Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Gruzínsko Dmanisi

Letenka Gruzínsko Dmanisi


Letenky do Gruzínska sú dnes mnohým cestovateľom plne dostupné. Jedným z miest, ktoré stoja za návštevu, je aj mesto Dmanisi.

Dmanisi sa nachádza na juhu Gruzínska, asi 85 kilometrov od Tbilisi. Je to malé, pokojné mestečko s bohatou históriou a odkazom, ktorý siaha až do praveku. Na území Dmanisi sa nachádza archeologická lokalita, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie na svete.

V roku 1991 sa na tejto lokalite našli pozostatky pravekého človeka. Odvtedy bol začatý rozsiahly archeologický výskum, ktorý priniesol množstvo zaujímavých objavov. Medzi najvýznamnejšie patrí objavenie zubov a čeľustí dvoch rôznych druhov pravekých ľudí. Ukázalo sa, že tieto pozostatky patria k najstarším nálezom, ktoré kedy boli objavené v Európe.

Dmanisi má však niečo viac ponúknuť aj tým, ktorí sa nezaujímajú o archeológiu. V meste sa nachádza krásny hrad, ktorý bol postavený v 9. storočí. Jeho ruiny sú dnes nádherným miestom na prechádzky a fotografovanie. Zvlášť v noci, keď je hrad nasvietený, vytvára dokonalú atmosféru pre romantické stretnutia.

Okrem toho v Dmanisi nájdete aj množstvo malých kostolíkov a kaplniek, ktoré sa nachádzajú po celej dedine. Každý z nich má svoju vlastnú históriu a odkaz. Najvýznamnejším z nich je určite Katedrála svätého Štefana, ktorá sa nachádza v centre mesta.

Výlet do Dmanisi je vynikajúcou príležitosťou na spoznanie histórie a kultúry Gruzínska. Letenky sú dostupné za veľmi prijateľné ceny a výlet určite stojí za to. Dmanisi je miestom, ktoré si zamilujete a kde si zároveň môžete odpočinúť od ruchu veľkého mesta. Určite neváhajte a vyrazte do tohto čarovného mestečka, ktoré vám odhalí svoje tajomstvá a odkazy.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Dmanisi


Najčastejšie otázky a odpovede o archeologickom mieste Dmanisi v Gruzínsku sú:

1. Prečo je Dmanisi dôležité archeologické miesto?
Dmanisi je dôležité preto, lebo v tomto mieste sa našli staré fosílie najstarších známych ľudských predkov zaznamenaných mimo Afriky.

2. Aké fosílie boli v Dmanisi objavené?
V Dmanisi boli objavené fosílie rôznych druhov, vrátane kôstí a zubov ľudí, predchodcov moderného človeka. Najznámejšie z nich je "Dmanisi 5", kompletne zachovaný lebkom alebo "Dmanisi 3", ktorým chýba lebka.

3. Aký vek majú fosílie z Dmanisi?
Fosílie z Dmanisi majú približne 1,8 milióna rokov, čo ich robí najstaršími známymi fosíliami ľudských predkov mimo Afriky.

4. Aký druh ľudských predkov sa našiel v Dmanisi?
Fosílie v Dmanisi patria do druhu Homo erectus. Tento druh ľudí žil pred približne 2,6 milióna až 117 000 rokmi.

5. Aké informácie sa dali získať z objavených fosílií?
Analýza objavených fosílií umožnila odborníkom získať informácie o morfológii, fyziológii a chování našich pravekých predkov, a tým zlepšiť naše pochopenie ich vývoja.

6. Ako sú fosílie vystavené v Dmanisi?
Fosílie sú vystavené v múzeu v Dmanisi, kde sú pre verejnosť prístupné. Všetky nálezy sú starostlivo uložené a vystavené v špeciálnych vitrínach s vysvetľujúcimi popismi.

7. Kde sa nachádza Dmanisi?
Dmanisi sa nachádza v nadmorskej výške približne 1 000 metrov v južnej časti Gruzínska. Leží asi 85 km juhozápadne od hlavného mesta Tbilisi.

8. Môžem navštíviť Dmanisi?
Áno, Dmanisi je otvorené pre verejnosť a môžete ho navštíviť. Múzeum v Dmanisi poskytuje informácie o archeologických nálezoch a organizuje exkurzie po mieste.

9. Aké ďalšie zaujímavosti sa nachádzajú v okolí Dmanisi?
Okolitá oblasť Dmanisi je bohatá na ďalšie kultúrne a prírodné zaujímavosti, vrátane historického mesta Bolnisi, hradu Kvabiskhevi a okolitých hôr a dolín.

10. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Dmanisi, je autom. Z Tbilisi je možné vziať autobus alebo taxi. Cesta trvá približne 1,5 hodiny.


Ubytovanie Gruzínsko Dmanisi


Gruzínsko je krajina so zaujímavou históriou, krásnou prírodou a zaujímavými architektonickými pamiatkami. Jedným z miest, ktoré by určite nemali chýbať na zozname turistických atrakcií, je aj Dmanisi. Toto mestečko sa nachádza v južnej časti Gruzínska, v oblasti Kvemo Kartli, a je známe pre svoju bohatú históriu a dobre zachované archeologické nálezy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dmanisi, určite budete hľadať aj ubytovanie. V mestečku sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ktoré si môžete vybrať podľa svojho vkusu a preferencií.

Jedným z najpopulárnejších možností pre ubytovanie v Dmanisi je hotel Grand Palace. Tento hotel sa nachádza v srdci mesta a ponúka svojim hostom moderné a dobre vybavené izby. Každá izba je klimatizovaná a má vlastnú kúpeľňu, televízor, minibar a wifi pripojenie na internet. Okrem toho hotel ponúka aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné gruzínske jedlá.

Ak hľadáte ubytovanie s viac súkromia, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromnej dome alebo apartmáne. V Dmanisi nájdete mnoho miestnych obyvateľov, ktorí ponúkajú ubytovanie vo svojich domoch. Toto je skvelá príležitosť na spoznanie gruzínskej kultúry a získanie skúseností z prvej ruky. Takéto ubytovanie je tiež oveľa lacnejšie ako hotelové izby.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Dmanisi sú kempingy. V okolí mesta nájdete niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo ubytovať sa v karavane. Toto je ideálna voľba pre tých, ktorí sa radi pohybujú v prírode a chcú zažiť autentický zážitok.

Ako vidíte, ubytovanie v Dmanisi je skutočne rôznorodé a vy si môžete vybrať tú najvhodnejšiu možnosť pre vás. Nech už sa rozhodnete pre hotel, súkromný dom alebo kemp, môžete sa tešiť na krásne výhľady, zaujímavé pamiatky a skvelé jedlo. Dmanisi vás rozhodne neurazí!


Dovolenka Gruzínsko Dmanisi


Gruzínsko, situované v Európe na rozhraní Európy a Ázie, je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Medzi mnohé skvosty, ktoré Gruzínsko ponúka, patria aj jeho menej známe oblasti, ako je napríklad Dmanisi.

Dmanisi je malé mestečko o približne 50 kilometrov južne od hlavného mesta Tbilisi. Aj keď je to malé, Dmanisi je domovom niektorých z najstarších ľudských fosílií na svete, ktoré siahajú až do obdobia pred 1,8 miliónmi rokov. V roku 1991 boli objavené fosílie hominidov (druhov blízkych človeku) v Dmanisi, čo svetovú vedu privedlo do šoku. Tieto nálezy ukázali, že moderný človek, Homo sapiens, mohol mať spoločného predka s mnohými staršími druhmi ľudí.

Samotné mestečko Dmanisi má aj svoje historické pamiatky. Hlavnou atrakciou je Dmanisi História a Archeologický Múzeum, ktoré sa nachádza v rekonštruovanom hradnom komplexe. Múzeum ponúka fascinujúci pohľad do minulosti mesta a jeho okolia. Návštevníci si tu môžu prezrieť dobové artefakty, od období starovekého Gruzínska až po stredoveké obdobie. Nechýbajú ani repliky nálezov ľudských fosílií, ktoré boli objavené v Dmanisi.

Okrem histórie a archeológie je Dmanisi aj oázou prírodného krásna. Mestečko je obklopené nádhernou krajinou, s výhľadmi na Kaukazské hory, údolia rieky Tartarini a okolité vinice. Pre milovníkov turistiky a outdoorových aktivít je toto miesto skutočným rajom. Môžete sa vybrať na prechádzku po okolitých kopcoch, obdivovať výhľady a objavovať skryté zákutia. Okolité obce sú tiež známe pestovaním plodičov a ich vinárstvom. Preto sa nezabudnite zastaviť v miestnych vinárňach a vyskúšať miestne lahôdky a vína.

Ak máte radi adrenalinové zážitky, môžete navštíviť aj blízky Dmanisi Game Park. Tento park ponúka možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, ako napríklad jelenov, diviakov a rozličnú dravú zver. Tí, ktorí sú prírodou ešte viac zaujatí, sa môžu vybrať aj na speleologický výlet do jaskýň v okolí mestečka.

Dmanisi je teda skrytým pokladom v Gruzínsku, ktorý ponúka kombináciu histórie, archeológie, prírodných krás a adrenalinových zážitkov. Mesto môže byť príjemnou zastávkou na vašej ceste po Gruzínsku a určite stojí za návštevu. Prezkúmajte jeho múzeum, prechádzajte sa po kopcoch, ochutnajte miestne vína a obdivujte krásy tejto oblasti. Dmanisi vám ponúka skutočne jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Gruzínsko Dmanisi


Dmanisi je malebné mesto nachádzajúce sa v regióne Kvemo Kartli, v Gruzínsku. Toto historické mesto leží na východnom okraji Majského pohoria, čo mu poskytuje nádherný výhľad na okolitú krajinu. Ak sa chystáte navštíviť Gruzínsko a Dmanisi, mali by ste brať do úvahy miestne podmienky počasia.

Dmanisi má typické kontinentálne podnebie so štyrmi jasnými ročnými obdobiami. Letá sú tu teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi okolo 30 °C a niekedy aj viac. Práve v letných mesiacoch môže byť teplota v Dmanisi veľmi horúca, takže by ste si mali občasný vietor s sebou, aby ste si uľahčili. Nezabudnite si so sebou vziať aj ochranný krém a slnečné okuliare.

Jeseň v Dmanisi je krásna, so striedajúcimi sa farbami lístia. Teploty sa postupne ochladzujú, ale ešte stále je tu zvyčajne príjemné počasie. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 15-20 °C, avšak v noci môže byť trochu chladnejšie. Je de dobre si so sebou vziať sveter alebo ľahkú bundu.

Zimy v Dmanisi sú studené a mierne zasnežené. Teploty môžu klesať až pod bod mrazu, väčšinou medzi -2 °C a 5 °C. Občas môže snežiť a tak vytvárať scenérie veľkých zasnežených pláň. Ak plánujete návštevu Dmanisi v zime, odporúčame si so sebou vziať teplé oblečenie, vrátane zimnej bundy, rukavíc a čiapky.

Na jar sa začínajú v Dmanisi objavovať prvé kvety a zelené trávy. Toto obdobie je veľmi príjemné, s miernymi teplotami okolo 10-15 °C. Je to tiež obdobie, kedy je pravdepodobnosť dažďa vyššia, takže by ste si mali so sebou vziať dáždnik alebo nepremokavú bundu.

Vzhľadom na rozmanitosť počasia v Dmanisi je vždy dobré byť pripravený a mať so sebou vhodné oblečenie a vybavenie. Dobrou správou je, že Dmanisi je prevažne suché miesto, čo znamená, že aj keď príde zima, teploty neklesnú príliš nízko.

Nech už sa rozhodnete navštíviť Dmanisi kedykoľvek počas roka, môžete si byť istí, že zažijete krásne scenérie, fascinujúcu históriu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Mestečko je plné pamiatok, ako napríklad Dmanisiho pevnosť a archeologické výkopové plochy, kde boli objavené pozostatky najstarších ľudských fosílií mimo Áfriky. Takže nech počasie bude akékoľvek, Dmanisi stojí za návštevu.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách