Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Island Reykjavík

Letenka Island Reykjavík


Ak hľadáte úžasné dobrodružstvo v prírode, nie je lepšie miesto ako Island, konkrétne jeho hlavné mesto Reykjavík. Prekypuje krásou a je veľmi obľúbenou destináciou pre cestovateľov z celého sveta. Ak chcete zažiť toto jedinečné miesto, jedna z najlepších možností je rezervácia letenky do Islandu, smerom k Reykjavíku.

Prvé, čo si všimnete, keď pristanete na letisku Keflavík v Reykjavíku, je úžasný horský reťazec, ktorý sa tiahne takmer celou dĺžkou ostrova. Táto krajina pôsobí tak, akoby bola z inej planéty, s rozmanitými sopečnými plážami, horkými prameňmi, modrými lagúnami a majestátnymi vodopádmi.

Po príchode do Reykjavíku sa ponorte do jeho kultúry a histórie. Mesto ponúka širokú škálu múzeí a umeleckých galérií, ktoré vás prevádzajú cez minulé časy Islandu. Zastavte sa v Národných múzeách Islandu, kde môžete objaviť bohaté dedičstvo krajiny a oživiť jeho príbehy. Ak máte radi umenie, navštívte umeleckú galériu Listasafn Reykjavíkur, ktorá hostí desiatky umeleckých diel od renesancie až po súčasnosť.

Prechádzka po uliciach Reykjavíku je tiež jedinečným zážitkom. Je plné farebných domov, severské architektúry a príjemných kaviarní a reštaurácií. Skúste tradičnú islandskú kuchyňu, ktorá je ovplyvnená prírodnými zdrojmi krajiny. Nezabudnite skúsiť slávny islandský hot dog, ktorý patrí medzi najlepšie na svete.

Okrem vychutnávania kultúry a jedla, nevynechajte prírodné divy ostrova. Island je domovom mnohých ohromujúcich vodopádov, vrátane známeho Gullfoss, kde voda padá do trhliny v teréne, vytvárajúc impozantné vodopády. Nemôžete vynechať ani slávne modré lagúny, ktoré vás pozývajú na osviežujúce kúpanie v teplých minerálnych prameňoch.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu tiež možnosť sledovať jasné polárne svetlá. Letisko v Reykjavíku ponúka túto možnosť, kde si môžete vychutnať úchvatné spektrum farieb, ktoré sa prelínajú na oblohe. Unikátna poloha Islandu umožňuje stále sledovať toto fascinujúce divadlo prírody.

Reykjavík je miesto plné prírodných zázrakov a kultúrneho bohatstva, ktoré by ste určite nemali vynechať pri cestovaní do Islandu. Rezervácia letenky do Islandu vám otvára dvere do tohto ohromujúceho miesta a nezabudnuteľných dobrodružstiev. Ak túžite po neopakovateľnom zážitku a chcete objaviť krásu tejto jedinečnej krajiny, neváhajte a rezervujte letenku do Reykjavíku hneď teraz.


Ubytovanie Island Reykjavík


Island je jednou z tých krajín, ktoré priťahujú milióny turistov zo všetkých kútov sveta. Jeho malebná príroda, rozmanitá krajina a jedinečné geotermálne jazierka si vyslúžili povesť jednej z najkrajších destinácií na svete. A keďže hlavné mesto Islandu, Reykjavík, je štartovacím bodom pre väčšinu výletov na ostrove, je dôležité nájsť vhodné ubytovanie.

Reykjavík ponúka širokú škálu ubytovacích možností, z ktorých si môže vybrať každý cestovateľ podľa svojich preferencií a rozpočtu. Mesto disponuje hotely rôznej kategórie, hostely, apartmány a obľúbené sú aj Airbnbs. Vzhľadom na popularitu Islandu je však odporúčané rezervovať si ubytovanie s istým predstihom, najlepšie ešte pred cestou.

Pre tých, ktorí preferujú luxusný pobyt, Reykjavík ponúka niekoľko 4 a 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely sú zväčša situované v centre mesta a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vysoký štandard, pohodlie a kvalitu. Ročne navštevované sú hotely ako The Reykjavík EDITION, Hotel Borg, Hilton Reykjavík Nordica alebo The Radisson Blu Saga.

Pre turistov, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, sú disponibilné aj rôzne hostely a apartmány v ponuke. Hostely, ako je napríklad KEX Hostel alebo Loft Hostel, sú populárne medzi mladými cestovateľmi a ponúkajú nielen cenovo dostupné spoločné spálne, ale aj možnosť ubytovania v súkromných izbách. Apartmány sa stávajú veľmi obľúbenou alternatívou pre rodiny alebo väčšie skupiny cestovateľov, ktoré preferujú viac súkromia a priestoru.

Ak preferujete flexibilitu a autonómiu, rezervácia ubytovania cez Airbnb môže byť pre vás najlepšou voľbou. Mnoho domácich v Reykjavíku ponúka svoje byty alebo domy na prenájom a to je skvelá príležitosť zažiť islandský životný štýl z prvej ruky. Môžete si vybrať medzi bytmi v centre mesta, alebo na okraji Reykjavíku, kde sa budete môcť cítiť viac v prirodzenom prostredí.

Napriek tomu, kde sa rozhodnete v Reykjavíku ubytovať, určite nebudete sklamaní. Mesto ponúka nielen kvalitné ubytovanie, ale aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré si môžete vychutnať počas vášho pobytu. A okrem toho, vďaka vynikajúcej dopravnej infraštruktúre si môžete z Reykjavíku vyraziť na nezabudnuteľné týždňové alebo aj jednodňové výlety do okolitého regiónu, kde objavíte množstvo nezabudnuteľných prírodných divov.

Reykjavík je pre mnohých turistov bránou do jednoho z najkrajších a najprirodzenejších miest na svete. Nech už hľadáte luxusné ubytovanie, cenovo dostupnejšie možnosti alebo jedinečnú skúsenosť prostredníctvom Airbnb, Reykjavík určite nesklame. Užite si tento malý kútik severského raja a nechajte sa uniesť jeho kouzl


Najčastejšie otázky a odpovede Island Reykjavík


Najčastejšie otázky a odpovede o ostrove Island a jeho hlavnom meste Reykjavík sú:

1. Aké je počasie v Reykjavíku?
- Počasie v Reykjavíku je typicky studené, vlhké a veterné. Letné teploty sa pohybujú medzi 10-15°C, zatiaľ čo zimné teploty sú zvyčajne pod 0°C.

2. Ako sa dostanem do Reykjavíka?
- Je možné sa do Reykjavíka dostať letecky, cez medzinárodné letisko Keflavík, alebo trajektom zo severských krajín. Tiež existujú autobusové a vlakové prepravné služby, ak prichádzate z iných častí Islandu.

3. Aké je hlavné turistické atrakcie v Reykjavíku?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v Reykjavíku patrí Hallgrímskirkja (najväčší kostol v Islande), Národné múzeum Islandu, Harpa (koncertná sieň), Reykjavík Art Museum a jeho množstvo termálnych kúpeľov.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Reykjavíku?
- Najlepší čas na návštevu Reykjavíka je v lete, keď sa teploty dostanú na príjemných 10-15°C a je viac hodín denného svetla. Taktiež sa v tomto období koná mnoho kultúrnych a hudobných festivalov.

5. Ktoré jedlo je typické pre Island a Reykjavík?
- Typické jedlo na Islande a v Reykjavíku je ryba, najmä losos a treska. Ďalšie populárne jedlá zahŕňajú lahodný ovčí rezeň a tradicionálny islandský hot dog.

6. Môžem vidieť severné svetlo v Reykjavíku?
- Áno, je možné vidieť severné svetlo v Reykjavíku. Najlepšiu šancu na pozorovanie tohto fenoménu máte počas zimných mesiacov, keď sú dlhé noci a obloha je tmavá a bez mrakov.

7. Kde sa môžem ubytovať v Reykjavíku?
- Reykjavík ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane hotelov, hosťovských domov, apartmánov a kempov. Odporúča sa včas rezervovať kvôli veľkému záujmu o cestovný ruch.


Dovolenka Island Reykjavík


Reykjavík patrí medzi najatraktívnejšie dovolenkové destinácie v Európe, a to najmä vďaka svojej nádhernej prírode, unikátnej kultúre a bohatej histórii. Táto hlavné mesto Islandu je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vymaniť zo stereotypu a stráviť dovolenku úplne inak.

Prvým impulzom na dovolenku v Reykjavíku sú jeho ohromujúce prírodné pamiatky. V blízkosti mesta sa nachádzajú sopky, vodopády, termálne pramene a ľadovce, ktoré ponúkajú návštevníkom neopakovateľný zážitok. Jedným z najkrajších a najznámejších vodopádov na Islande je Gullfoss, ktorý vytvára mohutný úkaz, keď jeho voda padá so skaly do priepasti. Ďalším zaujímavým miestom je Geysir, geotermálna lokalita, kde sa každých pár minút vypúšťa horúca voda a pára do vzduchu, čo je skutočne úchvatné.

Okrem prírodnej krásy môžu turisti objavovať bohatú kultúru a históriu Islandu. V Reykjavíku sa nachádza niekoľko múzeí, kde môžete získať hlbší vhľad do miestnej kultúry a histórie. Jedným z nich je Národné múzeum Islandu, ktoré ponúka výstavy zamerané na tradície, umenie a život obyvateľov Islandu od prvých osídlencov až po súčasnosť. Ďalším zaujímavým miestom je Islandská národná galéria, kde môžete vidieť diela islandských umelcov od stredoveku až po súčasnosť.

Počas dovolenky v Reykjavíku nesmie chýbať aj prechádzka po jeho trhoviskách a uličkách. Hlavnou ulicou mesta je Laugavegur, ktorá je plná obchodov, reštaurácií a kaviarní. Tu si môžete vychutnať tradičné islandské jedlá, ako sú grilovaná ryba, jahňacie jedlá a rozličné morské plody. Okrem toho si môžete zakúpiť aj tradičné islandské suveníry, ako sú svetre z vlny ochranka alebo bižutéria vyrobená z vulkanického skla.

Reykjavík je aj miestom pre milovníkov nočného života. Mesto je známe svojou bohatou kaviarničkou scénou, klubmi a nočnými barmi, kde si môžete vychutnať živú hudbu, tanec a výborné islandské pivo.

Reykjavík je teda miestom, ktoré ponúka skutočne jedinečnú dovolenku. Nech už sa rozhodnete stráviť čas objavovaním nádhernej prírody, kultúry alebo si jednoducho užívať nočný život, toto mesto vás určite nezklame.


Počasie Island Reykjavík


Reykjavík, hlavné mesto Islandu, je známe svojim jedinečným počasím. V meste sa nachádza veľa rôznych poveternostných javov, pričom sa počasie môže meniť doslova z minúty na minútu. Táto nepredvídateľnosť robí z počasia v Reykjavíku výzvu pre miestnych aj návštevníkov.

Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim počasie vo Reykjavíku je Golfský prúd, teplý morský prúd, ktorý obieha okolo pobrežia ostrova. Tento prúd prispieva k miernemu klimatu v porovnaní s inými regiónmi nachádzajúcimi sa na rovnakej zemepisnej šírke. Zimy v Reykjavíku sú mierne, ale nepríjemné, priemerné teploty sa pohybujú okolo 0 °C a najchladnejšie mesiace sú december a január.

Jarná sezóna v Reykjavíku je známa ako obdobie neustálych zmien počasia. Teploty sa postupne začínajú zvyšovať, priemerná maximálna teplota dosahuje okolo 7 °C v marci a 8 °C v apríli. Avšak náhle zmeny počasia, vrátane silných vetrov a dažďa, sa môžu vyskytnúť kedykoľvek počas tejto obdobia.

Leto je obdobím s najstabilnejším počasím vo Reykjavíku. Pravdepodobnosť dažďa je v lete nižšia a teploty dosahujú teplé priemery okolo 12 °C - 15 °C. Vďaka veľkému rozostupu medzi slnkom a oblohou v tomto období sa v Reykjavíku počas jari a leta aj v neskorých hodinách dokáže venovať príjemne večernú prechádzku bez toho, aby fáza súmraku trvala dlho.

Jeseň je v Reykjavíku zvyčajne daždivá a veterná. Teploty sa znovu začínajú znížiť a priemerné maximá dosahujú teploty okolo 8 °C - 10 °C. Jeseň je časom, keď sa v Reykjavíku začína predlžovať fáza tmy a intenzita dažďa môže byť častejšia.

Ak prídete do Reykjavíku, je vhodné mať so sebou oblečenie vrátane nepromokavých bundy, topánok a návlekov. Okrem toho je nevyhnutné mať tiež so sebou slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnko v Islandu môže byť veľmi intenzívne, najmä počas letných mesiacov.

Nezávisle od počasia, nezabudnite si užiť krásy Reykjavíka a jeho okolia. Kým sa môžete stretnúť so zmenčujúcimi oblakmi, dažďom alebo vetrom, nech sa stane čokoľvek, táto veľkolepá krajina ponúka neuveriteľné scenérie, termálne pramene a ďalšie jedinečné prírodné úkazy, ktoré stojí za to objaviť a preskúmať. Počasie môže byť nepredvídateľné, ale to robí túto destináciu ešte zaujímavejšou.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách