Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Dominikánska republika Altos de Chavón

Dovolenka Dominikánska republika Altos de Chavón


Dominikánska republika je nádherná krajina s nespočetnými krásami. Kto si chce vychutnať pohľad na prekrásne pláže a okúsiť atmosféru exotiky, určite si príde na svoje. Jednou z perál Dominikánskej republiky je Altos de Chavón - malá stredoveká obec, ktorá sa nachádza na brehu Karibského mora.

Altos de Chavón nie je obyčajné miesto, ako určite viete. Toto historické mesto je vybudované ako prírodný amfiteáter, s nádherným výhľadom na rieku Chavón a Karibské more. Tento komplex budov, ktorý sa nachádza v La Romana, je súčasťou paradnej celebritnej oblasti. Ale okrem toho je to aj domov pre významnú kultúru, umenie a históriu Dominikánskej republiky.

Pre tých, ktorí majú radi históriu, umenie a architektúru, je Altos de Chavón miestom, kde sa určite nebudú nudiť. Celý obdobie stredoveku je doslova oživené v každom rohu. Každá ulička, každý domik, každé kamenné schody sú svedkom histórie. Okrem toho je tu tiež obrovské množstvo umeleckých diel v rôznych oblastiach - od obrazov, sochy až po lakovanie vajec.

Medzi tým, čo si môžete pozrieť v Altos de Chavón, sú aj múzeá a galérie, ktoré obsahujú ukážky umeleckých prác od rôznych umelcov. Najvýznamnejším umelcom, ktorý zanechal nezmazateľnú stopu v obci, bol v roku 1976 Frank Sinatra, ktorý tam zriadil prvú umeleckú školu, kde sa vyučuje zhruba 700 študentov.

Ak sa chcete zbaviť hluku a ruchu mesta alebo len chcete relaxovať, pláže blízko Altos de Chavón by mohli byť tou správnou voľbou. Pláže tu sú pôvabné a vždy zaujímavé pre milovníkov vodných športov, ako sú napríklad surfovanie alebo plachtovanie na windsurfe.

Altos de Chavón je skutočne zlatým miestom pre každého, kto si chce zažiť dovolenku v skutočnom rajskom prostredí. Sú tu miesta k relaxácii, ale aj k objavovaniu histórie a umeleckých diel. Tak čo na to, čo váš ďalší apartmán na Dominikánskej republike?


Ubytovanie Dominikánska republika Altos de Chavón


Altos de Chavón: Klenot Dominikánskej republikyvhodný pre najnáročnejších turistov

Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami, teplým morom a tropickým podnebím. Je to populárne miesto pre dovolenky a pobytové rezorty. Avšak v strede tejto karibskej krajiny sa nachádza skrytý klenot – Altos de Chavón.

Altos de Chavón je historické mestečko, ktoré sa vďaka svojej autenticite a vynikajúcej architektúre stalo jedným z najžiadanejších miest na ubytovanie v Dominikánskej republike. Je obľúbené medzi turistami všetkého veku a zaujíma aj umelcov, hudobníkov a filmárov. Jeho romantická atmosféra a krása poskytujú ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu.

Mestečko Altos de Chavón sa nachádza na kopci nad rieku Chavón, ktorý je najväčšou atrakciou tohto miesta. Je to oblasť so starobylými uličkami, kamennými domčekmi a nádhernou katedrálou, ktorá vyzerá ako nachystaný pre párovú oponu niektorého ľúbostného filmu. Dych berúce výhľady na rieku a okolitú krajinu sú neodolateľné pre všetkých návštevníkov.

Okrem romantiky a estetiky ponúka Altos de Chavón tiež mnohé zábavné aktivity pre turistov. Môžete sa zúčastniť tradičných tanecných a hudobných vystúpení merengue, ktoré sú charakteristické pre Dominikánsku republiku. Okrem toho môžete prechádzať okolo múzeí a galérií, kde sú vystavené úžasné diela, ktoré vás pohltia do histórie a kultúry krajiny.

Pre tých, ktorí sú nadšenými golfovými hráčmi, Altos de Chavón ponúka výnimočné vybavenie. Môžete sa zúčastniť niektorého z mnohých medzinárodných turnajov, ktoré sa tu konajú, alebo jednoducho si zahrať na jednom z najkrajších golfových ihrísk v Karibiku.

V Altos de Chavón nájdete tiež niekoľko luxusných hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb a ubytovanie pre najnáročnejších turistov. Luxury Suites International at Altos de Chavón je jeden z najpopulárnejších rezortov v tejto oblasti. Ponúka skvelé izby s výhľadom na rieku, golf ihrisko a bazén, kde si môžete užiť osviežujúce osvieženie po dni plnom aktivít.

Väčšina turistov sa rozhodne preskúmať Altos de Chavón počas jednodňovej exkurzie, ale mnoho z nich sa neodváži odísť a rozhodne sa stráviť tu niekoľko nocí. Táto malá dedinka vždy vyvoláva takú dojemnú atmosféru, že sa zdá byť neprekročená a nádherná s každým krokom.

Ak hľadáte niečo iné ako len typický plážový hotel v Dominikánskej republike, neváhajte si vybrať Altos de Chavón. Toto historické mestečko vám poskytne jedinečnú skúsenosť a nekonečné spomienky na exotickú dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Altos de Chavón


Najčastejšie otázky a odpovede o Altos de Chavón v Dominikánskej republike sú:

1. Čo je Altos de Chavón?
Altos de Chavón je replika stredovekého španielskeho dedinky nachádzajúca sa v regióne La Romana v Dominikánskej republike.

2. Ako sa tam dostanem?
Altos de Chavón je vzdialené asi 20 minút jazdy od letiska La Romana a asi hodinu od letiska Punta Cana. Môžete si prenajať auto, alebo využiť dopravu organizovanú vaším rezortom.

3. Aké sú tam vstupné poplatky?
Vstup do Altos de Chavón je vo všeobecnosti zdarma, ale niektoré atrakcie, ako napríklad múzeum alebo archeologický park, si môžu účtovať vstupné poplatky.

4. Aké sú tam otváracie hodiny?
Altos de Chavón je obvykle otvorené pre návštevníkov denne od rána do večera. Presné otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a dňa v týždni.

5. Čo si môžem pozrieť v Altos de Chavón?
V Altos de Chavón sa nachádza niekoľko atrakcií, vrátane múzea archeológie a dedičstva, amfiteátra so 5000 miestami, kostola sv. Stanislava a mnohých umeleckých galérií a obchodíkov.

6. Aké sú tam reštaurácie a obchody?
V Altos de Chavón nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú dominikánsku kuchyňu aj medzinárodné jedlá. Môžete si tu taktiež zakúpiť miestne remeslá a umelecké diela.

7. Aké aktivity sú tam k dispozícii?
Okrem prehliadky pamiatok a umenia si v Altos de Chavón môžete vychutnať aj živú hudbu, spevácke vystúpenia a tanečné show. Tiež si môžete zahrať na golfovom ihrisku Teeth of the Dog, ktoré sa nachádza v blízkosti.

8. Môžem si tam vybrať výlet s cestovnou kanceláriou?
Áno, mnohé cestovné kancelárie ponúkajú výlety do Altos de Chavón ako súčasť ich výletových programov po Dominikánskej republike.

9. Koľko času by som mal/a venovať návšteve Altos de Chavón?
Väčšina návštevníkov strávi v Altos de Chavón približne 2 až 3 hodiny. To vám dá dostatok času na prehliadku hlavných atrakcií.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Altos de Chavón?
Najlepší čas na návštevu Altos de Chavón je počas suchého obdobia od decembra do apríla, keď je počasie najpríjemnejšie a oblasť má najmenej zrážok. Mimo tohto obdobia môžu byť teploty vyššie a viac zrážok.


Počasie Dominikánska republika Altos de Chavón


Dominikánska republika je známa svojimi krásnymi plážami, teplým miernym počasím a bohatou kultúrou. Jednou z najkrajších a najpopulárnejších oblastí v Dominikánskej republike je Altos de Chavón.

Altos de Chavón sa nachádza na východnom pobreží krajiny, v blízkosti mesta La Romana. Toto miesto je známe svojím španielskym koloniálnym architektonickým šarmom a nádhernými výhľadmi na rieku Chavón a Karibské more.

Počasie v Altos de Chavón je typické pre región Karibiku, s teplým subtropickým podnebím. Teploty sa celý rok pohybujú medzi 24 až 30 stupňami Celzia, pričom najteplejšou obdobou je leto, kedy sa môžu teploty vyšplhať až na 35 stupňov Celzia. Teploty sú však často vyrovnávané miernymi vetrmi, čo prispieva k pohodlnému a príjemnému prostrediu.

Dážď je v Altos de Chavón distribuovaný rovnomerne počas celého roka. Najintenzívnejšie zrážky sa vyskytujú vo vlhkom období medzi májom a novembrom. Toto je tiež obdobie hurikánov v Karibiku, takže je dôležité monitorovať počasie a ich vplyvy na toto miesto.

Vďaka svojmu teplému a mierne daždivému podnebiu je Altos de Chavón ideálnym miestom na dovolenku, kedykoľvek počas roka. Mnoho ľudí sem prichádza pre jeho nádherné pláže a možnosti vodných športov ako šnorchlovanie a potápanie. Okrem toho, Altos de Chavón ponúka aj mnoho historických a kultúrnych atrakcií, vrátane umelco-docentnej školy a amfiteátra s kapacitou 5000 divákov.

Je však dôležité si všímať, že Altos de Chavón je turisticky obľúbeným miestom, takže počas hlavnej turistickej sezóny môže byť veľa ľudí. Najlepším časom na návštevu je začiatok jari alebo jesene, keď je počasie príjemné a počet turistov sa ešte nezvýšil.

Výlet do Altos de Chavón v Dominikánskej republike je jedinečným zážitkom, kde si môžete vychutnať krásne počasie a zároveň objavovať bohatú miestnu kultúru a históriu. Nech ste milovníkom pláží, umenia alebo jednoducho prírody, Altos de Chavón má čosi pre každého.


Letenka Dominikánska republika Altos de Chavón


Altos de Chavón: Báječný klenot Dominikánskej republiky

Dominikánska republika je známa svojou exoticčnou krásou a jedinečnými prírodnými lokáciami. Čo však mnohí nevedia, je fakt, že v tejto karibickej krajine sa nachádza aj jeden kultúrny skvost - Altos de Chavón. Táto malebná dedinka, skrytá na brehu rieky Chavón, je skutočným pokladom a národnou pamiatkou Dominikánskej republiky.

Altos de Chavón je unikátne miesto, ktoré vzniklo v 70. rokoch minulého storočia ako replika koloniálneho mestečka. Jeho architektúra a dizajn je inšpirovaný talianskou renesančnou architektúrou, čím sa stalo skutočným výnimočným zákutím na Dominikánskom pobreží. Dominantou miesta je chrám sv. Stanislava, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu.

Dedinka zaujme nielen svojím šarmom a romantickou atmosférou, ale aj širokou paletou kultúrnych aktivít. Altos de Chavón je domovom mesačne sa konajúcich hudobných festivalov, kde sa predstavujú slávne kapely a umelci z celého sveta. V dedinke tiež nájdete 5000-sedadlové amfiteáter, kde sa v minulosti uskutočnili koncerty svetoznámych umelcov ako Frank Sinatra či Sting.

Okrem hudobných festivalov je Altos de Chavón aj centrom pre výtvarné umenie, kde sa realizujú rôzne výstavy a galérie. Mnohí miestni aj zahraniční umelci sem prichádzajú prezentovať svoje diela a navštevovať umelecké školy, ktoré sa tu nachádzajú.

Keďže sa dedinka nachádza v srdci turisticky vyhľadávaného regiónu La Romana, je jednoducho dostupná pre návštevníkov. Na letenky do Dominikánskej republiky si môžete rezervovať už dopredu a len krátkou jazdou z letiska sa dostanete do Altos de Chavón.

Okrem kultúry a umenia má dedinka aj mnoho ďalších atrakcií pre turistov. Návštevníci si tu môžu užiť prechádzky po malebných uličkách a obdivovať dedinku zo 17. storočia. Taktiež môžu navštíviť múzeum archeológie, kde sa dozvedia viac o histórii Dominikánskej republiky a jej pôvodných obyvateľoch - Taínoch.

Samozrejmosťou je aj bohatá ponuka reštaurácií a obchodov, kde sa môžete pohostinárstvať miestnou kuchyňou alebo sa potešiť kúpou originálnych suvenírov.

Altos de Chavón je teda jedným z tých miest, ktoré musíte navštíviť, ak plánujete cestu do Dominikánskej republiky. Jeho kultúrna a architektonická krása vás okúzli a atmosféra vás vtiahne do tejto malebnej dedinky na dlhšiu dobu. Nech už sa tu zastavíte na niekoľko hodín alebo na niekoľko dní, určite nebudete ľutovať.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách