Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Estónsko Tartu

Ubytovanie Estónsko Tartu


Estónsko je malá krajina v severovýchodnej Európe a je známa hlavne svojimi malebnými mestami a krásnou prírodou. Jedným z týchto miest je aj Tartu, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny, vzdialené len pár hodín od hlavného mesta, Tallinnu. Ak sa chystáte navštíviť Tartu, určite potrebujete aj informácie o ubytovaní. V tomto článku sa pozrieme na niektoré najlepšie možnosti ubytovania, ktoré ponúka tento malý, no krásny estónsky klenot.

Infoturist Tartu Hostel

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie v samom srdci mesta, Infoturist Tartu Hostel by mohol byť ideálnou voľbou pre vás. Nachádza sa v historickom centre Tartu, kde sa nachádzajú mnohé historické pamiatky a atrakcie. Hostel ponúka jednoduché, no pohodlné izby, ktoré majú zdieľané kúpeľne. Okrem toho má hostel aj spoločné priestory, kde sa môžete stretnúť s ľuďmi z celého sveta a spoločne si vychutnať pohostenie. Infoturist Tartu Hostel je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú zážiť Tartu za rozumnú cenu.

Aleksandri Hotel

Ak hľadáte kúsok luxusu, Aleksandri Hotel by mohol byť pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa vo veľmi peknej časti Tartu, a to v blízkosti jazera Emajõgi a centra mesta. Hotel ponúka elegantné a dobre vybavené izby, ktoré majú vlastné kúpeľne. Okrem toho má hotel aj reštauráciu a bar, kde si môžete vychutnať špeciality estónskej kuchyne. Aleksandri Hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kúsok komfortu a luxusu po dlhom dni v centre mesta.

Art Hotel Pallas

Ak sa chcete ubytovať v hotely, ktorý má svoju vlastnú históriu, Art Hotel Pallas je pre vás ideálnou voľbou. Nachádza sa na námestí, ktoré je známe svojou architektúrou a stretnete sa tu s mnohými kultúrnymi atrakciami. Hotel ponúka dobre vybavené izby, ktoré sú zariadené v tradičnom štýle. Okrem toho ponúka hotel aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať estónske špeciality a umenie. Art Hotel Pallas je tým správnym miestom pre tých, ktorí chcú spoznať históriu a kultúru Tartu.

Dorpat Hotel

Ak hľadáte veľký hotel s množstvom možností, Dorpat Hotel by mohol byť tou správnou voľbou pre vás. Nachádza sa v historickom centre Tartu a ponúka pestrosť možností. Hotel ponúka štýlové izby, ktoré sú vybavené moderným vybavením a majú súkromné kúpeľne. Okrem toho má hotel aj reštauráciu a bar, kde si môžete vychutnať estónske špeciality a taliansku kuchyňu. Dorpat Hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú prvotriedne ubytovanie a chcú vychutnať si množstvo možností v hoteli.

Toto je len niekoľko možností ubytovania v Tartu, Estónsko. Existuje tu však ešte mnoho iných možností, ktoré sa prispôsobia rôznym požiadavkám. Preto neváhajte a navštívte Tartu, aby ste si mohli užiť krásne miesto a vychutnať si pobyt v tejto krásnej krajine.


Letenka Estónsko Tartu


Estónsko je malebná krajina, ktorá sa nachádza na severovýchode Európy a ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jedným z tých najkrajších a najzaujímavejších miest Estónska je mesto Tartu.

Ak plánujete navštíviť Tartu, mali by ste si zabezpečiť letenku čo najskôr, aby ste mohli ušetriť peniaze a mať väčšiu flexibilitu pri plánovaní cesty.

Letenky do Tartu si môžete rezervovať u rôznych leteckých spoločností. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych destinácií do Tartu. Medzi tieto spoločnosti patrí napríklad Nordica, Ryanair alebo AirBaltic. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od dátumu cesty a predajnej spoločnosti.

Mesto Tartu je známe najmä svojou históriou, univerzitou a kultúrnymi akciami. Práve preto patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Estónsku. Medzi turistické atrakcie patrí napríklad návšteva katedrály, múzeí, výstavných miest a parkov. Najväčšou turistickou atrakciou mesta je však univerzita s viac ako 17 000 študentmi. Okolo univerzity sa nachádza množstvo historických budov a parkov, kde turisti môžu stráviť príjemné chvíle odpočinku.

Ak máte radi kultúru a históriu, mali by ste navštíviť aj staré mesto Tartu, ktoré sa nachádza na juhozápade mesta. V týchto uličkách sa nachádzajú rôzne historické budovy a pamätníky, ako napríklad Katedrála svätého Petra a Pavla, ktorá bola postavená v 13. storočí.

V Tartu je veľa kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú počas celého roka, najmä počas leta. Medzi najznámejšie akcie patrí Tartu Biennaale pre modernú umenie, ktorá sa koná každé druhé leto v mestskom parku. Taktiež sa konajú rôzne hudobné, filmové, divadelné a literárne festivaly.

Ak si plánujete dovolenku v Estónsku, určite nevynechajte návštevu mesta Tartu. Toto mesto je krásne, plné histórie a kultúry, a ponúka množstvo turistických atrakcií. Rezervujte si svoju letenku už dnes a užite si nezabudnuteľné chvíle v Tartu.


Počasie Estónsko Tartu


Tartu, estónske mesto známe svojou bohatou históriou a prestížnou univerzitou, sa nachádza v srdci krajiny. Leží na juhu Estónska, pri rieke Emajõgi, ktorá prúdi mestom. Toto krásne mesto neostáva bez zaujímavého a zmenlivého počasia, ktoré mu dodáva svoj osobitý šarm.

Tartu leží vo východnej časti severnej Európy, čo znamená, že má kontinentálne podnebie. Preto mesto zažíva výrazné zmeny teplôt medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Zima je dlhá a studená s teplotami klesajúcimi niekedy až pod -15 °C. Sneženie je bežné a príjemné pre mnoho obyvateľov a návštevníkov, ktorí si užívajú túto zimnú scenériu.

Jar prichádza pomaly a s teplším počasím. Teploty stúpajú na hodnoty okolo 10-15 °C a mesto sa prebúdza k životu. Stromy začínajú kvitnúť a parky sa menia na krásne miesta na relaxáciu a prechádzky. Táto doba je tiež charakteristická pre väčšiu mieru zrážok, čo vytvára sviežu a zelenú atmosféru v meste.

Leto je obdobím, kedy sa Tartu teši ozaj teplým a slnečným dnám. Teploty môžu dosahovať hodnoty okolo 20-25 °C a niekedy dokonca aj vyššie. Rieka Emajõgi pritiahne veľa ľudí, ktorí chcú tráviť čas na vode. Mesto aj jeho okolie ponúkajú mnoho prírodných atrakcií, vrátane nádherných jazier, kde sa dá osviežiť či relaxovať počas horúcich letných dní.

Jeseň prináša chladnejšie a daždivé počasie. Teploty klesajú na približne 10-15 °C, pričom môže byť aj chladnejšie v noci. To však nezabráni ľuďom vyraziť von a obdivovať farebnú paletu listov, ktorá sa objavuje na stromoch. Toto obdobie sa tiež považuje za ideálny čas na návštevu Tartuona a návštevu múzeí a kultúrnych podujatí.

Všeobecne je počasie v Tartu dosť zmenlivé a možno očakávať rýchle zmeny teplôt a zrážok počas dňa. Je vhodné mať prvoradé oblečenie, ktoré vám umožní prispôsobiť sa rôznym poveternostným podmienkam.

Tartu je jedinečné a krásne mesto, ktoré je atraktívne bez ohľadu na ročné obdobie. A nech už sa počasie rozhodne ukázať, jedno je isté - atmosféra tohto mesta spolu s jeho fascinujúcou históriou a prírodnou krásou vás uchváti a očarí.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Tartu


1. Ako sa volá hlavné mesto Estónska?
- Hlavné mesto Estónska sa volá Tallinn.

2. Ako sa volá druhé najväčšie mesto Estónska?
- Druhé najväčšie mesto Estónska sa volá Tartu.

3. Kde sa nachádza Tartu?
- Tartu sa nachádza na východnom pobreží Estónska, asi 185 km južne od Tallinnu.

4. Aká je veľkosť Tartu?
- Tartu má rozlohu približne 38,8 km².

5. Koľko obyvateľov má Tartu?
- Obyvateľstvo Tartu sa odhaduje na približne 94 000 ľudí.

6. Aké je hlavné univerzitné mesto Estónska?
- Tartu je hlavné univerzitné mesto Estónska.

7. Má Tartu historický význam?
- Áno, Tartu má bohatú históriu a je považované za jedno z najdôležitejších historických miest v Estónsku.

8. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Tartu?
- V Tartu nájdete niekoľko významných pamiatok, vrátane starého historického centra, Katedrály Petra a Pavla, Vysokej školy v Tartu a Námestia obrodenia.

9. Aké je klimatické podnebie v Tartu?
- Tartu má stredoeurópske kontinentálne podnebie s výraznými sezónnymi zmenami teplôt.

10. Ako sa dostanem do Tartu z hlavného mesta Tallinn?
- Môžete sa do Tartu dostať autobusom, vlakom alebo autom. Cesta trvá približne 2 až 2,5 hodiny.


Dovolenka Estónsko Tartu


Dovolenka v Estónsku je prekvapením plným krásnych prírodných scenérií a bohatou históriou. Estónsko je malá krajina na severovýchode Európy na pobreží Baltského mora. Je to nezávislý štát, ktorý má jedinečnú kultúru a tradície.

Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu v Estónsku je mesto Tartu. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny a je známe ako centrum estónskeho vzdelania a kultúry. Mesto je bohaté na históriu a je domovom najstaršej univerzity v Estónsku, založenej v roku 1632.

Návšteva univerzity je jedným zo skvelých zážitkov v Tartu. Môžete navštíviť historické budovy, ako je hlavná univerzitná budova zo 17. storočia a botanické záhrady, ktoré sú plné vzácnych rastlín a kvetín. Po prehliadke univerzity si môžete vychutnať šálku kávy alebo obľúbené estónske meso v jednej z mnohých kaviarní v okolí.

Pokiaľ máte radi históriu, môžete navštíviť aj Tartu hrad. Tento stredoveký hrad je starý viac ako 800 rokov a ponúka vám skvelý pohľad na mesto z jeho veží. V hradnej oblasti sa nachádza aj múzeum, ktoré vám priblíži historický vývoj Tartu.

Ak si prinesiete bicykel, určite by ste mali vyskúšať bicyklovú trasu „Tartu Seikluspark“. Táto trasa prechádza krásnou estónskou prírodou a ponúka vám možnosť objaviť okolité lesy, jazerá a lúky. Môžete si tiež vychutnať piknik pri jazere alebo prejsť sa na kánoi po rieke Emajõgi.

Okrem histórie a prírody môžete tiež objaviť estónsku kultúru v rôznych múzeách a galeriách v Tartu. Mesto je známe pre svoje umenie, hudbu a literatúru. Môžete si pozrieť umelecké diela estónskych umeleckých majstrov v Tartu Kunstimuuseum alebo si vypočuť tradičnú estónsku hudbu v koncertnej sále Vanemuine.

Estónsko je tiež známe svojou láznou tradíciou a v Tartu si môžete užiť tepelné a liečivé kúpele v jednom zo wellness centier. Po náročnom výlete môžete relaxovať a osviežiť sa v týchto príjemných lázních.

Dovolenka v Estónsku a najmä v Tartu je jedinečným zážitkom, ktorý vám ponúka bohatú históriu, krásnu prírodu a bohatú kultúru. Nezáleží na tom, či máte záujem o históriu, prírodu, umenie alebo len relaxáciu, v Tartu si určite nájdete niečo, čo vás zaujme.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách