Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Filipíny Baguio

Počasie Filipíny Baguio


Baguio, ležiaca vo vnútrozemí Filipín, je jedno z najpopulárnejších letných miest v krajine. Mesto sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške a ponúka príjemný a chladnejší podnebný charakteristiku, na rozdiel od zvyšku tropických Filipín. Toto výnimočné počasie Baguio robí atraktívnym cieľom nielen pre turistov, ale aj pre obyvateľov susedných miest.

Jednou z charakteristík počasia v Baguio je chladnejší podnebný režim. Vďaka svojej nadmorskej výške približne 1 540 metrov nad morom je tu oveľa chladnejšie ako v ostatných oblastiach Filipín. Priemerne teploty sa pohybujú okolo 15 – 26 stupňov Celzia. V porovnaní s prímesou Filipín, kde priemerne teploty v lete dosahujú až 38 stupňov Celzia, je to obrovský rozdiel. Chladné počasie Baguio je najlepšie počas letných mesiacov, kedy je to príjemné útočisko od horúčav a vlhkosti, ktoré sú charakteristické pre ostatné oblasti Filipín.

Okrem nižších teplôt je Baguio známe aj pre svoju vyššiu mieru zrážok. Zväčša prší v dolnom podnebí, ale počas daždivých období je množstvo zrážok vyššie aj v Baguiu. Najväčší počet zrážok sa zaznamenal v monzúnovej sezóne, ktorá trvá od júna do októbra. Počas tejto doby môžu byť zrážky silné a intenzívne. Aj keď je Baguio známe ako "mesto v oblakoch", keďže často uvoľňuje hustú hmlu a oblačnosť, nedá sa povedať, že prevažujúci stav počasia je nepriaznivý. Veľakrát sú to len krátke búrky, ktoré rýchlo prechádzajú a nebránia návštevníkom a miestnym ľuďom vychutnať si krásu Baguia.

Vďaka svojmu unikátnemu podnebiu je Baguio známe ako „letná metropola Filipín“. Milióny turistov každý rok prichádzajú do tohto mesta na útek pred horúčavou a tak tiež pre svoje známe turistické atrakcie. Medzi najobľúbenejšie miesta patria Burnham Park, ktorý ponúka zelene obkolesené piesočné pláže a parky na relaxáciu, a Mines View Park, z ktorého sa ponúka úžasný výhľad na Baguio. Okrem toho je tu aj Botanická záhrada a Wright Park so svojimi slávnymi pasiatymi koňmi, ktoré sú lákadlom pre mladých i starých.

V Baguio návštevníci zažijú chladnejšie počasie, ktoré je vzácne v tropickom podnebí Filipín. Je to kombinácia nižších teplôt a vyššieho množstva zrážok, čo robí toto miesto atraktívnym pre tých, ktorí sa chcú vydať z oblastí s horúčavami a vlhkosťou. Okrem jedinečného počasia ponúka Baguio aj množstvo turistických atrakcií, ktoré môžu licencovať návštevníci, aby si užili svoju dovolenku.


Dovolenka Filipíny Baguio


Dovolenka na Filipínach môže byť naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Krajina ponúka nespočetné množstvo nádherných pláží, prírodných parkov, vzácnych druhov fauny a flóry, ale aj turistických miest s bohatou históriou. Jedným z týchto miest je aj Baguio City.

Baguio City leží v horách Cordillera v severnej časti filipínskeho ostrova Luzon. Je to mesto, ktoré je známe svojím príjemným podnebím, kvitnúcimi záhradami a nádhernými výhľadmi na okolitú prírodu. Turisti si môžu užiť množstvo aktivít a zároveň sa pohodlne ubytovať v niektorom z mnohých hotelov a rezortov, ktoré ponúka.

Jedným z najobľúbenejších aktivít medzi turistami, ktorí si zvolia dovolenku v Baguio City, je návšteva The Mansion. Je to oficiálna rezidencia prezidentov Filipín, ktorá bola postavená v štýle anglickej vidieckej rezidencie. Okolo The Mansion sa tiahne veľký park, ktorý je ideálny na pikniky, prechádzky alebo lezenie na stromy.

Ďalším veľmi populárnym miestom v Baguio City je Burnham Park. Park je veľký viac ako 30 hektárov a návštevníci si môžu užiť množstvo aktivít, ako sú jazda na lodičkách, plachtenie, cyklistiku alebo prechádzky pozdĺž jazier. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi a taktiež pre ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť v prírode.

Na ďalšom mieste si môžete pozrieť nádherný Baguio Cathedral, ktorý stojí od roku 1936. Katedrála je považovaná za jeden z najkrajších kostolov na Filipínach a je to aj kultúrne dedičstvo mesta. Výnimočným znakom Baguio Cathedral je jeho zvonkohra, ktorá hrajú melódie každý deň.

Ďalšie atrakcie sú Tam-Awan Village, ktoré je dedinka, ktorá sa nachádza v lese a ponúka skutočný zážitok z filipínskej kultúry, alebo Bell Church, ktorá bol postavená v roku 1960 a je považovaná za jeden z najkrajších budhizmus chrámov na Filipínach.

Okrem týchto miest môžu turisti v Baguio City navštíviť aj množstvo múzeí, galérií a obchodíkov. Centrum mesta je tiež ideálne miesto pre nákupy a prechádzky po moderných uliciach.

Ak sa chystáte plánovať dovolenku na Filipínach, nezabudnite zaradiť Baguio City na svoj zoznam. Je to miesto, kde si určite užijete svoj pobyt a získate nezabudnuteľné zážitky z filipínskej kultúry a prírody.


Ubytovanie Filipíny Baguio


Baguio je malé mesto nachádzajúce sa v hornatom regióne Filipín, známe svojím príjemným a chladnejším podnebím. Je populárnou destináciou pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu a vlhkému počasiu, ktoré je bežné na ostatných miestach Filipín. Baguio je tiež známy ako „mesto v lesoch“, pretože je obklopené hustou zeleňou a krásnymi horami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Baguio, určite si budete musieť zabezpečiť ubytovanie. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností, či už sa rozhodnete pre luxusné hotely, útulné penzióny alebo cenovo prijateľné hostely. Niektoré z najlepších a najznámejších hotelov v Baguiu sú The Manor at Camp John Hay, Holiday Inn Baguio City Centre a Le Monet Hotel. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby, kvalitné služby a zariadenia, ktoré vám spríjemnia váš pobyt v tomto malebnom meste.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšiu možnosť, sú v Baguiu k dispozícii aj rôzne penzióny a hostely. Penzióny ako Baguio Burnham Suites, Hotel Veniz a Hotel Henrico - Legarda ponúkajú príjemné ubytovanie za dostupnú cenu. Hostely, ako napríklad Traveller's Camp a La Brea Inn, sú tiež ideálnou voľbou pre tých, ktorí preferujú jednoduchšie a lacnejšie ubytovanie.

Okrem širokej ponuky ubytovacích možností Baguio ponúka aj množstvo atrakcií a aktivít. Mesto je známe svojimi krásnymi parkami a záhradami, ako napríklad Burnham Park, kde si môžete prenajať šlapadlá a vychutnať si jazdu po jazere. Baguio Botanical Garden je ďalšou obľúbenou atrakciou, ktorá vám umožní objaviť rôzne druhy rastlín a kvetov. Navyše, môžete navštíviť aj Baguio Cathedral, ktorá je jednou z najstarších katedrál na Filipínach a je známa svojou architektúrou.

Ak máte záujem o miestnu kultúru, odporúčam navštíviť Baguio Public Market, kde nájdete tradičné filipínske jedlo a miestne remeslá. Taktiež sa môžete vybrať na turistiku do horát a užiť si krásne výhľady na mesto z vyhliadkových bodov ako Panagbenga Park a Mines View Park.

Vo voľných chvíľach si môžete vychutnať aj chutné jedlá, ktoré Baguio ponúka. Môžete skúsiť tradičné filipínske jedlá ako adobo (mäso marinované v agave), sinigang (kyslá polievka) alebo pancit (filipínske rezance). Prírodné produkty, ako sú čučoriedky a zmrzlina zámorského taiwanského ovocia, sú tiež populárne v Baguiu.

Ak plánujete navštíviť Filipíny a hľadáte miesto so zaujímavou kultúrou a príjemným počasím, Baguio je pre vás ideálnou voľbou. Ubytovanie v tomto malebnom meste je rozmanité a dostupné pre rôzne rozpočty. Okrem bohatého kultúrneho dedičstva ponúka aj krásnu prírodu a množstvo aktivít pre turistov.


Letenka Filipíny Baguio


Ak sa chystáte na dovolenku alebo cestu do Filipín, mesto Baguio by nemalo chýbať vo vašom itinerári. Toto okúzľujúce horské mesto je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach a ponúka mnoho zážitkov a krásnych miest na objavovanie.

Ak chcete navštíviť Baguio, prvým krokom je nájsť vhodnú letenku. Existuje niekoľko možností pre letenky z rôznych destinácií na Filipínach do Manily, a potom môžete pokračovať v ceste na Baguio. Existuje tiež priama letisko v Baguiu, ale väčšina turistov preferuje lietať do Manily a odtiaľ si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu na cestu do Baguia.

Keď máte vrecká plné a letenku zabezpečenú, prichádza ten najlepší moment - skutočná návšteva Baguia. Toto mesto sa nachádza v Cordillera Mountains a je známe svojimi úchvatnými scenériami. Najlepší čas na návštevu je počas letných mesiacov, keď je mesto čerstvé a chladné kvôli svojmu horskému prostrediu. Baguio je tiež známe ako "mestá vo vzduchu" kvôli jeho výške, ktorú dlho navštevovali po sezoněcelegánov a koloniálni vládni úradníci.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste si mali vybrať Baguio ako cieľovú destináciu, je jeho zaujímavé turistické miesta. Napríklad, The Mansion je rezidencia prezidenta Filipín a je známa svojou koloniálnou architektúrou a veľkoleposťou. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Botanická záhrada označovaná tiež ako "Miesto trvajúcej harmónie". Táto rozsiahla botanická záhrada je domovom mnohých druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom príjemnú atmosféru a pestrosť farieb.

Pre milovníkov dobrodružstva a outdoorových aktivít je Baguio víťazom. Môžete sa zúčastniť trekov a túr na vrchol Mt. Yangbew alebo Mt. Costa, kde si môžete vychutnať krasokorčuľovanie alebo piknikovať s rodinou a priateľmi.

Ak ste gurážni, nezabudnite navštíviť veľký Baguio Public Market, kde si môžete kúpiť najčerstvejšie miestne produkty a tradičné suveníry. Mesto je tiež známe pre chutné a špeciálne jedlo ako Baguio Strawberry a Baguio Záhradu Radler, nezabudnite si dopriať tieto miestne pochúťky.

V neposlednom rade, Baguio je miesto, ktoré ponúka jedinečný kúsok miestneho kultúrneho dedičstva. Baguio je sídlom mnohých cyrilských rodín, ktoré sú známe svojou umením a výrobou rukodiel. Môžete navštíviť Baguio čínsky chrám alebo maňilskú katedrálu, ktorá odráža miestne náboženské a kultúrne tradície.

Ak budete mať šťastie, môžete sa zúčastniť aj niektorých miestnych festivalov a podujatí, ktoré Baguio ponúka počas celej roka. Najznámejším z nich je Panagbenga Festival, ktorý slávi jar a úchvatné kvety, ktoré rozkvitajú vo meste.

Všetky tieto zážitky a miesta v Baguiu stoja za to, a preto neváhajte a rezervujte si letenku do tohto úchvatného mesta na Filipínach. Zaručene si vychutnáte prírodné krásy, adrenalin a kultúrne bohatstvo, ktoré toto miesto ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Baguio


Samozrejme, tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Baguiu na Filipínach:

1. Ako sa dostanem do Baguia z Manily?
Odpoveď: Najpopulárnejší spôsob je cestovať autobusom. Cesta z Manily do Baguia trvá približne 6 hodín.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Baguio?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Baguia je v období od marca do júna, keď je tam nižšia teplota a menšia záťaž z dažďa.

3. Ako sa volá najznámejší turistický bod v Baguiu?
Odpoveď: Najznámejším turistickým bodom v Baguiu je "Mansion House", rezidencia filipínskeho prezidenta v horách.

4. Aké sú najlepšie aktivity v Baguiu?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity v Baguiu patria návšteva "Strawberry Farm", preskúmanie "Camp John Hay" a výlet na vrchol "Mount Costa".

5. Ktoré jedlá sú typické pre Baguio?
Odpoveď: Baguio je známe pre svoje čerstvé ovocie, najmä jahody a zemiaky. Tiež si môžete vychutnať tradičný filipínsky pokrm zvaný "strawberry taho".

6. Môžem si kúpiť suveníry v Baguiu?
Odpoveď: Áno, v Baguiu je mnoho trhov a obchodíkov, kde si môžete kúpiť tradičné filipínske suveníry, ručne vyrobený šperk a ďalšie miestne výrobky.

7. Ako je počasie v Baguiu?
Odpoveď: Baguio má chladné a príjemné podnebie počas celého roku. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Baguiu na Filipínach. Môžeš sa tiež opýtať na konkrétne veci, na ktoré sa chceš dozvedieť viac.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách