Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Írsko Glendalough

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Glendalough


1. Ako sa dostanem do Glendalough v Írsku?
- Glendalough sa nachádza približne 1,5 hodiny južne od Dublinu. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo pomocou organizovaných autobusových alebo výletných preprav.

2. Aké je vstupné na návštevu Glendalough?
- Návšteva Glendalough je bezplatná a otvorená pre verejnosť.

3. Koľko času by som mal stráviť vo Glendalough?
- Odporúčame stráviť v Glendalough aspoň pol dňa, aby ste mali dostatok času na prechádzku po údolí, navštívili histórické miesta a urobili niekoľko fotografií. Niektorí ľudia si však môžu vychutnať aj celý deň v Glendalough.

4. Aké aktivity a atrakcie by som mal navštíviť v Glendalough?
- V Glendalough sa nachádza starobylý kláštor so zvyškami kostola a veže, ako aj malebné jazero, ktoré ponúka krásne výhľady. Môžete tiež absolvovať prechádzku okolo údolia a vychutnať si úžasnú prírodu, ako sú vodopády a zelené kopce.

5. Aké turistické trasy sú k dispozícii v Glendalough?
- V Glendalough je viacero turistických trás, ktoré sa líšia v dĺžke a náročnosti. Najpopulárnejšou trasou je Spinc Loop, ktorá vám poskytne nádherný výhľad na údolie a jazero.

6. Existujú niektoré obmedzenia alebo pravidlá, ktoré musím dodržiavať pri návšteve Glendalough?
- Pri návšteve Glendalough by ste mali dodržiavať pravidlá a pokyny, ktoré sú zverejnené na mieste. Patrí sem napríklad ohľaduplnosť voči prírode, odhodenie odpadkov do správnych kontajnerov a rešpektovanie historických pamiatok.

7. Môžem sa vo Glendalough okúpať v jazere?
- Vo všeobecnosti sa turistom neodporúča kúpať sa v jazere v Glendalough kvôli jeho studenej vode a prírodnému ekosystému. Existuje však niekoľko vyhradených miest na piknikovanie, kde si môžete posedieť pri vode.

8. Existuje nejaká strava alebo občerstvenie dostupné v Glendalough?
- Áno, v Glendalough nájdete niekoľko reštaurácií, kaviarní a miestnych obchodov, kde si môžete kúpiť jedlo a občerstvenie.

Tieto otázky a odpovede sú len súhrnnými informáciami o Glendalough v Írsku. Doporučuje sa však overiť aktuálne informácie pred plánovanou návštevou, pretože sa môžu meniť pravidlá a podmienky.


Dovolenka Írsko Glendalough


Na čarovnú dovolenku v Írsku sa vyberte do miesta menom Glendalough. Toto nádherné údolie sa nachádza len hodinu cesty južne od Dublinu a ponúka úžasný prírodný úkaz a historické dôležitosti. Glendalough je obklopený kopcovitým terénom, v ktorom sa nachádza starodávne opátstvo a krásne jazero.

Opátstvo v Glendaloughu je jedným z najstarších náboženských miest v Írsku a poskytuje fascinujúcu históriu. Bolo založené v 6. storočí svätým Kevinom, ktorý sem prišiel hľadať odľahlosť a zotavenie. Dnes je opátstvo v ruine, ale stále je to pôsobivé miesto, ktoré privádza tisícky návštevníkov každý rok. Tu si môžete prehliadnuť zvyšky starých kostolov, veží a hrobiek. V opátstve je tiež múzeum, kde sa dozviete viac o histórii a kultúre miesta.

Okrem opátstva Glendalough ponúka aj nádherné jazero, ktoré je obklopené strmými horami a zelenou krajinou. Je to ideálne miesto na relaxáciu a oddych. Môžete si prenajať loďku a plávať po jazere, alebo sa vydať na jednu z mnohých turistických trás, ktoré viedu okolo jazera a cez okolité hory. Tieto trasy vám ukážu krásu prírody a doprajú vám ohromujúce výhľady na panorámu Glendaloughu.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je v Glendaloughu dostatok miesta na rôzne outdoorové aktivity. Môžete sa pokúsiť o lezenie po skalných stenách, jazdu na bicykli alebo sa vydať na rybolov. Okolie je tiež bohaté na faunu a flóru, takže milovníci prírody si môžu vychutnať pozorovanie vtákov a zvierat.

Glendalough je tiež obľúbeným miestom pre fotografov, ktorí si chcú zachytiť nádherné scenérie. Nech už sa rozhodnete navštíviť miesto včas ráno alebo neskoro večer, budete ohromení krásou tohto miesta. Otvára sa tu mnoho možností pre unikátne a malebné fotografie.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku s bohatou históriou a nádhernou prírodou, Glendalough v Írsku je tou správnou voľbou. Toto očarovávajúce miesto vás zavedie do minulosti a zahalí vás atmosférou pokojného a krásneho prostredia. Užite si svoju skvelú dovolenku v Glendaloughu!


Letenka Írsko Glendalough


Glendalough: Írsko ako z rozprávky

Írsko je známe svojimi nádhernými prírodami, zelenými kopcami a úchvatnými klášormi a kostolmi. Jedným z najfascinujúcejších miest v Írsku je určite Glendalough. Táto výnimočná lokalita, nachádzajúca sa asi hodinu jazdy južne od Dublinu, je cieľom mnohých turistov z celého sveta.

Glendalough je historické, duchovné a prírodné centrum, ktoré sa nachádza v údolí Wicklow Mountains. Jeho nezameniteľným znakom je jazero, čo je aj v preklade jeho názvu - "Gleann dá Locha" znamená "Údolie dvoch jazier". V okolí sa svojim dychberúcim vzhľadom a atmosférou nijako nezaostáva za inými populárnymi miestami v Írsku, ako napríklad obľúbený Cliffs of Moher.

Turisti sem prichádzajú nielen pre scenériu, ale aj kvôli historickému významu miesta. Glendalough je známe vďaka svojmu kláštoru, založenému svätým Kevinom v 6. storočí. Kláštor bol najmä v stredoveku významným miestom vzdelania a modlitieb. Dnes sa tu nachádzajú ešte zvyšky mnohých historických budov, vrátane kostola sv. Kevina, veže z 10. storočia a ako aj cintorín s množstvom starodávnych hrobov.

Pre tých, ktorí majú radi prechádzky v prírode, je Glendalough rajom. Tu môžete nájsť množstvo turistických chodníkov, ktoré sa ponáhľajú viesť vás cez nádherné rokliny, zelené lúky a pralesy. Najobľúbenejšou trasou je "Spinc", ktorá vám ponúka nádherný výhľad na celé údolie a jezerá, ktoré vás okúzlili už pri príchode. Nezabudnite na vhodnú obuv, pretože terén môže byť občas mierne náročný.

Či už ste pre túru navštívili Glendalough alebo sa sem dostali len na výlet z Dublinu, nezmeškajte príležitosť ochutnať miestne špeciality. Po dňoch objavovania krás Írska a prechádzok po okolí si môžete vychutnať miestne pivo v jednom z miestnych hostincov alebo ochutnať tradičné jedlo v nejakom z mnohých reštaurácií v okolí. Keďže ste v Írsku, nezabudnite si objednať Guinnes, ktoré pre slávne írske pivá preslávili celú krajinu.

Ak plánujete cestu do Írska, nezabudnite zaradiť Glendalough do svojho zoznamu povinných miest. Jeho prírodná krása, historické zvyšky a duchovná atmosféra vám zaručene zanechajú nezmazateľné dojmy. A keďže jeho blízkosť k Dubline robí tento výlet veľmi pohodlný, neexistuje dôvod, prečo by ste si ho mali nevyužiť. Takže naplánujte svoju letenku a pripravte sa na neskutočné dobrodružstvo v Glendalougu, Írsko.


Počasie Írsko Glendalough


Glendalough, situovaná v srdci Národného parku Wicklow Mountains v Írsku, je úžasná turistická destinácia. Má rozmanité prírodné scenérie s jazerami, lesmi, potokmi a krásnymi údoliami, ktoré sú obklopené hôrkami. Venujme sa však téměř nedotčenému počasiu v Glendalough.

Počasie v Glendalough je rovnako ako v celom Írsku, nevyspytateľné a zmenlivé. Počasie v Írsku môže byť veľmi teplé ale aj veľmi daždivé bez ohľadu na ročné obdobie. Na jar a leto je možné očakávať teplé počasie s vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou, ktorá urobí z miesta ideálnu turistickú destináciu.

Leto

Leto môže byť v Glendalough pestré. V júni môže byť teplota približne okolo 18°C, zatiaľ čo v júli môže stúpať až na 20°C. Letné teploty sú teda celkom príjemné, ale niekedy aj v lete môže byť veľa dažďa a to nie je neobvyklé pre írske počasie.

Jeseň

V Glendalough je jeseň považovaná za jednu z najkrajších častí roka. Prichádza na konci septembra a končí v novembri. Teploty sú v septembri a októbri okolo 14 - 15°C a klesajú až na 10 - 11°C v novembri. Jeseň je ale tiež obdobím, keď sa v Glendalough objavili zvyčajne silnejšie dažde a vetrné búrky. Pre turistu, ktorý si chce užiť tieto príjemné scenérie, môže teda byť nutné mať pri sebe viac oblečenia a ochrany pred zlým počasím.

Zima

Zima v Glendalough je považovaná za najchladnejšie obdobie. Prichádza v decembri a končí v marci. Teploty sa môžu v noci klesnúť až na -3°C a počas dňa sa pohybujú okolo 6°C. Toto obdobie býva veľmi zrážkové a veterné.

Jar

Jar je najkrajšie obdobie v Glendalough, kedy sa príroda postupne prebúdza. Očakávajte, že v marci budú teploty približne 8°C až 9°C a v apríli a máji je teplota podobná, približne 13 - 15°C. Jarné obdobie je krásne, ale aj tu môže prísť nepriaznivé počasie.

Celkovo možno povedať, že počasie v Glendalough je nepredvídateľné, ale niečo vždy býva pre návštevníka optimálne. Odporúčame teda mať pri sebe oblečenie na všetky obdobia, aby ste sa mohli prispôsobiť akémukoľvek nečakanej zmene počasia. Len tak si užijete pobyt v Glendalough nielen po vizuálnej stránke, ale aj v zdraví a pohode.


Ubytovanie Írsko Glendalough


Glendalough, jedno z najkrajších miest na juhu Írska, je známe nielen svojou pôsobivou prírodou, ale aj historickými pamiatkami. Pre tých, ktorí sa chcú stratiť v nádhernej prírode a zároveň objavovať bohatú históriu, je to ideálne miesto na ubytovanie.

Glendalough sa nachádza v údolí Wicklow Mountains National Park, ktorý je jedným z najväčších národných parkov v Írsku. Jeho zelené kopce, jazera a divoká príroda robia z tohto miesta raj pre turistov a milovníkov prírody. Prechádzky po upravených chodníkoch ponúkajú úžasné výhľady na okolitú krajinu a na jazero, ktoré je skutočnou perľou tejto oblasti.

Okrem prírodných krás je Glendalough tiež známe svojou historickou hodnotou. Staroslovanský kláštor, ktorý bol založený v 6. storočí svätým Kevinom, je jednou z najnavštevovanejších histórických pamiatok v Írsku. Kláštor je známy svojimi pôsobivými ruínami, vrátane kamenných kostolov, veží a krížov, ktoré svedčia o bohatom duchovnom dedičstve tohto miesta. Prechádzka po kláštore je ako kráčanie v čase, čo je jedinečný zážitok pre každého návštevníka.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Glendalough, máte viacero možností. Samotná obec Glendalough ponúka niekoľko hotely a hostely pre turistov. Tieto ubytovacie zariadenia sú ideálne pre tých, ktorí chcú zostať na mieste s výhľadom na jazero a blízko prírodných turistických chodníkov.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a intímneho prostredia, je tu aj možnosť ubytovania v blízkosti Glendalough v zariadeniach ako sú bed and breakfast alebo súkromné chatky. Tieto ponúkajú oveľa viac možností pre osobné pohodlie a možnosť stráviť pokojné a tiché dni v prírode.

Okrem ubytovania v oblasti Glendalough môžete ísť aj do blízkych dediniek, ako je napríklad Laragh, kde nájdete aj ďalšie ubytovacie možnosti. Mnoho hotelov a penziónov v tejto oblasti ponúka ubytovanie v tradičných kamených budovách s moderným vybavením a priestrannými izbami.

Glendalough a jeho okolie sú ideálnym miestom na útek do prírody a do histórie. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné ubytovanie alebo skromný bed and breakfast, Glendalough vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Navštívte toto magické miesto a pustite sa do objavovania jednej z najkrajších častí Írska.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách