Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Egypt Sharm El Sheikh

Dovolenka Egypt Sharm El Sheikh


Egypt je populárnou dovolenkovou destináciou medzi turistami z celého sveta a jedným z najnavštevovanejších miest v krajine je letovisko Sharm El Sheikh. Toto exotické letovisko sa nachádza na juhu Sinajského polostrova pri Červenom mori, čo z neho robí ideálne miesto pre dovolenku so slnkom, plážou a vodnými športmi.

Sharm El Sheikh je známy svojimi ohromujúcimi plážami s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Mnoho hotelov a rezortov leží priamo na pláži, čo poskytuje turistom jednoduchý prístup k moru a možnosť relaxovať na slnku. Červené more je domovom nespočetných útesov a farebných koralových ríš, čo z Sharm El Sheikh robí ideálne miesto pre potápanie a šnorchlovanie. Mnoho potápačských stredísk poskytuje kurzy a výlety pre začiatočníkov aj pokročilých potápačov.

Okrem vodných aktivít je v Sharm El Sheikh aj mnoho iných atrakcií. Jednou z nich je Sinajský polostrov a vrchol hory Horeb, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta. Táto hora je považovaná za dôležité miesto pre židovských, kresťanských a moslimských pútnikov a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ďalšou atrakciou je národný park Ras Mohammed, ktorý sa nachádza na južnom cípe Sinajského polostrova. Tento park ponúka nádherné prírodné scenérie so skalnatými útesmi, koralovými ríšami a malými plážami. Je vhodný pre milovníkov prírody a je domovom rôznych druhov, vrátane vzácnych rýb a morských živočíchov.

Kultúrni nadšenci budú mať radosť z návštevy starobylých relikvií a pamiatok v blízkosti Sharm El Sheikh. Napríklad mesto Luxor, ktoré sa nachádza na juhu Egypta, je domovom mnohých starovekých chrámov a hrobiek faraónov. Turisti môžu navštíviť slávny chrám Karnak a údolí kráľov, ktoré sú známe svojou archeologickou hodnotou.

Egypt je tiež známy svojou lahodnou miestnou kuchyňou. Turisti si môžu vychutnať tradičné jedlá, ako sú kebab, rôzne druhy mäsa s arabskými koreninami a rôzne druhy morských plodov. K ničomu však nesmie chýbať slávne egypťanské pitie - čaj z mäty.

Ak hľadáte exotické letovisko so slnkom, plážou, kultúrou a príležitosťou na dobrodružstvo v mori, nemôžete prehliadnuť Sharm El Sheikh. Toto letovisko ponúka všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku v Egypte.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh: Krajina plná krásy a dobrodružstva

Egypt Sharm El Sheikh je jeden z najobľúbenejších cieľov medzi turistami z celého sveta. Nachádza sa na juhu Sinajského polostrova v Egypte a ponúka návštevníkom nespočetné množstvo možností na dovolenku.

Jednou z najväčších príťažlivostí Sharm El Sheikh je jej úžasné podmorské svety. Obľúbenými aktivitami sú potápanie a šnorchlovanie, ktoré vám umožnia objaviť krásy koralových útesov a pestrosť farebných rýb. Nie je potrebná žiadna predchádzajúca skúsenosť, pretože tu nájdete množstvo škôl, kde sa môžete naučiť potápať alebo šnorchlovať. Je to neopakovateľný zážitok, keď sa pred vašimi očami otvorí panoráma podmorského sveta plného života a krásy.

Ďalšou zaujímavou činnosťou v Sharm El Sheikh je jazda na ďúbku. Táto adrenalínová aktivita vám umožňuje preskúmať pobrežie až do hlbín sinajského polostrova. Po vodnom skúšobnom chode si vás vodca vezme na jazdu okolo najkrajších miest v okolí. Zároveň budete obklopení nádherným modrým morom a panorámou červeného pohoria. Je to nezabudnuteľný zážitok, po ktorom túžia mnohí dobrodruhovia.

Okrem týchto aktivít ponúka Sharm El Sheikh aj množstvo možností pre relaxáciu a oddych. Pláže s jemným pieskom a priezračnou modrou vodou sú ideálne na opaľovanie a relax. Ak si chcete dopriať niečo špeciálne, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných kúpeľových rezortov, ktoré ponúkajú všetky možné výhody a služby pre vašu pohodu.

Ak sa chcete viac dozvedieť o histórii Egypta, odporúča sa navštíviť mesto Káhira, ktoré je len krátkou vzdialenosťou letu od Sharm El Sheikh. Tu môžete navštíviť legendárnu Pyramídu, ktorá je jedným z najstarších a najznámejších archeologických záznamov krajiny.

Vzhľadom k svojmu geografickému umiestneniu ponúka Sharm El Sheikh celoročne príjemné podnebie s teplým slnkom počas väčšiny roka. Ak je vaším cieľom iba oddych na pláži a užívanie si leta, môžete prísť v akomkoľvek období. Avšak, ak sa chcete vyhnúť vyšším teplotám, odporúča sa navštíviť Sharm El Sheikh v jesennom alebo jarnom období.

Pre cestovateľov z celého sveta je najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Sharm El Sheikh letecky. Mnoho leteckých spoločností ponúka priame lety z mnohých svetových miest do Medzinárodného letiska v Sharm El Sheikh. Existujú aj last minute ponuky a zľavy na letenky, čo umožňuje cestovať za výhodné ceny.

Vzhľadom na jej prírodnú krásu, bohatú históriu a množstvo zábavy, ktoré ponúka, je Sharm El Sheikh ideálnym miestom na dovolenku. Nech už ste v Egypte pre dobrodružstvo, relaxáciu alebo cestovanie, Sharm El Sheikh vám poskytne úplne všetko, čo potrebujete a prinesie nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Sharm El Sheikh


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Egyptskeho letoviska Sharm El Sheikh môžu zahŕňať:

1. Aké aktivity je možné v Sharm El Sheikh podnikať?
Sharm El Sheikh je známe svojimi vodnými športmi, ako je šnorchlovanie a potápanie, jazdy na kameľoch, vodné lyžovanie, vodné skútre, ale aj púštnými výletmi a nákupmi v miestnych bazároch.

2. Je Sharm El Sheikh bezpečné miesto na dovolenku?
Sharm El Sheikh je dlhodobo považované za bezpečné letovisko a využívať sa mužete bez väčších obáv. Dôležité je však dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a monitorovať cestovné varovania pred cestou.

3. Ako sa dostanem do Sharm El Sheikh?
Môžete sa tam dostať letecky, priamo do miestnej medzinárodnej letiská Sharm El Sheikh-International Airport alebo cez letiská v Káhire, ktoré sú pomerne blízko. Do letoviska je tiež možné sa dostať cez trajekty zo Saudi-Arábie alebo Jordánska.

4. Ako je tam počasie v Sharm El Sheikh?
Sharm El Sheikh má typické podnebie Sahary s horúcimi letami a miernymi zimami. Leto trvá od mája do októbra s priemernými teplotami okolo 30°C a zima trvá od decembra do februára so strednými teplotami okolo 20°C.

5. Ktoré pláže sú najlepšie v Sharm El Sheikh?
Medzi najlepšie pláže v Sharm El Sheikh patria Naama Bay, Ras Um Sid, Shark's Bay a Nabq Bay. Tieto pláže majú jemný biely piesok, teplú azúrovú vodu a ponúkajú rôzne vodné aktivity.

6. Aké sú miestne atrakcie v Sharm El Sheikh?
Medzi miestne atrakcie patrí Národný park Ras Mohamed, Koptský kláštor svätého Kataríny v Sinaji, Staré mesto Sharm El Sheikh s tradičnou atmosférou, múzeum Sharm El Sheikh a podmorský svet Ras Um Sid.

7. Aký je časový posun v Sharm El Sheikh?
Sharm El Sheikh sa nachádza v časovej zóne (Eastern European Time) EET, takže je o 1 hodinu vpred v porovnaní s časom v strednej Európe.

8. Aké sú miestne jedlá a pitie v Sharm El Sheikh?
V oblasti Sharm El Sheikh si môžete vychutnať typické egyptské jedlá, ako je falafel, kus-kus, hummus a rozličné mäsové pokrmy. Tiež tu nájdete množstvo reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou a obchody s rôznymi miestnymi a exotickými nápojmi.

9. Aké sú miestne možnosti ubytovania v Sharm El Sheikh?
Sharm El Sheikh má širokú škálu ubytovacích možností, vrátane luxusných hotelov, rezortov, all inclusive rezortov, apartmánov a súkromných viliek.

10. Musím mať víza na návštevu Sharm El Sheikh?
Väčšina návštevníkov, ktorí majú plán pobytu v turistických oblastiach Sharm El Sheikh, dostáva návštevnícke vízo pri prílete na miestne letisko. Víza majú bežne platnosť 30 dní.


Ubytovanie Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Egypte. Toto krásne letovisko sa nachádza na južnom konci Sinaiho polostrova a je známe svojimi nádhernými plážami a nezabudnuteľnou atmosférou.

Ubytovanie v Sharm El Sheikh je pestré a ponúka veľký výber hotelov pre každý rozpočet. Nájdete tu luksusné 5-hviezdičkové rezorty s plným servisom, all-inclusive ponuky a wellness centrá, ako aj lacnejšie hotely pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnú možnosť.

Väčšina hotelov v Sharm El Sheikh sa nachádza priamo na pláži, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si priame prístupy k moru a krásne výhľady. Mnohé hotely sú tiež vybavené vlastnými bazénmi, reštauráciami, obchodmi a inými zariadeniami, čo zaručuje komfort počas celého pobytu.

Okrem širokej ponuky ubytovacích možností návštevníci Sharm El Sheikh majú v okolí mnoho aktivít na výber. Môžete sa vydať na potápanie alebo šnorchlovanie v koralových útesoch Červeného mora, ktoré patria medzi najkrajšie na svete. Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete si vyskúšať windsurfing, jazdu na jetovom skútri alebo vodné lyžovanie.

Pre tých, ktorí majú radi kultúru a históriu, je možné sa vypraviť na výlety do blízkych miest ako je napríklad Káhira, kde nájdete slávne pyramidy a múzeá. Nezabudnuteľným zážitkom je tiež výlet na Sinajský polostrov a návšteva svätého miesta hory Sinaj, kde sa podľa biblie nachádzajú Desať Božích prikázaní.

Sharm El Sheikh je tiež známe svojím rušným nočným životom. Počas večerov môžete navštíviť rôzne bary, diskotéky a reštaurácie, kde môžete vychutnať tradičnú egyptskú kuchyňu a zároveň si užiť živú hudbu a tanečné vystúpenia.

Celkovo je ubytovanie v Egypte Sharm El Sheikh skvelou voľbou pre dovolenku. Krásne pláže, pestrá ponuka hotelov a množstvo aktivít zaručuje nezabudnuteľný pobyt. Bez ohľadu na to, či ste milovníkmi prírody, vodných športov, histórie alebo jednoducho oddychu na pláži, Sharm El Sheikh vás rozhodne nesklame.


Počasie Egypt Sharm El Sheikh


Sharm El Sheikh je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Egypte. Toto svetoznáme letovisko, ležiace na pobreží Červeného mora, ponúka slnečné počasie až 365 dní v roku.

Počasie v Sharm El Sheikh je typicky teplé a suché. Veľkým lákadlom pre turistov je mierna zima a horúce leto, ktoré umožňujú návštevníkom užívať si letné aktivity po celý rok.

Teploty v zime sa pohybujú medzi 20°C a 25°C počas dňa, zatiaľ čo nocné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 14°C až 18°C. Tieto mierné teploty zaručujú, že návštevníci si môžu bez starostí užívať pláže a vodné športy aj v priebehu zimných mesiacov.

Počas leta, od júna do septembra, sú teploty v Sharm El Sheikh vysoké a môžu dosiahnuť až 40°C. Je to preto, že miesto sa nachádza v púšti Sinai a je negatívne ovplyvnené teplom z tejto oblasti. Turisti by mali byť v lete opatrní a dbať na správne hydratáciu a chrániť sa pred slnkom. Nočné teploty ostávajú v pohodlných 28°C až 30°C.

Počasie v meste Sharm El Sheikh je tiež charakterizované malým množstvom zrážok, priemerne okolo 1 mm zrážok za mesiac. To znamená, že návštevníci sa môžu tešiť na slnečné a jasné dni väčšinu času.

Červené more hrá tiež dôležitú úlohu pri vytváraní príjemného počasia v Sharm El Sheikh. Jeho teplá voda, ktorá sa zahrieva na teploty okolo 26°C až 29°C počas leta a 20°C až 23°C počas zimy, pritahuje turistov z celého sveta.

Vďaka týmto ideálnym podmienkam je Sharm El Sheikh populárnym cieľom pre rôzne vodné aktivity, ako sú potápanie a šnorchlovanie. Podmorský život je bohatý a farebný, a kvôli vysokojazerným miestam ponúka skvelé možnosti na objavovanie morského sveta.

V zhrnutí, počasie v Egypte, Sharm El Sheikh je veľmi priaznivé pre turistov, ktorí hľadajú slnečné a teplé počasie počas celého roka. S miernou zimou a horúcim letom a minimom zrážok je to ideálne letovisko pre všetky generácie. Nech už plánujete relaxovať na piesočných plážach, objavovať podmorský svet alebo iba obdivovať krásu tejto oblasti, počasie v Sharm El Sheikh vám spríjemní dovolenku.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách