Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Grécko Patmos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Patmos


1. Aké je hlavné mesto na Patmose?
- Hlavné mesto na Patmose je Chora.

2. Aká je prístupová cesta na Patmos?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Patmos, je lietadlom alebo trajektom.

3. Kde sa nachádza Knižnica svätej Kláry?
- Knižnica svätej Kláry sa nachádza v Chore, na Patmose.

4. Aké sú najlepšie pláže na Patmose?
- Najlepšie pláže na Patmose sú Psili Ammos, Vagia, Agriolivadi a Kambos.

5. Aké je počasie na Patmose v lete?
- V lete je na Patmose veľmi teplo a suché, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 30-35 stupňov.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie na Patmose?
- Niektoré z najlepších reštaurácií na Patmose sú To Perasma, Taverna Kavouras a Giannis Fisherman Tavern.

7. Aké pamiatky by som mal vidieť na Patmose?
- Niektoré z najpôsobivejších pamiatok na Patmose sú kláštor svätej Jany Zlatoústej, Apokalypsa svätého Jána a Kstisochoria.

8. Aké sú najlepšie spôsoby objavovania Patmosu?
- Najlepšie spôsoby objavovania Patmosu sú pešo, na bicykli alebo v prenajatom aute.

9. Aké sú najlepšie časy na návštevu Patmosu?
- Najlepšie časy na návštevu Patmosu sú v jarných a jesenných mesiacoch, keď je počasie menej horúce a turistov je menej.

10. Musím mať víza na návštevu Patmosu?
- Víza nie sú potrebné pre väčšinu krajín Schengenu, USA, Kanady a Austrálie. Ak nie ste istí, overte si to u svojho veľvyslanectva alebo konzulátu.


Letenka Grécko Patmos


Grécko - Patmos: Ostrov príťažlivosti a duchovného objavovania

Ak túžite po dovolenke, ktorá vás očarí svojou krásou a zároveň ponúkne duchovný zážitok, Grécko - ostrov Patmos je pre vás ideálnou voľbou. Patmos, nachádzajúci sa v Egejskom mori, je známy ako miesto, kde svätý Ján napísal poslednú knihu Nového zákona - Zjavenie Jána. Tento ostrov, s bohatou históriou a obklopený azúrovým morom, je miestom, kde sa môžete oddýchnuť a zároveň objavovať duchovnú stránku seba samých.

Keď sa rozhodnete navštíviť Patmos, prvou vecou, ktorú budete potrebovať, je letenka. Letecká doprava je jednoduchým a rýchlym spôsobom, ako sa dostať na tento ostrov. Mnoho leteckých spoločností ponúka letecké spojenie z rôznych európskych miest do blízkej Patmu. Môžete si vybrať z rôznych leteckých firiem a časov, ktoré sa najlepšie hodí k vašim plánom a rozpočtu.

Po prílete na ostrov budete ohromení jeho nádhernou prírodou a jedinečnou atmosférou. Patmos je známy svojimi bielymi domami, úzkymi uličkami a malebnými plážami. Môžete si vybrať, či sa chcete ubytovať v jednom z týchto tradičných domov alebo v nejakom z luxusných rezortov, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať možnosť okúsiť jedinečnú grécku kultúru a pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Pre tých, ktorí majú záujem o duchovné zážitky, návšteva Monastiera svätého Jána Diakona je nevyhnutná. Tento kláštor sa nachádza na vrchole kopca a každoročne priťahuje tisíce pútnikov z celého sveta. Úchvatná architektúra, umelecké diela a nádherné výhľady z vrcholu kopca robia z tejto návštevy niečo nezabudnuteľné.

Okrem návštevy kláštora tu máte aj možnosť preskúmať ďalšie pamiatky a atrakcie na ostrove. Môžete navštíviť hrad Chora, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, a pokochať sa panoramatickým výhľadom na celý ostrov. Pre bežnejšie záujmy sa môžete vybrať na pláže, kde si môžete vychutnať grécke slnko, jasné more a príjemné pieskové pláže.

Grécko - Patmos je miestom, kde sa môžete oddýchnuť, relaxovať a zároveň objavovať skryté poklady duchovnej stránky tohto ostrova. Nech už ste turista, ktorý hľadá dovolenku alebo pútnik v hľadaní duchovného posilnenia, Patmos je ideálny cieľ pre vás. Letenka na tento nádherný ostrov vás privezie do miesta s bohatou históriou, prírodnou krásou a duchovnými zážitkami. Nech si vyberiete akýkoľvek čas na cestovanie do Patmosu, jedno však platí - táto destinácia vám poskytne skutočne nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Grécko Patmos


Grécko Patmos je malý ostrov s veľkým kúzlo a je obľúbeným letoviskom pre mnoho turistov. Nachádza sa v Južnom Egejskom mori a je jedným z najočarovanejších miest v Grécku. Patmos má bohatú históriu a kultúru, ktorú vám ukážu jeho množstvo krásnych chrámov a kláštorov. Prezentujeme vám ubytovanie v meste Patmos, ktoré vám umožní túto nádhernú časť sveta spoznať už na vlastnej koži.

1. Petrino Studios

Petrino Studios sa nachádza v kľudnom prostredí, 15 min chôdze od centra Patmosu. Svojim hosťom ponúka tiež bezplatné parkovanie a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Studiá sú vybavené kuchynským kútom a balkónom s výhľadom na západ slnka. Priamo na mieste si môžete užiť grécku kuchyňu v reštaurácii.

2. Skala Hotel

Skala Hotel sa nachádza v centre Patmosu a ponúka ubytovanie vo vybavených izbách s balkónom a vlastnou kúpeľňou. Slnečná terasa vám umožní rozlúčiť sa so slnkom a pocítiť skutočný grécky štýl. Hotel takisto ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a bezplatné parkovanie na mieste.

3. Hotel Apollon

Hotel Apollon vás privíta v meste Skala, vzdialenom len 200 metrov od pláže. Jeho ubytovacie jednotky sú rozmanité a vybavené klimatizáciou a satelitnou televíziou. Na mieste je tiež reštaurácia a bar, ktoré vám poskytnú skvelú chuť gréckej kuchyne. Bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet sú samozrejmosťou.

4. Patmos Aktis Suites & Spa

Patmos Aktis Suites & Spa je luxusný hotel s výhľadom na záliv Grikos. Ponúka vám vybavené izby a apartmány, ktoré sú zariadené v modernom štýle a majú súkromný balkón s výhľadom na more. K dispozícii je tiež bazén a wellness centrum s fitnes centrom, vírivkou a masážami. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie sú samozrejmosťou.

5. Electra Houses

Electra Houses sa nachádza v malebnom prostredí v dedinke Grikos, 4 km od mesta Patmos. Ponúka vám útulné a moderne zariadené studiá a apartmány s kuchyňou a balkónom s výhľadom na more alebo záhradu. Na mieste sa nachádza aj slnečná terasa a gril, ktoré sú k dispozícii hosťom. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie sú samozrejmosťou.

Grécko Patmos je jedinečným miestom, na ktoré sa nezabudne. Majú tu fantastické pláže, čarovné mestečká, historické pamiatky, národné parky a svetoznáme kláštory. Ubytovanie tu máte zabezpečené akýmkoľvek spôsobom, od skromných hotelov po luxusné apartmány a vily. Tak čo ešte čakáte? Vyberte si to správne ubytovanie a užite si atmosféru v Patmose.


Počasie Grécko Patmos


Grécko, jedna z najkrajších krajín v Európe, je domovom mnohých nádherných ostrovov a reštaurovaných historických pamiatok. Jedným z týchto ostrovov je Patmos, ktorý je známy svojou dôležitou náboženskou históriou a krásnou prírodou.

Patmos je situovaný v južnom Egejskom mori a je súčasťou Dodekanských ostrovov. Je to pomerne malý ostrov, s rozlohou iba 34 štvorcových kilometrov, ale nezabúdať naň v žiadnom prípade. Jeho veľkolepá príroda, zrnitá pláž a teplé počasie ho robia ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od mestského ruchu a dopriať si oddych v prírode.

Patmos je známy ako "Svätý ostrov" a je to práve kvôli svojej náboženskej histórii. V 1. storočí po Kr., tu svätý Ján napísal Biblickú knihu Zjavenie, a preto je tu možné navštíviť slávnu mešitu uctievajúcu jeho pamiatku. Toto miesto priláka mnoho návštevníkov z celého sveta.

Ak stojíte o odpočinok na pláži a užívanie si slnka, Patmos nezaostáva. Ostrov má množstvo pláží, ktoré sú ideálne pre kúpanie a opaľovanie. Piesočnatá pláž Kambos, ktorá je situovaná na západe ostrova, ponúka široký výhľad na more a je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi. Ďalšou populárnou plážou je Agriolivadi, ktorá sa nachádza na juhu ostrova a je obklopená krásnou prírodou. Tieto pláže majú jemný piesok a teplé vody, čo ich robí ideálnymi pre oddych a relaxáciu.

Počasie na ostrove Patmos je prevažne stredomorské, s teplými a suchými letami a miernymi a vlhkými zimami. Letné teploty sa pohybujú od 25 do 35 stupňov Celzia, s minimálnym výskytom dažďa. Jún a september sú ideálnymi mesiacmi na návštevu, keďže teploty nie sú až také horúce a ostrov nie je preplnený turistami.

V zimnom období, teploty na ostrove zostávajú miernymi, s priemerom okolo 14 stupňov Celzia. Aj keď nie je príliš chladno, zima je viac daždivá a mokrá, čo môže znížiť možnosti vonkajšej aktivity.

Vzhľadom na miesto ostrova a jeho prírodné krásy, Patmos je nepochybne jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku Grécko. Jeho náboženská história, nádherné pláže a príjemné podnebie robia z Patmosu ideálne miesto pre tých, ktorí túžia po oddychu a pokoji.


Dovolenka Grécko Patmos


Grécko je jednou z najkrajších krajín Európy, ktorá láka milióny turistov každý rok. Patmos, jedna z gréckych ostrovov, je obľúbenou destináciou medzi turistami, ktorí hľadajú pokoj, ticho a oddych. Táto malá a živá oblasť Grécka ponúka návštevníkom množstvo krásnych miest, zaujímavú kultúru a jedinečné zážitky.

Patmos sa nachádza v Egejskom mori, zhruba 160 km južne od mesta Izmir v Turecku. Tento ostrov je známy ako miesto, kde bola napísaná Biblia. Apoštol Ján Malý napísal svoju knihu na tomto ostrove, a preto je toto miesto považované za sväté.

Ideálnou dovolenkou na Patmose je návšteva mesta Chora. Toto nádherné malé mesto leží na kopci s nádhernými výhľadmi a ponúka veľa pamiatok, ako aj zaujímavé miesta na prechádzky a oddych. Chora je známa svojimi bielymi domami, čistými uličkami a nádhernými kostolmi. Návštevníci si môžu vychutnať fantastický výhľad na more a okolitú krajinu, ako aj na historické pamiatky, ako sú kláštor svätého Jána a pevnosť Patmos.

Ostrov Patmos ponúka tiež množstvo možností na plávanie a muškanie sa v slnku. Najväčšou plážou na Patmose je Kambos Beach, ktorá sa rozprestiera na severnom konci ostrova. Pláž je veľmi dlhá a čistá s bledým pieskom a jemným vodstvom. Pre tých, ktorí hľadajú viac intímne a tiché miesta, sú tu aj ďalšie pláže s nádhernými prírodnými plážami a úžasným výhľadom.

Patmos ponúka tiež bohatú gastronomickú ponuku, kde si môžete vychutnať tradičné grécke jedlá a lahodné morské plody. Mesto Chora je plné reštaurácií, kaviarní a bistro, ktoré ponúkajú široký výber gréckych jedál a nápojov.

Ak chcete zažiť úplný luxus a pokoj, môžete si zvoliť niekoľko luxusných hotelov, súkromných apartmánov a vil. Tieto hotelové ubytovania ponúkajú nezabudnuteľný pobyt a ponúkajú vysoký komfort a vynikajúcu službu.

Všetko v jednom, Patmos je skvelým miestom pre oddych a relaxáciu v prírode. Svojou jedinečnou kultúrou, krásnymi plážami a nádhernými výhľadmi, tento ostrov je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú tiché miesto na oddych. Takže ak plánujete dovolenku v Grécku, určite navštívte Patmos a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších ostrovoch Grécka.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách