Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Grécko Korfu

Počasie Grécko Korfu


Grécko, krajina s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a pohostinnými obyvateľmi, je známe aj svojím krásnym počasím. Grécky ostrov Korfu, ležiaci na západnom pobreží Grécka, nie je výnimkou. Korfu je obľúbeným cieľom turistov zo všetkého sveta nielen kvôli svojim nádherným plážam a historickým pamiatkam, ale aj kvôli svojmu priaznivému počasiu.

Korfu patrí do stredomorského podnebného pásma, čo znamená, že tu panujú mírnovlhké zimy a dlhé letá. Toto podnebie je výsledkom vplyvu mora, ktoré okolo ostrova obklopuje. Letá na Korfu sú teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi od 26 °C až 32 °C. Teploty sa tu môžu v horúcich letných mesiacoch dostávať až na 35 °C. Teplá voda mora je ideálna na kúpanie a dosahuje teploty od 22 °C do 27 °C, čo priláka milovníkov vodných športov a plážových aktivít.

Zimy na Korfu sú miernovlhké, s priemernými teplotami od 10 °C do 14 °C. Aj keď je tu sezónny mráz, je tu oveľa príjemnejšie počasie v porovnaní so severnejšími krajinami Európy. Zimné mesiace sú obdobím daždivého počasia, kedy prší viac ako v lete. Na Korfu však prevažne neprší celé dni, ale skôr v krátkych intervaloch a intenzita dažďa zvyčajne nie je veľká.

Jeseň a jar na Korfu sú nádherné, s teplotami pohybujúcimi sa od 16 °C do 24 °C. Je to ideálny čas na objavovanie ostrova a jeho prírodných krás. V týchto ročných obdobiach je tiež menej turistov, čo znamená, že si môžete užiť pokojné a kľudné dovolenky.

Vzhľadom na priaznivé a teplé počasie, je Korfu obľúbeným cieľom turistov počas celého roku. Najvyšší počet návštevníkov prichádza však v letných mesiacoch, keď sa tu konajú rôzne festivaly, hudobné podujatia a oslavy.

Ak plánujete navštíviť Korfu, je dôležité venovať pozornosť predpovedi počasia a teplotám, aby ste si mohli pripraviť potrebnú výbavu a riadiť sa podľa aktuálnych podmienok. Svojou prirodzenou krásou a priaznivým počasím je Korfu ideálnym miestom pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Dovolenka Grécko Korfu


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku a medzi jej najkrajšie ostrovy patrí aj Korfu. Tento ostrov, bohatý na históriu a prírodnú krásu, ponúka dokonalé prostredie pre oddych a relaxáciu.

Korfu, známa aj ako Kerkyra, sa nachádza v Jónskom mori, blízko albánskeho pobrežia. Vďaka svojej geografickej polohe je ostrov domovom pre mnoho nádherných pláží a úchvatných výhľadov. Po prílete na mezinárodné letisko v meste Korfu si môžete prenajať auto alebo si zobrať miestnu dopravu, aby ste sa presunuli na vaše ubytovanie.

Ak ste milovníkom slnka a mora, Grécko Korfu je pre vás tým správnym miestom. Ostrov ponúka mnoho rozmanitých pláží, ktoré uspokoja každého. Ak preferujete rušné a živé pláže, ako je Paleokastritsa alebo Sidari, nájdete tam množstvo barov, reštaurácií a športových aktivít. Ale pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho, existuje mnoho opustených zátok a pláží, ako je Halikounas alebo Agios Georgios Pagon, kde si môžete vychutnať intímne chvíle s prírodou.

Okrem pláží však Korfu ponúka aj bohatú históriu a kultúru. Mesto Korfu, ktoré je hlavným mestom ostrova, je zapsané ako jedno z najkrajších historických miest UNESCO. Vyberte sa na prechádzku jeho úzkymi uličkami a obdivujte nádhernú architektúru, starobylé námestia a nádherné kostoly. Navštívte starú pevnosť, ktorá ponúka úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie. Po prehliadke si oddýchnite v jednej z mnohých typických gréckych tavernách a vychutnajte si miestne špeciality.

Ak máte radi prírodu a chcete preskúmať jej krásu, Korfu ponúka veľa možností. Prejdite sa po olivových hájoch a citrusových sádoch, ktoré tvoria charakteristickú krajinu ostrova. Navštívte niektorý z mnohých parkov a rezervácií, ktoré sú domovom pre vzácne druhy rastlín a zvierat. Urobte si výlet na východnú časť ostrova, kde môžete navštíviť Aqualand, jeden z najväčších vodných parkov v Európe, alebo Pelekas, známy turistický cieľ s nádherným výhľadom na západ slnka.

Nemôžete si dovoliť vynechať vyhlášenú grécku kuchyňu. Skúste typické jedlá ako tzatziki, moussaka, gyros a grécke šaláty. Ochutnajte miestne vína, olivový olej a bylinkové likéry pre dokonalé gastronomické zážitky.

Grécko Korfu ponúka mnoho možností pre nezabudnuteľnú dovolenku. S pokojnými plážami, bohatou históriou a prírodou si vás tento ostrov získa svojou krásou. Ak hľadáte destináciu pre vami dlho očakávanú letnú dovolenku, Korfu by mohla byť tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Korfu


Otázka 1: Aký je časový rozdiel medzi Gréckom a mojou domovinou?
Odpoveď: Grécko má časový posun o +2 hodiny v porovnaní s časom v strednej Európe.

Otázka 2: Potrebujem víza na vstup do Grécka?
Odpoveď: Väčšina turistov nemusí mať víza na vstup do Grécka, ale je dôležité poznať podrobnosti o vízových požiadavkách podľa vašej krajiny pôvodu.

Otázka 3: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Korfu?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Korfu, je lietadlom. Existuje tiež možnosť prísť trajektom alebo osobným autom.

Otázka 4: Kedy je najlepší čas na návštevu Korfu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Korfu je medzi júnom a septembrom, keď je počasie najstabilnejšie a turistické zariadenia sú v plnom prevádzkovom režime.

Otázka 5: Je Korfu bezpečný pre turistov?
Odpoveď: Korfu je všeobecne považovaná za bezpečné miesto pre turistov, ale ako všade na svete, mali by ste byť opatrní a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako sú ostražití voči kapsárom a nechodievať na opustené miesta v noci.

Otázka 6: Aké sú najznámejšie pamiatky na Korfu?
Odpoveď: Najznámejšie pamiatky na Korfu zahŕňajú starobylé hrady, ako sú hrad Achilleion a hrad Angelokastro, ako aj historické mestá Korfu a Kassiopi.

Otázka 7: Aké jedlá a nápoje by som mal ochutnať v Korfu?
Odpoveď: Na Korfu by ste mali ochutnať typické grécke pokrmy, ako sú šalát s feta syrom, baklažánovú musaku a gyros. Čo sa týka nápojov, musíte ochutnať klasické grécke víno a Ouzo - tradičné grécke alkoholické nápoje.

Otázka 8: Aké sú najlepšie pláže na Korfu?
Odpoveď: Korfu má množstvo krásnych pláží, vrátane Paleokastritsa, Agios Georgios, Glyfada a Sidari. Každá z týchto pláží ponúka jedinečné scenérie a zážitky.


Letenka Grécko Korfu


Ak hľadáte slnečné letovisko s krásnymi plážami, úchvatnou prírodou a skvelou gastronómiou, nemusíte hľadať ďaleko. Grécko Korfu ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku. Od krásnych pláži a rúšok modrého mora až po zaujímavé miesta pre históriu a kultúru.

Ak sa rozhodnete ísť do Korfu, prvé, čo budete potrebovať, je letenka. Letenky do Korfu nájdeš na mnohých stránkach, ktoré ponúkajú lacné letenky alebo akcie, ktoré sú už teraz k dispozícii. Zvyčajne ceny leteniek závisia od ročného obdobia a to znamená, že letenky budú drahšie v období letnej sezóny, alebo v čase, kedy sa konajú veľké festivaly a podujatia.

Ďalšou možnosťou, ako si zabezpečiť letenku do Korfu, je kontaktovanie nejakej letenky alebo cestovnej kancelárie. Tieto kancelárie môžu ponúknuť nielen letenku, ale aj celou dovolenkou a ubytovaním. V mnohých prípadoch, tieto cestovné kancelárie ponúkajú cenovo výhodnejšie riešenia, ako zabezpečiť dovolenku bez stresu a s vybavením všetkých potrebných vecí.

Cena letenky do Korfu sa zvyčajne pohybuje medzi 150€ - 250€ – to závisí od leteckej spoločnosti, cesty a podmienok, ktoré sa na letenke nachádzajú. V niektorých prípadoch môžu byť ceny leteniek ešte nižšie, ak si zabezpečíte špeciálne ponuky a akcie alebo ak sa rozhodnete ísť v čase mimo letnej sezóny.

Letisko v Korfu (CFU) sa nachádza na severozápade ostrova, asi 3 km od hlavného mesta Kerkyra. Z letiska v Korfu si môžete zobrať taxi alebo autobusový spoj a dostať sa na vaše cieľové miesto alebo hotel.

Ak vyhľadávate prírodné krásy, Korfu je považovaný za jeden z najkrajších ostrovov v Grécku. Má mnoho pláží s krištáľovo čistou vodou, zoznamovanie s krásami ostrova môže začať na severozápadnom cípe ostrova, kde je pláž Agios Georgios. Mykonos, rovnako ako ďalšie ostrovy v Grécku má mnoho nezabudnuteľných a nádherných miest.

Pre milovníkov histórie a kultúry je Korfu rovnako zaujímavým miestom. Medzi hlavné miesta patria katedrála v Kerkyre a ruiny starovekých chrámov v Achilleon a Kassiopi. Chcete-li si prechádzku po starobylých uličkách, potom môžete navštíviť mesto Corfu (Kerkyra) a preskúmať jeho krásne architektonické pamiatky zo staroveku.

Vydajte sa smerom Grécko Korfu a zažite nezabudnuteľnú dovolenku medzi krásou a históriou starovekého Grécka. Letenky nabíjačka vám umožnia cestovať za rýchlym a pohodlným spôsobom. Vášnivý cestovateľ alebo dovolenková rodina, každý v Korfu nájde niečo pre seba.


Ubytovanie Grécko Korfu


Korfu je jedným z najobľúbenejších gréckych ostrovov medzi turistami z celého sveta. Jeho krásne pláže, nádherná príroda a bohatá história lákajú návštevníkov každý rok. Ak plánujete navštíviť Korfu, nemusíte sa obávať ubytovania, pretože ostrov ponúka širokú ponuku rôznych druhov ubytovania.

Korfu je známy svojimi luxusnými rezortmi a hotelmi, ktoré ponúkajú výhľad na krásne modré Egejské more. Ak hľadáte komfort a luxus, určite nie je problém nájsť si ubytovanie podľa vašich predstáv. Rezorty v Korfu majú na výber z rôznych typov izieb a apartmánov, s bazénmi, spa centrami a ďalšími vybaveniami, ktoré vám zaručia príjemný a relaxačný pobyt.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac súkromia a samostatnosť, existuje možnosť prenájmu súkromných vil a apartmánov. Tieto ubytovacie možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú užívať dovolenku na vlastnú päsť. Apartmány sú vybavené vlastnou kuchyňou a obývacou izbou, čo vám umožní variť si vlastné jedlá a stráviť príjemné večery na terase s výhľadom na more.

Pre tých, ktorí hľadajú zážitok z pravého gréckeho života, je tu mnoho možností prenájmu miestnych apartmánov a izieb. Tieto ubytovacie zariadenia sú väčšinou lacnejšie ako rezorty a hotely, a sú ideálne pre tých, ktorí preferujú autentickú skúsenosť s miestnymi obyvateľmi. Mnohé z týchto miestnych ubytovaní sa nachádzajú v blízkosti malebných dediniek a sú obklopené tradičnou gréckou atmosférou.

Okrem týchto tradičných ubytovacích možností, Korfu ponúka aj niečo pre cestovateľov so zúženým rozpočtom. Campingy sú obľúbenou možnosťou pre tých, ktorí chcú byť v prírode a užívať si vonkajšie aktivity. Ostrov má množstvo dobre vybavených kempov, kde si môžete prenajať stan alebo karavan a stráviť noc pod otvoreným nebom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Korfu, nebojte sa ubytovania. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet, ostrov ponúka širokú škálu rôznych typov ubytovania, ktoré uspokoja všetky vaše potreby. Nech už si vyberiete luxusné rezorty, rodinné apartmány, tradičné miestne izby alebo kempovanie, váš pobyt v Korfu bude nezabudnuteľným zážitkom.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách