Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Holandsko Leiden

Počasie Holandsko Leiden


Leiden je malé historické mesto nachádzajúce sa v južnej časti Holandska. Leiden je známe veľkým množstvom kanálov a unikátnou architektúrou, ktorá vytvára krásnu atmosféru v meste. Ak sa chystáte navštíviť Leiden, mala by ste si pozrieť predpoveď počasia v meste.

Leiden má mierny oceánsky podnebí, s mierne chladnými zimami a miernymi letami. Počas jari a jesene je počasie v Leidene mierne a prevažne vlhké. Podnebie v zime je chladné a vlhké, s priemernými teplotami okolo 2 - 5 °C a minimálnymi teplotami okolo -2 °C.

Leto v Leidene je miernou a teploty sa pohybujú okolo 20 - 23 °C, s minimálnymi teplotami okolo 12 - 16 °C. Letné dni sú najdlhšie v roku, sú to dni, kedy sa mesto zapaľuje a plné farieb. V noci je však často chladné a vlhké.

Jeseň v Leidene je niečo medzi letom a zimou. Dni sú kratšie a teploty klesajú na okolo 15 - 18 °C, s minimálnymi teplotami okolo 8 - 11 °C. Jeseň v Leidene je obvykle vlhká a daždivá, takže by ste mali mať pri sebe pekné oblečenie a dažďovú bundu.

Zima v Leidene môže byť chladná a môže trvať od novembra až do marca. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 2 - 5 °C, s minimálnymi teplotami okolo -2 °C. Je dôležité si priniesť teplé oblečenie, aby ste sa dokázali zahriať.

Celkovo možno povedať, že počasie v Leidene je celkom mierny a daždivý. Najlepší čas na návštevu mesta je v lete, keď sa mesto zaplní farbami a udalosťami. Ak plánujete návštevu Leidene v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a obuv a dažďovú bundu, aby ste sa mohli ochrániť pred vlhkosťou. Bez ohľadu na to, kedy prídete do Holandska, budete si môcť užiť krásy Leidene a holandskej krajiny ako celku.


Letenka Holandsko Leiden


Holandsko je zemou s mnohými kúskami histórie a kultúry, ktoré privádzajú turistov z celého sveta. Ak hľadáte destináciu, ktorá ponúka mnoho zaujímavostí a príjemnú atmosféru, určite stojí za návštevu mesto Leiden.

Leiden je takmer perfektné miesto pre turistov. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od svetoznámeho Amsterodamu, ale ponúka oveľa spríjemnenú a pokojnejšiu atmosféru. Toto mesto je známe mnohými histórickými budovami, múzeami a najmä bohatou kultúrou.

Ak idete do mesta Leiden z iného mesta v Holandsku ale aj z iných krajín, najlepšou možnosťou pre vás bude letenka. Z Prahy trvá let cez Amsterodam len okolo 1 hodín a 30 minút. Pre porovnanie, ak by ste cestovali autom alebo vlakom, do Leidenu by ste sa dostali viac ako 10 hodín. Vďaka letenke si môžete ušetriť veľa času a energie na ceste. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Amsterodamu a potom stačí si zobrať návazný let do Leidenu.

Po prílete do mesta Leiden určite navštívte niektoré jeho atrakcie a pamiatky. Jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií je univerzita v Leidenu. Je to jedna z najstarších univerzít v Holandsku a ponúka mnoho vzdelávacích programov v oblastiach ako medicína, právo a iné. Okrem toho si turisti určite nechcú nechať ujsť krásu mesta s jeho kanálmi a historickým centrom. V samotnom centre nájdete celkom 88 mostov. Pre milovníkov umenia sú tu príležitosti, ako navštíviť Museum de Lakenhal alebo Rijksmuseum van Oudheden.

Čo sa týka ubytovania v meste Leiden, existuje mnoho hotelov a apartmánov pre rôzne potreby a ceny. Ak chcete zistiť viac o ubytovaní v meste, môžete sa pozrieť na stránku booking.com alebo na stránku mesta.

Výlet do mesta Leiden je určite nezabudnuteľnou skúsenosťou pre každého turistu, ktorý miluje kultúru a históriu. A ak chcete ušetriť na čase a usporiadať si let do mesta, bude pre vás najlepšou voľbou letenka.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Leiden


1. Aké je hlavné mesto Holandska?
- Hlavné mesto Holandska je Amsterdam.

2. Kde sa nachádza Leiden?
- Leiden je mesto nachádzajúce sa v Holandsku, konkrétne v provincii Južný Holandsko.

3. Aké je najbližšie medzinárodné letisko k Leidenu?
- Najbližšie medzinárodné letisko je Schiphol Airport, ktoré sa nachádza približne 25 km severovýchodne od Leidenu.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Leidene?
- Medzi hlavné atrakcie v Leidene patrí Leidenská univerzita, múzeum Rijksmuseum van Oudheden, Rembrandtova farbárska dielňa a mnoho historických kanálov.

5. Je možné sa v Leidene ubytovať?
- Áno, v Leidene je možné nájsť rôzne hotely, penzióny a ubytovacie zariadenia pre turistov.

6. Aké je typické jedlo v Holandsku?
- Typickým jedlom v Holandsku sú haring, gouda syr, poffertjes (malé sladké palacinky), chutney z vlašínskej cibule a slané sladkosti ako slané reďkovky a satay.

7. Koľko ľudí žije v Leidene?
- V Leidene žije približne 123 000 obyvateľov.

8. Kde sa nachádza Leidenská univerzita?
- Leidenská univerzita je umiestnená vo meste Leiden v provincii Južný Holandsko.

9. Je možné vidieť slávny obraz "Nočná stráž" od Rembrandta v Leidene?
- Nie, obraz "Nočná stráž" od Rembrandta sa nachádza v Rijksmuseum v Amsterdame.

10. Aké je počasie v Leidene?
- Počasie v Leidene je typické pre oblasti s miernym oceánskym podnebím. Letá sú teplejšie a slnečnejšie, s priemernými teplotami okolo 20 °C. Zimy sú chladné a daždivé, s teplotami okolo 0 °C.


Dovolenka Holandsko Leiden


Leiden je malebné mesto nachádzajúce sa v provincii Južné Holandsko v Holandsku. S bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, je to jedno z najkrajších miest v krajine, ktoré stojí za návštevu.

Leiden je najlepšie známe ako univerzitné mesto. Univerzita Leiden je jednou z najstarších v Európe, kde sa študovali mnohí významní ľudia vrátane Rembrandta a Reného Descarta. S množstvom múzeí, knižníc a kníhkupectiev je mesto úzko späté so vzdelaním a vedeckým výskumom.

Pre milovníkov umenia je Leiden rajom. Miestne múzeá ponúkajú bohatú zbierku obrazov, soch a iných umeleckých diel. Rijksmuseum van Oudheden je jedným z najznámejších múzeí v meste, kde môžete objaviť tisícročia histórie a archeologických nálezov. Muzeum De Lakenhal je skvelou voľbou pre tých, ktorí majú radi moderné umenie a dizajn. Okrem múzeí sa v meste nachádza aj mnoho galérií a umelcovských štúdií, kde môžete obdivovať a zakúpiť si originálne umelecké diela.

Hlavnou atrakciou Leidenu je však jeho historické centrum. Mesto je plné kanálov, mostov a starých domov so špecifickou holandskou architektúrou. Prechádzka popri týchto charakteristických miestach je jedinečný zážitok. Môžete si tiež prenajať čln a preplávať sa po kanáloch, čím zažijete Leiden z úplne inej perspektívy.

V blízkosti mesta sa nachádza aj slávna kvetinová škola Keukenhof. Každý rok v marci a apríli je táto lokalita ohromujúco krásna kvôli mnohým kyticiam tulipánov, narcisov a hyacintov. Keukenhof je jedným z najväčších kvetinových parkov na svete a každoročne pritiahne tisíce návštevníkov.

Leiden je aj obľúbeným miestom pre cyklistiku. Mesto je plné cyklotrás, ktoré vám umožnia objavovať okolie a vychutnať si krásu holandskej krajiny. Môžete si prenajať bicykel a preskúmať blízke dedinky, polia a malé pláže.

Chutná holandská kuchyňa je samozrejmosťou v Leidene. Väčšina reštaurácií v meste ponúka rôzne druhy syra, panierované morské plody a slávne holandské palacinke, známe ako pannenkoeken. Nezabudnite si vychutnať aj miestne pivá a slávnu holandskú brandy.

V späť do minulosti a objavte kultúru, históriu a prírodu Holandska v Leidene. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodennej rutiny a objaviť krásu tohto úžasného regiónu v Európe.


Ubytovanie Holandsko Leiden


Holandsko je krásna krajina, ktorú určite niekedy v živote stojí za to navštíviť. Pre mnohých turistov sa v poslednej dobe stala veľmi populárnou destináciou aj Leiden - mesto s bohatou históriou, ktoré sa nachádza v Zuid-Holland. Ak plánujete cestu do tohto mesta, bude pre vás užitočné vedieť niečo o ubytovaní.

V Leidene nájdete množstvo možností ubytovania - od malých hotelov cez penzióny až po apartmány a hostely. Vybrať si môžete zo širokého spektra cenových a kvalitatívnych možností, a tak si prispôsobiť ubytovanie vašim finančným možnostiam.

Ak patríte medzi tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, môžete sa ubytovať napríklad v hoteli Golden Tulip Leiden Centre. Tento hotel je umiestnený v centre mesta, takže máte všetky turistické atrakcie na dosah ruky. Pokoje sú kvalitne zariadené a ponúkajú fantastický výhľad na mesto a okolie. V nákladnejšom ubytovaní rozhodne nebudete sklamaní.

Ak preferujete skôr nižšie ceny, ponúka sa vám ubytovanie v jednom z miestnych penziónov, ktoré sú vzhľadom na svoju lokalitu tiež veľmi výhodné. Asi najlepšiu povesť medzi penziónmi má City Resort Hotel Leiden, ktorý ponúka pohodlné izby a základné služby.

Ak vám nevadí hromadné ubytovanie, je tu možnosť zvoliť si z množstva hosteľov. O Francouzskej ulici, ktorá sa nachádza v samotnom centre Leidenu, sa nachádza niekoľko hosteľov, ktoré sú celkom výhodné. Jedným z týchto hosteľov je Naptime Hostel, ktorý svojim hostom ponúka jednoduché, ale čisté ubytovanie za veľmi dobré ceny.

Nezáleží na tom, či sa ubytujete v hoteli, penzióne alebo hosteli - pred cestou by bolo vhodné sa nechať ovplyvniť odporúčaním a recenzií od ostatných turistov. Tak už len nastaviť si vaše priority a vybrať to najlepšie možné ubytovanie pre vašu cestu do krásneho mesta Leiden!


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách