Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Francúzsko Rouen

Počasie Francúzsko Rouen


Francúzsko Rouen, hlavné mesto regiónu Normandia, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Je to aj miesto s rôznorodým a zaujímavým počasím, ktoré je často ovplyvnené svojou blízkosťou k Atlantickému oceánu.

Rouen zažíva mierny oceánsky podnebný typ, s teplými letami a chladnými zimami. Letné mesiace, od júna do septembra, prinášajú teploty okolo 20 až 25 °C, s občasnými vlnami horúčav, kedy teploty môžu stúpať aj nad 30 °C. Pršavé dni sú počas leta veľmi bežné, a preto je dobré mať so sebou dáždnik alebo plášť, aby ste sa nezmočili.

Jeseň v Rouene je prevažne miernejšia, s teplotami okolo 10 až 15 °C. Je to obdobie, kedy sa môžu väčšie zrážky a oblačnosť stáva bežnou súčasťou každodenného počasia. Pravdepodobne budete potrebovať teplejšiu bundu alebo sveter, keď budete objavovať krásu mesta a jeho okolia.

Zima v Rouene môže byť studená, s teplotami klesajúcimi pod nulu. Dni sú krátke a slnko sa objavuje iba niekoľko hodín denne. Teploty sa pohybujú medzi -5 až 5 °C. Mráz a sneh sú bežným javom, čo vytvára kúzelnú atmosféru v okolitých historických uličkách a na námestiach. Nezabudnite sa teplým kabátom, šatkou a rukavicami, aby ste si užili túto zimnú atmosféru na plno.

Jarné mesiace v Rouene sú obyčajne jemné a teplé. Teploty sa pohybujú medzi 10 až 15 °C a rastie počet slnečných dní. Tento ročný obdobie je ideálne pre prechádzku po historickom centre mesta a objavovanie jeho bohatej kultúry a pamiatok.

Rouen je známe aj tým, že zažíva zmrznutie rieky Seine, ktoré môže spôsobiť problémy v doprave. Je to však čarovné obdobie pre fotografov a milovníkov architektúry, keď rieka a mosty sú pokryté ľadom a vytvárajú nádherné scenérie.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Francúzsko Rouen, mesto ponúka mnoho vychytávok a príležitostí na objavovanie a užívanie si. Nech počasie neovplyvňuje váš zážitok a buďte pripravení na to, že počasie môže byť nevyspytateľné ako aj kdekoľvek inde na svete!


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Rouen


1. Aké je hlavné mesto Francúzska?
Odpoveď: Hlavné mesto Francúzska je Paríž.

2. Kde sa nachádza mesto Rouen?
Odpoveď: Mesto Rouen sa nachádza v severozápadnej časti Francúzska.

3. Aká je populácia mesta Rouen?
Odpoveď: Podľa najnovších údajov z roku 2020 je odhadovaná populácia mesta Rouen na približne 110 169 obyvateľov.

4. Čo je známe v meste Rouen?
Odpoveď: Rouen je známe svojou historickou architektúrou, katedrálou Notre-Dame de Rouen, starým mestom a múzeami.

5. Aké pamiatky môžem navštíviť v Rouenu?
Odpoveď: V Rouene sa nachádza množstvo pamätihodností, vrátane gotickej katedrály Notre-Dame de Rouen, Rouenskej veže a múzea vysväteného šermu.

6. Aká je história mesta Rouen?
Odpoveď: Mesto Rouen má bohatú históriu, ktorá siaha až do doby rímskej okupácie. Bolo miestom dôležitým pre obchod a remeslá po stredovek, a neskôr, počas 100-ročnej vojny, bolo aj miestom popravy Joanny d'Arc.

7. Ako sa dostanem do Rouenu?
Odpoveď: Z Paríža je možné do Rouenu cestovať vlakom alebo autobusom. Tiež sa dá prísť autom alebo letieť do blízkeho letiska Rouen-Vallée de Seine.

8. Aká je typická kuchyňa v Rouene?
Odpoveď: Typická kuchyňa v Rouene zahŕňa jedlá ako je andouillette (travička), canard à la rouennaise (kačka podávaná s omáčkou) a tarte Tatin (karamelizovaný koláč so slivkami alebo jablkami).

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Rouenu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Rouenu je najmä na jar a na jeseň, keď je počasie mierne a mesto má mnoho festivalov a podujatí.

10. Aké ďalšie miesta odporúčate navštíviť v okolí Rouenu?
Odpoveď: V okolí Rouenu sa nachádza množstvo ďalších atraktívnych miest, ako napríklad Étretat so svojimi úchvatnými útesmi, Dieppe s peknými plážami alebo Giverny s domom a záhradami Clauda Moneta.


Dovolenka Francúzsko Rouen


Vyberte si úchvatné letovisko Rouen na svoju nasledujúcu dovolenku

Plánujete svoju ďalšiu dovolenku a hľadáte nezapomenuteľné miesto, ktoré by vás očarilo svojou históriou a šarmom? Potom by ste mali uvažovať o návšteve mesta Rouen vo Francúzsku. Tento očarujúci región Normandie ponúka návštevníkom bohatú kultúru, lahodnú gastronómiu a úchvatné pamiatky.

Rouen je historické mesto, ktoré sa nachádza približne 130 kilometrov severozápadne od Paríža. Jeho významnou črtou je unikátna kombinácia gotickej a renesančnej architektúry, ktorá ho robí jedným z najkrajších historických miest v celej Francúzsku. Jeho najznámejší symbol, Katedrála Notre-Dame de Rouen, je jednou z najvýznamnejších gotických stavieb v Európe a kúsok, ktorý rozhodne stojí za návštevu.

Okrem katedrály Rouen ponúka tiež mnoho ďalších pamiatok a zaujímavostí. Medzi najpôsobivejšie patrí Gros-Horloge, veža s hodinami, ktorá je považovaná za ďalší znak mesta. Na námestí Place du Vieux Marché nájdete aj budovu, kde bol v roku 1431 upálený Jánošíkova súkmeňovky Jeaen D'arc.

Pre milovníkov umenia môže byť Rouen pravým rajom. V tomto meste sa nachádza Muzeum výtvarných umení, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie umelecké zbierky v krajine. Nájdete tu umelecké diela od slávnych maliarov ako Monet, Renoir alebo Degas.

Na rozdiel od Paríža je Rouen tichým a pokojným miestom, kde sa môžete relaxovať a zažiť pravý francúzsky životný štýl. Môžete sa preháňať po úzkych uličkách starého mesta, kde nájdete typické francúzske reštaurácie a kaviarne. Pre ochutnávku autentických miestnych špecialít, ako je Cidre (tradičné jablčné víno) a Camembert (miestny syr), je Rouen ideálnym miestom.

Rouen je tiež ideálnou základňou pre objavovanie okolitých krás Normandie. Môžete navštíviť Mont Saint-Michel, vzdušný hrad z kameňa, ktorý sa nachádza na skalnatom ostrove a je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Ďalšou možnosťou je výlet do mestských pláží Deauville a Trouville-sur-Mer, ktoré sú obľúbené turistické ciele pre ich krásne pláže a šarmantné promenády.

Takže ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, kultúry a krásy, navštívte Rouen vo Francúzsku. Toto úchvatné mesto ponúka niečo pre každého a určite vás očarí svojím šarmom a pohostinnosťou. Nezmeškajte túto príležitosť a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Rouene!


Ubytovanie Francúzsko Rouen


Rouen je historické mesto nachádzajúce sa v severnej Francúzsku. Jeho bohatá história a kultúra, spolu s množstvom pamiatok a atrakcií, ho robia populárnym turistickým cieľom. Ak sa rozhodnete navštíviť toto nádherné mesto, nevyhnutnosťou je samozrejme aj ubytovanie.

Rouen ponúka širokú škálu rôznych typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa svojich potrieb a preferencií. Ak hľadáte luksuzné a elegantné ubytovanie, nemáte z čoho mať obavy. V meste sa nachádza niekoľko prestížnych hotelov s vysokým štandardom, ktoré vám poskytnú komfort a pohodlie.

Ak preferujete viac príjemnú a útulnú atmosféru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v malých rodinných penziónoch alebo bed and breakfast zariadeniach. Tieto možnosti vám umožnia zažiť autentickú francúzsku pohostinnosť a zároveň ponúknu dostatočnú úroveň komfortu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť a viac priestoru, sú tu aj rôzne možnosti prenájmu apartmánov alebo rekreačných domov. Tieto možnosti sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, ktoré chcú mať viac súkromia a možnosť si variť vlastné jedlo.

Ak preferujete nižšie náklady na ubytovanie, mesto Rouen disponuje aj niekoľkými cenovo dostupnými hotelmi či hosťovskými domami. Tieto možnosti vám môžu ušetriť peniaze, ktoré môžete potom použiť na ďalšie zážitky a aktivít v meste.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na pohodlné a príjemné prostredie po celý deň strávený objavovaním tohto historického mesta. Mnohé hotely a penzióny sú umiestnené v blízkosti najdôležitejších pamiatok a atrakcií mesta, takže budete mať jednoduchý prístup k týmto zaujímavostiam.

Mesto Rouen ponúka aj niekoľko možností pre zábavu a oddych v podobe reštaurácií, kaviarní a barov. Po náročnom dni strávenom objavovaním mesta môžete posedieť s priateľmi alebo rodinou a vychutnať si vynikajúcu francúzsku kuchyňu a miestne víno.

Rouen je skutočne jedinečným miestom na navštívenie v severnej Francúzsku a ponúka množstvo možností pre ubytovanie, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, budete mať príležitosť zažiť autentickú atmosféru a krásy tohto historického mesta.


Letenka Francúzsko Rouen


Letenka do francúzskeho mesta Rouen je pre mnohých cestovateľov atraktívnou možnosťou prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v romantickom prostredí Normandie. Rouen je historické mesto s krásnou architektúrou a zaujímavými pamiatkami, ktoré poskytujú cestovateľom úžasný zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rouen, musíte si najskôr zakúpiť letenku. Rouen leží asi 135 km severozápadne od Paríža, takže najlepšou možnosťou je let do hlavného mesta. Z letiska Charlesa de Gaulla a Orly v Paríži do Rouenu vám trvá asi dve hodiny jazdy. Najlepšou voľbou pre kúpu letenky do Rouenu je internet, kde môžete nájsť mnoho cenovo dostupných možností.

Po prílete do Rouenu môžete využiť verejnú dopravu, ktorá je v meste veľmi dobre organizovaná. Môžete si kúpiť lístky na autobusy alebo vlaky, ale zväčša sa odporúča prehliadka mesta peši. Mesto ponúka mnoho zaujímavých miest ako napríklad katedrálu Notre-Dame de Rouen, ktorá je jednou z najkrajších gotických stavieb vo Francúzsku. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Kráľovský palác, zvaný Château de Rouen, ktorý slúžil ako rezidenčné sídlo normanských kráľov.

Najlepším časom na návštevu Rouenu je v lete, kedy sa mesto blyští jeho mnohými festivalmi a podujatiami. V júli si môžete vychutnať "Fetes Jeanne d'Arc", ktorá oslavuje hrdinský čin národnej hrdinky Joanny z Arku. V auguste sa koná "Festival du Lin", ktorý oslavuje užívanie jedného z hlavných prírodných zdrojov Normandie - lnu.

V Rouene si jednoducho užijete jedinečnú atmosféru mesta plného histórie a kultúry. Ak hľadáte romantiku a zážitky, určite si nevynechajte návštevu tohto krásneho mesta v Normandii. Preto neváhajte a zakúpte si letenku do Rouenu ešte dnes a čakajú na vás nezabudnuteľné zážitky.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách