Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Filipíny Tagaytay

Počasie Filipíny Tagaytay


Tagaytay, ležiace na ostrove Luzon na Filipínach, je jedným z najkrajších miest v krajine. Okolo mesta sa nachádzajú zelené kopce, aktívne sopky a jazero Taal, čo vytvára scenériu ako priam vytrhnutú z rozprávky. Napriek svojej malej veľkosti Tagaytay ponúka bohatú skladbu prírodných krás, ktorá je jedinečná.

Jednou z najlepších vecí, ktoré Tagaytay ponúka, je jeho príjemné počasie. Mesto sa nachádza na moderateľskom podnebí, čo znamená, že teploty sú mierné po celý rok. To je ideálne, pretože v iných častiach Filipín môžu byť teploty omnoho vyššie a vlhkosť býva vysoká.

Počasie v Tagaytay je extrémne príjemné vďaka svojmu výškovému polohovaniu. Mesto sa nachádza na nadmorskej výške približne 600 metrov nad morom a vďaka tejto výške sa teploty znižujú. Počasie v Tagaytay je teda často o niekoľko stupňov chladnejšie ako v okolitých oblastiach. Najteplejšie mesiace sú obvykle od marca do mája, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 25 - 30 °C. Napriek tomu je však v Tagaytay stále veľmi príjemne, vďaka studeným vánkom a chladným nocám.

Jún je obdobím monzúnov, kedy dochádza k väčšiemu množstvu zrážok. Oblačnosť je vyššia a teploty sú trochu nižšie. Pre tých, ktorí milujú zelenú krajinu a trochu romantiky, je jún ideálnym obdobím na návštevu Tagaytay.

Júl a august prinesú príjemnú a slnečnú dovolenku pre tých, ktorí majú radi teplo, ale nie sú fanúšikmi extrémnych teplôt. Teploty sa pohybujú okolo 26 - 28 °C a je to obdobie, kedy je mesto najviac obľúbené turistami.

Okrem príjemného počasia je Tagaytay známe aj pre svoje vábne scenérie. Sú tu úžasné vyhliadky na sopku Taal a jazero Taal, ktoré zvyknú byť pokryté mračnami. Je to magický pohľad, ktorý si budete pamätať navždy. Okolo mesta sa nachádza množstvo kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať kávu alebo grilované jedlo a zároveň obdivovať krásu prírody.

Vzhľadom k častým zrážkam v júli a auguste je niekedy lepšie vyhnúť sa tomuto obdobiu, ak hľadáte suššie podnebie. Avšak, ak vám nevadí dažďové počasie, môžete zažiť úžasné prírodné scenérie v plnej kráse a čerstvom vzduchu.

Vo všeobecnosti je počasie v Tagaytay krásne a príjemné po celý rok, aj keď v júnových a júlových mesiacoch by sa turisti mali pripraviť na vyššie riziko zrážok. Ale nech už sa rozhodnete navštíviť Tagaytay kedykoľvek, určite nebudete sklamaní z jedinečnej scenérie, pohodového počasia a úžasnej atmosféry tohto miesta.


Dovolenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay - Raj pre dovolenky na Filipínach

Ak hľadáte miesto na dokonalú dovolenku na Filipínach, nezabudnite zahrnúť Tagaytay do svojho poznávacího plánu. Toto malebné mestečko je situované na vyvýšenine a ponúka úžasné výhľady na kráterové jazero Taal, ktoré je jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto časti krajiny.

Tagaytay je známe svojim mildým podnebím, čo ho robí ideálnym miestom na únik pred horúcim teplom v iných oblastiach Filipín. Jeho poloha len 55 kilometrov od hlavného mesta Manily z neho robí jednoducho dostupné miesto pre turistov.

Jednou z najväčších atrakcií v Tagaytay je nepochybne Taalský kráter. Môžete sa k nemu vydať na malú dobrodružnú výpravu lodou až na ostrov Vulcán, kde stojíte na okraji jazera a obdivujete jeho krásu. Budete ohromení pohľadom na kráter, ktorý tvorí malý ostrov so súostrovím vo vnútri väčšieho jazera. Pre niektorých turistov je zážitkom aj výstup na samotný vrchol krátera, kde môžu sledovať aktívny sopku až zblízka.

Okrem Taalského krátera, Tagaytay ponúka aj mnohé iné atrakcie a aktivity. Pre milovníkov historických miest je ideálnou voľbou návšteva miestnej katedrály, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších kultúrnych pamiatok v regióne. Nálezisko ng Sungkaan, archeologické miesto staré takmer 2000 rokov, je ďalšou zaujímavosťou, ktorá vás prenesie do histórie Filipín.

Ak sa radi prechádzate prírodou, nenechajte si ujsť návštevu skvostu prírody a ocitnite sa v rezervácii Masungi Georeserve. Táto rezervácia sa nachádza v blízkosti Tagaytay a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu, skalnaté formácie a prechody cez visuté mosty. Je to skvelé miesto na relax a prežívanie dobrodružných zážitkov v prírode.

Pre milovníkov golfovej hry je Tagaytay tiež ideálnym miestom. Môžete si vychutnať kvalitné golfové ihriská a súťažiť s ďalšími hráčmi na krásnych scénických plochách.

Na záver dňa si doprajte lahodné filipínske jedlá v niektorom z miestnych reštaurácií, ktoré sú známe pre svoju jedinečnú kombináciu miestnych a medzinárodných chutí. Tu si určite nájdete niečo na chuť.

Tagaytay je teda dokonalým miestom na dovolenku na Filipínach. Jeho unikátna kombinácia prírodných krás, kultúrnych pamiatok a aktivít pre dobrodružstvo robia z tohto miesta skutočný raj pre cestovateľov. Nech už hľadáte oddych, dobrodružstvo alebo spoznávanie kultúry, Tagaytay vám to všetko poskytne.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Tagaytay


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Tagaytay, Filipín:

1. Aké je počasie v Tagaytay?
Odpoveď: Tagaytay má štíhly podnebný profil a je známe pre svoj chladnejší počasie ako väčšina Filipín. Priemerná teplota sa pohybuje od 20 °C do 25 °C.

2. Ako sa dostanem z Manily do Tagaytay?
Odpoveď: Najrýchlejším a najbežnejším spôsobom, ako sa dostať z Manily do Tagaytay, je autom, Taxíkom alebo shuttle busom. Cesta trvá približne 1 až 2 hodiny v závislosti od premávky.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Tagaytay?
Odpoveď: Hlavnými turistickými atrakciami v Tagaytay sú Taal Volcano, Taal Lake, Picnic Grove, Sky Ranch, People's Park in the Sky a rozličné farmy, ako je Tagaytay Highlands a Mahogany Market.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Tagaytay?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Tagaytay je počas suchého obdobia od novembra do apríla, keď počasie je najpríjemnejšie a pravdepodobnosť dažďa je nižšia. Vyhnite sa monzúnovej sezóne od júna do októbra, kedy je väčšia šanca na silné dažde.

5. Môže sa v Tagaytay plávať v jezere Taal?
Odpoveď: Áno, je možné sa vydať na plavbu po jazere Taal. Sú tu loďky, ktoré vás vezmú na samotný vulkán Taal. Berte však na vedomie, že aktuálny stav vulkánu by mal byť ovplyvnený a treba sledovať povolenia a bezpečnostné opatrenia.

Tieto otázky a odpovede vám môžu pomôcť lepšie sa zorientovať v Tagaytay, Filipínach. Nezabudnite však, že tieto informácie sa môžu meniť, a preto je vždy dobré vyhľadať aktuálne informácie pred vašou návštevou.


Letenka Filipíny Tagaytay


Ak hľadáte miesto na oddych na Filipínach, môžete zvážiť návštevu Tagaytayu. Nachádza sa v provincii Cavite, približne 1 a pol hodiny jazdy od Manily, a je známe svojimi krásnymi výhľadmi na sopku Taal a okolitú krajinu.

Prvým krokom na ceste do Tagaytayu je nájsť vhodnú letenku. Mnoho celosvetových leteckých spoločností ponúka lety do Manily z rôznych miest na svete. Ak ste v Európe, najlepšie je zvoliť let z najbližšieho väčšieho medzinárodného letiska, ako je napríklad letisko Frankfurt am Main.

Z Manily môžete pristúpiť k trajektu na ostrov Luzon alebo si najať miestny dopravný prostriedok. Ak cestujete súkromne, môžete si prenajať vozidlo a podniknúť si pohodlnú jazdu do Tagaytayu.

Po príchode do Tagaytayu si budete môcť vychutnať krásny pohľad na sopku Taal, ktorý sa nachádza v kráteri aktívneho vulkánu. Môžete si prejsť horskými chodníkmi, ktoré vedú k sopke Taal, alebo navštíviť niektoré z miestnych pamiatok, ako je napríklad kostol Nuestra Señora de Manaoag či park Sky Ranch.

Okrem túr po sopke a krásnych výhľadov môžete v Tagaytaye užiť aj miestnu kuchyňu. Tagaytay je známe svojimi čerstvými ovocnými trhmi, miestnymi dezertmi a pikantnými jedlami.

Celkovo je Tagaytay ideálne miesto na oddych od rušnej Manily a ponúka množstvo miest na objavovanie a relax. Ak hľadáte letenku na Filipíny a zvažujete návštevu Tagaytayu, určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Filipíny Tagaytay


Tagaytay je jedno z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach a tiež významná destinácia pre miestnych aj zahraničných návštevníkov, ktorí hľadajú únik pred rušným mestským životom a chcú si vychutnať prírodnú krásu a čerstvý vzduch. Nachádza sa na južnej časti ostrova Luzon a je vzdialené iba dve hodiny jazdy autom z hlavného mesta Manila.

Ubytovanie v Tagaytay ponúka širokú škálu možností pre každého návštevníka. Od luxusných rezortov a hotelov po cenovo dostupné penzióny a apartmány - môžete si vybrať variantu, ktorá vyhovuje vašim predstavám a rozpočtu. Miesto je známe pre svoje malé a útulné penzióny pod názvom "bed and breakfast", ktoré poskytujú príjemné a domácke prostredie.

Keď hľadáte ubytovanie v Tagaytay, mnoho návštevníkov uprednostňuje pobyt v penziónoch s výhľadom na sopku Taal, ktorá je jednou z hlavných atrakcií tohto miesta. Tieto penzióny sú často postavené na kopcoch a majú terasy alebo balkóny, odkiaľ môžete obdivovať panorámu so sviežim vzduchom a krásnym výhľadom. Niektoré ubytovacie zariadenia majú tiež vlastné záhrady, bazény a wellness centrá, ktoré vám umožnia relaxovať a oddýchnuť si od každodenného stresu.

Za zmienku stojí aj zelené prostredie a prírodná atmosféra Tagaytay. Veľa penziónov je obklopených zeleňou a kvetmi, čo prispieva k relaxačnej a pokojnej atmosfére. Pokoje sú väčšinou dobre vybavené s potrebným komfortom pre pohodlný pobyt.

Čo sa týka ceny ubytovania v Tagaytay, môžete očakávať rôzne rozsahy, ktoré závisia od typu ubytovania a sezóny, v ktorej navštívite. Penzióny a apartmány s výhľadom na sopku Taal sú väčšinou drahšie, zatiaľ čo niektoré penzióny v centre mesta sú cenovo dostupnejšie. Môžete tiež nájsť ponuky a zľavy pri rezervácii ubytovania online.

Pre tých, ktorí chcú zažiť niečo iné ako bežné hotely a penzióny, môžu sa rozhodnúť pre pobyt v jednom z miestnych farmárskych rezortov, ktoré umožňujú návštevníkom zapojiť sa do poľnohospodárskej činnosti a naučiť sa o pestovaní miestnych plodín.

Výber ubytovania v Tagaytay závisí od vašich preferencií, rozpočtu a očakávaní. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, môžete si byť istí, že vás Tagaytay privíta svojou prírodnou krásou, čerstvým vzduchom a pohostinnosťou miestnych obyvateľov.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách