Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Dominikánska republika Cayo Levantado

Počasie Dominikánska republika Cayo Levantado


Dominikánska republika je tropickou krajinou známou svojimi krásnymi plážami, jasnou modrou vodou a teplým počasím po celý rok. Jedno z najlepších miest, kde si vychutnať toto nádherné počasie, je ostrov Cayo Levantado, ležiaci na severovýchode Dominikánskej republiky.

Cayo Levantado je malý ostrov o rozlohe 1,5 km² v oblasti Samaná, v Atlantickom oceáne. Je to pravostranné letovisko, ktoré je domovom niekoľkých luxusných hotelov a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na krásnej pláži.

Počasie na Cayo Levantado je veľmi príjemné počas celého roka. Letá sú teplé a vlhké s vysokými teplotami okolo 30 ° C a nízkymi teplotami okolo 22 ° C. Tropické dažde sa vyskytujú počas leta, ale neobmedzujú sa dlho a veľmi rýchlo sa vyparia.

Zima na ostrove je mierna s pomerne malým poklesom teploty, pričom denné teploty siahajú približne 25 ° C a nočné teploty sú okolo 18 ° C. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Cayo Levantado v zime, môžete sa tešiť na slnečné dni a jemné vánky, ktoré vytvárajú perfektné podmienky na opaľovanie a plážové aktivity.

Vďaka svojej polohe v Karibiku je Cayo Levantado zväčša uchránený pred priamymi zásahmi hurikánov, aj keď môžu cítiť niektoré vedľajšie účinky. Ak sa zaujímate o športy na víne, odporúča sa sledovať predpovede počasia a buďte pripravení na prípadnú zmenu plánov alebo opatrenia na ochranu.

Vzhľadom na teplé a vlhké počasie je Cayo Levantado ideálny cieľ pre plážových milovníkov a vodné športy. Na malebných plážach si môžete užívať slnko a relaxovať, alebo si vyskúšať rôzne aktivity, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie, jachting a rybolov.

Okrem plážových aktivít môžete tiež navštíviť blízke prírodné rezervácie, ako napríklad národný park Los Haitises. Je to oblasť s množstvom malých ostrovov, jaskýň a unikátnych ekosystémov, ktorých krása je skutočne ohromujúca.

V záverečnej poznámke je Cayo Levantado ideálne miesto na návštevu, ak hľadáte pekné počasie a nádherné pláže. Bez ohľadu na ročné obdobie môžete očakávať príjemné teploty a slnečné nebo, čo vám umožní spojiť sa s prírodou a relaxovať vo svojom vlastnom raji.


Dovolenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Dovolenka na Cayo Levantado v Dominikánskej republike je pre tých, ktorí hľadajú nádherné pláže, jemný piesok a krištáľovo čistú vodu. Cayo Levantado je malý tichý ostrov so skutočne úchvatnou plážou, ktorá ponúka návštevníkom dokonalé miesto na oddych a oddych od každodenného života.

Krajina v Cayo Levantado dominuje príroda v celom svojom rozkvete. So zelenou farbou palmy v slnečnom pocite a tyrkysovej farby vody, tento rajský ostrov ponúka úplne špeciálnu a exotickú atmosféru. Ostrov je oblúk zo zlatého piesku a zákonite jeho najväčšou výhodou je, že sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky, kde slnko svieti celoročne.

Na ostrove sa môžete vypraviť na celodenný výlet a môžete si užiť krásne miesta ako sú ostrovy Las Terrenas, Samana a Las Galeras a ich pláže. Pre tých, ktorí hľadajú trochu adrenalínu, sa ponúka možnosť surfovať na vlnách, kajakovať, plávať s delfínmi alebo len jednoducho si vychutnať potápanie s rôznorodými druhmi rýb.

Na ostrove nájdete aj skvelé ubytovanie, ktoré kombinuje luxus a pohodlie s nádherným výhľadom na more. Miestne hotely a rezorty už budú mať našvíkané plány na prežívanie s vami dokonalých večerov v restauráciách a baroch obklopených kryštálovými lampami a množstvom sviečok. Ponořte sa do miestnej kultúry a vychutnajte si tradičné dominikánske jedlá a koktaily pod hviezdami.

Okrem toho, na ostrove sa môžete účastniť hviezdnym pozorovaniam, kde sa vám ukážu tie najjasnejšie nebeské svetlá, počúvať tradičnú hudbu, ktorá ponúka úplne inú atmosféru a ponorte sa do prírodného kúpaliska - vodopád El Limón.

Tento ostrov je jedným z najväčších tajomstiev Karibiku. Je to dokonalé miesto pre romantiku, pre tých, ktorí hľadajú únik od každodenného života, pre rodiny a pre skupiny priateľov, ktorí hľadajú nové zážitky. Tak neváhajte, navštívte Cayo Levantado na vašej ďalšej dovolenke a prežite dokonalé chvíle!


Ubytovanie Dominikánska republika Cayo Levantado


Ak hľadáte exotickú destináciu, v ktorej môžete relaxovať a užívať si krásne pláže, potom by ste si mali zvoliť Cayo Levantado v Dominikánskej republike. Táto malebná karibská krajina sa nachádza na ostrove Samana a je obklopená tyrkysovým morom.

Ostrov Cayo Levantado si získava návštevníkov svojou krásnou bielou plážou, jemným pieskom a krištáľovo čistým morom. Tento ostrov je súčasťou národného parku Los Haitises, kde sa nachádza rozmanitá príroda a endemické druhy zvierat.

Ubytovanie na ostrove je zabezpečené v hoteli Gran Bahia Principe Cayo Levantado, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Tento luxusný hotel ponúka viac ako 200 izieb, ktoré sú vkusne zariadené a disponujú balkónmi s výhľadom na more alebo na záhradu. K dispozícii sú aj dva bazény, spa centrum, fitnes centrum, tenisové kurty a WiFi pripojenie.

Okrem relaxácie na pláži môžete tiež využiť ponuku rôznych vodných športov, ako sú šnorchlovanie, potápanie a jachting. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a históriu, odporúčame navštíviť blízke miesta, ako sú historické mestečká Las Terrenas a Santa Barbara de Samana.

Ak hľadáte miesto pre romantickú dovolenku alebo pre dovolenku so svojou rodinou, Cayo Levantado je ideálnou voľbou. Jeho exotická krása, kľudná atmosféra a kvalitné ubytovanie urobia z vašej dovolenky niečo nezabudnuteľné. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju cestu do Dominikánskej republiky a užite si to najlepšie, čo táto krajina ponúka!


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Cayo Levantado


Otázka 1: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado?
Odpoveď 1: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado, je letecky priletieť na letisko El Catey Samana a potom absolvovať krátku trajektovú cestu z mesta Samana.

Otázka 2: Ktorý čas je najlepší na návštevu Cayo Levantado?
Odpoveď 2: Najlepší čas na návštevu Cayo Levantado je od decembra do apríla, keď je teplota príjemná a menej pravdepodobné sú zrážky.

Otázka 3: Aké aktivity sú k dispozícii na Cayo Levantado?
Odpoveď 3: Na Cayo Levantado je množstvo aktivít, vrátane plávania, potápania, šnorchlovania, lyžovania na vode, kajakovania a turistiky.

Otázka 4: Kde sa môžem ubytovať na Cayo Levantado?
Odpoveď 4: V Cayo Levantado sú k dispozícii dva hlavné hotely - Gran Bahia Principe Cayacoa a Luxury Bahia Principe Samana.

Otázka 5: Aké je jedlo na Cayo Levantado?
Odpoveď 5: Cayo Levantado ponúka množstvo miestnych jedál, ako aj medzinárodné kuchyne. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, morské plody a tradičné dominikánske jedlá.

Otázka 6: Je na Cayo Levantado bezpečné kúpanie a šnorchlovanie?
Odpoveď 6: Áno, na Cayo Levantado je kúpanie a šnorchlovanie bezpečné. Pre istotu sa však uistite, že využívate prevádzky ponúkajúce bezpečnostné vybavenie, aké sú záchranné vesty.

Otázka 7: Čo by som si mal zobrať na Cayo Levantado?
Odpoveď 7: Môžete si zobrať plážové oblečenie, plážové sandále, slnečné okuliare, klobúk alebo čiapku, ochrannú krem na slnko, repelent proti hmyzu, kameru, plážový uterák a šnorchlovacie vybavenie.

Otázka 8: Môžem sa dostať z Cayo Levantado na iné miesta Dominikánskej republiky?
Odpoveď 8: Áno, z Cayo Levantado sa môžete dostať do rôznych miest Dominikánskej republiky, vrátane mesta Samana a Národného parku Los Haitises. Sú k dispozícii rôzne prevádzky, ktoré vám pomôžu s plánovaním výletov.


Letenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Dominikánska republika je jedným z najkrajších miest na Karibiku, ktoré láka tisícky turistov z celého sveta. Svojou prírodnou krásou a bohatou históriou ponúka množstvo atrakcií a výletov pre všetky typy cestovateľov. Jedným z najvyhľadávanejších miest v Dominikánskej republike je malý rajský ostrov s názvom Cayo Levantado.

Cayo Levantado, známy aj ako ostrov Bacardi, sa nachádza v Samaná Bay na severovýchode Dominikánskej republiky. Tento ostrov je synonymom pre luxusné pláže, tyrkysové more a exotickú atmosféru. V blízkosti ostrova možno nájsť koralové útesy a obrovské množstvo farebných morských rýb, čo ho robí ideálnym miestom pre šnorchlovanie a potápanie.

Cesta na Cayo Levantado nie je možná len cez loď, čo dodáva dobrodružný nádych celej skúsenosti. Môžete si zvoliť prepravu v rámci organizovaných výletov alebo si prenajať súkromnú jachtu. Aj keď je to relatívne malý ostrov, je tu dostatok miesta na vychutnanie si súkromia a pokojných okamihov na pláži.

Po príchode na ostrov si okamžite všimnete, že je to raj na zemi. Biely piesok, kokosové palmy, príjemné teploty a perspektíva stráviť tam niekoľko dní je niečo, čomu sa ťažko odoláva. Existuje len niekoľko hotelov a rezortov na ostrove, z ktorých väčšina je exkluzívna a luxusná. Každý hotel ponúka prvotriedne ubytovanie a majú k dispozícii aj vlastné pláže, bazény, reštaurácie a wellness centrá.

Okrem relaxácie na pláži a vychutnávania si nádherného počasia existuje na Cayo Levantado aj množstvo ďalších aktivít. Môžete sa vybrať na prehliadku prírodných zaujímavostí ostrova, ako sú vodopády El Limón a polostrov Samaná. Okrem toho si môžete vyskúšať jazdu na koni, prechádzku po džungli alebo navštíviť miestne rybárske dedinky a spoznať miestnu kultúru.

Jednou z hlavných atrakcií ostrova je príležitosť navštíviť miesta, kde sa natáčali známe filmy. Na Cayo Levantado bola nakrútená reklama pre Bacardi Rum a aj niektoré scény z filmu "Piráti z Karibiku". Pre filmových nadšencov je to unikátna príležitosť sledovať miesta, kde sa odohráva ich obľúbený film.

Ak hľadáte exotiku, krásne pláže a relaxáciu na úplne inej úrovni, návšteva Cayo Levantado je určite správnou voľbou. Toto ostrovné útočisko v Dominikánskej republike je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete na Karibiku navštíviť. Naplánujte si letenku a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove Bacardi.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách