Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


1. Aké je vzdialené Dahshur od Káhiry?
- Dahshur je asi 40 km juhozápadne od Káhiry.

2. Koľko pyramíd sa nachádza v Dahshure?
- V Dahshure sa nachádzajú dve veľmi známe pyramídy - Krivka a Červená pyramída.

3. Aký je význam Krivky pyramídy?
- Krivka pyramída je významná tým, že je to prvá pyramída z obdobia Starého Egypta, kde boli použité skutočne zakriveneé steny.

4. Ako sa nazýva druhá pyramída v Dahshure?
- Druhá pyramída v Dahshure sa nazýva Červená pyramída.

5. Prečo sa nazýva Červená pyramída?
- Pyramída je nazývaná Červená kvôli farbe jej omietky, ktorá kedysi pokrývala jej vonkajšie steny.

6. Ako sa môžem dostať do Dahshuru z Káhiry?
- Môžete si prenajať taxi alebo využiť organizovanú výletnú skupinu, ktorá vám zabezpečí dopravu.

7. Koľko času by som mal/a byť pripravený stráviť v Dahshure?
- Návšteva Dahshuru by mohla trvať 2 až 3 hodiny, čo zahŕňa aj čas na prieskum pyramíd a ďalších okolitých pamiatok.

8. Aké sú vstupné poplatky do Dahshuru?
- Vstupné poplatky do Dahshuru sa môžu meniť, a to v závislosti od štatútu turistu a sezóny. Odporúča sa overiť si aktuálne ceny pred návštevou.

9. Je možné vstúpiť do pyramíd v Dahshure?
- Nie, vstup do pyramíd v Dahshure nie je povolený.

10. Aké sú ďalšie zaujímavosti v okolí Dahshuru?
- V blízkosti Dahshuru sa nachádza aj známa pyramída v Sakkáre a múzeum pyramíd v Gíze, ktoré sú tiež obľúbenými turistickými atrakciami.


Dovolenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Jeho hlavným lákadlom sú samozrejme staroveké pamiatky, ktoré nás prenášajú do iných časov. Jednou z takýchto destinácií je Dahshur, oblasť nachádzajúca sa približne 40 km juhozápadne od Káhiry. Táto lokalita je známa svojimi slávnymi pyramídami, najmä Krivkou a Červenou pyramídou.

Dahshur, pôvodne známy ako Snofruho pyramídy, je domovom dvoch z najstarších a najznámejších pyramíd v Egypte. Krivka pyramída bola postavená faraónom Snofruom, zakladateľom 4. dynastie. Je považovaná za prvú pyramídu s hladkou vnútornou konštrukciou a je unikátna svojím vzhľadom. Počudovité je aj jej schodisko, ktoré sa vytvára v stúpajúcom tvare a vytvára efekt „krivky“. Táto pyramída, hoci je menej známa ako jej slávnejšia sestra - Veľká pyramída v Gíze, je nepochybne jedným z najfascinujúcejších starovekých zázrakov.

Ďalšou významnou pamiatkou a dominantou oblasti je Červená pyramída. Postavil ju faraón Snefru, otec Cheopsovej kráľovskej pyramídy. Je pravdepodobné, že Snefru sa pokúsil dosiahnuť dokonalosť v stavbe pyramídy a Červená pyramída je výsledkom jeho snah. Má takmer rovnaké rozmery a tvar ako Veľká pyramída, ale je omnoho lepšie zachovalá a menej preplnená turistami. Získala svoje meno vďaka farbe jej kamenných blokov, ktoré sú červenohnedého odtieňa. Je to jedna z mála pyramíd, ktorú môžete vo vnútri aj navštíviť.

Prechádzka po okolí týchto pyramíd je skutočným zážitkom. Mnoho z nich je možné preskúmať a vychutnať si tak ich atmosféru a veľkoleposť. Okrem samotných pyramíd môžete vyraziť aj na prechádzku do púšte v okolí a obdivovať krásu tohto územia. Je to jedinečné miesto, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho ďaleko od ruchu veľkomesta.

Dahshur sa nachádza blízko hlavného mesta Káhiry, čo vám poskytuje dokonalú príležitosť na podniknutie výletu do tejto malebnej a historicky bohatej oblasti. Môžete si pozrieť najznámejšie pamiatky Egypta a zároveň sa oddýchnuť od veľkomestského ruchu. Najlepšie obdobie na návštevu je zima, kedy je teplota príjemnejšia a nezanedbateľné je aj menej turistov.

Ak túžite po dovolenke plnej histórie, krásy a tajomstva, potom je Egypt a jeho pyramídy v Dahsure ideálna voľba pre vás. Vychutnajte si dokonale zachované staroveké pamiatky a nechajte sa okúzliť ich krásou a veľkoleposťou. Jedno je isté, táto dovolenka vás nechá s nezmazateľnými zážitkami a spomienkami na celý život.


Ubytovanie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je známy svojimi majestátnymi pyramídami, a jednou z najkrajších destinácií na preskúmanie týchto histórických pamiatok je Dahshur, oblasť nachádzajúca sa v blízkosti Káhiry. V tejto oblasti sa nachádza niekoľko významných pyramíd, vrátane Krivky a Červenej pyramídy, ktoré sú skutočnými skvostmi egyptského dedičstva.

Krivka pyramída, nazývaná tiež tzv. Skrútená pyramída, je jednou z najstarších a najzaujímavejších pyramíd v Egypte. Jej nezvyčajný tvar je výsledkom architektonických experimentov, ktoré sa konali v tejto oblasti pred výstavbou slávnej pyramídy vo faraónovej hrobke v Gíze. Napriek svojmu menšiemu rozmeru pôsobí Krivka pyramída svojou výnimočnosťou. Je navrhnutá tak, že sa zdá byť skrútená, keď sa pozrieme z určitého uhla. To je fenomén, ktorý jej dodáva zaujímavosť a z nej robí jednu z najfotografovanejších atrakcií v Egypte.

Červená pyramída je druhou výraznou pamiatkou v oblasti Dahshur. Táto pyramída je známa svojou červenou farbou a je tiež jednou z najväčších pyramíd v Egypte. Bola postavená faraónom Snefruom, ktorý je známy ako prvý vladca, ktorý presadzoval výstavbu pyramíd. Červená pyramída má hladké a symetrické vonkajšie steny a oválne vstupné otvory na jej stranách. Prechádzka jej koridorom vedie k obrovskému hrobnej komore, ktorá dodáva túto pyramídu vzrušujúcu atmosféru.

Okrem týchto dvoch významných pyramíd existuje aj niekoľko menších a menej známych pyramíd v oblasti Dahshur. Mnoho turistov si vychutnáva túto oblasť, pretože ponúka príležitosť objavovať a preskúmať menej preplnené a menej známe pyramídy, čo z nej robí ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú autentický a neodkrytý pohľad na egyptskú históriu.

Okrem pyramíd majú návštevníci možnosť vidieť aj iné zaujímavosti v Dahshur. Miesto je obklopené púšťou a ponúka úžasné výhľady na egyptskú krajinu. V neposlednom rade sa tu nachádzajú aj múzeá a informačné centrá, kde sa turisti môžu dozvedieť viac o histórii pyramíd a starovekom Egypte.

Ak plánujete cestu do Egypta a máte záujem o objavovanie bohatého egyptského dedičstva, navštívenie oblasti Dahshur je nesmierne odporúčané. Ubytovanie v blízkosti tohto miesta je k dispozícii v niekoľkých hotely, ktoré ponúkajú pohodlné a luxusné ubytovanie. Návštevníci majú možnosť mať výhľad na pyramídy priamo z okien svojich izieb, čo pridáva k dojmu a vytvára jedinečnú atmosféru.

Egypt je jedinečná krajina plná histórie a kultúry, a Dahshur je len jedným z mnohých fascinujúcich a nádherných miest, ktoré môžete navštíviť. Ak túžite po úžasnom dobrodružstve a chcete sa ponoriť do minulosti, nezabudnite zahrnúť túto oblasť do svojho itinerára a zažiť kúzlo egyptských pyramíd na vlastné oči.


Letenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je fascinujúcim a nezabudnuteľným cieľom pre milovníkov histórie a archeológie. Medzi jeho najznámejšie pamiatky patria pyramídy. Jednou z menej známych, ale rozhodne stojacou za návštevu je lokalita Dahshur, ktorá sa nachádza iba niekoľko kilometrov južne od slávnej Gízy.

Dahshur je domovom dvoch významných pyramíd - Krivky a Červenej pyramídy. Tieto stavby, ktoré sa nachádzajú v oáze uprostred púšte, majú nezameniteľnú architektúru a históriu, ktorá ich činí mimoriadne zaujímavými.

Krivková pyramída, pomenovaná podľa svojej nezvyčajnej zakriveného tvaru, bola postavená faraónom Sneferuom, zakladateľom 4. dynastie. Je to jedna z najstarších pyramíd v Egypte a je charakterizovaná svojou značnou veľkosťou a strmšími stenami ako jej slávnejší sused, Veľká pyramída v Gíze. Krivková pyramída je tiež jednou z prvých, ktorá bola postavená v úplne hladkom tvare, čo predstavuje významný krok v egyptskom pyramídovom stavebníctve.

Červená pyramída je považovaná za prvú "pravú" pyramídu, kde boli konečne zdokonalené techniky výstavby pyramíd. Staviteľom a majiteľom tejto pyramídy bol opäť faraón Sneferu. Pyramída je vyrobená z červeného vápencového kameňa, odtiaľ jej názov. Jej interiér je fascinujúci a obsahuje zachované zvyšky pôvodných korún - kamenných stropov, ktoré boli v iných pyramídach z väčšej časti zničené.

Návštevníci môžu vstúpiť do Červenej pyramídy a vychutnať si jedinečný pohľad, ako sa bývalí obyvatelia týchto stavieb pohybovali a žili. Popri vstupe sa nachádza aj múzeum, kde môžete získať viac informácií o histórii tejto lokality a dozvedieť sa o faraónoch, ktorí tieto stavby postavili.

Cesta z Káhiry do Dahshuru trvá približne hodinu. Ak plánujete návštevu, odporúča sa vziať si so sebou sprievodcu, ktorý vám poskytne hlbší vhľad do histórie tejto oblasti a vyvaruje vás možných komplikácií, ktoré môžu vzniknúť pri cestovaní v Egypte.

Navštíviť pyramídy v Dahshuru je jedinečným zážitkom a ponúka návštevníkom možnosť objavovať menej známu, ale rovnako fascinujúcu stránku egyptských pyramíd. Táto lokalita vám poskytne presnú predstavu o tom, ako egyptskí faraóni a ich ľudia stavali tieto monumentálne stavby. Takže, prečo nevyužiť svoju ďalšiu dovolenku a preskúmať pyramidy v Dahshuru?


Počasie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egyptská oblast Dahshur, nachádzajúca sa v blízkosti Káhiry, je domovom niekoľkých významných pyramidových komplexov. Medzi najznámejšie patrí Krivka a Červená pyramída. Každoročne priláka tisíce turistov, ktorí chcú objaviť tieto majestátne pamiatky egyptského dedičstva a zároveň si vychutnať príjemné podnebie tejto regiónu.

Dahshur je známe svojou slnečnou klímou. Tento región sa nachádza v púšti, preto zažíva veľmi horúce a suché leto s vysokými teplotami. Leto sa tu rozdeľuje do dvoch období - obdobie tepla a obdobie extrémneho tepla. Obdobie tepla, ktoré trvá od júna do septembra, prináša teploty okolo 30 až 40 °C. Obdobie extrémneho tepla, ktoré prichádza od júla do augusta, môže dosiahnuť až neznesiteľné 45 °C. V týchto mesiacoch si návštevníci musia dávať veľký pozor na úpal a musia sa chrániť pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom vody.

Na druhej strane, zima v Dahshur je oveľa prijateľnejšia. Teploty klesajú na úroveň 15 až 25 °C, čo je pre mnohých návštevníkov oveľa príjemnejšie. Toto obdobie začína v decembri a trvá až do marca. Je to ideálna doba pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu letu a zároveň si užiť priezračnú atmosféru, ktorú ponúka tento región.

Okrem teplého počasia je Dahshur tiež známe svojimi minimálnymi zrážkami počas celého roka. Prakticky v púšti neprší a turisti si tak nemusia robiť starosti s dažďom alebo zlým počasím. Naopak, modré oblohy a slnečné dni sú každodennou realitou, čo robí z Dahshuru perfektné miesto na návštevu.

Keďže sa Dahshur nachádza v blízkosti Káhiry, môže sa počas najvyšších turistických mesiacov dosť preplniť. Je preto dobré plánovať svoju návštevu vopred a vyhýbať sa najrušnejším časom. To vám umožní vychutnať si jedinečné pamiatky, ktoré Dahshur ponúka, a preskúmať pyramidy a ich okolie v pohodlí a bez veľkej návale turistov.

Vzhľadom na teplé počasie a minimum zrážok, je nevyhnutné, aby sa návštevníci správne pripravili na svoju cestu do Dahshuru. Odporúča sa používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, nosiť ľahké a vzdušné oblečenie a mať vždy pri sebe dostatok vody, aby sa predišlo dehydratácii. Tiež je vhodné mať so sebou klobúk alebo slnečné okuliare na ochranu pred slnkom.

Dahshur súvisí s obrovskou históriou a kultúrou Egypta, a to nielen kvôli pyramidám, ale aj kvôli svojmu klimatu. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu očakávať jedinečnú skúsenosť v tomto nádhernom regióne, ktorý je domovom jedného z najdôležitejších egyptských dedičstva.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách