Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Írsko Achill Island

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Achill Island


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Achill Island?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Achill Island, je autom alebo autobusom. Môžete ísť aj loďou, ak je prístav otvorený.

2. Aké je počasie na Achill Island?
Odpoveď: Počasie na Achill Island sa pomerne často mení. Môže byť daždivé a veterno, ale aj slnečné a teplé. Odporúča sa sledovať predpoveď počasia pred plánovanou návštevou.

3. Kde sa dá ubytovať na Achill Island?
Odpoveď: Na Achill Island nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, chát a kempov. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

4. Aké aktivity a atrakcie sú dostupné na Achill Island?
Odpoveď: Na Achill Island nájdete mnoho možností na aktívne vyžitie, ako sú turistika, cyklistika, surfovanie a rybolov. Môžete si tiež prezrieť históriu a kultúru ostrova v miestnych múzeách a pamätihodnostiach.

5. Kde sa nachádzajú najkrajšie pláže na Achill Island?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží na Achill Island sú Keem Bay, Silver Strand, Dooega Beach a Dugort Beach. Tieto pláže sú veľmi obľúbené medzi návštevníkmi pre svoje jemné pieskové pláže a nádherné výhľady.

6. Aké sú možnosti stravovania na Achill Island?
Odpoveď: Na Achill Island nájdete niekoľko reštaurácií, kaviarní a hospôd, kde si môžete vychutnať írsku a miestnu kuchyňu. Odporúča sa vyskúšať čerstvé morské plody a tradičné jedlá ako Guiness Pie alebo Irish Stew.

7. Aký je najlepší čas na návštevu Achill Island?
Odpoveď: Achill Island môžete navštíviť počas celého roka, avšak letné mesiace od mája do septembra sú najobľúbenejšie, pretože počasie je teplejšie a väčšina atrakcií je otvorená.

8. Aké je najznámejšie miestne podujatie na Achill Island?
Odpoveď: Jedným z najznámejších miestnych podujatí je Achill Half Marathon, ktorý sa koná každoročne v júli. Je to beh okolo ostrova so scenickým výhľadom na okolitú prírodu.

9. Aké sú ďalšie blízke atrakcie v okolí Achill Island?
Odpoveď: Niektoré z ďalších atrakcií v blízkosti Achill Island sú Keel Beach, Ballycroy National Park, Achill Golf Club a Croagh Patrick, svätá hora Irska.

10. Má Achill Island nejaké historické pamiatky?
Odpoveď: Áno, Achill Island má niekoľko historických pamiatok, vrátane Deserted Village, ktorá je opustenou dedinou s tradičnými kamennými domami a dolmeny z praveku. Môžete tiež navštíviť Achill Mission, ktorá má dôležitý historický význam pre ostrov.


Ubytovanie Írsko Achill Island


Achill Island: Klenot Írska s pôsobivým ubytovaním

Írsko je známe svojou úchvatnou prírodou, zelenými krajinami a kultúrnym dedičstvom. Medzi turistmi je jedno z najobľúbenejších miest na návštevu Achill Island, ktoré sa nachádza na západnom pobreží krajiny. Okrem svojej malebnej krajiny ponúka aj rôzne možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú očakávania aj tých najnáročnejších cestovateľov.

Achill Island je najväčším ostrovom v Írsku a je známy svojimi nádhernými plážami, dramatickými útesmi a pôsobivou krajinou. Táto oblasť je neobyčajne rozmanitá - od strmých kopcov po tyrkysové moria, upútava návštevníkov zo všetkých kútov sveta.

Keď prídete na Achill Island, budete mať možnosť si vybrať z niekoľkých typov ubytovania. Od tradičných írskych chatiek a penziónov až po moderné hotely a luxusné vilky - Achill Island ponúka niečo pre každého.

Tradičné írske chatky sú niečím, čo by ste na tomto ostrove určite mali vyskúšať. Tieto staré kamenné chatky, ktoré sa nazývajú "cottage", sú skvelým spôsobom, ako sa ponořiť do autentického írskeho života. Vyberte si chatku na vidieku a zažite klidnú atmosféru, ktorú tento ostrov ponúka. Môžete tu očakávať drevené záhradné nábytky, krásne kvitnúce záhrady a príjemné susedstvo.

Pre tých, ktorí preferujú klasický hotelový štýl ubytovania, na Achill Island nájdete aj moderné hotely. Tieto hotely často ponúkajú vysokú kvalitu služieb a pohodlné izby s výhľadom na okolitú krajinu. Niektoré hotely majú dokonca vlastnú reštauráciu, kde sa môžete stravovať bez toho, aby ste museli opustiť hotel.

Ďalšou možnosťou je luxusná vila, ktorá je ideálna pre tých, ktorí hľadajú maximálny komfort a súkromie. Tieto vily sa často nachádzajú na pobreží a ponúkajú nádherný výhľad na more. Majitelia vám zabezpečia všetko potrebné vybavenie, od súkromného bazéna po kuchynku, aby ste sa cítili ako doma.

Okrem ubytovania Achill Island ponúka aj veľa aktivít a zážitkov. Môžete si prechádzať po úchvatných plážach, vystúpiť na niektorý zo strmých kopcov a obdivovať panorámu alebo sa vydať na prechádzku po malebných dedinkách a navštíviť miestne obchody a reštaurácie.

Achill Island je skutočným klenotom Írska s pôsobivým ubytovaním, ktoré spĺňa očakávania aj tých najnáročnejších cestovateľov. Táto oblasť ponúka nádhernú prírodu, autentickú írsku kultúru a nezabudnuteľné zážitky. Nech ste záujemcom o tradičný štýl ubytovania alebo luxus, na Achill Island určite nájdete to pravé.


Dovolenka Írsko Achill Island


Írsko je krásnou krajinou plnou zelených plání, starých hradišť a úchvatných pobřeží. Jedním z nejkrásnějších a nejživějších ostrovů na západním pobřeží Irska je Achill Island. Ostrov láká návštěvníky svými plážemi, horami a divokou přírodou. Přečtěte si několik tipů, jak si užít svou dovolenou na Achill Island.

Proč navštívit Írsko pro dovolenou?

Irsko je zajímavou zemí s nádhernou přírodou, typickou architekturou, horkou atmosférou, parybordy a vyhlášenou whiskey. Mnoho turistů se vrací do Irska a do Achill Islandu, aby si užili svůj zápas v této krásné zemi.

Tipy pro dovolenou na Achill Island

Achill Island je ideálním místem pro příznivce přírody. Zde souběží neuvěřitelná příroda s sluncem a mořem. Existují zde nekonečné příležitosti pro procházky, turistiku, jízdu na kole a další aktivity. Zde je několik tipů pro to, jak si užít svou dovolenou na Achill Island.

1. Prozkoumejte nádherné pláže

Achill Island nabízí obrovský výběr pláží, začínajíce těmi nejznámějšími, jako jsou Keem Bay, Currichillin Bay, Slievemore Beach, Doogort Beach, Dooega Beach, Dugort Beach a mnoho dalších. Kromě procházek, můžete si užít další aktivity, jako je surfování, rybaření, jízda na kajaku a další. Pro milovníky zvířat je zde také možnost potkat tuleňe, delfíny a v odděleném chráněném území můžete vidět vřesovce.

2. Na kole kolem Achill Islandu

Achill Island je vynikajícím místem pro cyklovýlety a má velkou výhodu, že všechny cesty na ostrově jsou poměrně ploché. Existuje několik tras, které Vás provedou na mnoho krásných míst na ostrově. Můžete si dokonce půjčit kolo a prohlédnout si Achill Island s průvodcem.

3. Turistika a horolezectví

Achill Island nabízí mnoho příležitostí k turistice a horolezectví. Existuje více než 5 horských vrcholů v oblasti Slieve More a Keel, které stojí za výstup. Každá turistická trasa na Achill Islandu vám nabídne neuvěřitelné výhledy na krajinu okolo vás.

4. Návštěva historických míst

Achill Island má také mnoho historických míst k návštěvě. Například Skelligulnaman, kulturní památka staré osady, která nabízí výhled na moře a krásné výhledy na okolní kraj. Také zde najdete kopec Minaun a pohřebiště Achill hrdiny Grace O'Malley.

5. Jídlo a pití na Achill Island

Nemůžete navštívit Achill Island a neochutnat místní speciality. Ostrov nabízí širokou škálu jídel a pití, od čerstvě vylovené ryby až po tradiční irskou whiskey. Ať už si privoňte k místním restauracím nebo si dáte kávu v jedné z místních kaváren, stejně jako ostatními místy na ostrově, i v oblasti jídla se můžete těšit na autentičnost a originalitu.

Achill Island je skvělým místem pro dovolenou pro ty, kteří touží po přírodě, klidu a relaxaci. Ostrov nabízí mnoho úchvatných míst k návštěvě a mnoho aktivit, včetně turistiky, cyklistiky a horolezectví. S místním jídlem a pitím se budete cítit jako v nebi a tak na Achill Islandu budete mít nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Írsko Achill Island


Letenka do Írska a následne na Achill Island môže byť jedným z najlepších rozhodnutí aké môžete urobiť pri plánovaní vašej dovolenky. Toto miesto sa nachádza na západnom pobreží Írska, v Atlantickom oceáne, a je považované za jedno z najkrajších miest na ostrove.

Ak cestujete z iného miesta ako Dublin, bude potrebné vyštartovať z miest Galway alebo Westport a pokračovať cestou do Newportu, odkiaľ sa dá prejsť po moste na Achill Island. Táto jazda vás zaberie asi hodinu a pol, no určite to stojí za všetko úsilie.

Keď už sa ocitnete na Achill Island, budete mať možnosť vidieť krásne pláže, skalnaté zátoky, horské kopce a prechádzať sa po úžasných turistických chodníkoch. Okrem toho, existuje množstvo aktivít, ktoré si môžete užiť počas vášho pobytu, ako napríklad surfovanie na plážach Keel a Keem Bay, jazda na koniach po horách, golf na Achill Island Golf Club alebo prechádzky ať už na bicykloch alebo pešo po krásnej prírode.

Každý návštevník by si mal nájsť čas a navštíviť starobylé pamiatky a dediny, kde nájdete historické kostoly, kaplnky a starobylé domy v celom regióne. V dôsledku toho budete mať jedinečnú príležitosť vidieť, ako sa tento región vyvíjal v súlade s históriou Írska.

Ak ste milovníkom kultúry a umenia, určite by ste mali navštíviť západný región Írska, kde budete môcť zažiť autentické irské večery s tanečníkmi a hudobníkmi. Je to príležitosť spoznať tradičnú írsku kultúru a zároveň sa zabaviť.

Je jasné, že jednocestná letenka na Achill Island a do Írska všeobecne, vám otvorí množstvo nádherných možností pre vašu dovolenku. Od neuveriteľnej prírody po úžasné aktivity a zážitky, všetko to môžete nájsť na Achill Island. Preto si čím skôr zarezervujte letenku a začnite plánovať svoje dobrodružstvo na jednom z najkrajších miest na Zemi.


Počasie Írsko Achill Island


Achill Island je najväčším ostrovom nachádzajúcim sa v Západnom pobreží Írska. Nachádza sa v Atlantickom oceáne a je obklopený množstvom zalivek, zátok a pláží. Toto miesto je veľmi obľúbené u turistov z celého sveta a ponúka krásne scenérie, bohatú históriu a kultúru, ako aj počasie, ktoré sa líši od zvyšku Írska.

Počasie na Achill ostrove je zväčša ovplyvnené nárazovými vetrami a dažďom, ktoré sú bežné v tejto časti sveta. Teploty v lete sa zvyčajne pohybujú medzi 10 - 15 °C a v zime sú výrazne nižšie, približne 3 - 8 °C. Môže sa vyskytnúť aj mrazivý vietor, ktorý môže prispieť k zvýšenému pocitu studenosti.

Aj keď má Achill Island rytmus ročných období, počasie sa môže rýchlo meniť a tak nie je nezvyčajné byť svedkom rôznych alebo nečakaných klimatických podmienok.

V lete je ostrov veľmi populárny medzi turistami, ktorí prichádzajú objavovať prekrásne pláže a turistické atrakcie. Vzhľadom na morsku polohu ostrova sú tu aj rôzne vodné športy a surfing, ktoré samozrejme môžete robiť počas slnečných dní.

Zima prináša Achill Islandu pravý írsky charakter. Väčšina kaviarní a obchodov ostrova sa zatvárajú a miesto prechádzok po plážach sa zmení na obľúbené miesto pre milovníkov horských túr. Aj keď nie je počasie také teplé ako v lete, Achill Island stále ponúka množstvo príležitostí na prechádzky, ktoré vás upokojia a ukážu vám krásu ostrova.

Ak hľadáte miesto, kde budete môcť užívať prírodu a relaxovať od stresu každodenného života, Achill Island je ideálnou voľbou. Majte však na pamäti nepredvídateľné počasie a pripravte sa na to, že nebudete počas celého pobytu vidieť krásne slnečné dni. Vždy sa však snažte hľadať svetlo v temnotách.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách