Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Japonsko Okinawa

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Okinawa


1. Aké je hlavné mesto Okinawy?
Hlavné mesto Okinawy je Naha.

2. Aké je počasie v Okinawe?
Okinawa má subtropické podnebie, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas leta a miernymi zimami.

3. Potrebujem víza na návštevu Okinawy?
Ak je váš pobyt kratší ako 90 dní, väčšina občanov z krajín s bezvízovým stykom nemusí mať víza.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Okinawy?
Najlepší čas na návštevu Okinawy je na jar a jeseň, keď sú teploty mierne a zrážky sú nižšie.

5. Čo je hlavná atrakcia v Okinawe?
Jednou z hlavných atrakcií Okinawy je Churaumi Aquarium, ktoré je domovom mnohých druhov morských živočíchov vrátane veľkých žralokov.

6. Akú tradičnú jedlo by som mal vyskúšať v Okinawe?
Jedným z tradičných jedál Okinawy je "rafute", ktorý je vyrobený z dlho varaného veprového mäsa, sójovej omáčky a iných korenín.

7. Ako sa dostanem z letiska na Okinawu?
Z letiska Naha, najväčšieho letiska v Okinawe, si môžete prenajať auto, využiť verejnú dopravu alebo taxík, aby ste sa dostali do svojho cieľa.

8. Aké sú hlavné pláže v Okinawe?
Niektoré z najznámejších pláží v Okinawe sú Manza Beach, Sunset Beach a Emerald Beach.

9. Aké tradičné remeslá sú známe v Okinawe?
Tradičné remeslá známe v Okinawe zahŕňajú výrobu keramiky, rybárskeho náradia a textilu.

10. Ako sa nazýva tradičné odevy v Okinawe?
Tradičné odevy v Okinawe sa nazývajú "kimono" a sú známe svojimi jasnými farbami a výšivkami.


Ubytovanie Japonsko Okinawa


Okinawa je krásny ostrovný raj, ktorý sa nachádza v južnej časti Japonska. Toto miesto je navštevované turistami z celého sveta, ktorí hľadajú prírodu, kultúru a históriu.

Japonsko je známe svojou vysokou kvalitou a dômyselné technológie. Okinawa ponúka pre turistov rôzne druhy ubytovania, ktoré sú vybavené týmito moderne technológiami.

V Okinawe nájdete rôzne druhy ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú potreby a očakávania turistov. Od luxusných rezortov s bazénmi a letiskovým transferom po jednoduché a lacné hostely.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa stretnúť s rôznymi typmi reštaurácií, bistro a luxusných hotelov. Tieto hotely sú vybavené pokojmi, ktoré sú vynikajúceho dizajnu, s pohodlnými postelami a moderným vybavením. Niektoré hotely ponúkajú aj vonkajšie bazény, ktoré sú obľúbené u turistov.

Hostely a penzióny sú zvyčajne lacnejším typom ubytovania. Ponúkajú jednoduché, ale čisté a pohodlné izby. Niektoré hostely ponúkajú spoločné kuchyne a spoločenské miestnosti, kde si môžete oddýchnuť a stretnúť sa s ostatnými hostiteľmi.

Ak preferujete tradičnejšie ubytovanie, Okinawa ponúka ryokany, ktoré sú tradičné japonské hotely. Tieto hotely sú určené pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do japonskej kultúry a životného štýlu. Nájdete tu tatami izby, kde sa môžete pohodlne posadiť a relaxovať alebo sa pokojne vyspať.

Každé ubytovanie v Okinawe ponúka svoje jedinečné kúzlo. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné alebo skromnejšie ubytovanie, Okinawa má pre vás určite niečo, čo naplní vaše očakávania. Takže ak práve plánujete svoju cestu do Japonska, neváhajte a navštívte Okinawu, kraj stále žijúcej kultúry a prírodných krás!


Počasie Japonsko Okinawa


Okinawa je prefektúra Japonska zložená z viac ako 160 ostrovov. Nachádza sa na juhu krajiny a ponúka návštevníkom krásne pláže, jemné piesok, krištáľovo čisté vody a kúpanie po celý rok. Okinawa má tropické podnebie so stredomorskými vplyvmi, ktoré sa prejavujú v teplých a suchých letách a miernej zime. V lete tu sú časté búrky a v zime je sezóna sucha. Dajme si podrobnejší pohľad na počasie v Okinawe.

Leto: Má toto obdobie jemný vietor s priemernou teplotou 29 °C - 30°C a so zriedkavými dažďami. Môžete sa tešiť na jasné modré oblohy, mierne vlhké počasie a teplé vody pre plávanie. Najvyššie teploty sú v auguste, kedy môže byť až 33 °C.

Jeseň: Ide o prechodné obdobie s vyššou vlhkosťou a postupne klesajúcou teplotou. Najvyššie teploty sú v septembri, v ktorom sa nachádza koniec monzúnovej sezóny a začína suché obdobie.

Zima: Zimy v Okinawe sú extrémne mierne. Najvyššie teploty sa pohybujú v rozmedzí 19°C - 20°C. Zvyčajne nezažijete mínusové teploty a sneh. Je to však obdobia sucha, takže tu nie je žiadna záruka, že zažijete pravidelné dažde.

Jar: Ide o obdobie predpovedajúce teplé a vlhké počasie. Prvá polovica v marci a apríli prepukajú západné a južné veterné búrky. Teploty sa pohybujú okolo 20°C, ale môžu sa výrazne líšiť v závislosti od miesta a počasia.

Okinawa je miestom, kde sa môžete tešiť na krásne počasie po celý rok. Je to ideálny miesto pre tých, ktorí chcú užívať si kúpanie a plávanie v oceáne prostredníctvom rôznych vodných športov. Ak hľadáte tropické počasie a slnečné dni, Okinawa je miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť pri výbere vašej ďalšej dovolenky.


Dovolenka Japonsko Okinawa


Japonsko Okinawa: Ostrov slnka, piesku a jemnej kultúry

Dovolenka na exotickom ostrove Okinawa, nachádzajúcom sa na juhovýchode Japonska, je skutočným zážitkom pre všetky zmysly. Svojím tropickým podnebím, nádhernými plážami s jemným pieskom a pestrým kultúrnym dedičstvom pritiahne Okinawa turistov z celého sveta.

Aké je povrchové rozloženie ostrova Okinawa?

Okinawa je najväčší ostrov Rjúkjúskych ostrovov a rozkladá sa na ploche viac ako 2200 km². Jeho jedinečná geografia sa skladá z nádherných pláží, horských hrebeňov a exotických džunglí. Je to tiež jediné miesto v Japonsku, kde nájdete korálové útesy, ideálne na potápanie.

Ako vyzerá tam hlbšia kultúra?

Okinawa má bohatú históriu so silnými koreňmi v Číne a juhovýchodnej Ázii. Jeho tradičná kultúra je vo veľkej miere ovplyvnená čínskou, taiwanskou a inými ázijskými štýlmi. Najznámejšou tradíciou je umenie karate, ktoré ako jedno z najstarších bojových umení pochádza práve z Okinawy. Množstvo chrámov a svätých miest po celej oblasti poskytuje unikátny pohľad na starodávne japonské náboženstvo.

Čo si môžete vychutnať na pláži?

Pláže v Okinawe sú známe svojou azúrovou vodou a jemným pieskom. Sú ideálne na opaľovanie, prechádzky po pobreží a rôzne vodné športy. Snorchlovanie a potápanie sú populárnymi aktivitami, ktoré vám umožnia preskúmať podvodný svet a jeho bohaté korálové útesy. Nájdete tu aj množstvo plážových reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať čerstvý rybolov.

Aké miesta môžete navštíviť na Okinawe?

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na Okinawe, určite by ste mali navštíviť hlavné mesto Naha. Má bohatú históriu a dokonalé miesto na začiatok objavovania ostrova. Zaujímavosťou je Naha Giona Festival, ktorý sa koná v máji a prináša tradičné tance a hudbu.

Nezabudnite tiež navštíviť šintoistický chrám Sefa-Utaki, ktorý je považovaný za najposvätejšie miesto na Okinawe. Má úchvatné výhľady na okolitú krajinu a ponúka príležitosť vnoriť sa do duchovného života miestnych obyvateľov.

V západnej časti ostrova nájdete známe Morské akvárium Okinawa Churaumi, jedno z najväčších akvárií na svete. Je domovom množstva druhov morských živočíchov, vrátane žralokov, delfínov a mnohých exotických rýb.

Sprievodca gastronomickou scénou Okinawy

Nechýbajú ani lahôdky pre gurmánov na Okinawe. Miestne jedlo je známe svojou jedinečnou kombináciou japonskej a čínskej kuchyne. Ryby a morské plody sú jednými z najčastejších ingrediencií. Nezabudnite ochutnať tvarohové spôsoby prípravy mäsa na Ohawanie (grilované jedlo) a tradičný tvarohový dezert nazvaný Sata Andagi.

Dovolenka na Okinawe je jedinečným zážitkom, ktorý ponúka niečo pre každého - od nádherných pláží, cez historické pamiatky až po skvelé jedlá. Príďte ochutnať to najlepšie, čo tento japonský ostrov má ponúknuť a vychutnajte si jedinečnú kombináciu kultúry a prírody.


Letenka Japonsko Okinawa


Letenka Japonsko - Okinawa: Objavte tropický raj

Japonsko je fascinujúcou krajinou s bohatou kultúrou, históriou a krásnou prírodou. Ak sa chystáte na cestu do Japonska, jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať, je ostrov Okinawa. Letenka na túto exotickú destináciu v Tichom oceáne vám otvorí dvere do rajského prostredia s jasnou azúrovou vodou, biele piesočnaté pláže a nezabudnuteľnou atmosférou.

Okinawa je najväčší z mnohých japonských ostrovov nachádzajúcich sa na juhozápad od hlavného japonského ostrova Honshu. Ostrov je známy svojou jedinečnou kultúrou, krásnymi plážami a prírodnými scenériami. Zatiaľ čo v Japonsku dominuje prísnosť a rýchlosť veľkomestského života, Okinawa ponúka pomalší a uvoľnenejší spôsob života.

Po prílete na ostrov vám úplne ihneď učaruje príroda. Modré a jasné azúrové more vás láka na plávanie, potápanie a iné vodné aktivity. Na Okinawe nájdete množstvo úchvatných pláží, ako napríklad Zamami, Kondoi alebo Furuzamami. Tieto pláže zariadené s priezračným morem a bielym pieskom vám umožnia načerpať novú energiu a relaxovať po náročnom dni.

Okrem krásnych pláží môžete na Okinawe tiež objaviť mnoho historických miest, pamätihodností a budhistických chrámov. Navštívte svätyňu Sefa Utaki, ktorá je jednou z najdôležitejších miest pre miestnych duchov a miesto slúžiace na modlitby. Staroveké hradby Shuri Castle v Naha sú ďalšou obľúbenou atrakciou, kde sa môžete vrátiť do minulosti a zažiť bohatú históriu.

Japonská kuchyňa je jednou z najznámejších a Okinawa je nádherne neporušeným miestom na vyskúšanie autentických jedál. Okrem tradičných japonských jedál, ako sú sushi alebo rámèn, môžete ochutnať aj okinawské jedlá, ktoré sú výsledkom zmesi čínskej, taiwanskej a juhovýchodnej ázijskej kuchyne. Chuťové poháriky budú ocenené jedinečnou kombináciou chuťov. Medzi okinawské speciality patria také jedlá ako rjúkju, goya champuru a tofu champuru.

Pre milovníkov zvierat ponúka Okinawa úžasy ako Umi-game, ktoré sú vzácnymi morskými korytnačkami, a kytice rajskej kvetiny, ktoré vám umožnia stret s rybami a koralmi. Ak chcete zažiť niečo úplne jedinečné, nezabudnite sa prejsť po Neturey u-Mori, lesnom múzeu v Morimole, kde sa môžete prechádzať po prekrásnej pralesnej cestičke obklopení zvieratami a kvetmi.

Ak máte chuť na kúsok exotiky a chcete sa ponoriť do tropického rajského prostredia, letenka na Okinawu je pre vás tou správnou voľbou. Preniknite do úžasných pláží, oddychujte na piesočnatých brehoch, objavte históriu a kultúru a nechajte svoje chuťové poháriky ochutnať skutočné poklady okinawskej kuchyne. Vaše dobrodružstvo na Okinawe bude určite nezabudnuteľné.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách