Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)

Ubytovanie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina bohatá na históriu a jedným z jej najznámejších miest je Saqqara. Nachádza sa asi 30 km juhozápadne od Káhiry a je domovom niekoľkých veľkolepých pamiatok, vrátane Step Pyramid of Djoser.

Step Pyramid of Djoser je jedným z najstarších kamenných stavieb na svete a považuje sa za jeden z prvých pyramidových komplexov v Egypte. Bol postavený okolo roku 2630 pred naším letopočtom pre faraóna Djosera, ktorý vládol v 3. dynastii Starého královstva.

Táto pyramidová štruktúra je jedinečná v porovnaní s ostatnými pyramidami v Egypte, pretože má schodovitú formu, čo dáva dojem postupného narastania. Vysoká je asi 62 metrov a jej pôvodná veľkoleposť a vznešenosť je stále viditeľná aj po tisícoch rokoch.

Komplex okolo Step Pyramid of Djoser zahŕňa aj niekoľko ďalších budov a záhrobí. Napríklad existuje úžasná vnútorná sieň so sloupami, ktorá je považovaná za jednu z najstarších dochovaných stavieb tohto druhu. Je to príklad inovatívnej architektúry a dokazuje pokrok starovekého Egypta v oblasti stavebných techník.

Ak plánujete navštíviť Saqqaru a Step Pyramid of Djoser, môžete si vybrať z niekoľkých možností ubytovania v blízkosti. Okolie ponúka hotely pre rôzne rozpočty a preferencie.

Jednou z možností je pobyt v hoteli v blízkosti Saqqary, čo vám umožní vychutnať si pokojné a tiché prostredie s nádherným výhľadom na pyramidu. Niektoré hotely majú dokonca terasy alebo balkóny, z ktorých si môžete vychutnať východ alebo západ slnka nad pyramidou.

Inou možnosťou je ubytovanie v Káhire. Hľadanie hotela v hlavnom meste Egyptskej ríše môže ponúknuť väčšiu ponuku a rôzne druhy zariadení. Z Káhiry môžete podniknúť jednodňový výlet do Saqqary, aby ste si mohli vychutnať Step Pyramid of Djoser a ďalšie pamiatky v okolí.

Ak preferujete autentickú skúsenosť, môžete zvážiť aj pobyt v tradičných egyptských domoch, tzv. riadach. Tieto domy sa nachádzajú v historických oblastiach a ponúkajú autentickú atmosféru, tradičnú egyptskú architektúru a večery strávené v harmonickej atmosfére.

Saqqara s jej Step Pyramid of Djoser je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest na návštevu v Egypte. Je to nezabudnuteľné miesto, ktoré vám umožní ponořiť sa do bohatých dejín krajiny a obdivovať starovekú stavebnú genialitu. Pri výbere ubytovania si vyberte možnosť, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu a rozpočtu a užite si túto nádhernú časť Egypta.


Letenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina, ktorá dokáže zaujať a prekvapiť každého. Celkom určite patrí medzi najznámejšie turistické destinácie sveta a má čo ponúknuť aj tým najnáročnejším návštevníkom. Medzi obľúbené miesta v Egypte patrí aj Saqqara, miesto s mnohými pamiatkami, ktoré sa oplatí navštíviť.

Letenky na Egypt v poslednom čase získali na popularite, a tak sa stávajú čoraz momentálnejšie a prepojené s mnohými atrakciami, ktoré krajina ponúka. Ak plánujete cestu do Egypta, zaručene by ste nemali vynechať návštevu kvádrovej pyramídy v Saqqare, známej ako Step Pyramid of Djoser. Je to najstaršia a najväčšia pyramidová stavba v Egypte a od roku 1990 je zahrnutá do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Pyramída bol postavená kráľom Djosrom počas Starého kráľovstva v 27. storočí pred n.l. v období, kedy sa mnoho noviniek týkajúcich sa architektúry a stavebníctva objavovalo v Egypte. Bola postavená z rôznych druhov kameňov a každý blok bol veľmi presne obrobený. Pyramída má bohatú históriu, ktorá ju robí ešte viac zaujímavou. Po vybudovaní pyramídy sa stala miestom uctievania kráľa a jeho obežných hrobiek.

Keď navštívite Saqqaru, môžete si všimnúť, že pyramída je obklopená mnohými menšími pyramidami a stavbami. Tieto stavby sú súčasťou rozsiahlej nekropolis, kde boli pochovávaní ďalší členovia faraónovej rodiny a významní šľachtici.

Pri návšteve Saqqary by ste mali mať v pamäti, že toto miesto je veľkým archeologickým náleziskom. Preto je veľmi dôležité, aby ste svoju návštevu plánovali s ohľadom na udržanie kultúrnych a historických pokladov tohto miesta pre budúce generácie.

Vstup do Saqqary nie je náročný. Často to býva súčasťou balíčkových zájazdov a leteniek do Egypta. Navyše, cesta trvá iba niekoľko hodín letu z Európy a preto sa dá Saqqara ľahko vstrebávať do väčšej dovolenky v Egypte.

Keď vstúpite do této krásnej oblasti, prechádzajúc rozsiahlymi archeologickými náleziskami a vidieť obrovskú Step Pyramid of Djoser, budete mať pocit, že ste sa dostali o niekoľko tisíc rokov späť. Preto neváhajte a kúpte si letenku na Egypt a navštívte Saqqaru a jej zaujímavé pamiatky.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom Egypta a miesta Saqqara vrátane Step Pyramid of Djoser:
1. Čo je Saqqara a kde sa nachádza?
- Saqqara je archeologická lokalita v Egypte, ktorá sa nachádza asi 30 km juhozápadne od Káhiry.

2. Čo je Step Pyramid of Djoser?
- Step Pyramid of Djoser je staroegyptská pyramída, ktorá je považovaná za najstaršiu zachovanú pyramidu v Egypte. Kráľ Djoser ju dal postaviť ako svoje večné sídlo okolo roku 2600 pred n.l.

3. Aké je historické a kultúrne znamenie Step Pyramid of Djoser?
- Step Pyramid of Djoser je dôležitým historickým a kultúrnym znamením, pretože vytvorila štýl pyramidálnej architektúry, ktorý bol neskôr použitý na stavbu veľkých pyramíd v Gíze.

4. Ako sa môžem dostať do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Saqqary, je cestovať z Káhiry. Môžete tam ísť taxíkom alebo autobusom, ale najlepšou možnosťou pre cestovanie je mať vodiča alebo sa pridať ku skupinovej zájazdovej prehliadke.

5. Koľko stojí vstup do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Poplatok za vstup do Saqqary a Step Pyramid of Djoser sa môže meniť, ale v roku 2021 to bolo približne 160 egyptských libier (asi 8,60 USD) pre zahraničných návštevníkov.

6. Ako dlho by som mal vložiť do návštevy Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Návšteva Saqqary a Step Pyramid of Djoser môže trvať približne 2-3 hodiny, ale niektorí ľudia sa tam môžu zdržať aj dlhšie. Závisí to od toho, ako sa zaujímate o históriu a aké máte záujem vidieť iné pamiatky v okolí.

7. Aké ďalšie atrakcie môžem vidieť v blízkosti Saqqary?
- K dispozícii je niekoľko ďalších pamiatok a atrakcií v blízkosti Saqqary, vrátane pyramíd v Gíze (vrátane Veľkej pyramídy Cheopsovej) a Egyptského múzea v Káhire. Tiež môžete navštíviť Sakkára a Ménéferra, staré mestá v okolí.

8. Existujú nejaké sprievodcovia, ktorí majú odborné znalosti o Saqqare a Step Pyramid of Djoser?
- Áno, existuje mnoho odborných sprievodcov, ktorí majú odborné znalosti o Saqqare a Step Pyramid of Djoser. Pri návšteve sa odporúča mať sprievodcu, ktorý vám môže poskytnúť podrobné informácie o histórii a význame miesta.

9. Je povolené fotografovať Saqqaru a Step Pyramid of Djoser?
- Áno, je povolené fotografovať Saqqaru a Step Pyramid of Djoser. Fotografie sa bežne robia turistami, ale môže byť vyžadovaný poplatok za fotografovanie v niektorých častiach miesta.

10. Aké sú otváracie hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Otváracie hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser sa môžu meniť, ale väčšinou sú otvorené pre návštevníkov od rána do večera. Je však odporúčané skontrolovať aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.


Počasie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt, krajina bohatá na históriu a kultúru, nie je známa iba svojimi pyramídami, ale aj svojim teplým a suchým počasím. Saqqara, domov Step Pyramid of Djoser, sa nachádza priamo v tejto krásnej oblasti, kde slnko neprajne praží väčšinu roka.

Počasie v Saqqare je typické pre celú egyptskú púšť - suché a horúce. Oblastí dominuje subtropické púšťové podnebie, charakterizované vysokými teplotami a minimom zrážok. Letá sú dlhé, horúce a extrémne suché, s priemerom denných teplôt okolo 35 °C a teplotami dosahujúcimi až 45 °C. V takomto extrémnom teple je dôležité byť dobre hydratovaný a chrániť sa pred slnkom.

Zimy sú miernou úľavou od intenzívneho tepla. Denné teploty sa pohybujú okolo príjemných 20-25 °C, ale v noci sa môžu teploty znížiť až na 10 °C. V dôsledku nízkych zrážok a chladu počas zimy môže byť počasie dosť suché a prachové, čo môže byť nepohodlné pre niektorých ľudí.

Okrem vysokých teplôt je v Saqqare aj veľmi nízka vlhkosť vzduchu. Táto oblasť v púšti je známa vďaka tomu, že vzduch je suchý a bráni v zadržiavaní vlhkosti. Vlhkosť obvykle klesá na menej ako 30%, čo znamená, že sa tam cítite takmer ako v rúre.

Pre turistov je dôležité brať do úvahy tieto faktory počasia pri návšteve Saqqary. V lete by ste mali nosiť ľahké oblečenie, klobúky a nezabudnite na slnečnú ochranu. V zime sa oblečte teplejšie, najmä na večierky a rána, keď teploty môžu byť chladnejšie. Aj napriek chladnejším teplotám je dôležité hydratovať sa a chrániť si pokožku pred slnečnými lúčmi aj v tejto sezóne.

Ak plánujete návštevu Saqqary, nebudete sklamaní jej krásami. Okrem fascinujúcej Step Pyramid of Djoser môžete tiež preskúmať mnohé ďalšie egyptské pamiatky. Pri objavovaní tejto malebnej oblasti je však nutné mať na pamäti, že počasie je tu príťažlivé a často neúprosné.


Dovolenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina s bohatou históriou a fascinujúcimi pamiatkami. Jednou z najzaujímavejších destinácií v Egypte je Saqqara, známa pre svoju slávnu Step Pyramid of Djoser. Táto staroveká pyramidová štruktúra je jednou z najstarších zachovaných v Egypte a považuje sa za jeden z najvýznamnejších archeologických objavov v histórii.

Nachádzajúca sa len niekoľko kilometrov od Káhiry, Saqqara je ľahko dostupnou destináciou pre návštevníkov. Step Pyramid of Djoser bola postavená počas obdobia Starej Ríše Egypta okolo roku 2700 pred n.l. Jej stavebným zázrakom bol Imhotep, vtedajší veľký vezír a liečiteľ faraóna Djosera. Táto pyramidová štruktúra vykazuje veľké inovácie v architektúre a je považovaná za predchodcu slávnych pyramid Gízy.

Step Pyramid of Djoser má šesť stupňov, dosahuje výšku takmer 60 metrov a stojí na ploche 109x125 metrov. Je postavená z obdĺžnikových blokov vápencového kameňa a je jedinečná svojím vzhľadom. Okrem samotnej pyramidy nájdeme aj ďalšie budovy a stavby, ktoré tvoria komplex Djoserovej pyramidy. Sú tu priestory pre kultovú ceremóniu, chrámy a základy ďalších budov, ktoré evidentne svedčia o veľkosti a význame tohto miesta v histórii Egypta.

Napriek tomu, že sa pyramidy nachádzajú v blízkosti Káhiry, navštívenie Saqqary je často menej preplnené ako návšteva slávnejšej pyramidy vo Veľkej pyramidovej oblasti. To umožňuje návštevníkom prežiť pokojnejšiu a osobnejšiu atmosféru pri objavovaní antických zázrakov Egypta.

Pre milovníkov histórie a archeológie je Step Pyramid of Djoser nevyhnutnosťou. Starobylým architektonickým zázrakom je obdivuhodné vidieť a dotknúť sa histórie. Táto pyramidová štruktúra je pokladom Egypta a dokonale ukazuje vývoj pyramídových stavieb v priebehu stárovia.

Okrem Saqqary je v blízkosti aj niekoľko ďalších pamiatok, ktoré si môžete vychutnať po návšteve pyramidy. Patrí sem Félixovo mauzóleum, mastaba Mererukiho a neďaleké múzeum Saqqara, ktoré obsahuje rôzne artefakty a artefakty zo Saqqary.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Egypte, navštíviť Saqqaru a Step Pyramid of Djoser by mal byť povinným bodom vášho itinerára. Toto unikátne miesto ponúka neopakovateľný pohľad na starovekú egyptskú kultúru a je zdrojom úžasného obdivu nad stavbou pyramidy. Prežite dovolenku plnú zázrakov a objavovania v Egypte Saqqara!


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách