, aby sa zachovali a zvýšila sa ich populácia. Rezervácia sústreďuje pozornosť na nebezpečenstvá, ktorým tieto orly v prírode čelia, vrátane lovu, straty prírodného prostredia a nezákonných aktivít.

Pre návštevníkov Shaumari Wildlife Reserve ponúka turistické trate, kde môžu vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Turistické trasy sa stretávajú aj s tradičnými beduínskymi dedinami a ponúkajú možnosť spoznať miestnu kultúru a zvyky. Existujú aj možnosti kempovania a nocovania pod otvoreným nebom, ak sa chcete priblížiť k prírode ešte viac.

V Shaumari Wildlife Reserve môžete zažiť malý kúsok divočiny v arabskom svete a zároveň zabezpečiť zachovanie a ochranu ohrozených druhov. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň byť súčasťou udržateľného turizmu, Shaumari Wildlife Reserve je ideálne miesto na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Jordánska Shaumari Wildlife Reserve môžu byť:

1. Čo je Shaumari Wildlife Reserve?
Odvetvie doživota Jordánsko Shaumari je rezervácia pre divoké zvieratá nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Jordánska. Táto rezervácia je domovom viacerým ohrozeným druhom a zohráva dôležitú úlohu v ich zachovaní.

2. Aké divoké zvieratá môžem vidieť v Shaumari Wildlife Reserve?
Medzi najčastejšie viditeľné druhy v rezerváci sa zaraďujú onagra (divoké osly), oryx arabský, damán obrovský, gazela a koza Núbijska.

3. Ako sa tam dostanem?
Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza vo vzdialenosti asi 60 kilometrov od hlavného mesta Ammánu. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je automobily alebo taxíkom. Existujú tiež organizované výlety, ktoré vám môžu poskytnúť prepravu.

4. Môžem si rezervovať prehliadku?
Áno, je možné si rezervovať prehliadku v Shaumari Wildlife Reserve. Môžete to urobiť priamo na mieste alebo prostredníctvom internetu, ak je k dispozícii online rezervácia.

5. Koľko stojí vstup do rezervácie?
Vstupný poplatok do rezervácie sa môže líšiť v závislosti od sezóny a typu prehliadky. Je však dôležité si uvedomiť, že tieto vstupné poplatky sa venujú na podporu ochrany a manažmentu rezervácie.

6. Aký je časový rozvrh prehliadky?
Časový rozvrh prehliadky sa môže líšiť v závislosti od vášho výberu, ale väčšinou sa prehliadky konajú v skupinách a trvajú približne 1 až 2 hodiny. Doporučuje sa plánovať prehliadku v dopoludňajších hodinách, aby sa minimalizovala horúčava.

7. Môžem rezervovať ubytovanie v rezervácii?
Nie, v rezervácii nie je k dispozícii ubytovanie pre návštevníkov. Odporúča sa však rezervovať ubytovanie v blízkosti rezervácie a vybrať sa na prehliadku odtiaľto.

8. Existujú niektoré obmedzenia alebo pokyny, ktoré musím dodržiavať počas návštevy?
Áno, počas návštevy Shaumari Wildlife Reserve je dôležité dodržiavať pravidlá a pokyny pre ochranu divokej prírody. Patrí sem napríklad nedotýkať sa zvierat, neberú a neodhadzujeť žiadne predmety, dodržiavanie chodníkov a mať zvieratá úplne vybavené.

Tieto otázky a odpovede majú slúžiť ako vodítko pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve. Je dôležité si uvedomiť, že sa môže líšiť a je vždy najlepšie sa informovať priamo od rezervácie v prípade akýchkoľvek špecifických otázok.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách