Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Francúzsko Saint-Malo

Ubytovanie Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo, na francúzskej Bretónskej riviére, je krásne historické mesto s bohatou kultúrou, fascinujúcimi pamiatkami a úchvatnými výhľadmi. Keďže je to obľúbená destinácia pre turistov, mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré uspokoja všetky potreby a rozpočet cestovateľov.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, nájdete ho v niektorom z exkluzívnych hotelov St. Malo. Tieto hotely ponúkajú elegantné a priestranné izby, výhľady na more a prvotriedne služby. Mnohé z nich majú vlastné reštaurácie s vyhlásenými šéfkuchármi, wellness centra s bazénmi a saunami a dokonca aj tenisové kurty. Tieto hotely sú ideálnou voľbou pre náročných cestovateľov, ktorí si prajú mať zážitok na najvyššej úrovni.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a útulnosť, sa v Saint-Malo nachádza množstvo rodinných hotelov a penziónov. V týchto ubytovacích zariadeniach nájdete priateľské a starostlivé personál, ktorý sa vám bude snažiť vyhovieť vo všetkom. Izby sú čisté, dobre vybavené a často majú prístup na súkromnú terasu alebo balkón. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú dokonca aj raňajky v cene ubytovania.

Ak preferujete viac nezávislý spôsob ubytovania, môžete si prenajať apartmán alebo dom vo Francúzskom Saint-Malo. Tieto možnosti sú skvelé pre skupiny priateľov alebo rodiny, ktoré si želajú mať vlastnú kuchyňu a priestor na oddych. Väčšina týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti pláže a ponúka úžasné výhľady na oceán. Mnohé z nich majú aj bazény alebo súčasť susediaceho rezortu, čo je ideálne na oddych a relaxáciu.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné možnosti ubytovania, existuje veľa nízkorozpočtových hotelov a hostincov v St. Malo. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché a útulné izby, často s vlastným sociálnym zariadením. Hoci nemusia mať luxusné vybavenie, sú vhodné pre cestovateľov, ktorí si želajú jednoduchý a lacný spôsob ubytovania. Mnoho týchto hotspotov sa nachádza v blízkosti atrakcií mesta, čo je výhodou pre turistov, ktorí chcú preskúmať okolie bez toho, aby museli cestovať ďaleko.

V srdci mesta sa nachádza aj niekoľko boutique hotelov, ktoré kombinujú štýl a luxus s kúskom histórie. Tieto hotely ponúkajú jedinečný zážitok, kde sa nachádzate v historických budovách s moderným dizajnom a štýlovým interiérom. Izby sú často vkusne zariadené a majú výhľad na mesto alebo more. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne a nezabudnuteľné.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Saint-Malo vám poskytne služby a pohodlie, ktoré potrebujete počas vášho pobytu. Mesto je plné čarovných uličiek, historických pamiatok a nádherných pláží, takže si môžete užívať všetko, čo ponúka, nech už sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli, priateľskom penzióne, útulnom apartmáne alebo cenovo dostupnom hosteli. Saint-Malo je skutočne jedinečnou destináciou, ktorá vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a skvelé ubytovanie.


Letenka Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo je francúzska destinácia plná histórie, kultúry a nádherného pobrežia Atlantiku. Ak plánujete navštíviť tento miestny revír, musíte si zabezpečiť letenku do Francúzska, a najlepšie priamo do Saint-Malo.

Jediným priamym letom do Saint-Malo je z Londýna, no existuje množstvo alternatív. Záleží len od vás, akou formou cestovania si vyberiete.

Najlepšie letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Saint-Malo, sú Air France, British Airways a Ryanair. V závislosti od ázijských destinácií ponúka aj spoločnosť Cathay Pacific priame lety do Saint-Malo.

Základné ceny leteniek do Francúzska sa pohybujú od 150-250 € v závislosti na období, kedy budete letieť. Najlepším ročným obdobím pre lety do Saint-Malo je letná sezóna, od júna do septembra. V tomto období si však musíte počuť s vysokou turistickou sezónou a prípadne si plánovať vaše plány vopred.

Mimoriadne výhodná je nákup letenky minimálne dva mesiace pred odletom. Týmto dokážete ušetriť až 23%. Cena leteniek môže byť vysoká aj v prípade krátkeho vopred naplánovaného letu. Pokiaľ sa rozhodnete letieť s jednou z leteckých spoločností Air France, British Airways alebo Ryanair, môžete získať veľké zľavy spolu s rezerváciou hotelových ubytovaní v Saint-Malo.

Po prílete sa môžete rozhodnúť pre transfer, ktorý vás privezie priamo k ubytovaniu, alebo si vypožičať auto. Väčšina miestnych autobusov a taxíkov sú k dispozícii na letisku, takže nemusíte mať obavy z hľadania prepravy v poslednej chvíli.

Podľa toho, ako sa rozhodnete letieť a nastaviť si vaše cestovné plány, môžete ušetriť veľa peňazí a užite si nádherné dovolenky v Saint-Malo. Táto destinácia ponúka veľa možností zábavy a kultúry, takže si môžete byť istí, že vaša dovolenka bude jedinečným zážitkom.


Počasie Francúzsko Saint-Malo


Počasie v Saint-Malo, malebnom prístavnom meste na severe Francúzska, je charakterizované mierne oceánskym podnebím. Jeho poloha na brehu Lamanšského prielivu prináša mäkké, vlhké zimy a mierny, často daždivý letný obdobie.

Začnime s charakteristikou zimy v Saint-Malo. Toto obdobie, ktoré trvá od decembra do februára, je obyčajne veľmi miernym a vlhkým obdobím. Denné maximá teplôt sa pohybujú okolo 9-11 °C, s nočnými minimami vo výške 4-6 °C. Súčasne je tu relatívne vysoká vlhkosť a dažde môžu byť častými spoločníkmi. Práve tieto teplotné podmienky a zemepisné umiestnenie vedú k hustej hmle, ktorá je typická pre zimné rána v Saint-Malo.

Keď sa priblížime k jaru, teploty začnú stúpať a tento trend pokračuje aj do letného obdobia. Od marca do mája stúpajú denné teploty na príjemných 13-16 °C, s nočnými minimami okolo 7-9 °C. To je čas, keď sa mesto prebúdza s novou energiou a turisti začínajú prichádzať na nádherné pláže Saint-Malo. Pravdaže, počasie je stále nestabilné a dažde sa môžu objaviť kedykoľvek, ale počet slnečných dní sa tiež zvyšuje.

Leto v Saint-Malo, ktoré trvá od júna do augusta, prináša najteplejšie a najsuchšie počasie. Denné maximá teplôt v tomto období sa môžu pohybovať okolo 20-23 °C, s nočnými minimami na úrovni 12-15 °C. Niekedy môžu byť teploty aj vyššie, čo je ideálne pre plážových nadšencov a milovníkov vodných športov. Letné mesiace taktiež prichádzajú so stabilitou počasia, častejšími slnečnými dňami a príležitosťami na dlhé večerné prechádzky popri prístave.

Na jeseň, od septembra do novembra, teploty v Saint-Malo začínajú opäť klesať. Denné maximá sa pohybujú okolo 16-18 °C, s nočnými minimami na úrovni 9-12 °C. Zároveň je tu možno najviac daždivých dní za rok, čo dáva Saint-Malo svoj charakter.

Celkovo by sme mohli povedať, že Saint-Malo má mierne oceánske podnebie s miernymi, vlhkými zimami a miernymi, často daždivými letami. Ak plánujete návštevu tohto kúzlneho mesta, je dobré si zobrať so sebou dostatok vrstveného oblečenia a prípraviť sa na rôznorodé počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Malo


1. Kde sa nachádza Saint-Malo?
- Saint-Malo je pobrežné mesto na severozápade Francúzska.

2. Aké je najbližšie letisko do Saint-Malo?
- Najbližšie letisko je Letisko Dinard-Pleurtuit-Saint-Malo, ktoré sa nachádza asi 12 km od Saint-Malo.

3. Ako sa dostať do Saint-Malo z letiska?
- Z letiska Dinard-Pleurtuit-Saint-Malo je možné sa dostať do Saint-Malo pomocou miestneho autobusu, taxíka alebo si prenajať auto.

4. Aké sú turistické atrakcie v Saint-Malo?
- Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Saint-Malo patria hradné múry, ktoré obklopujú staré mesto, katedrála Saint-Vincent, pláže, múzeá a histórickej časti mesta.

5. Je Saint-Malo dobrým miestom na plážovú dovolenku?
- Áno, Saint-Malo je populárnou destináciou pre plážovú dovolenku. Mesto má niekoľko krásnych pláží, kde si návštevníci môžu užívať slnko a more.

6. Aké je počasie v Saint-Malo?
- Počasie v Saint-Malo je typické pre pobrežné oblasti. Letá sú zvyčajne mierne a slnečné, s priemernými teplotami okolo 20 °C. Zimy sú chladné, s teplotami okolo 5 °C.

7. Kedy je najlepší čas navštíviť Saint-Malo?
- Najlepší čas na návštevu Saint-Malo je v lete, kedy je počasie najpriaznivejšie a pláže sú prístupné.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Saint-Malo?
- Saint-Malo ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Návštevníci majú možnosť vybrať si podľa svojich preferencií a rozpočtu.

9. Aké sú tradičné jedlá v Saint-Malo?
- Tradičné jedlá v Saint-Malo zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú ústredne mäkkýše a ryby. Taktiež sú populárne slané pochúťky a dezerty.

10. Je Saint-Malo bezpečné miesto na návštevu?
- Saint-Malo sa považuje za bezpečné miesto pre turistov. Ako však vždy platí, je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a monitorovať svoje veci.


Dovolenka Francúzsko Saint-Malo


Saint-Malo: Tajuplná a kúzelná dovolenka v Bretónsku

Ak hľadáte neuveriteľne krásne miesto na dovolenku, Saint-Malo v Bretónsku je ideálnou voľbou. Toto maľovaniebné pobřežie Francúzskej riviéry, ktoré spája koloritné ulice plné historických pamiatok, lukratívnych trhov a pláží, bude pre vás ako stvorené na nezabudnuteľnú dovolenku.

Saint-Malo je malé, opevnené, stredoveké mesto ležiace na brehu Atlantického oceánu. Jeho karo navonok môže pôsobiť ponurým dojmom tajomna a záhady, avšak keď sa pridáte k davu ľudí, zistíte, že vlastne je to miesto plné života a zábavy.

Pri prechádzaní ulicami mesta si nenechajte ujsť návštevu katedrály Sv. Vincenta, l’Eglise Saint-Jean-Baptiste alebo zámockú vežu Porte Saint-Thomas. K dispozícii sú tu aj množstvo pivníc, kde si môžete vychutnávať tradičný bretonský jedlo a pivo.

Okolo Saint-Malo sa nachádza množstvo atrakcií a zaujímavých miest. Vhodným miestom na príjemný výlet bude prírodný park Bretonská zátoka alebo Cap Frehel, majestátny krajinný múzeum v Bretónsku. Ak máte radi vodu, navštívte labuť Palace Grand Aquarium, ktorý patrí medzi najväčšie akváriá v Európe.

Pre tých, ktorí sa radi opaľujú a plánujú dovolenku s relaxom na pláži, Saint-Malo je ideálny výlet i pre nich. Na plážach Cabourg, La Baule alebo Deauville môžete užívať slnečné lúče a morské vlny po celý deň. Najlepšie časy na plážiach sú zvyčajne od mája do septembra.

Miesto na ubytovanie v Saint-Malo je možné zohnať tradične cez hotelové reťazce, sektory, apartmány alebo tiež cez ubytovanie u miestnych Airbnb hostí. Počas leta býva zvyčajne vyššia návštevnosť, takže zarezervujte si ubytovanie vopred.

Celkovo Saint-Malo patrí medzi najkrajšie a najúžasnejšie miesta na dovolenku v Bretónsku. Ak sa rozhodnete stráviť svoj voľný čas v tomto kúzelnom meste, máte istotu, že nebudete ľutovať ničoho. Prežijete si príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku vo Francúzsku.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách