Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Guatemala Quetzaltenango

Počasie Guatemala Quetzaltenango


Guatemala je krásna krajina, známa svojou bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou. V srdci tejto krajiny sa nachádza mesto Quetzaltenango, ktoré je známe ako "Xela". Quetzaltenango je druhé najväčšie mesto v Guatemale a jeho jedinečné geografické umiestnenie prináša s sebou aj zaujímavé počasie.

Quetzaltenango sa nachádza na výške 2333 metrov nad morom, čo znamená, že má iný klimatický charakter ako väčšina Guatemaly. Toto mesto leží v hornej časti Západných vysočín, v blízkosti vrcholov známych sopiek ako Santiaguito. Táto poloha prináša so sebou chladnejšie a viac zmenlivé počasie v porovnaní s inými oblasťami krajiny.

V Quetzaltenangu sú dve hlavné ročné obdobia: suché obdobie a daždivé obdobie. Suché obdobie trvá približne od novembra do apríla a je charakterizované menej zrážkami a teplejším počasím. Priemerná teplota počas tohto obdobia sa pohybuje medzi 15-25 °C. Tieto mesiace sú skvelou príležitosťou na objavovanie histórie a kultúry Quetzaltenanga, pretože je menej pravdepodobné, že prírodné javy ovplyvnia vaše plány.

Na druhej strane, daždivé obdobie v Quetzaltenangu trvá od mája do októbra. Toto je obdobie, keď zvyčajne prichádza viac zrážok, niekedy v podobe silných búrok. Priemerná teplota sa počas tohto obdobia pohybuje medzi 10-20 °C. Daždivé mesiace prinášajú so sebou tiež hustú hmlu a dážďové zrážky, ktoré môžu ovplyvniť plánovanie nejakých aktivít v exteriéroch.

Keďže Quetzaltenango je mesto nachádzajúce sa na výške a v horách, počasie sa môže rýchlo meniť. Ráno a večer býva obvykle chladnejšie, pričom počas dňa teplota stúpa. Je preto vhodné mať s sebou vhodnú vrstvenú oblečenie, aby ste sa mohli prispôsobiť týmto zmenám.

Okrem sezónnych období môže Quetzaltenango zažiť aj iné extrémne počasie. Napríklad v miestnych vrcholoch môže prichádzať ku sneženiu, najmä v najchladnejších mesiacoch, ako sú december a január. Tieto snežné prehánky sú vzácnosťou v Guatemale a pritiahnuť mnoho návštevníkov.

Quetzaltenango je fascinujúce miesto, ktoré skrýva svoju krásu nielen v histórii a kultúre, ale aj v jej rozmanitom počasí. Nech už navštívite toto mesto v suchom alebo daždivom období, môžete si byť istí, že zažijete výnimočnú atmosféru a nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Guatemala Quetzaltenango


Guatemala je jednou z najkrajších destinácií Strednej Ameriky. Jedno z jej najväčších mien je kvôli svojim krásnym pamiatkam a prírode. Ak sa však chcete zbaviť davov turistov z celej krajiny a zážiť smrteľne nezabudnuteľnú dovolenku, rozhodnite sa pre mesto Quetzaltenango.

Nie je to tak populárne ako niektoré turistické miesta v Guatemale, ale má veľa nenapodobiteľných charakteristík, ktoré by vám umožnili zažiť miesto, aké má byť dobrodružstvo.

Quetzaltenango, tiež známe ako Xela, leží v úplnom západe krajiny a je jedným z najväčších miest v Guatemale. Sú tu príležitosti na turistiku cez hory a z. Xela je tiež hlavným strediskom pre štúdium španielčiny v krajine. To vám umožní spojiť turizmus a štúdium španielčiny do jedného nezabudnuteľného zážitku.

Jeden z najlepších spôsobov ako začať vašu dovolenku v Quetzaltenango je prechádzka ulicami mesta. Jeho koloniálne budovy a neizpovedateľne krásne námestia vám dajú obraz toho, ako vyzeralo toto miesto pred stáročiami. Na hlavnom námestí je katedrála Saint Sebastian. Táto stavba bola postavená v 16. storočí a dodnes ešte stojí. Na jej vysokom vrchole sa nachádza jedna z najväčších pamiatok Quetzaltenanga. Väčšina miestnych turistov na tomto námestí trávi posledné hodiny dňa, aby si pozreli krásu tohto miesta v súmraku.

Xela má najlepšie príležitosti pre turistiku. Mnoho turistických atrakcií sa nachádza v blízkosti mesta a do všetkých sa dá dostať autobusom. Ak máte radi prírodu, určite si nevynechajte návštevu Ajchiguá, plávať v termálnej vode pod vrcholom Santa Maríe alebo prechádzať sa po Parku Sargant. Tieto miesta vám umožnia ochutnať krásy Západu Guatemale, kde nájdete prírodné krásy a dychberúce výhľady.

Xela je tiež známa svojim študijným prostredím. Mesto je domovom niekoľkých španielskych jazykových škôl, ktoré ponúkajú kurz španielčiny pre turistov. Je to veľmi dobrý spôsob, ako si užiť dovolenku a naučiť sa nový jazyk.

V tomto meste nájdete tiež množstvo tradičných miestnych jedál. Väčšina miestnych reštaurácií ponúka obedové menu, ktoré sú pre turistov veľmi cenovo dostupné. Jedlá pripravené tu majú vynikajúci vkus z mesiacov tradičnej prípravy.

Väčšina turistov, ktorí navštívia Guatemala, sa zameria na najobľúbenejšie turistické miesta, ale Quetzaltenango je miesto, kde sa skutočne môžete uvoľniť a vychutnať si jedinečné krásy Strednej Ameriky. Ak zvažujete dovolenku oslobodenú od davov turistov a s nezávislosťou, odporúčame vám Quetzaltenango ako vašu cieľovú destináciu.


Ubytovanie Guatemala Quetzaltenango


Ak sa chystáte navštíviť Guatemalu, nezabudnite zahrnúť do svojho itineráru aj mesto Quetzaltenango. Toto kultúrne centrum Západnej vysočiny, ktoré je tiež známe pod názvom Xela, ponúka turistom množstvo pamiatok a aktivít. Aby ste si mohli užiť všetko, čo mesto ponúka, budete potrebovať ubytovanie a tu je niekoľko možností.

Hotel Vista Real Quetzaltenango

Hotel Vista Real Quetzaltenango sa nachádza v centre mesta a ponúka vám dokonalé ubytovanie s výhľadom na Xela a okolitú krajinu. Izby sú priestranné a plne vybavené, s vlastným kúpeľňou a klimatizáciou. Hotel má aj reštauráciu a bar, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje.

Hostel Casa Latina

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, Hostel Casa Latina je pre vás tou najlepšou voľbou. Hostel sa nachádza v centre mesta, v blízkosti mnohých kultúrnych a historických pamiatok. Izby sú čisté a dobre vybavené, a pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom, hostel ponúka aj spoločné izby a kuchyňu.

Hotel Modelo

Ak hľadáte tradičnú guatemalskú atmosféru, zvoľte Hotel Modelo. Tento hotel sa nachádza v centre mesta, v blízkosti tradičných trhov a historických pamiatok. Izby sú jednoducho, ale vkusne zariadené a majú vlastné kúpeľne. Hotel má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať autentické guatemalské jedlá.

Posada San Carlos

Ak hľadáte romantické a atmosférické ubytovanie, zvoľte Posada San Carlos. Táto krásne zrekonštruovaná budova sa nachádza v centre mesta a ponúka dokonalú kombináciu moderného vybavenia a tradičnej guatemalskej atmosféry. Izby sú priestranné a dobre vybavené, vrátane klimatizácie a vlastného kúpelne. Hotel má aj reštauráciu a bar na streche s úžasným výhľadom na mesto.

Majestic Hotel

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, Majestic Hotel je pre vás tou najlepšou voľbou. Tento hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka čarovné a elegantné izby s vlastnou kúpeľňou a moderným vybavením. Hotel má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať úžasné miestne jedlá.

Quetzaltenango môže byť vašou bránou k objavovaniu kultúry a histórie Guatemaly. Nech už si vyberiete akúkoľvek z týchto možností na ubytovanie, budete mať zážitok, ktorý si budete pamätať dlho po vašom odchode.


Letenka Guatemala Quetzaltenango


Cestovanie ponúka jedinečné príležitosti na objavovanie rôznych kútov sveta a spoznávanie nových kultúr. Ak sa zaujímate o návštevu stredoafrickej krajiny Guatemala, letenka do mesta Quetzaltenango je skvelou voľbou.

Quetzaltenango, tiež známe ako Xela, je druhé najväčšie mesto Guatemaly a nachádza sa v pohorí Západné vrchy, ktoré je jedným zo sedemnástich administratívnych departementov tejto krajiny. Letenka do Quetzaltenanga je skvelým spôsobom, ako sa dostať do tohto fascinujúceho destinácie a zažiť jej bohatú históriu a kultúru.

Jednou z hlavných atrakcií mesta je jeho historické centrum s krásnymi koloniálnymi budovami a katedrálou San Sebastian. Navštíviť ju môžete po prílete do Quetzaltenanga a prechádzať sa jej úzkymi uličkami plnými obchodov a trhov. Centrum mesta je živé a plné miestnych remeselníkov a obchodníkov, ktorí predávajú tradičné guatemalské produkty.

Okrem toho, Quetzaltenango je známe aj svojimi termálnymi prameňmi a relaxačnými kúpeľmi. Môžete si užiť príjemnú kúpeľnú procedúru v miestnom kúpeľnom centre a uvoľniť sa po dlhom lete. Okrem termálnych prameňov je tu aj niekoľko nádherných jazier v okolí, ktoré stojí za návštevu.

Pre dobrodruhov a milovníkov prírody je Quetzaltenango bránou do niektorých z najkrajších prírodných scenérií v Guatemale. Môžete si naplánovať túru do národného parku Santiaguito, kde sa nachádza aktívny sopka s kráterom. Túra vás vyvezme blízko k vrcholu sopky, odkiaľ sa môžete dívať na nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Ako turista si tiež nemôžete nechať ujsť návštevu národného parku Tajumulco, ktorý je domovom najvyššieho vrcholu v Kordilére Sierra Madre. Táto destinácia je skvelá nielen pre milovníkov turistiky, ale aj pre dobrodruhov, ktorí sa chcú pokúsiť o vrcholový výstup.

Napriek tomu, že Quetzaltenango nie je hlavným turistickým cieľom, ponúka veľa jedinečných skúseností pre tých, ktorí si túto destináciu vyberú. Letenka do Guatemaly a následne do Quetzaltenanga je pre turistov ažúrne riešenie, ak chcú objaviť tradičnú kultúru, nádhernú prírodu a pôvab mesta s bohatou históriou.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Quetzaltenango


1. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Quetzaltenangu?

- Niektoré z najlepších miest na návštevu v Quetzaltenangu sú Fakulteta a Univerzitu San Carlos, Katedrálu sv. Nicolasa a asijský trh.

2. Koľko stojí ubytovanie v Quetzaltenangu?

- Ceny ubytovania v Quetzaltenangu sa líšia v závislosti od vašich požiadaviek na komfort a polohu. V priemere sa cena pohybuje medzi 10 až 40 dolárov za noc.

3. Aké sú najlepšie reštaurácie v Quetzaltenangu?

- Niektoré z najlepších reštaurácií v Quetzaltenangu sú Restaurante El Muelle, La Casa Rosada a Las Delicias de mi Tierra.

4. Ako sa dostať z letiska v Guatemale do Quetzaltenangu?

- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z letiska v Guatemale do Quetzaltenangu, je nájom taxíka alebo skupinové transfery, ktoré sa dajú rezervovať vopred.

5. Koľko trvá cesta z Guatemale do Quetzaltenangu?

- Cesta z Guatemale do Quetzaltenangu trvá približne tri až štyri hodiny, v závislosti od premávky a podmienok ciest.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách