Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Írsko Trim Castle

Letenka Írsko Trim Castle


Írsko - Trim Castle: Kamenná pevnosť plná histórie a legendy

V srdci írskeho kraja Meath sa nachádza jedno z najzajímavejších a najdôležitejších stredovekých sídiel v celej Európe - Trim Castle. Táto impozantná kamenná pevnosť ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti, do doby rytierov, kráľov a hrdinov.

Trim Castle, ktorý je tiež známy ako Buirg Bhaile Átha Troim v gaelštine, je najväčšia hradná pevnosť na Írsku. Svoju slávu získal vďaka svojej strategické polohe na brehu rieky Boyne, ktorá bola v histórii Írska mimoriadne dôležitá. Pevnosť bola postavená na začiatku 12. storočia a mala ochraňovať okolité územie pred možnými inváziou a útokmi severných vikingov.

Trim Castle je charakteristický svojou veľkou kruhovou a štvorcovou vežou, ktorá dominuje nad okolitým vidiekom. Táto veža je tiež známa ako Normanská veža a je najväčšou čisto kamennou vežou v celej Európe. S prevýšením takmer 20 metrov je pôsobivým symbolom sily a autority, akú kedysi v danej oblasti viedla tímiamská šľachta.

Pevnosť si však získala svoju skutočnú slávu vďaka svojej úlohe v legendárnom príbehu Tristana a Isoldy. Tento príbeh lásky, vernosti a tragédie sa odohráva nielen v krásnom anglickom Cornwallu, ale aj v romantickom írskom hradisku Trim. Do dnešných čias sa zachovali krásne zvyšky komnát, kde sa príbeh odkazuje. Keď sa dnes pozrieme na okná a steny týchto miestností, môžeme si živo predstaviť, ako sa rozvíjala táto slávna sága.

Je možné urobiť prehliadku hradu a spolu so skúseným sprievodcom preskúmať všetky časti pevnosti. Pri prechádzke transformujúceho sa trávnateho dvora, obranných múrov a starobylých komnát sa cestovateľ ocitne priamo v stredovekých časoch. Pri prehliadke návštevníci dostanú jedinečný pohľad do histórie a všetko, čo sa ku Trim Castle viaže.

Okrem toho, Trim Castle je tiež okúzlujúcim miestom pre všetkých filmových fanúšikov. Bol totiž vybraný ako jedna z hlavných filmových lokalít pre snímku "Zbojnici zeleného lesa" (Robin Hood: Prince of Thieves) s Kevinom Costnerom v hlavnej úlohe. Táto popredná hollywoodska produkcia prilákala do okolia hradu veľké množstvo filmárov a turistov, ktorí si túto ikonickú pamiatku želali vidieť na vlastné oči.

Ak sa chcete cítiť ako rytier z minulosti alebo spoznať kúsok írskej histórie, navštíviť Trim Castle je vynikajúca voľba. Okrem samotnej pevnosti, môžete cestou objaviť aj ďalšie pozoruhodnosti tohto malebného írskeho mestečka. V dedinke sa nachádza množstvo tradičných írskych hospôd a známych krčiem, kde si môžete vychutnať čašu autentického írskeho piva a pochutnať si na miestnych špecialitách.

Letenka do Írska a návšteva Trim Castle je zážitkom plným histórie, kultúry a prírodných krás, ktoré Írsko ponúka. Nechajte sa strhnúť túlaniem sa úzkymi uličkami tohto krásneho miesta, nasávajúc tú atmosféru, ktorá je naplnená príbehmi minulosti a podmanivou krásou prítomnosti. Trim Castle vás nenechá chladnými a svojou majestátnosťou vám otvorí cestu do sŕdc niekdajšej slávy a hrdinstva.


Ubytovanie Írsko Trim Castle


Trim Castle je mohutná stredoveká pevnosť, ktorá sa nachádza v malom meste Trim v kraji Meath v Írsku. Je to jedno z najdôležitejších historických miest v krajine a je známe ako najväčší anglický hrad na Írsku.

Hrad bol postavený v roku 1173 a bol sídlom rodiny de Lacy, ktorá ho vlastnila po mnoho generácií. Jeho hlavnou úlohou bolo poskytnúť ochranu a kontrolu nad územím. Trim Castle je postavený na ploche takmer 70 000 metrov štvorcových a má niekoľko stavebných fáz. Jeho najvýraznejším prvkom je obrovská veža na jeho západnej strane, známa ako Trimská veža.

Plánovanie a návrh hradu boli výnimočné pre ich dobu. Väčšina hradov bola stavaná na menej prístupných miestach ako kopce alebo skalnaté útesy, ale Trim Castle sa nachádza na nízkom vrchu nad riekou Boyne. Toto miesto bolo zvolené z dôvodu strategického významu rieky ako obchodnej cesty, čo poskytovalo hradu obchodnú výhodu.

Historicky je hrad známy najmä pre svoju účasť vo filme Kráľovstvo nebeské režiséra Ridleyho Scotta, kde slúžil ako natáčacia kulisa. Jeho impozantné hradby, chodby a stropy poskytli prirodzenú kulisu pre filmové bitky a dramatické scenáre.

Dnešná návšteva pevnosti ponúka možnosť preskúmať jej okolie, prechádzať sa temnými chodbami a po schodoch a obdivovať pohľady na okolitú krajinu. Návštevníci majú prístup do niektorých častí hradu a môžu si prezrieť aj expozície s artefaktmi z obdobia stredoveku.

Trim Castle je prístupný pre verejnosť a turisti ho môžu navštíviť počas väčšej časti roka. Okrem prehliadok pevnosti ponúka aj možnosti na túry po okolí, kde môžete objavovať ďalšie historické pamiatky a prirodzené krásy tohto kúsku Írska.

Trim Castle je jednou z najvýznamnejších historických pamiatok v Írsku a ponúka unikátne pohľady na stredovekú históriu a architektúru. Jeho impozantná prítomnosť a dramatičné dejiny robia z hradu Trim jeden z najatraktívnejších miest na návštevu, kde si môžete vychutnať ozajstnú atmosféru doby minulej.


Počasie Írsko Trim Castle


Počasie v Írsku je často nevyspytateľné a náchylné na rýchle zmeny. Jedným z najznámejších miest v krajine je hrad Trim Castle, ktorý sa nachádza v meste Trim na rieke Boyne, v provincii Leinster. Tento hrad je jednou z najväčších karpatských pevností v Európe a je známy svojou históriou, krásou a nezabudnuteľnými výhľadmi.

Počasie v okolí hradu Trim Castle je ovplyvnené Atlantickým oceánom a teplým prúdom Golfského prúdu. Tieto vplyvy spôsobujú námrazu, masové zrážky a miernu klímu počas celého roka. Letá sú obvykle chladné a daždivé, s teplotami pohybujúcimi sa okolo 15 °C. Chrámy sú preto zvyčajne zasiahnuté veľkým množstvom oblakov a dážďom.

Zimy v Írsku sú miernych teplôt, s priemernou teplotou okolo 5 °C. V tomto období však môže byť dosť daždivo a v posledných rokoch boli územia okolo hradu Trim Castle zasiahnuté mnohými povodňami. Dážď a vietor sú tu bežnými pojavmi v zime, takže je dôležité nosiť si so sebou vhodné oblečenie.

Jar v Írsku prináša otepľovanie počasia, ale prší tu často a príroda sa rýchlo prebúdza k životu. Hrad Trim Castle sa v tomto období zahalí do zelenej trávy a kvetov, ktoré spolu so stenami hradu vytvárajú nádherný kontrast. Teploty dosahujú okolo 10-15 °C, ale môžu byť dosť nestabilné.

Jeseň je obdobím s najväčším množstvom zrážok v Írsku a to platí aj pre oblasť Trim Castle. Táto časť roka je známa svojou nádhernou farebnou paletou, keď listy stromov menia farby a krajinu pokrývajú žltejšie a hnedšie odtiene. Teploty sú prevažne miernych, s priemernou teplotou okolo 10 °C.

Napriek nevyspytateľnému počasiu je Trim Castle skutočne jedinečným miestom na návštevu. Jeho hradobné múry, veže a brány sú svedkom histórie a jeho poloha pri rieke Boyne ponúka nádherné pohľady. Ak sa rozhodnete navštíviť tento hrad, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie na prípadné zrážky a náhle zmeny počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Trim Castle


1. Kto postavil hrad Trim Castle?
Trim Castle bol postavený v 12. storočí normanským rytierom Hughom de Lacy.

2. Koľko trvalo postavenie hradu Trim Castle?
Postavenie hradu Trim Castle trvalo asi 30 rokov, od roku 1172 do roku 1200.

3. Kde sa nachádza hrad Trim Castle?
Trim Castle sa nachádza v meste Trim, v okrese Meath v Írsku.

4. Aké sú otváracie hodiny hradu Trim Castle?
Otváracie hodiny hradu Trim Castle sa líšia v závislosti od sezóny. V lete je otvorený denne od 9:30 do 17:30 hod. V zime sa otvorí len na vyžiadanie.

5. Môže sa hrad navštíviť?
Áno, hrad Trim Castle je otvorený pre verejnosť a návštevníci ho môžu navštíviť počas otváracích hodín.

6. Koľko stojí vstupenka na Trim Castle?
Cena vstupenky na Trim Castle je 5 eur pre dospelých a 3 eur pre deti, študentov a dôchodcov.

7. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti hradu Trim Castle?
V blízkosti hradu Trim Castle sa nachádzajú ďalšie historické pamiatky, ako napríklad Round Tower, St. Patrick's Cathedral, a Newgrange, ktoré je zapsané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

8. Môže sa hrad Trim Castle prenajať na súkromné akcie?
Áno, hrad Trim Castle je k dispozícii na prenájom pre súkromné akcie, ako napríklad svadby, oslavy a konferencie.


Dovolenka Írsko Trim Castle


Ak hľadáte unikátnu dovolenku bohatú na históriu a kultúru, Trim Castle v Írsku môže byť presne to, čo hľadáte. Trim Castle, nachádzajúci sa na severovýchode Írska, je jedným z najväčších a najznámejších hradov v krajine. Jeho historická hodnota a úchvatná architektúra robia z tohto miesta atraktívny cieľ pre cestovateľov z celého sveta.

Trim Castle sa nachádza v mestečku Trim, v hrabstve Meath, iba krátku vzdialenosť od hlavného mesta Dublinu. Hrad bol postavený v 12. storočí a pôvodne slúžil ako pevnosť a správne a politické centrum anglo-normanského šľachtica Huga de Lacyho. Je to jedinečné miesto, ktoré kombinuje gotický a normanský štýl vo svojej architektúre, čo poskytuje fascinujúci pohľad na stredovekú históriu Írska.

Trim Castle je najznámejší vďaka svojej úlohe vo filme "Braveheart" z roku 1995, kde slúžil ako skvelá filmová kulisa pre niektoré scény. V skutočnosti sa hovorí, že Trim Castle je najväčší hrad v Írsku, ktorý mal tiež veľký vplyv na architektúru a dizajn iných anglo-normanských hradov v Európe.

Dnes je Trim Castle prístupný verejnosti a môžete ho objaviť pomocou prehliadky s miestnym sprievodcom. Prehliadka vám umožní preskúmať vnútorné časti hradu, ako aj záhrady a dvory. Môžete sa prechádzať dlhými chodbami, šplhať po schodoch a obdivovať výhľady z hradebných múrov. Vnútorné priestory hradu sú dobre zachované a zachovávajú autentickú atmosféru stredovekej doby.

Okrem toho, že je dôležitým historickým miestom, Trim Castle je aj ohniskom kultúry a tradície Írska. Mesto Trim a jeho okolie ponúkajú množstvo príležitostí na objavovanie miestnych zvykov, tancov a hudobných predstavení. Môžete navštíviť tradičné írske hospody, kde si môžete vypočuť miestnych hudobníkov hrajúcich na tradičné nástroje, ako je duda alebo bodhrán. Okrem toho si môžete vychutnať miestne jedlá a pochutiny, ako je írske guinness pivo, ryby a údené lososy.

Ak máte rádi prírodu, okolie hradu Trim Castle je tiež pôvabné a obklopené zelenými poliami a slnečnými lúkami. Môžete si vziať prechádzku cez blízke rekreačné oblasti, ako je rieka Boyne alebo jazero Castle Lake. Tieto miesta ponúkajú príležitosti na rybolov, vodné športy a pikniky v prírode.

Trim Castle v Írsku je to miesto, kde sa históriu stretáva s kultúrou a prírodou. Jeho impozantné pozadie a atmosféra vám umožní cestovať v čase a zakúsiť bohatú históriu Írska. Nech už ste fanúšikom historických pamiatok, filmového múzea alebo prírodných krás, Trim Castle je dovolenkový cieľ, ktorý stojí za návštevu.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách