Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Japonsko Naoshima

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Naoshima


Otázky:

1. Čo je Naoshima a prečo je také populárne?
2. Ako sa dostanem na Naoshimu z hlavného mesta Tokia?
3. Koľko stojí vstupenka na múzeá a pamiatky na Naoshime?
4. Kedy je najlepší čas na návštevu Naoshimy?
5. Aké sú najlepšie miesta na fotenie na Naoshime?
6. Kde môžem nájsť ubytovanie na Naoshime?
7. Aké sú najlepšie reštaurácie na Naoshime?
8. Ako sa pohybovať po Naoshime a ako sa dostať na rôzne miesta?
9. Aké sú najlepšie aktivity a zážitky na Naoshime?
10. Koľko dní by som mal plánovať pre pobyt na Naoshime?

Odpovede:

1. Naoshima je malý ostrov v japonskom vnútrozemí, ktorý je známy pre svojú množinu moderných múzeí a galerií, ako aj pre svoje prírodné scenérie. Je populárne medzi turistami a milovníkmi umenia.
2. Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Naoshimu z Tokia, je cesta lietadlom alebo vlakom. Od Tokia do južnej prefektúry Kagawa trvá cesta asi tri hodiny.
3. Vstupy do múzeí a pamiatok na Naoshime sa líšia v závislosti od miesta a vyberte si z rôznych vstupných balíkov. Zvyčajne sa pohybujú v rozmedzí od 500 japonských jenov (JYP) až jeden tisíc JYP.
4. Najlepší čas na návštevu Naoshimy je v jarných a jesenných mesiacoch, keď sú teploty príjemné a návštevnosť je nižšia.
5. Najlepšie miesta na fotenie na Naoshime sú pochmúrne pláže a scenérie prírody.
6. Naoshima ponúka rôzne možnosti ubytovania, od lacnejších hostálov po luxusnejšie hotely. Je potrebné si však ubytovanie zariadiť dopredu.
7. Ak hľadáte najlepšie reštaurácie, odporúčame vyskúšať niektoré z miestnych reštaurácií servírujúcich japonskú kuchyňu a morské plody.
8. Pohybovať sa po Naoshime je ľahké a najlepším spôsobom, ako sa dostať na rôzne miesta, je bicykel alebo autobusová doprava.
9. Naoshima ponúka rôzne aktivity a zážitky vrátane návštevy múzeí a galérií, prechádzky na plážach a cyklistické výlety.
10. Pre pobyt na Naoshime odporúčame plánovať aspoň dva až tri dni, aby ste si mohli vychutnať všetky miestne zážitky a atrakcie.


Letenka Japonsko Naoshima


Letenka Japonsko-Naoshima: Cesta k umeniu a prírode

Naoshima, malý ostrov v Japonskom mori, získal v posledných rokoch medzinárodné uznanie ako miesto, kde sa stretáva umenie a príroda. Toto miesto, ktoré sa skôr nazývalo "ostrovom ropných bariér", sa postupne menilo na svetové centrum súčasného umenia. Ak sa chcete dostať na tento malý ostrov, najlepším spôsobom je si zabezpečiť letenku na let do Tokia alebo Osaky a potom cestovať cez Seto-naikai, vnútrozemské more v Japonsku.

Naoshima, ktorý je súčasťou prefektúry Kagawa, sa nachádza na juhu Japonska. Má rozlohu asi 14,2 km² s populáciou okolo 3 000 obyvateľov. Toto miesto vyniká prekrásnymi bielymi plážami a modrým morom. Pôvodne bola Naoshima malým rybárskym dedinou, ktorá sa vďaka rozvoju umeleckého a turistického priemyslu postupne transformovala na miesto, kde sa stretávajú moderné umelecké diela a tradičné japonské architektúry.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Naoshimu, určite by ste si mali zájsť do niektorých z ich umeleckých múzeí, ako sú Benesse House a Chichu Art Museum. Benesse House je kombináciou múzea a hotela, navrhnutého známym japonským architektom Tadoa Ando. Tento komplex zahŕňa naozaj unikátne moderné umelecké diela a poskytuje vám luxusnú ubytovacie služby. Benesse House je otvorený aj pre tých, ktorí neubytovávajú v hoteli. Chichu Art Museum, ďalšie umelecké múzeum na ostrove, navrhnuté v rovnakom štýle, je domovom pre niektoré z najvýznamnejších umeleckých diel zo svetoznámych umeleckých diel, ako sú Monetove lístie, James Turrell a Walter de Maria.

Naoshima okrem umenia ponúka aj prírodné krásy. Najlepšou z nich je bývalá ropná platforma, Terraced Rice Fields, kde sa vám naskytne nádherný pohľad na okolitý ostrov a do mesta. Táto miestnosť ponúka nádherné scenérie, prechádzky na čerstvom vzduchu a je to najlepšie miesto, aby ste si užili prekrásne západy slnka.

Naoshima je úžasným miesto, kde sa stretnú umenie a príroda. Ak hľadáte dovolenku, ktorá poskytne kombináciu moderného umeleckého sveta a kľudu, ktorý ponúka japonská príroda, poďte navštíviť Naoshimu. Objednajte si letenku na let do Tokia alebo Osaky a zažite nezabudnuteľné chvíle na tomto neobyčajnom ostrove.


Počasie Japonsko Naoshima


Japonský ostrov Naoshima je známy svojou nezvyklou atmosférou a krásnou prírodou. Nachádza sa v Japonskom mori, v blízkosti Hiroshimy a je populárnym turistickým miestom, ktoré láka návštevníkov z celého sveta.

Počasie v Naoshime je ovplyvnené japonským podnebím, ktoré sa vyznačuje chladnými zimami a horúcimi letami. Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je relatívne mierna s teplotami okolo -5 °C. Obloha je oblačná a môžu sa vyskytnúť aj mierne zrážky. Preľudnenie je v tomto období nižšie, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí preferujú pokojnejšie a menej rušné miesta.

Jarné mesiace od marca do mája predstavujú ideálny čas na návštevu Naoshimy. Teploty sa postupne zvyšujú a liešenie sa postupne vracia do krajiny. V tomto období je ostrov krásne kvitnúci a zeleň je nádherná. Teploty sa pohybujú okolo príjemných 15 °C a návštevníci môžu vychutnávať povestné japonské kvitnúce sakury.

Leto v Naoshime je horúce a vlhké. Teploty sa môžu vyšplhať až do 35 °C a vlhkosť vzduchu je vysoká. Toto obdobie je však obľúbené medzi plážovými dovolenkármi, pretože ostrov Naoshima ponúka niekoľko pláží, kde si návštevníci môžu vychutnať japonské slnko a oddýchnuť si od každodenného zhonu.

Jeseň, od septembra do novembra, je ďalším obdobím vhodným na návštevu Naoshimy. Teploty sú príjemné a pohybujú sa v rozmedzí 20 - 25 °C. Farby listov stromov začínajú meniť svoje farby a vytvárajú krásny farebný kontrast s okolitou prírodou. Návštevníci môžu vychutnať prechádzky a jazdu na bicykli v tejto malebnej sezóne.

Je však nutné podotknúť, že Naoshima je známa svojou umením a kultúrou, čo ju robí zaujímavou aj v daždivé dni. Dokonca aj keď sa počasie neukáže z tej najlepšej strany, návštevníci si môžu užiť múzeá, galérie a iné umelecké miesta roztrúsené po celom ostrove. Tieto miesta ponúkajú možnosť objaviť významné umelecké diela a vnímať jedinečnú atmosféru Naoshimy.

Celkovo povedané, Naoshima ponúka príjemné počasie počas celej sezóny a turisti majú možnosť zažiť rôzne zážitky v závislosti od obdobia ich návštevy. Boli by ste prekvapení krásou a rozmanitosťou tohto japonského ostrova v každej sezóne.


Ubytovanie Japonsko Naoshima


Naoshima: Ostrov umenia a inovácie

Japonsko je známe svojou bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a moderným mestským životom. V rámci svojho životného štýlu sa Japonci snažia udržiavať harmóniu s prírodou a zároveň sa neustále inovovať. Jednou z najzaujímavejších miest, ktoré kombinuje umenie a inovácie, je ostrov Naoshima.

Naoshima sa nachádza v Japonskom mori a je súčasťou stredo-japonskej prefektúry Kagawa. Ostrov je známy svojou láskou k umeniu a mnohé jeho obyvateľstvo pracuje na vytváraní umenia a nových inovácií. Naoshima v sebe spája tradície s moderným umením a ponúka návštevníkom jedinečný a neopakovateľný zážitok.

Naoshima je domovom mnohých múzeí a galérií, kde nájdete diela slávnych japonských aj medzinárodných umelcov. Jednou z najznámejších atrakcií je Benesse House. Táto budova slúži ako hotel a galéria zároveň a ponúka jedinečnú skúsenosť pre svojich hostí. Nachádza sa na pobreží a ponúka nádherný výhľad na Japonské more. Výstavy v Benesse House sa pravidelne menia, takže vždy nájdete niečo nové a inšpiratívne.

Okrem múzeí a galérií má Naoshima aj množstvo umiestnení, kde môžete vidieť umenie uplatnené v každodennom živote. Napríklad, práca japonského architekta Tadyo Ando je videná v celej oblasti, najmä prostredníctvom jeho navrhnutých budov a priestorov. Naoshima je miestom, kde sa umenie stáva súčasťou architektúry a tvorí jedinečný estetický prejav.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie na Naoshime, je tiež k dispozícii niekoľko možností. Okrem Benesse House, ktoré ponúka luxusné ubytovanie s panoramatickým výhľadom, existujú aj menšie hotely a ubytovne, ktoré sú cenovo dostupnejšie. Mnohé ubytovacie zariadenia na ostrove zachovávajú miestnu atmosféru a kombinujú tradičný japonský dizajn s modernými zariadeniami.

Okrem umenia a ubytovania je Naoshima tiež obľúbeným miestom pre cyklistov a milovníkov prírody. Ostrov ponúka množstvo cyklo-trás, ktoré vás zavedú do najkrajších kútov ostrova. Môžete objavovať zákutia s nádhernými výhľadmi na more alebo sa vydať na prechádzku do unikátnych prírodných rezervácií.

Ak plánujete návštevu Japonska a lákajú vás umenie a inovácie, nezabudnite zaradiť Naoshimu do svojho itinerára. Tento ostrov vám ponúka jedinečný zážitok, kde sa môžete ponoriť do sveta umenia a zároveň objavovať krásu japonskej prírody. Ubytovanie na Naoshime je široko dostupné a môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi a cenovo dostupnejšími možnosťami. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, Naoshima vám ponúkne jedinečný zážitok, ktorý nezabudnete.


Dovolenka Japonsko Naoshima


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete úplne oddeliť od ruchu veľkomestského života a zároveň zažiť japonskú kultúru a umenie na maximum, potom je Naoshima ten pravý ostrov pre vás.

Naoshima je malý ostrov nachádajúci sa vizuálnej fonovej zóne Japonska s pohľadom na Múzu, najväčší ostrov v ikonickom mori Seto. Tento malý ostrov sa stal celosvetovo známym pre svoju koncentráciu na umení, vďaka expozíciám Benesse Art Site, ktoré sa rozprestierajú na celom ostrove.

Toto miesto je skutočným rajom pre umelcov a milovníkov umenia, kde sa stretáva japonské tradičné umenie s modernými inštaláciami. Ostrov je plný galérií, múzeí a iných umením zameraných inštitúcií, ktoré návštevníkom ponúkajú príležitosť na získanie uhladeného náhľadu na súčasnú japonskú kultúru.

Medzi hlavné koncentrácie umenia patrí Benesse House, ktorý kombinuje umenie a ubytovanie, takže si môžete prenajať izbu a spávať vedľa umeleckých diel. K dispozícii sú aj múzeá a galérie na otvorenom priestranstve, ako aj iných vysoko kvalitných umeleckých projektov. Ak ste ešte vždy netraja pýtate, či sa na Naoshime naozaj toľko čo vidieť, potom pre vašu pohodu existuje dokonca aj múzeum s otvoreným priestorom, ktoré sa zaoberá len jednou umelkyňou - Yayoi Kusama.

Nálepky s japonskou kultúrou sa doslova rozprestierajú na tohto malebnom ostrove, kde sa návštevníci môžu ponoriť do skutočného japonského života. Môžete prejsť dedinkou Honmura s jej starými domami a dobre zachovaným architektonickým štýlom. Alebo sa môžete presunúť k zostávajúcim fragmentom pevnosti, ktoré sú doteraz vidieť po dlhých storočiach bojov a vojen. Namiesto turistickej stretnutia sa budete cítiť ako miestny, ktorý má prístup k miestnymm tajomstvám.

Pre milovníkov prírody, alebo tých, ktorí hľadajú upokojenie, existujú mnohé oblasti na Naoshime, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si prírodu v jej najpokojnejšom stave. Ostrov ponúka aj množstvo pláží, kde si môžete oddýchnuť od umenia a sústrediť sa na svieži morský vzduch a krištáľovo čistú vodu.

Ako vidíte, Naoshima je miesto, ktoré ponúka široké spektrum aktivít pre každého návštevníka. S japonskou kultúrou na každom kroku, umenie a prírodou, tento malý ostrov v mori Seto je miestom, kde si každý návštevník príde na svoje. Ak chcete stráviť dovolenku na mieste, kde by nemal byť stres, hlučnosť a urýpané automobily, a zároveň by ste mohol zažiť doslova hladký umenazameraným dobrodružstvom, potom neváhajte a vyskúšajte Naoshima ako miesto pre vašu nasledujúcu jedinečnú dovolenku.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách