Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Írsko Ring of Kerry

Počasie Írsko Ring of Kerry


Úchvatné Írsko a jeho ďalšie kamenné možnosti aj čaro spôsobili, že sa krajina stala jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Írsko je známe svojimi úchvatnými zelenými lúkami, drsnými pobrežiami a nádherným divokým počasím, ktoré mu dodáva úplne jedinečnú atmosféru.

Jedným z najkrajších miest na Írsku je Ring of Kerry. Tento 179-kilometrový okruh v okrese Kerry je známy svojou nádhernou scenériou a plynoucimi divokými horami, prírodnými parkami a tajomnými zálivmi. Je to skutočná oáza pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Avšak, keďže sme spomenuli počasie, je dôležité zdôrazniť, že Ring of Kerry je tiež známy pre svoje výnimočné a často meniace sa počasie. Je to jedna z charakteristík tejto časti Írska, ktorá je známa ako neustále daždivá a veterná.

Ring of Kerry ma toho veľa ponúknuť v každom ročnom období. V lete môžete zažiť miernu a vlhkú klímu s teplotami dosahujúcimi približne 20°C. Môžete sa tešiť na krásne slnečné dni a skutočne zářivú zelenú krajinu. Je to naozaj čarovný čas na objavovanie krás Ring of Kerry.

Avšak počasie na Ring of Kerry môže byť aj nepredvídateľné a veľmi rýchle sa meniť. Okrem slnečných a teplých dní sa tu často môžete stretnúť aj so silným vetrom a dažďom. Preto je dôležité byť pripravený na každú situáciu a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv v prípade, že je potrebné sa chrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Podobne ako v lete, aj počas jesene je Ring of Kerry opantávajúci svojou farebnosťou. Fairytale-like žlté a oranžové sfarbené stromy dotvárajú zarisovaný krajinu s výhľadom na Atlantický oceán a hory. Avšak jesenné počasie na Ring of Kerry je známe svojou vlhkosťou a častými dažďami. Teploty sú tiež nižšie, pohybujú sa medzi 10 a 15 °C.

Zima v Ring of Kerry prináša chladné teploty a výskyt snehu v horách je bežný. Zimné mesiace sú studené a vlhké, s teplotami približne okolo 5 °C. Ak ste prívržencami zimných športov, môžete si vychutnať čarovné výhliadky na zasnežené hory a súčasne sa kochať pohľadom na zálivy iným spôsobom ako v lete.

Jar na Ring of Kerry je časom prebudzujúcej sa prírody, keď sa lúky zapĺňajú kvetmi a zasnežené vrcholy sa čiastočne roztopia. Teploty sa pohybujú medzi 8 a 12 ° C a dážď je stále bežný.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ring of Kerry, bez ohľadu na ročné obdobie, pamätajte, že počasie tu bude pravdepodobne nepredvídateľné. Buďte preto pripravení na všetky druhy poveternostných podmienok. Írske počasie je súčasťou túry po Ring of Kerry a s nekonečnou krásou krajiny si budete pamätať nielen extrémne podnebie, ale aj úžasné výhľady, ktoré si toto miesto ponúka.


Dovolenka Írsko Ring of Kerry


Írsko Ring of Kerry: Neodolatelná dovolenka v krajině prstene Ring of Kerry je známymi turistickou tratí v jihozápadním Irsku, která nabízí nádherné výhledy na krajinu a malebné vesničky. Pro cestovatele, kteří hledají nádhernou přírodu a autentický irský život, je tohle místo jako stvořené.

Ring of Kerry je okružní trasa, která vede po pobřeží nad Atlantickým oceánem a je obklopena kopci, jezerami, rozbouřenými plážemi a zelenými poli. Je to 179 kilometrů dlouhá trasa, kterou si turisté mohou projít pěšky, nebo ji projet autem či na kole. Nejlepší čas na návštěvu Ring of Kerry je na jaře, kdy příroda kvete a zeleň je na svém vrcholu.

Jedním z nejzajímavějších míst na Ring of Kerry je Muckross House, který se nachází v národním parku Killarney. Tento historický dům z 19. století nabízí prohlídky, které zahrnují navštívení elegantních pokojů, zahrad a skleníků. Kromě toho je v parku mnoho turistických tras, které vás zavedou do vnitrozemí a k některým překrásným jezerům.

Další zajímavá zastávka na Ring of Kerry je vesnice Sneem. Tato malá polorozbořená vesnice je plná barevných domků a historických památek. Místní restaurace zde nabízí tradiční irskou kuchyni, jako je dušené hovězí se zelím a bramborem, nebo čerstvé ryby.

Nechybí zde ani několik výhledových bodů, které vám umožní obdivovat úchvatnou krajinu Ring of Kerry. Například Moll's Gap je vyhlídkové místo s výhledem na nekonečné zelené hory a velkolepá jezera. Výhled z Sheep's Headu je také nezapomenutelný, se skalnatými útesy a divokým Atlantickým oceánem.

Pokud se na Ring of Kerry vydáte v létě, můžete také navštívit Sunhill Open Farm, která nabízí zábavu pro celou rodinu. Zde si děti mohou prohlédnout život na farmě, krmit zvířata a vyzkoušet různé aktivity, jako je jízda na poníkovi nebo jízda na traktoru.

V neposlední řadě, Ring of Kerry nabízí mnoho možností pro ubytování. Zde si můžete vybrat mezi luxusními hotely, tradičními vesnickými pensiony nebo ubytováním v turistických chatách. Pokud si chcete užít ještě více autenticity, můžete se podívat do některého z místních bed and breakfast, kde vás hostitelé přivítají s teplým úsměvem.

Ring of Kerry je opravdu úchvatné místo, které by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody a irské kultury. Nespokojí se zde pouze s výhledy na zelené kopce a malebné vesničky, ale také na historické památky, národní parky a přátelské lidi. Pokud chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v Irsku, pak je Ring of Kerry to pravé místo.


Letenka Írsko Ring of Kerry


Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde by ste si mohli užiť prírodu, netradičný šarm a skutočné čarovanie, potom je Írsko tou správnou voľbou. Jedným z najkrajších miest, ktoré má Írsko na ponuku, je Ring of Kerry. A preto vám teraz predstavujeme letenku do tohto kúzelného kúta.

Prvá vec, ktorú treba vedieť, je, že letecká doprava je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú cestovať do Ring of Kerry. Nájsť letenku do Írska nie je ťažké, keďže Írsko má dobré letecké spojenia s mnohými svetovými mestami, vrátane Londýna, New Yorku a Paríža.

Keď sa jednou z týchto leteniek stanete majiteľom, môžete sa pustiť do plánovania dovolenky. Ring of Kerry je cesta, ktorá sa vije pozdĺž pobrežia Írska. Očarí vás tieňové údolí, skalnaté útesy, morské útesy a konečne svieže dažďové lesy.

Medzi top miestami, ktoré by ste mali navštíviť v priebehu Ring of Kerry patria Národný park Killarney, Muckross House and Gardens, Skellig Michael, Cahersiveen, Derrynane Beach a mnoho ďalších.

Viaceré letiská sú práve v blízkosti tejto oblasti, vrátane letiska v Shannon alebo v Corku. Po prílete na letisko sa môžete rozhodnúť pre nájom vozidla, aby ste sa pohodlne dostali do Ring of Kerry.

Keď ide o najvhodnejší čas na návštevu Ring of Kerry, ideálne to je počas jari a leta, keď môžete vidieť nádherné zelené trávnaté plochy a okolité kopce, krásne nebu a lampášové mosty.

Ring of Kerry je určite miestom na návštevu, kde si môžete užiť krásu krajiny. Letenka do tohto kúzelného kúta je vskutku výnimočnou skúsenosťou a určite stojí za to ju absolvovať.


Ubytovanie Írsko Ring of Kerry


Írsko, známe svojou malebnou krajinou a pohostinnými obyvateľmi, je jedným z najpopulárnejších turistických cieľov na svete. Jeho nádherný pobrežný okruh na poloostrove Kerry, známy ako Ring of Kerry, je jednou z najobľúbenejších turistických trás v krajine.

Ring of Kerry, ktorý je dlhý približne 179 kilometrov, ponúka nádherné a pôsobivé výhľady na okolitú prírodu. Cesta vás prevedie cez horské prechody a údolia, okolo tisícročných kamenných útesov a ponad malebné dedinky, ktoré lemujú pobrežie. Je to nezabudnuteľný zážitok, ktorý zanechá stopu vo vašom srdci.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ring of Kerry, budete potrebovať ubytovanie. Nachádza sa tu široká škála možností, od luxusných hotelov a penziónov až po tradičné írske chatky. Budete mať možnosť vybrať si podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, na mysli vám určite príde niekoľko možností, ako sú hotely s výhľadom na Atlantický oceán alebo elegantné apartmány v centre mesta. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú nadštandardné služby a dokonale sa starajú o pohodlie svojich hostí.

Pre tých, ktorí sú však priateľskejšie založení k peňaženke a túžia po autentickej írskej atmosfére, sú ideálnym riešením tradičné írske chatky a penzióny. V týchto miestach si môžete vychutnať pravú írsku pohostinnosť a zároveň zažiť ľudovú kultúru a tradície. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení sú situované v blízkosti nádherných prírodných lokalít, čo z nich robí skvelé miesto pre tých, ktorí sa chcú pohybovať a objavovať.

Ring of Kerry ponúka aj možnosť kempovania a stanovania sa v prírode. Na vybraných miestach okolo okruhu sú k dispozícii táboriská a kempy, kde si môžete postaviť stan a zažiť krásu prírody v úplnej blízkosti. To je perfektné pre tých, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo a nechcú stráviť noc zavretí v hotelovej izbe.

Napriek tomu, aké ubytovanie si vyberiete na Ring of Kerry, mali by ste mať na pamäti, že je to populárna turistická destinácia a rezervácia je žiaduca. Ak sa rozhodnete navštíviť v letných mesiacoch alebo počas veľkých sviatkov, odporúča sa rezervovať ubytovanie dopredu, aby ste si mohli zabezpečiť miesto.

Užite si svoju dovolenku na Ring of Kerry a objavte krásu Írska. Nebudete sklamaní nádhernými výhľadmi a zábavou, ktoré vás čakajú na tomto úžasnom okruhu. A či už sa rozhodnete pre luxusné hotely, tradičné chatky alebo táborisko v prírode, vaše ubytovanie bude doplnkom k nezabudnuteľnému zážitku.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Ring of Kerry


1. Čo je Ring of Kerry?
Ring of Kerry je panoramatická cesta, ktorá okružuje západné pobrežie Írska a ponúka neuveriteľné výhľady na úchvatnú prírodu, típické írske dedinky a históriu regiónu.

2. Aké je ideálne obdobie na návštevu Ring of Kerry?
Najlepšie obdobie na návštevu Ring of Kerry je od jari do jesene, keď je počasie teplejšie a príroda je v plnom rozkvete. Avšak, cesta je dostupná aj počas zimy, ak sa chcete pokochať krásou zasnežených kopcov.

3. Ako dlho trvá prejsť celý okruh Ring of Kerry?
Celý okruh Ring of Kerry trvá približne 3 až 4 hodiny, ale vzhľadom na množstvo zastávok na vyhliadkových miestach, prirodzených pamiatkach a dedinkách, odporúčame zaplánovať si na túto cestu celý deň.

4. Ako sa dostanem na Ring of Kerry?
Ring of Kerry je dostupný autom, autobusom, či dokonca na bicykli. Najčastejšie sa autá prenajímajú v meste Killarney, ktoré je základňou pre túto jazdu.

5. Aké sú najkrajšie vyhliadkové body na Ring of Kerry?
Medzi najkrajšie vyhliadkové body na Ring of Kerry patria Ladies View, Skellig Ring, Kerry Cliffs, Moll's Gap a Torc Waterfall. Tieto miesta ponúkajú pôsobivé scenérie a fotografické príležitosti.

6. Aké sú možnosti pre ubytovanie na Ring of Kerry?
V okolí Ring of Kerry je množstvo možností pre ubytovanie, vrátane hotelov, bed and breakfast, penziónov a kempingov. Najpopulárnejšie oblasti na ubytovanie sú Killarney, Kenmare a Sneem.

7. Ako sa môžem stravovať počas cesty Ring of Kerry?
Na Ring of Kerry sa nachádzajú mnohé reštaurácie, kaviarne a trhy, kde si môžete vychutnať tradičné írske jedlá a nápoje. Odporúčame vyskúšať miestne špeciality, ako je írske Guinness pivo, moruškové marmelády a kysnuté ražeň.

8. Je možné vycestovať na Ring of Kerry aj s organizovanou prehliadkou?
Áno, niektoré cestovné agentúry ponúkajú organizované prehliadky Ring of Kerry so skúsenými miestnymi sprievodcami, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí si nechcú prenajímať auto alebo sa chcú dozvedieť viac o histórii a kultúre regiónu.

9. Aké ďalšie atrakcie a aktivity sa nachádzajú v okolí Ring of Kerry?
Okolitá oblasť Ring of Kerry ponúka mnoho ďalších atrakcií a aktivít, ako sú návšteva ostrova Skellig Michael, jazda na koni, rybolov, turistika po killarneyských národných parkoch, výlety na pláže a kajakársky výlet po rieke.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách