Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Grécko Kefalónia

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kefalónia


Otázka: Čo je potrebné pre vstup do Grécka a na Kefalóniu?
Odpoveď: Na vstup do Grécka a na Kefalóniu potrebujete platný pas alebo občiansky preukaz.

Otázka: Potrebujem si zobrať eurá alebo môžem používať kreditné karty na Kefalónii?
Odpoveď: Veľa miest na Kefalónii prijíma kreditné karty, ale je vždy dobré mať pri sebe aj nejaké hotovosť na prípadné núdzové situácie.

Otázka: Koľko stojí taxi na Kefalónii?
Odpoveď: Ceny taxíkov na Kefalónii sa líšia podľa vzdialenosti, najlepšie je sa informovať u miestnych taxi služieb alebo stanoviť cenu s vodičom pred cestou.

Otázka: Kde môžem nájsť dobré grécke jedlo na Kefalónii?
Odpoveď: Kefalónia je plná reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné grécke jedlá. Najviac sa oplatí navštíviť miestne taverňe a skúsiť miestne špeciality ako suflaki, gyros alebo tzatziki.

Otázka: Môžem platiť eurami na Kefalónii?
Odpoveď: Áno, na Kefalónii platia eurami.

Otázka: Kde môžem nájsť dobré pláže na Kefalónii?
Odpoveď: Kefalónia má mnoho krásnych pláží, ako napríklad Myrtos, Antisamos alebo Petani. Odporúčame vám prejsť sa autom a objaviť rôzne zátoky a pláže na ostrove.

Otázka: Môžem plávať na Kefalónii počas celého roka?
Odpoveď: Teplota mora na Kefalónii je počas leta príjemne teplá a ideálna na plávanie. Počas zimy to už môže byť chladnejšie, ale na plávanie sú stále dostupné termálne pramene a kúpeľné zóny.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Kefalónie?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Kefalónie je od mája do septembra, keď je teplota príjemná a počasie je stabilné. Ale skutočne záleží od toho, čo hľadáte a ako sa chcete na ostrove prechádzať.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania na Kefalónii?
Odpoveď: Kefalónia ponúka širokú škálu ubytovania, od hotelov a apartmánov po penzióny a kempy. Odporúčame vám prehliadnuť ponuku ubytovania a nájsť si to najlepšie pre vás a vašu rodinu.


Dovolenka Grécko Kefalónia


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky na letné mesiace. S množstvom krásnych ostrovov ponúka Grécko rôznorodé a nezabudnuteľné zážitky. Jedným z najkrajších ostrovov je Kefalónia, ktorý láka milovníkov prírody, pláží a gréckej kultúry.

Kefalónia je najväčší z Jónskych ostrovov a leží na západnom pobreží Grécka. Ostrov je známy svojou nádhernou prírodou a pohoria Ainos, ktoré je najvyšším vrchom na Jónskych ostrovoch. Táto ľuduprázdna krajina ponúka množstvo možností pre turistov, ktorí milujú dobrodružstvo a prechádzky v prírode. Môžete si prenajať auto a preskúmať ostrov zo vzdialenosti. Okrem prekrásnych kopcov a útesov si môžete vychutnať aj prekrásne pláže, ktoré sú roztrúsené po celom ostrove.

Za zmienku stojí samozrejme aj hlavné mesto Kefalonie, Argostoli. Mesto ponúka kombináciu moderných zariadení a tradičnej gréckej kultúry. Tu si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a ochutnať čerstvé morské plody a tradičné grécke jedlá. Nezablestí tu milovníkov histórie, pretože mesto má viac moderných budov než historických pamiatok, ale stále je tu niečo pre každého.

Ale najväčšia atrakcia Kefalonie sú nevyhnutne jej pláže. Pláže Kefalonie sú známe svojou čistotou, modrou vodou a bielym pieskom. Môžete si vybrať medzi malými a tichými plážami, kde si môžete vychutnať pokoj a relaxáciu, alebo ak preferujete viac zábavy a vodných športov, môžete ísť na nekonečné pláže s obchodmi a reštauráciami. Jednou z najkrajších pláží v Kefalonii je Myrtos, ktorá je obľúbená aj medzi filmovými tvorcami. Jej nádherné okolité útesy a průzračná voda sú jednoducho ohromujúce.

Ak máte radi históriu a kultúru, nezabudnite navštíviť Starý hrad Assos, ktorý je jedným z najkrajších historických miest na ostrove. Tento starobylý hrad ponúka nádherný výhľad na ostrov a okolité pobrežie. Taktiež si môžete vychutnať prechádzku po meste Sami, kde nájdete starobylé ruiny a budovy z rímskej doby.

Kefalónia je ideálna destinácia pre tých, ktorí chcú zažiť krásu Grécka mimo turistických trás. Ostrov ponúka nespočetné možnosti pre dobrodružstvo v prírode a pokojné pláže pre oddych a relaxáciu. S priateľskými miestnymi obyvateľmi a bohatou gréckou kultúrou, Kefalónia sa stáva nezabudnuteľným dovolenkovým cieľom.

Ak teda plánujete dovolenku v Grécku, neváhajte a vyberte si Kefalóniu. Tento raj na Zemi vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a unikátny pohľad na krásy Grécka.


Letenka Grécko Kefalónia


Grécko je krajina s množstvom turistických destinácií, ktoré lákajú ročne milióny turistov z celého sveta. Medzi tieto destiancie patrí aj krásna ostrovná oblasť Kefalónia, ktorá je známa svojou unikátnou prírodou, jemnými piesočnatými plážami a pozoruhodnou históriou.

Kefalónia je najväčší ostrov s druhým najvyšším vrchom Grécka, Mount Ainos, ktorý dosahuje výšku 1 628 m nad morom. Má množstvo zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu, ako sú napríklad dedina Argostoli, klenotnice kláštor Saint Gerasimos a Fiskardo, ktorá je považovaná za jedno z najkrajších miest na ostrove. Okrem toho sú tu aj ďalšie turistické atrakcie, ktoré lákajú návštevníkov, ako sú jaskyne Melissani a Drogaratiho.

Najlepší spôsob, ako sa dostať na Kefalóniu, je samozrejme letenka. Vzhľadom na to, že Grécko je vyhľadávanou turistickou destináciou, na ostrov sa dostanete z rôznych krajín sveta. Z Európy je najlepšie sa dostať z letísk v Londýne, Frankfurtu, Viedni, Bratislave a Varšave. Svoju letenku si môžete zakúpiť u rôznych leteckých spoločností, ktoré lietajú na Kefalóniu, medzi ktorými sú Aegean Airlines, Ryanair, EasyJet a Wizz Air.

Letenky do Grécka na Kefalóniu sa pohybujú približne od 50 do 200 eur na osobu v závislosti od času roka a zvolenej leteckej spoločnosti. Najlepšie je si letenky rezervovať niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom, aby ste získali najlepšiu cenu. V lete, kedy sú destinácie na ostrove najvyťaženejšie, môžu ceny leteniek náhle vzrásť.

V prípade, ak si chcete Kefalóniu poriadne užiť a spoznať jej krásy, odporúča sa prenajať auto. Autá na ostrove si môžu prenajať turisti, ktorí majú absolvovaný skúšobný termín minimálne jedného roka. Na ostrove sú rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú pôžičku automobilov, napríklad Sixt, Avis alebo Europcar.

Kefalónia je skutočne nádherný ostrov s dotykom gréckej kultúry a bohatou históriou. Ak teda plánujete navštíviť Grécko a hľadáte miesto ideálne na oddych, Kefalónia je určite skvelým výberom. Stačí si len kúpiť letenku a užiť si tento klenot Jónskeho mora!


Ubytovanie Grécko Kefalónia


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky a jeden z najkrajších a najexotičtejších ostrovov Grécka je Kefalónia. Tento ostrov sa nachádza na Jónskom mori a ponúka návštevníkom neuveriteľne krásne pláže, kultúrne pamiatky a pôsobivú prírodu. Ak sa chystáte navštíviť Kefalóniu, určite budete hľadať ideálne ubytovanie pre svoju dovolenku. V tomto článku vám prinášame prehľad o rôznych typoch ubytovania v tomto krásnom ostrove.

Kefalónia ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rozpočtu a preferenciám každého cestovateľa. K najpopulárnejším typom ubytovania patria hotely, apartmány a vily.

Hotely na ostrove Kefalónia sa nachádzajú v rôznych cenových kategóriách a ponúkajú rôzne vybavenie. Väčšina hotelov sa nachádza v okolí hlavného mesta Argostoli a v turisticky atraktívnych oblastiach, ako sú Lassi, Skala a Fiskardo. Väčšina hotelov ponúka bazény, reštaurácie a rôzne zariadenia pre zábavu.

Apartmány sú ďalšou populárnou možnosťou ubytovania na ostrove Kefalónia. Apartmány sú obľúbené najmä medzi rodinami s deťmi a skupinami priateľov, ktorí preferujú väčšiu súkromie a priestor. Apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova a často ponúkajú vlastné kuchynky a terasy s výhľadom na more.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, sú vily na Kefalónii perfektnou voľbou. Tieto vily sú obvykle súkromné a nachádzajú sa na skvostných miestach s nádherným výhľadom na more a okolitú prírodu. Vily ponúkajú kompletné vybavenie, sú často vybavené súkromným bazénom a ponúkajú oveľa viac súkromia a pohodlia.

Okrem tradičných foriem ubytovania sa v posledných rokoch na Kefalónii stali populárne aj agroturistické farmy. Tieto farmy ponúkajú unikátnu skúsenosť, kde sa návštevníci môžu zapojiť do každodenných činností na farme, ochutnať domáce produkty a spoznať miestnu grécku kultúru.

Kefalónia je nádherný ostrov s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Nech si vyberiete akúkoľvek formu ubytovania, návšteva tohto ostrova bude nezabudnuteľným zážitkom. Zariadenia a služby sú na vysokej úrovni a ponúkajú skvelú pohostinnosť gréckeho ľudu.

Ak sa chystáte na dovolenku na ostrov Kefalónia, odporúčame včas zarezervovať ubytovanie, pretože v sezóne býva obľúbeným miestom pre turistov. Ubytovanie sa odporúča hľadať na internete alebo cez cestovné agentúry, ktoré ponúkajú rôzne balíky dovoleniek v Grécku.

Choďte objavovať nádherný ostrov Kefalónia a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest Grécka. Užite si slnečné pláže, turistické atrakcie a prírodné krásy tohto úžasného ostrova.


Počasie Grécko Kefalónia


Grécko Kefalónia, známe aj ako Kefalónia alebo Kefalónie, je ostrov nachádzajúci sa v jónskom mori. Tento ostrov je domovom pre viac ako 30 tisíc ľudí a je jedným z najväčších ostrovov v Iónskom mori. Pre turistov je Kefalónia obľúbenou destináciou, pretože ju okrem nádherných pláží a turistického ruchu charakterizuje aj prekrásna príroda, ktorú najlepšie poznačujú ich pohorie, vodopády a jaskyne.

Ak ste plánovali navštíviť Grécko a inšpiroval vás nádherný ostrov Kefalónia, je dôležité mať jasnú predstavu o počasí, ktoré vám pomôže plánovať váš pobyt na ostrove. Kefalónia patrí medzi oblasti s subtropickým podnebím s teplými letami a celkom jemnými zimami.

Letné obdobie na ostrove Kefalónia je obvykle od júna do septembra a je to obdobie, ktoré priláka množstvo turistov do tohto krásneho ostrova. Počas tohto obdobia sa očakáva vysoká teplota spolu s väčšinou slnečných dní a minimálnym zrážaním. Teplota môže dosiahnuť až 30 stupňov Celzia, avšak vzduchová vlhkosť ostáva na primeranej úrovni.

Jeseň, ktorá pretrváva až do decembra, je obvykle na ostrove Kefalónia teplejšia ako vo väčšine iných oblastí Európy, aj keď počiatočné mesiace jeseň môžu byť ešte pomerne horúce. Teploty môžu klesnúť na približne 20 stupňov Celzia vo dne a k 13 stupňom Celzia v noci.

V zimnom období od streda decembra do začiatku februára sa predpokladá, že teploty sú na najnižšej úrovni, a môžu sa pohybovať medzi 12 a 16 stupňami Celzia. V zime sa okrem toho môžu vyskytnúť aj zrážky, ale obyčajne nie sú príliš silné.

Na jar, ktorá trvá od konca februára až do mája, ostrov Kefalónia zažíva krátky africký vietor a alej všetok vietor, ktorý napomáha k miernym teplotám a vysokému počtu slnečných dní. Toto obdobie je vhodné na objavovanie prírody a vychutnať si všetky prírodné klenoty, ktoré Kefalónia ponúka.

Všeobecne platí, že Kefalónia má relatívne teplé teploty po celý rok s množstvom slnečných dní, ktorých sa môžete tešiť počas celého roka. Takže neváhajte, a plánujte svoju cestu k nádhernej ostrove Kefalónia a užite si všetky jej klenoty a krásy, nielen počas letného obdobia, ale počas celého roka!


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách