Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Gruzínsko Uplistsikhe

Ubytovanie Gruzínsko Uplistsikhe


Uplistsikhe je fascinujúce historické miesto v Gruzínsku, ktoré sa nachádza v oblasti Kachetia na východe krajiny. Toto miesto má veľa ponúk pre turistov, vrátane možností ubytovania.

Ubytovanie v blízkosti Uplistsikhe

Okolie Uplistsikhe ponúka množstvo možností ubytovania v rôznej kvalite a cene. Najbližšie hotely sa nachádzajú v dedine Kvakhvreli a v mestečku Gori, ktoré sa nachádza asi 10 km od tejto úžasnej pamiatky. Na výber sú tu hotely rôznej kategórie a ceny. Najlepšie hotely sú však na južnej strane rieky Rioni.

Ak si želáte byť bližšie k Uplistsikhe, môžete sa ubytovať v dedinke Chiora, kde nájdete ubytovanie v tradičných gruzínskych domoch. Je to skvelý spôsob, ako spoznať miestnych ľudí a zistiť o ich kultúre niečo viac.

Kam však na izbu a aké sú ceny?

Ceny ubytovania sú pomerne rozdielne v závislosti od toho, kde sa rozhodnete bývať. V meste Gori a okolí nájdete hotely od 40 - 80 eur za noc, v dedinke Chiora môžete získať ubytovanie za ceny od 30 až po 100 eur, v závislosti od toho, aký typ izby si zvolíte.

Ubytovanie v Chiora alebo v dedinke Kvakhvreli je však odporúčané, pretože ponúka tradičné gruzínske domy a dobrú atmosféru. V týchto dedinách si môžete užiť miestnu kuchyňu a gruzínsku kultúru naplno.

Čo robiť v okolí Uplistsikhe?

Návšteva pamätihodnosti Uplistsikhe je určite nevyhnutná, ale turisti tu nájdu aj množstvo iných zaujímavostí. Napríklad, môžete si prejsť ku Karám, malom kráľovstve na východe Gruzínska v pohorí Garedža. Navštívte aj dedinu Bakuriani, ktorá je obľúbená pre lyžovanie a turistiku.

Ak sa rozhodnete pozrieť si Gruzínsko z inej perspektívy, môžete sa zúčastniť víkendových výletov v prírode s gruzínskymi sprievodcami.

Výhody ubytovania v okolí Uplistsikhe

Ak sa rozhodnete zostať v Gruzínsku, Uplistsikhe je skvelé miesto na začiatok, kde môžete stráviť hneď niekoľko dní. Okolie je veľmi turisticky atraktívne a ponúka mnoho zaujímavostí, ktoré stojí za návštevu. V okolí Uplistsikhe sú mnohé zaujímavé pláže a krásne rieky, kde môžete stráviť čas relaxáciou a rekreáciou.

Ak hľadáte nové miesta, ktoré sú osobitým typom ubytovania, niečo, čo vás opravu zaujme, a to nielen blízkosťou k pamiatke, Uplistsikhe je miesto, ktoré nevyhnutne musíte vidieť a navštíviť toto malé Gruzínske mesto.

Akékoľvek výlety alebo dovolenky, ktoré plánujete v budúcnosti, zahrnutie tohto Gruzínskeho miesta do plánu je viac ako odporúčané. Uistite sa, že budete mať dostatok času a pokojného miesta, kde budete môcť relaxovať po návrate z výletu a Zem vychutnať všetku krásu a kultúru tohto jedinečného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Uplistsikhe


Otázka: Čo je Uplistsikhe?
Odpoveď: Uplistsikhe je staroveké skalné mesto v Gruzínsku.

Otázka: Aká je história Uplistsikhe?
Odpoveď: Skalné mesto Uplistsikhe bolo založené v stredoveku a fungovalo ako strategické miesto pre obchod a obranu.

Otázka: Ako sa dostanem do Uplistsikhe?
Odpoveď: Uplistsikhe sa nachádza asi 10 kilometrov východne od mesta Gori a dá sa tam dostať taxíkom alebo autobusom.

Otázka: Aký je vstupné do Uplistsikhe?
Odpoveď: Vstupné do Uplistsikhe pre dospelých stojí 9 GEL a pre deti 1 GEL.

Otázka: Koľko času potrebujem na návštevu Uplistsikhe?
Odpoveď: Návšteva Uplistsikhe trvá obvykle asi 2 hodiny.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Uplistsikhe?
Odpoveď: Hlavnými atrakciami v Uplistsikhe sú skalné chrámy, mešita, strieborný skriňa a staroveké mesto.

Otázka: Môžem si v Uplistsikhe vykúpiť suveníry?
Odpoveď: Áno, v Uplistsikhe nájdete niekoľko miest, kde si môžete dokúpiť suveníry a darčeky.

Otázka: Je Uplistsikhe prístupné aj pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
Odpoveď: Bohužiaľ, niektoré časti v Uplistsikhe sú prístupné len po strmých schodoch, takže pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou môže byť návšteva náročná.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Uplistsikhe?
Odpoveď: Uplistsikhe je otvorené v lete (apríl - október) denne od 9:00 do 19:00 a v zime (november - marec) od 10:00 do 17:00.

Otázka: Potrebujem na návštevu Uplistsikhe vstupenku predtým zarezervovať?
Odpoveď: Nie, nevyžaduje sa vopred objednaná vstupenka.


Počasie Gruzínsko Uplistsikhe


V Gruzínsku sa nachádza unikátna pamiatka - skalné mesto Uplistsikhe. Tento historický komplex je situovaný na východnom pobreží rieky Mtkvari a predstavuje zaujímavé archeologické odkazy z obdobia vysokého významu pre kultúru gruzínskeho národa.

Počasie v Gruzínsku je pozoruhodné svojím kontinentálnym podnebím, ktoré sa však líši podľa miesta a nadmorskej výšky. Uplistsikhe leží v nadmorskej výške 867 metrov nad morom, preto sú tu podmienky mierne a priaznivé pre turistickú sezónu.

Leto v Gruzínsku je veľmi teplé a suché. Práve v tomto období sa na skalnom sídlisku vyskytujú najvyššie teploty, ktoré sa pohybujú okolo 30°C. Bez dažďa a pri neustále sa meniacom poveternostnom stave je leto ideálnym časom pre turistov, ktorí sa chcú len tak prechádzať po okolí a preskúmať pamiatky.

Jesenné a zimné počasie v Gruzínsku naopak prináša značné množstvo snehu a zimných búrok. Práve v zime bývajú cesty k Uplistsikhe často zatvorené. Avšak, ak turisti sú schopní prekonať ťažkosti cesty, nemusia sa obávať, pretože skalné sídlisko v zime svojimi inými farebnými tónmi ponúka úplne iný zážitok.

Na jar naopak začínajú prebúdzať zelené plochy a stromy. A to i napriek tomu, že v marci a apríli príde veľmi veľa dažďov. Pre turistov, ktorí plánujú cestu v tomto období, preto odporúčame zobrať si s sebou vodotesné oblečenie.

V Gruzínsku je možné nájsť rôzne druhy počasia a klimatických podmienok, takže návšteva skalného sídliska by mala byť plánovaná podľa ich predpovedí. Napriek tomu je Gruzínsko krásnou krajinou, ktorá láka turistov so svojimi zaujímavými pamiatkami a úchvatnou prírodou. Uplistsikhe je určite jednou z týchto miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť.


Letenka Gruzínsko Uplistsikhe


Gruzínsko je krajina, ktorá má pre turistov veľa zaujímavých miest na návštevu a jedným z nich je aj unikátne archeologické miesto Uplistsikhe. Táto skalná osada je považovaná za jednu z najstarších osád v Gruzínsku.

Ako sa tam dostať, najlepšou voľbou bude vyhľadať letenky do hlavného mesta Tbilisi. Zatiaľ čo lety do Gruzínska môžu byť drahé, do Tbilisi sa dá nájsť veľa lacných leteniek. Po prílete do mesta, môžete si požičať auto alebo ísť taxíkom do Uplistsikhe, čo by malo trvať okolo troch hodín.

Uplistsikhe je archeologické miesto, kde bývali starovekí obyvatelia. Domov boli pre nich vysoké skalné steny a pevná zem. Miesto sa skladá z mnohých nádvorí, chrámov, palestrov a pokojov, ktoré sa nachádzajú v rôznych úrovniach a tuneloch. Archeológovia odhadujú, že toto miesto bolo obývané už v 2. tisícročí pred n. l. a existovalo až do 13. storočia.

Dnes môžete v Uplistsikhe vidieť obchody pre turistov, workshop na firmy a obchod s nápojmi. Najrannejšie artefakty však pochádzajú z obdobia bronzovej doby. Na túto oblasť prichádzali z rôznych príčin, najmä preto, aby sa dočkali viery v gruzínsku kultúru.

Toto skalné mesto bola v minulosti zdrojom potravy, aby prežili všetci obyvatelia tejto oblasti. Uplistsikhe bola veľmi vyspelejším miestom ako ostatné osady, kde v tej dobe žili ľudia.

Podobne ako iné krajiny na svete aj Gruzínsko má mnoho unikátnych miest, ktoré by mali byť na zozname výletov každého turistu a Uplistsikhe rozhodne patrí medzi ne. Okrem toho, že je zaujímavou archeologickou lokalitou, má aj vynikajúce scenérie na fotografovanie a perfektné miesto na piknik. Ak teda hľadáte nezvyčajné miesta na dovolenku, Gruzínsko a Uplistsikhe sú určite miestami, ktoré stojí za návštevu.


Dovolenka Gruzínsko Uplistsikhe


Gruzínsko je súčasťou bývalého Sovietskeho zväzu a nachádza sa na mieste, kde sa stretávajú dva kontinenty - Európa a Ázia. Toto miesto je bohaté na históriu a kultúru a ponúka nespočetné množstvo zaujímavostí pre turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Uplistsikhe.

Uplistsikhe je staroveké kamenné mesto v centrálnom Gruzínsku, ktoré bolo postavené na vrchu skalného hrebeňa. Toto nádherné miesto je jedným z najdôležitejších turistických miest v Gruzínsku a súčasne je to jeden z najlepšie zachovaných starovekých miest na svete. Uplistsikhe v preklade znamená "skala, ktorá preplnená bývala", v ktorom ľudia žili a vykonávali svoju každodennú činnosť.

Vstup do Uplistsikhe je už samotným dobrodružstvom, pretože je potrebné prejsť strmým a skalistým hrebeňom. Je to však rozhodne stojí za to, pretože tam nájdete niektoré z najkrajších prírodných scenérií v celom Gruzínsku. Pri pohľade na úžasnú scenériu si nebudete môcť pomôcť, ale uvažovať o tom, ako sa obyvateľstvo tohto miesta bolo schopné prispôsobiť tvrdému a nepríjemnému prostrediu.

Uplistsikhe sa skladá z viac ako 700 skalných domov, chrámov a iných budov, ktoré boli postavené v 6. storočí pred naším letopočtom. Môžete navštíviť niektoré z nich a preskúmať ich architektúru, neviditeľné náboženské symboly a iné zaujímavosti. Vidieť aj výsadbu zeleniny a ovocia, ktoré sa pestujú v súčasnosti a dážďové cesty, ktoré boli v minulosti používané na zavlažovanie plodín.

Ak si chcete prenajať miesto, kde budete môcť stráviť niekoľko dní a objavovať toto nádherné miesto, nie je to problém, pretože v okolí sa nachádza mnoho hotelov a penziónov. Gruzínska kuchyňa je tiež veľmi chutná a ponúka množstvo tradičných jedál, ktoré sú plné chuti a živín.

Celkové hodnotenie Uplistsikhe je, že ponúka niečo pre každého. Ak ste na dovolenke a hľadáte niečo iné ako bežný oddych, potom je návšteva tohto miesta tou správnou voľbou. Uplistsikhe vám ponúka nádhernú prírodu, pôsobivý výhľad a príjemné prostredie, ktoré vám umožní zrelaxovať sa a vychutnať si oddych na maximum.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách