Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Filipíny Calauit Island

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Calauit Island


1. Aký je prístup k Calauit Island?
- Calauit Island sa nachádza v severozápadnej oblasti Filipín a najlepší spôsob prístupu je využitie letu z Manily do mesta Busuanga na Palawan Islande a následne presun na Calauit Island.

2. Musím si vziať niečo so sebou na Calauit Island?
- Väčšina návštevníkov si so sebou zvykne vziať slnečné okuliare, opaľovací krém, kúpacie oblečenie a obuv a repelent proti hmyzu.

3. Aké aktivity sa dajú na Calauit Island robiť?
- Na Calauit Island sa dá vyraziť na safari, pozorovať zvieratá v prírodnom prostredí, plávať a šnorchlovať v okolí ostrova, vyskúšať si rybolov a výlety na okolité ostrovy.

4. Aké druhy zvierat sa dajú na Calauit Island vidieť?
- Na Calauit Island žijú rôzne druhy zvierat vrátane žiráf, zebra, antilopy, paviány a mnoho iných.

5. Aké sú otváracie hodiny Calauit Island?
- Calauit Island je otvorený denne od 8.00 do 17.00 hod.

6. Aké sú vstupné poplatky pre návštevu Calauit Island?
- Vstupné poplatky sa líšia podľa sledovaných aktivít. Napríklad návšteva safari je stojí približne 400 filipínskych peso na osobu.

7. Je možné ubytovať sa priamo na Calauit Island?
- Áno, na ostrove sa nachádza turistická destinácia s možnosťou ubytovania v bungalovoch.

8. Musím si zabezpečiť svoje stravovanie na ostrove?
- Áno, je potrebné si so sebou vziať dostatočné zásoby potravín, ale tiež sa na ostrove nachádza niekoľko reštaurácií a stánkov s občerstvením.

9. Je potrebné si vopred rezervovať miesto na Calauit Island?
- Áno, je lepšie si miesto na Calauit Island rezervovať vopred, aby ste mali istotu voľného miesta na vašom výlete.

10. Aké ďalšie miesta sa dajú okolo Calauit Island navštíviť?
- Najbližšie miesta na navštívenie sú ostrovy Coron a El Nido na Palawan Islande, ktoré sú známe svojou krásnou prírodou a plážami.


Letenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island je malý rozprávkový ostrov v province Palawan na Filipínach. Je známy svojou bohatou biodiverzitou a nezabudnuteľnými prírodnými scenériami. Pre milovníkov dobrodružstva a prírody je to ideálne miesto na návštevu.

Ak ste zapáleným cestovateľom a radi objavujete miesta s výnimočnou faunou a flórou, potom by ste mali mať Calauit Island na svojom zozname. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je vyhliadnuť si letenku na Filipíny a potom sa presunúť do Puerto Princesa, hlavného mesta ostrova Palawan.

Po prílete do Puerta Princesa sa budete musieť preplaviť na Calauit Island. Plavba trvá asi dve hodiny, ale táto doba je určite stojí za to. Cestou na ostrov si môžete vychutnať pôsobivé výhľady na korálové ostrovy a tyrkysové vody.

Calauit Island je jediné miesto na Filipínach, kde môžete zažiť africkú divočinu. V roku 1976 sem bolo presídlených niekoľko druhov zvierat z Keni, vrátane zebier, žiráf, impal a antilop. Spolu s tamojšími endemickými druhmi tvoria jedinečný ekosystém, ktorý možno pozorovať v prírodnom rezerváte Calauit Safari Park.

Po príchode na ostrov vás privítajú miestni sprievodcovia, ktorí vás prevedú parkom a poskytnú informácie o každom druhu zvierat. Budete mať príležitosť vidieť ich v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa s nimi stretnúť tvárou v tvár. Je to úžasný zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.

Okrem toho, Calauit Island má aj iné atrakcie na ponuku. Môžete sa vydať na prechádzku po dobre udržiavaných chodníkoch, ktoré vás zavedú do džungle a k vodefalom. Môžete si tiež užiť čas na krásnych piesočnatých plážach a pozorovať korály pri potápaní alebo šnorchlovaní v jeho okolí.

Pokiaľ ide o ubytovanie, na území rezervácie sa nachádza niekoľko stánkov pre táborákov a možnosť kempovať. Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete sa ubytovať v Puerto Princesa a využiť rôzne denné výlety na Calauit Island.

Ak sa rozhodnete navštíviť Calauit Island, nezabudnite si obliecť pohodlné oblečenie a obuv, aby ste mohli cestovať po ostrove s ľahkostou. Nezabudnite si tiež so sebou vziať fotoaparát, aby ste zachytili krásu ostrova a jeho zvierat.

Napriek tomu, že Calauit Island nie je tak populárny ako iné destinácie na Filipínach, ponúka neopakovateľný zážitok pre tých, ktorí hľadajú niečo iné a prírodné. Je to miesto, kde sa môžete ponoriť do jedinečnej divokosti a objaviť krásu prírody. Vyžiadajte si letenku na Filipíny a zažite prírodu Calauit Islandu dnes!


Ubytovanie Filipíny Calauit Island


Calauit Island: Raj pre milovníkov divokej prírody a exotického ubytovania na Filipínach

Ak hľadáte unikátne a dobrodružné miesto na dovolenku, mali by ste zvážiť návštevu Calauit Island na Filipínach. Táto ostrovná destinácia, nachádzajúca sa v severnom Palawan, ponúka nádhernú prírodu, divokú zver a veľké množstvo možností pre exotické ubytovanie.

Calauit Island je známe svojou bohatou divokou zverou, ktorá sem bola vysadená v 70. rokoch 20. storočia. Miestne úrady rozhodli umiestniť sem africké zvieratá, vrátane žiráf, zebier a antilop, aby ich zachránili pred vyhynutím. Táto rozhodná kampaň priniesla vynikajúce výsledky a dnes si návštevníci môžu vychutnať pozorovanie týchto fascinujúcich tvorov vo voľnej prírode.

Aby vám táto skúsenosť zostala na pamiatku na celý život, Calauit Island ponúka nezvyčajné možnosti ubytovania. Môžete vybrať si medzi exotickými chatkami, ktoré sú postavené priamo v blízkosti zvierat, čo vám umožní stráviť noc obklopený rovnožrebmi a inými miestnymi obyvateľmi. Vo svojej chatke budete mať všetko, čo potrebujete pre príjemný pobyt, vrátane pohodlného lôžka, vlastnej kúpeľne a ešte viac.

Ak preferujete niečo lepšie vybavené, môžete si vybrať luxusnú vilu. Tieto vily sú štýlovo zariadené a ponúkajú vám súkromie, s vlastným bazénom a výhľadom na oceán. Mnohé z nich majú jedinečné konštrukcie a sú situované tak, aby ponúkli maximálnu intimitu a pokoj.

Okrem divokej zveri a exotického ubytovania ponúka Calauit Island aj množstvo aktivít pre turistov. Môžete sa vydať na prechádzku po ostrove a objavovať jeho nádhernú prírodu a pláže s bledobielym pieskom. Pre tých, ktorí majú radi vodné športy, sú k dispozícii šnorchlovanie a potápanie, kde môžete preskúmať korálové útesy a úžasnú morskú faunu.

Okrem toho, Calauit Island ponúka aj možnosť stravovať sa miestnym spôsobom. Môžete si vychutnať tradičné filipínske jedlá pripravené od miestnych kuchárov, ktorí vám ukážu autentickú chuť Filipín. Óó, chuť Filipín. Zočí-vočí si možete vyskúšať aj tradičný tanec a hudbu. Toto všetko vám umožní plne sa ponoriť do miestnej kultúry a poskytnúť vám nezabudnuteľnú skúsenosť.

Calauit Island je nepopierateľne jedinečné miesto na Filipínach, kde môžete zažiť fascinujúcu prírodu a nezvyčajné ubytovanie. So širokou škálou aktivít a skúseností ponúka návštevníkom možnosť preskúmať a objavovať tento nezabudnuteľný ostrov. Ak chcete niečo iné a dobrodružné na svojej dovolenke, Calauit Island je ideálnou voľbou pre vás.


Počasie Filipíny Calauit Island


Calauit Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Severnom Samar v Filipínskom arhipelagu. Tento ostrov je známy svojou bohatou biodiverzitou a nádhernou prírodnou krajinou. Jeho tropické podnebie ponúka teplé a vlhké počasie počas väčšiny roka.

Calauit Island je ovplyvnený monzúnovým podnebím, čo znamená, že sa tu vyskytujú dve hlavné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie začína v novembri a pokračuje až do apríla. Počas tohto obdobia sa na ostrove a okolitých oblastiach očakáva minimálny zrážkový úhrn a teploty sa pohybujú medzi 25°C až 32°C.

Daždivé obdobie na Calauit Island sa začína v máji a končí v októbri. Počas tohto obdobia ostrov a región zažíva pravidelné silné dažde a občasné búrky. Zrážky tu dosahujú maximálny zrážkový úhrn a teploty zostávajú medzi 28°C až 34°C. Toto je obdobie, keď je príroda na ostrove najživejšia a ostrov je pokrytý bujnou zeleňou.

Calauit Island tiež často čelí vplyvom tropických cyklón, najmä počas obdobia dažďov. Tieto cyklóny prinášajú so sebou silné veterné búrky, prudké dažde a občasné povodne. Je dôležité sledovať a pozorovať vývoj týchto cyklónov a prijímať potrebné opatrenia na ochranu seba a majetku.

Vzhľadom na svoju polohu v Tichom oceáne môže byť počasie na Calauit Island trochu nepredvídateľné a môže prichádzať k rýchlemu zhoršovaniu alebo zlepšovaniu počasia. Dážď a slnko sa tu môžu striedať pomerne rýchlo, preto je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a prípadne ochranu pred silným slnkom.

Aj keď počasie na Calauit Island môže byť niekedy nepredvídateľné, tento ostrov je stále potravinovaná s krásnymi dažďovými lesmi, plážami a rôznorodou faunou a flórou. Je miestom, kde sa môžete ponořiť do prírody a objaviť krásu, ktorú táto exotická destinácia ponúka.

Ak sa chystáte navštíviť Calauit Island, odporúča sa vyhľadať informácie o počasí a aktuálnych poveternostných podmienkach pred cestou. Vo všeobecnosti sú jeseň a zima vhodnejšími obdobiami na návštevu, pretože sa očakáva nižší zrážkový úhrn a menej pravdepodobnosť tropických cyklón. V každom prípade si nechajte dosť času na objavovanie ostrova a užívanie si jeho nádherného počasia.


Dovolenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island: Rajský ostrov na Filipínach

Ak hľadáte jedinečné a exotické miesto pre svoju nasledujúcu dovolenku, potom by ste mali zvážiť návštevu Calauit Island na Filipínach. Tento ostrov, nachádzajúci sa v provincii Palawan, je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na tejto krajine. Calauit Island je známy svojím bohatým ekosystémom a výnimočnými možnosťami pozorovania divokých zvierat.

Ostrov Calauit je domovom národného zvieracieho rezervátu, ktorý bol založený v roku 1976. Jeho hlavným cieľom bolo zachrániť africkú divočinu, ktorá bola ohrozená v dôsledku vojny v Afrike. Tisíce kopytníkov, vrátane žiráf, zebier, antilop a buvolov, boli presídlené na tento ostrov ako súčasť programu na ich ochranu a zachovanie.

Pre tých, ktorí sa tu ocitnú, je to ako by ste sa ocitli v africkom safari, ale len s rozdielom, že ste na Filipínach. Možnosť pozorovať tieto divé zvieratá v ich prirodzenom prostredí je úžasným zážitkom, ktorý si budete pamätať celý život. Spustenie do divočiny a sledovanie žiráf, ktoré sa pasú vo svojich veľkolepých výškach, alebo sledovanie zebier, ako sa povoľným krokom prechádzajú po svojich trávnatých pastvinách, je jednoducho fascinujúce.

Okrem pozorovania divokých zvierat ponúka Calauit Island aj niektoré z najkrajších pláží na Filipínach. Biely piesok, jasná modrá voda a nádherné korálové útesy robia z tohto miesta ideálnu destináciu pre milovníkov plážových dovoleniek. Môžete si tu oddýchnuť na pláži, voľne sa prechádzať a užívať si teplé tropické slnko.

Ďalšou atrakciou ostrova je možnosť robiť potápanie a šnorchlovanie v okolitých vodách. Rôznorodosť morského života a pestré korálové útesy robia z Calauit Island jedno z najlepších miest na Filipínach pre tieto aktivity. Môžete objavovať úžasné podmorské svety a obdivovať farebné ryby, morské živočíchy a nádherné korály.

Návšteva Calauit Island tiež ponúka jedinečný pohľad do miestnej kultúry a života. Môžete spoznať miestnych obyvateľov, skúsiť ich tradičnú kuchyňu a naučiť sa o ich zvykoch a tradíciách. Filipínska pohostinnosť a srdečnosť ľudí vás určite očaria.

Ak hľadáte niečo iné a nezvyčajné pre svoju nasledujúcu dovolenku, Calauit Island na Filipínach je vynikajúcou voľbou. Kombinácia bohatého divokého života, krásnych pláží a možnosti objavovať miestnu kultúru robia z tohto ostrova jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Zažite dobrodružstvo na Filipínach a objavte krásy Calauit Islandu.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách