Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Fínsko Ylläs

Letenka Fínsko Ylläs


Letenka do Fínska a najmä do Ylläsu predstavuje skvelú voľbu pre každého turistu, ktorý túži po skutočne autentickom zimnom dobrodružstve. Toto nádherné horské mesto je jedno z najobľúbenejších stredísk v Európe pre zimné športy a turistiku. Vycestovať sem je rozhodne najlepšie v zimnom období, pretože práve vtedy sa všetko okolo zahalí do snežnej bielizne a vytvárajú sa fantastické pohľady na hory.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by každý turista mal navštíviť Ylläsu, sú jej zjazdovky. Mesto má niekoľko desiatok zjazdoviek, ktoré sú vhodné pre všetky úrovne zdatnosti. Pre tých, ktorí si radi užívajú rýchlu jazdu, sú k dispozícii náročnejšie trasy, zatiaľ čo začiatočníci môžu využiť jednoduchšie a pomalšie trate. Okrem horských aktivít je v Ylläsu k dispozícii aj množstvo ďalších zaujímavých aktivít ako sú prechádzky na snežniciach, lyžiarske túry, jazda na psích záprahoch a samozrejme aj možnosti klasického turistického zážitku, ako je sledová natierka.

Mesto je tiež obklopené krásnou zimnou prírodou, a preto je ideálne pre tých, ktorí sa radi prechádzajú po snehu, túlajú sa lesom alebo jednoducho užívajú pokojného pobytu v prírode. Okolo mesta sa nachádza viac ako 320 kilometrov prekrásnych bežkárskych tratí, ktoré ponúkajú perfektnú príležitosť na objavovanie krásnych krajín a krajín počas dlhých zimných dní.

Návštevu Ylläsu si môžete zarezervovať buď cez cestovnú kanceláriu, alebo si môžete zakúpiť letenky na internete sami. Existuje mnoho spoločností, ktoré lietajú do blízkeho mesta Kittilä, ktoré je sídlom letiska a kde sa nachádza aj letisko pre mesto Ylläsu. Z letiska v Kittilä trvá cesta do Ylläsu približne 30 minút, takže je to pohodlná a dostupná voľba pre každého, kto chce navštíviť tento nádherný kúsok prírody.

V tomto článku sme si preto ukázali, že Ylläs je ideálne miesto pre každého turistu, ktorý sa chce vrhnúť do zimných aktivít alebo len prejaviť záujem o prírodné krásy tohto nádherného fínskeho mesta. Preto vážne uvažujte o návšteve Ylläsu a vychutnajte si autentické zimné dobrodružstvo, ktoré sa ukáže ako jedno z najlepších rozhodnutí v živote.


Počasie Fínsko Ylläs


V Fínsku sa nachádza jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk – Ylläs. Toto stredisko sa nachádza v severnej časti Fínska, v Laponsku, a ponúka turistom nielen výborné lyžovačky, ale aj krásnu prírodu a veľa aktivít.

Počasie v oblasti Ylläs sa veľmi líši v závislosti od ročného obdobia. Najlepší čas na návštevu tejto oblasti je zimné obdobie, kedy tu je snehová pokrývka a teploty sú nízke. Od novembra do apríla sa tu teploty pohybujú okolo -10°C a súčasne je tu pomerne suché počasie.

V lete sú teploty v oblasti Ylläs tiež príjemné, no je tu vyššia miera zrážok. Toto obdobie je vhodné na turistiku a cykloturistiku, keďže príroda v okolí je nádherná a ponúka mnoho možností na výlety.

Ak však plánujete návštevu lyžiarskeho strediska Ylläs, musíte brať do úvahy aj fakt, že tu je veľmi krátky deň. V januári sa slnko vynorí na niekoľko hodín a v noci sa na oblohe zjavujú nádherné polárne svetlá.

Celkovo je počasie v oblasti Ylläs vhodné najmä pre milovníkov zimných športov, no aj tí, ktorí preferujú turistiku a cykloturistiku, si tu nájdu svoju výzvu. V každom prípade, krása miestnej prírody a jej bohatá zver až dovolia zabudnúť na klimatické podmienky a užiť si príjemnú dovolenku v krásnom prostredí.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Ylläs


1. Kde sa nachádza Ylläs?

Ylläs sa nachádza v oblasti Laponsko v severnom Fínsku.

2. Aké je počasie v Ylläs?

Počasie v Ylläs závisí od ročného obdobia. V zime je zima a v lete je teplejšie. Rovnako ako v iných častiach severného Fínska, zima v Ylläs je veľmi chladná a zasnežená. Letný čas je skôr miernejší a teploty sú okolo 20 - 25 stupňov Celsia.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Ylläs?

Najlepším časom na návštevu Ylläs je zimné obdobie, špeciálne v decembri a januári, keď sú tam najlepšie podmienky na zimné športy.

4. Aké sú najobľúbenejšie zimné aktivity v Ylläs?

Najobľúbenejšími zimnými aktivitami v Ylläs sú lyžovanie, snowboarding a bežecké lyžovanie, zimné prechádzky, jazdy na saních a jazda na snežných skútroch.

5. Môže sa v Ylläs vidieť polárna žiara?

Áno, v Ylläs sa môže vidieť polárna žiara. Najlepšie podmienky na jej pozorovanie sú v zime v období od septembra do marca.

6. Kde sa nachádza najlepšie miesto na sledovanie polárnej žiary v Ylläs?

Najlepšie miesta na sledovanie polárnej žiary v Ylläs sú vrcholy Yllästunturi a Kesänki.

7. Je potrebné mať špeciálnu výbavu na návštevu Yllás?

Áno, odporúča sa mať vhodnú výbavu na lyžovanie a iné zimné športy. Odporúča sa tiež mať vhodnú obuv na chôdzu v snehu a dostatočný počet vrstiev teplých oblečení.

8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Ylläs?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Ylläs, je letecky do mesta Kittilä a potom pokračovať autobusom alebo taxíkom do Ylläs. Ďalšou možnosťou je cestovať autom z juhu Fínska.

9. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Ylläs?

V Ylläs sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania od typických fínskych chatiek až po luxusné hotely.

10. Aké sú najlepšie reštaurácie v Ylläs?

V Ylläs sa nachádza celý rad reštaurácií, kde sa podávajú tradičné fínske jedlá, ako aj špeciálne pokrmy z lokálnych surovín. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Poro, Tappiman Kurpitsa, Bistro Ylläs ihned a Tahkon Pentuja.


Ubytovanie Fínsko Ylläs


Fínsko Ylläs je jedno z najkrajších oblastí na samom severe krajiny. Sú tu nádherné hory, rozsiahle lesy a tajomné jazerá, čo robí z Ylläsu ideálne miesto na dovolenku pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. No aby ste svoju dovolenku ešte viac vychutnali, je dôležité mať tiež vhodné ubytovanie.

V Ylläse sa nachádza veľa rôznych typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa toho, čo vám najviac vyhovuje. Či už preferujete luxusné hotely, útulné horské chaty alebo neformálne apartmány, v Ylläse nájdete všetko. Mnohé ubytovacie zariadenia sa nachádzajú priamo vedľa svahov, takže vám neunikne žiadna zimná zábava.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, v Ylläse nájdete niekoľko štvorhviezdičkových hotelov. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s moderným vybavením a dotykom elegance. Okrem toho majú aj wellness centrá, kde si môžete vychutnať relaxačné procedúry po dni strávenom na svahu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú príjemnú atmosféru horskej chaty, sú v Ylläse k dispozícii chaty rôznej veľkosti. Mnohé z týchto chatiek majú tradičný fínsky štýl, s drevenými stenami a krbom, ktorý vytvára útulnú atmosféru. Mnohé chaty majú aj saunu, čo je skvelý spôsob, ako si uvoľniť svaly po dni strávenom na lyžiach.

Pre tých, ktorí preferujú samostatnosť a flexibilitu, apartmány v Ylläse sú ideálnou voľbou. Mnohé apartmány majú vlastné kuchyne, takže si môžete variť svoje vlastné jedlá a vychutnať si rodinnú večeru. Okrem toho majú tieto apartmány aj prístup k vlastnej oblasti na sedenie alebo balkónu, kde si môžete vychutnať výhľad na krásnu fínsku prírodu.

Či už sa rozhodnete pre hotel, chatu alebo apartmán, v Ylläse nájdete ubytovanie podľa vašich potrieb a preferencií. A nezáleží na tom, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať vždy blízko k zábave a prírode, čo Ylläsu robí tak výnimočným.


Dovolenka Fínsko Ylläs


Fínsko je známe svojou krásnou prírodou a neobvyklými zážitkami, ktoré ponúka. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v tejto krajine je Ylläs, ktoré je najväčším národným parkom vo Fínsku. Toto miesto je najlepšie vhodné pre tých, ktorí hľadajú kombináciu adrenalínu, prírodného krásy a kultúrnych zážitkov.

Jednou z hlavných atrakcií Ylläs je jazda na saniach tažených sobmi. Táto aktivita je ideálna pre všetkých, dokáže vám poskytnúť niekoľko hodín zábavy. Môžete vyskúšať jazdu v noci a zažiť tak jedinečný pocit, keď sa rozsvieti polárna žiara a cestou vám asistujú skrížené soby.

Okrem jazdy na saniach tažených sobmi je Ylläs tiež známe svojimi skvelými lyžiarskymi trasami. Pretože sa nachádza v nadmorskej výške 718 metrov, je tu dostatok snehu až do apríla, čo znamená, že môžete túlať po kopcoch a zjazdovkách až do neskorého jari. Miestne lyžiarske strediská majú výborné zázemie a vybavenie, vrátane vlekov, lyžiarskych škôl a požičovní lyžiarskeho vybavenia.

Pre tých, ktorí preferujú pokojnejšie aktivity, je tu množstvo turistických a bežeckých trás, ktoré vás prevedú okolo nádherných prírodných scenérií. Môžete sa vydať do národného parku Pallas-Yllästunturi a objaviť jeho čarovné lesy, hory a jazierka. Ak ste šťastnou náhodou tu na dovolenke v zime, prvýkrát vyskúšajte bežecké lyžovanie – zážitok je nezabudnuteľný.

Okrem prírodných zážitkov, je Ylläs tiež známe svojou kultúrnou scénou. V dedinke sa nachádza niekoľko galérií, výstavných priestorov a maliarskych dielní, kde si môžete prezrieť a zakúpiť umelecké diela. Zároveň si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá v jednej z miestnych reštaurácií alebo ochutnať miestne pivo vo fínskom baru.

Ak hľadáte ubytovanie, Ylläs ponúka veľa možností, od klasických hotelov a chatiek až po skromnejšie chaty, kde si môžete privezť vlastnú stravu. Aj keď je Ylläs v zime veľmi obľúbené miesto na dovolenku, nie je to preplnené a nájdete tu dostatok miesta na oddych.

Fínsko Ylläs je skvelou voľbou pre dovolenku pre tých, ktorí chcú stráviť čas v prírode, zažiť dobrodružstvo a mať na dosah aj kultúrne aktivity. Nech už prídete na lyže, dobrodružstvo na sane gačala alebo len na prechádzku medzi mrznúcimi sa jazerami, určite nebudete sklamaní. Ylläs je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodružných aktivít.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách