Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)

Ubytovanie Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


Indonézia, krajina tisícich ostrovov, je domovom niektorých z najúchvatnejších prírodných zázrakov na svete. Jedným z najznámejších miest je ostrov Komodo s národným parkom Komodo. Táto oblasť, ktorá je súčasťou UNESCO svetového dedičstva, je známa svojou nezameniteľnou faunou a flórou, vrátane komodošov, najväčších žijúcich plazačov na svete. Ak očakávate neopísateľné dobrodružstvo, Komodo National Park je miestom, ktoré nezostane ľahostajné.

Pre tých, ktorí plánujú navštíviť ostrov Komodo, ubytovanie je dôležitou súčasťou príprav. Aj keď ostrov nie je obývaný, blízke ostrovy Gili a Lombok ponúkajú rôzne možnosti pre ubytovanie.

Jednou z najpopulárnejších možností je ubytovanie v súkromných bungalovoch alebo rezortoch. Tieto bungalovy a rezorty sa nachádzajú priamo na pláži, čo umožňuje hostom prístup k nádhernému azúrovému moru a piesočným plážam. Veľa z týchto bungalovov ponúka aj výhľad na oceán a dovoluje hostom sledovať sladké zákaly slnka priamo z ich terásy. Okrem toho sú k dispozícii aj súkromné pláže a kvetinové záhrady, kde hostia môžu relaxovať a vychutnávať si pokojnú atmosféru.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v malých hoteloch alebo penziónoch. Tieto budovy sú väčšinou v centre dediny, čo vám umožní spoznať miestnych obyvateľov a skúmať každodenný život na ostrove. Hostia môžu očakávať základné vybavenie, čisté izby a príjemnú atmosféru. Niektoré hotely a penzióny poskytujú aj možnosť využiť malú kuchyňu alebo reštauráciu, kde si hostia môžu vychutnať tradičné indonézske jedlá.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a chcú úplne zblízka zažiť prírodu, táborisko je perfektnou voľbou. Národný park Komodo ponúka možnosť táboriť v blízkosti samotných komodošov a prespať pod hviezdami. Táborisko ponúka základné vybavenie, ako sú stanové chatky a spoločné kúpeľne. Navyše, táborisko tiež organizuje dobrodružné výlety po parku, vrátane potápania a turistiky.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, stojí za to zažiť Ostrov Komodo a jeho národný park. Tieto miesta ponúkajú skutočne jedinečné zážitky a nezabudnuteľné dobrodružstvo. Od fascinujúcich stretnutí so živými fosíliami - komodošmi, po potápanie v korálových zátočinách, Komodo National Park je miestom, kde sa môžete priblížiť k nesmiernemu bohatstvu prírody.

Ak plánujete navštíviť Indonéziu a máte radi dobrodružstvá a prírodnú krásu, určite neváhajte zvoliť ostrov Komodo a národný park Komodo ako svoj cieľ. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, táto oblasť vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a nádherné prostredie. Nech je to relax pri oceáne, pozorovanie neodolateľných komodošov alebo potápanie v krištáľovo čistom mori, Indonézia a Komodo National Park vám prinesie neopísateľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


1. Kde sa nachádza ostrov Komodo a Komodo National Park?
- Ostrov Komodo sa nachádza v Indonézii, v rámci Komodo National Park. Konkrétne sa nachádza v malom súostroví Komodo, v provincii Východné Nusa Tenggara.

2. Ako sa dostanem na ostrov Komodo?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrov Komodo, je vzlietnuť z letiska v Labuan Bajo, ktoré sa nachádza na ostrove Flores. Z Labuan Bajo je možné vziať loď na ostrov Komodo.

3. Koľko stojí vstupné do Komodo National Park?
- V roku 2020 je vstupné do Komodo National Park 150 dolárov pre zahraničných turistov. Pre indonézskych občanov je vstupné nižšie.

4. Aké zvieratá môžem vidieť na ostrove Komodo?
- Na ostrove Komodo sú najznámejšie komodské varany, ktoré sú jednými z najväčších plazov na svete. Okrem nich sa tu nachádza aj bohatá biodiverzita vrátane iných druhov hmyzu, vtákov, rýb a korálov v okolitých vodách.

5. Je komodský varan nebezpečný pre ľudí?
- Áno, komodský varan je predovšetkým mäsožravec a môže predstavovať hrozbu pre ľudí. Sú známe prípady útokov varanov na ľudí, preto je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a riadiť sa pokynmi miestnych rangerov.

6. Aké aktivity môžem podniknúť v Komodo National Park?
- V Komodo National Park je možné podnikať rôzne aktivity, ako sú turistika, potápanie, šnorchlovanie, rybolov a výlety na susedné ostrovy. Takisto je možné navštíviť miestne dediny a spoznať miestnu kultúru.

7. Koľko času by som mal stráviť na ostrove Komodo a v Komodo National Park?
- Odporúča sa stráviť aspoň 2-3 dni na ostrove Komodo a v Komodo National Park, aby ste mohli plne vychutnať jeho krásy a aktivity. Ak plánujete dlhšiu dovolenku, môžete stráviť aj viac času na objavovanie ďalších okolitých ostrovov.

8. Ako je zabezpečená ochrana a udržateľnosť Komodo National Park?
- Komodo National Park je chránené územie, ktoré patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO. Miestni rangery monitorujú a chránia zvieratá a prírodné prostredie. Zavedené sú aj pravidlá pre turistov, ako obmedzená návštevnosť a zakázané kŕmenie zvierat.

9. Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu Komodo National Park?
- Najlepšie obdobie na návštevu Komodo National Park je počas suchého obdobia medzi aprílom a októbrom, keď je nižšia pravdepodobnosť zrážok a lepšia viditeľnosť pri potápaní.

10. Mám si pripraviť niečo špeciálne pre návštevu Komodo National Park?
- Pri návšteve Komodo National Park by ste si mali priniesť ochranné opaľovacie krémy, repelenty proti hmyzu, pohodlnú obuv, šnorchelovacie vybavenie a fotoaparát na zachytenie krásnych prírodných scenérií. Taktiež je odporúčané mať so sebou dostatok vody a jedla, keďže nie všade sú dostupné reštaurácie a prevádzky.


Dovolenka Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


Ostrov Komodo v Indonézii je jedným z najfascinujúcejších miest na svete, ktoré priťahuje návštevníkov svojou divokou a exotickou prírodou. Nachádza sa v Komodskom národnom parku, ktorý je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tento nádherný ostrov je domovom unikátneho druhu - Komodského varana, najväčšieho jašteričieho dravca na svete. Okrem toho je tu aj bohatá podmorská fauna a flóra, ktorá je ideálnou destináciou pre milovníkov potápania.

Komodo National Park sa rozkladá na území ostrovov Komodo, Rinca a Padar, ktoré tvoria malý súostrovie vzdialené asi 200 km od Bali. Park je známy svojimi nádhernými útesmi, ktoré sú domovom mnohých druhov rýb, korálov a morských živočíchov. Tí, ktorí radi potápajú, majú možnosť objaviť najznámejšie miesta v parku, ako sú Manta Point alebo Batu Bolong, kde je možné sledovať morských žralokov, žraločie manta, morské korytnačky a veľa ďalších fascinujúcich tvorov.

Podmorská zvieracia a rastlinná ríša nie je jediným lákadlom Komodského národného parku. Jeho kopcovitý reliéf je domovom mnohých druhov vtákov a cicavcov, ako sú napríklad jeskynné netopiere, kočky, divoké prasce a veľa ďalších. Mnohé z nich sú endemické pre tento región a nie sú možné stretnúť nikde inde na svete.

Prechádzky po parku sú pod vedením skúsených strážcov, ktorí poskytnú rozsiahle znalosti o flóre a faune ostrova. Samozrejme, hlavnou atrakciou pre návštevníkov je možnosť stretnúť Komodského varana. Títo ohromní dravci, ktorí dosahujú veľkosť až tri metre a vážia okolo 70 kg, sú skutočnými legendami ostrova. Je možné vidieť ich v ich prirodzenom prostredí, ako loví na brehoch alebo sa vyhrieva na slnku. Je však potrebné dávať si veľký pozor a dodržiavať pokyny strážcov, pretože Komodskí varani sú nebezpeční.

Komodo National Park je taktiež domovom niekoľkých malých miest a rybárskych dediniek na ostrovoch Komodo a Rinca. Návštevníci majú možnosť stretnúť miestnych obyvateľov, spoznať ich kultúru a tradície a vyskúšať si tradičnú indonézsku kuchyňu. V okolí parku je veľa možností ubytovania, od jednoduchých chatiek až po luxusné rezorty, takže každý si nájde to, čo vyhovuje jeho preferenciám.

Dovolenka na ostrove Komodo v Indonézii je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých milovníkov prírody a dobrodružstva. Utešuje nielen svojou exotickou faunou a flórou, ale aj svojím unikátnym kultúrnym dedičstvom. Sami si môžete vychutnať úžasné pláže, objavovať tropické džungle a plávať s majestátnymi morskými tvormi. Odporúčame si premyslieť túto cestu a zažiť krásu a dobrodružstvo Komodského národného parku.


Letenka Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


Komodo, jedinečný ostrov nachádzajúci sa v Indonézii, je domovom niekoľkých fascinujúcich druhov, vrátane slávnej Komodošskej varanus.

Komodo leží medzi ostrovom Sumbawa na západe a ostrovom Flores na východe. Centrom turistickej atraktivity Komoda je Komodo National Park, ktorý sa rozprestiera na území približne 1 733 kilometrov štvorcových. Park bol založený v roku 1980 a v roku 1991 bol zaradený do svetového dedičstva UNESCO.

Jedným z najväčších lákadlom parku je práve Komodošská varanus, najväčší jašter na svete. Títo obrovskí plazmi sú známi svojou odolnosťou a silným jedem – pre niektoré zvieratá nie je schopný prežiť stretnutie so zubami Komodského draka. Preto sa návštevníci parku môžu cítiť vždy v bezpečí, keď sa nachádzajú v sprievode skúseného sprievodcu.

Okrem Komodských drakov park ponúka aj mnoho ďalších druhov, ktoré si môžete pozrieť v ich prirodzenom prostredí. Medzi najpopulárnejšie patria pestré koraly a ryby v podmorských svetoch parku. Snorklovanie alebo potápanie v týchto vodách vám umožní obdivovať krásu morského života, ako aj nádherné podmorské scenérie.

Okrem toho môžete tiež navštíviť neďaleké obydlené ostrovy, ktorých obyvatelia sú v priebehu stáročí vybudovali tradičné dedinky. Tieto dedinky sú fascinujúcimi miestami na spoznávanie miestnej kultúry, tradícií a zvykov.

Na Komodo sa môžete dostať cez letisko v meste Labuan Bajo, nachádzajúcom sa na ostrove Flores. Z Labuan Bajo je možné využiť miestne lode, ktoré vás prepravia na Komodo a ďalšie okolité ostrovy. Inou možnosťou je využiť organizované vyhlídkové plavby, počas ktorých si môžete vychutnať panoramatický pohľad na ostrovy a pokocháť sa ich krásou.

Ak plánujete navštíviť Komodo a Komodo National Park, odporúča sa plánovať svoju cestu v období od mája do augusta, keď je tam suché obdobie a príležitosť na pozorovanie a skúmanie fauny a flóry je najlepšia. V ostatnom období, počas daždivých mesiacov, môže návšteva byť problematická kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam.

V každom prípade, návšteva Komoda a jeho národného parku vám poskytne jedinečný pohľad na jeden z najzaujímavejších a najkrajších kúskov prírody v Indonézii. Pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok, počas ktorého objavíte svoj plný potenciál na dobrodružstvo a skvelé zážitky.


Počasie Indonézia Ostrov Komodo (vrátane Komodo National Park)


Indonézia je krajinou s množstvom fascinujúcich ostrovov, ktoré ponúkajú svoje vlastné exotické počasie. Jedným z týchto ostrovov je aj Komodo, nachádzajúci sa v rámci Komodo National Park. Táto oblasť je známa nielen svojou jedinečnou faunou a flórou, ale aj rôznorodým počasím, ktoré je typické pre túto časť sveta.

Komodo a Komodo National Park ležia v oblasti, ktorá je charakterizovaná tropickým monzúnovým podnebím. To znamená, že sa tu vyskytujú dva hlavné ročné obdobia - suchá a daždivé. Suché obdobie je zvyčajne od apríla do októbra, kedy sa zväčša nevyskytujú žiadne zrážky. Toto je ideálny čas na návštevu, ak preferujete slnečné a suché počasie.

Počas daždivého obdobia, ktoré trvá od novembra do marca, sa na Komode očakávajú hojné a pravidelné zrážky. Tieto dažde sú zvyčajne silné, čo znamená, že sa môžete tešiť na tropické búrky a príležitostné záplavy. Aj keď je to menej populárny čas na návštevu, daždivé obdobie prináša so sebou zelené a plodné krajiny, ktoré umožňujú faune a flóre Komoda prekvitať.

Teploty na ostrove Komodo sú v podstate konštantné počas celého roka. Priemerne sa pohybujú od 24 ° C do 33 ° C. Vďaka teplému podnebiu je toto miesto skvelé pre tých, ktorí milujú slnko a teplo.

Okrem monzúnového počasia je Komodo National Park tiež známy turbulentnými prúdmi, ktoré obklopujú ostrov. Tieto prúdy spôsobujú, že voda je bohatá na život, čím Komodo National Park stvára skvelé podmienky na potápanie a šnorchlovanie. Vďaka týmto prúdom majú návštevníci možnosť vidieť rôzne druhy korálov a morských živočíchov, vrátane morských korytnačiek, mantov alebo rýb klaunov.

Ak plánujete navštíviť Indonéziu a Komodo, je dôležité zohľadniť počasie, najmä ak sa chystáte na dobrodružné aktivity ako túry alebo potápanie. Ak preferujete suché obdobie s väčším množstvom slnka, čas medzi aprílom a októbrom je ideálny. Ak vás nevadí príležitostná búrka a chcete vidieť bujné zelené krajiny, môžete si vybrať návštevu počas daždivého obdobia od novembra do marca.

Komodo National Park je kombináciou fascinujúceho prírodného biotopu a jedinečného počasia. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete túto oblasť navštíviť, určite nebudete sklamaní.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách