Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)

Počasie Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko, krajina krásnych pláž a morských útesov, je ročne navštívené tisícami turistov z celého sveta. Medzi obľúbené turistické miesta v Chorvátsku patrí aj Supetar na ostrove Brač. Toto úžasné letovisko ponúka slnečné dni, zábavu na pláži a relaxačné atmosféry, ktoré určite stojí za návštevu. Ak sa chystáte navštíviť Supetar, je veľmi dôležité poznať jeho poveternostné podmienky.

Supetar sa môže pochváliť solídnym počasím, ktoré si sľubuje veľa slnečnými dnami a príjemnými teplotami. Od júna do septembra, môžete sa tešiť na teploty okolo 28 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami, ktoré sa zvyčajne pohybujú okolo 22 stupňov. Málokedy sa stáva, aby teploty v tejto oblasti prekročili 32 stupňov, ale ak sa tak stane, je tu jemný vánok, ktorý zabezpečí, aby vám nebolo príliš teplo.

Počas júna až augusta sa v Supetare vyskytujú len zriedkavé dažde. Ak cestujete v júli alebo auguste, pravdepodobne sa dočkáte vysokých teplôt, sucha a krásneho slnka, ktoré poskytuje jedinečnú atmosféru krajiny. A ak si chcete oddýchnuť v chlade a prejsť sa po meste, je najlepší čas na prechádzku a vychutnávanie si krásy mesta skoro ráno alebo neskoro večer.

Na jeseň a na jar sa teploty v Supetare znižujú na minimálne 12 stupňov. Preto je dobre mať s sebou niečo teplejšie, ak cestujete v týchto ročných obdobiach. Bohužiaľ, v týchto mesiacoch môže byť v tejto oblasti zreteľne viac daždivých dní a hmlisté rána, ktoré vám môžu prikryť slnko a jasnú oblohu.

Ostrov Brač má možnosť byť ovplyvnený vetrmi, čo vedie k občasnej veľkej bfúkania. Však tieto vetry sú zvyčajne v závislosti na konkrétnom dátume a určite nebudú ovplyvňovať váš pobyt v Supetare. Okrem toho, Chorvátsko sa môže chváliť celoročne príjemným podnebím, ktoré určite poskytne návštevníkom bezproblémový pobyt.

V Supetare, ako aj v celej Chorvátsku, môžete očakávať krásne slnko, mierny vietor a milé teploty. Nech už plánujete návštevu Supetare na leto alebo na jeseň, nebudete sklamaní z tohto úžasného miesta. Od slnečných pláží a dobrodružstiev na vode po prechádzky po miestnom meste, Supetar má všetko, čo si turista môže priať. Takže, čo ešte čakáte? Zarezervujte si dovolenku a vyberte sa do Supetaru na najlepšie letné a jarné úniky!


Ubytovanie Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, čisté more a bohatá kultúrna história robia z Chorvátska jedno z najvyhľadávanejších letovísk v strednej Európe. Ak hľadáte ideálne miesto na strávenie letných prázdnin, môžete túžiť po mieste ako je Supetar na ostrove Brač.

Supetar je malé prímorské mesto nachádzajúce sa na ostrove Brač. Je to jedno z najväčších miest na Brači a s jeho priateľskou atmosférou a bohatou históriou si získava srdcia návštevníkov. Mesto je známe svojimi krásnymi plážami, jasným morom a bohatými kultúrnymi zážitkami.

Ak hľadáte ubytovanie v Supetare, máte na výber rôzne možnosti. Mesto ponúka množstvo hotelov, súkromných apartmánov, malých rodinných penziónov a kempov, takže si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Väčšina hotelov v Supetare je situovaná v blízkosti pláží, čo poskytuje pohodlný prístup k moru a umožňuje vám jednoduché relaxovanie na slnku. Hotely sa zvyčajne vyznačujú moderným vybavením a kvalitnými službami, aby sa vám vaša dovolenka čo najviac uľahčila.

Okrem hotelov je v Supetare množstvo súkromných apartmánov a penziónov, ktoré poskytujú možnosť ubytovania v príjemnej a domácej atmosfére. Tieto ubytovacie zariadenia často súkromníkovi umožňujú ponúkať vám miestne tipy a odporúčania, ktoré vám pomôžu objaviť skryté poklady ostrova.

Pre tých, ktorí majú radi kempovanie a prírodu, je v Supetare k dispozícii aj niekoľko kempov. Tieto kempy sa nachádzajú v blízkosti pláží a ponúkajú všetky potrebné služby pre pohodlný pobyt, ako sú sprchy, toalety a prevádzky obchodov.

Samotný Supetar je tiež fascinujúce miesto na preskúmanie. Jeho historickým centrom je prístav, kde nájdete tradičné kamenné domy a útulné reštaurácie, ktoré ponúkajú vynikajúce jedlá a miestnu kuchyňu. Mesto je taktiež domovom niekoľkých zaujímavých historických pamiatok, ako napríklad kostol svätého Petra a kostol svätej Marie.

Nemôžete vynechať príležitosť navštíviť pláže v Supetare. Ponúkajú ideálnu príležitosť na opaľovanie, plávanie a všetky možné vodné aktivity. Pláže s jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou sú vhodné nielen pre dospelých, ale aj pre rodiny s deťmi.

Supetar je tiež priestranným východiskovým bodom pre preskúmanie ostrova Brač. Môžete si prenajať bicykle a objavovať okolité dedinky a prírodné krásy alebo si zapožičať loď a ísť na výlet po okolitých ostrovoch. Niektoré z miestnych cestovných agentúr ponúkajú aj organizačné výlety, ktoré vám umožnia preskúmať známe atrakcie na ostrove, ako je Zlatná Rovná, najkrajšia pláž na Chorvátskom pobreží.

Ak plánujete stráviť dovolenku v Chorvátsku, určite by ste mali zvážiť Supetar na ostrove Brač ako svoju cieľovú destináciu. Jeho krásne pláže, pohostinní domáci, bohatá kultúrna história a pestré možnosti ubytovania vám zaručene poskytnú nezabudnuteľné letné dobrodružstvo.


Letenka Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko Supetar (ostrov Brač): Ostrovský raj na pobyt aj dovolenku

Supetar, ktorý sa nachádza na ostrove Brač v Chorvátsku, je jedným z najobľúbenejších letovísk v tejto krajine. S ílovou plážou, jemným pieskom a krásnymi tieňmi pod stromami je to ideálne miesto pre tých, ktorí si chcú užívať slnečné dni spojené s morskými radovánkami.

Prvým krokom, ktorý treba urobiť, ak sa chcete dostať do Supetaru, je zabezpečiť si letenku. Nie je to však až také komplikované, pretože existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do blízkeho letiska Split.

Väčšina leteckých spoločností ponúka priame lety z mnohých európskych miest do Splitu. Po prílete na letisko môžete prenajať auto a podniknúť príjemnú cestu do Supetaru, ktorá trvá len približne hodinu.

Po príchode do Supetaru budete môcť cítiť tú typickú chorvátsku atmosféru, ktorá sa vyznačuje príjemným a pohostinným prostredím. Samotné mesto Supetar je typickým príkladom malej chorvátskej dediny s úzkymi uličkami, kamennými domami a prístavnou promenádou. Môžete si vychutnávať prechádzky po upravených uličkách a obdivovať miestne historické pamiatky.

Čaro Supetaru je však zosilnené jeho nádhernými plážami. Najpopulárnejšia je pláž Banj, ktorá je známa svojím jemným pieskom a čistou vodou. Je tu dostatok miesta pre plávanie, opaľovanie a rôzne športové aktivity. Pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie, sú tu aj menej rušné pláže v okolitých zátokách.

Ak máte radi prírodu a túžite po dobrodružstve, môžete navštíviť aj ďalšie časti ostrova Brač. Je známy svojimi krásnymi prírodnými scenériami a jedinečnými geologickými útvarmi. Najznámejší je symbol ostrova - pláž Zlatni rat v Bolu, ktorá sa nachádza na južnom pobreží ostrova. Je to zemeguľa tvarovaná piesková pláž, ktorá je obľúbenou destináciou turistov.

Okrem príjemných plážových a prírodných atrakcií, Supetar ponúka aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Môžete navštíviť rôzne kostoly, múzeá a historické budovy, ktoré svedčia o bohatej histórii ostrova. Nevynechajte najvýznamnejší prvok Supetaru - Diokleciánovu hrobku, ktorá je jednou z najdôležitejších pamiatok v celom Chorvátsku.

Celkovo povedané, Supetar je skutočným ostrovským rajom, ktorý ponúka všetko, čo si môžete priať od dovolenky. S jemnými pieskovými plážami, pohostinnými obyvateľmi a bohatou kultúrou je to miesto, kde môžete relaxovať, objavovať a vychutnávať si pravú krásu Chorvátska. Takže neváhajte a získajte letenku do Chorvátska Supetaru, aby ste zažili úžasnú dovolenku, ktorú nikdy nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


1. Ako sa dostanem z letiska Split do Supetaru?
Odpoveď: Po prílete na letisko Split môžete využiť rôzne spôsoby dopravy ako napríklad taxík, autobus alebo trajekt. Odporúča sa využiť trajekt, ktorý vás dovezie z prístavu Split priamo do prístavu Supetar na ostrove Brač.

2. Aké sú najlepšie pláže v Supetare?
Odpoveď: V Supetare sa nachádzajú viaceré krásne pláže. Medzi najobľúbenejšie patrí pláž Banj, Vrilo Beach a Pláž Lučica. Všetky tieto pláže majú čistú vodu a ponúkajú možnosti na relaxáciu a oddych.

3. Ktoré atrakcie by som nemal/a prehliadnuť v Supetare?
Odpoveď: Pri návšteve Supetaru by ste mali určite navštíviť starý mestský centr, kde sa nachádza kostol sv. Petra. Okrem toho môžete prezrieť aj ďalšie historické pamiatky, ako napríklad kaštieľ Splitska vo vedľajšom meste.

4. Kde môžem nájsť ubytovanie v Supetare?
Odpoveď: Supetar ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a súkromných domov. Môžete buď vyhľadávať online alebo kontaktovať cestovnú kanceláriu, ktorá vám pomôže s rezerváciou ubytovania.

5. Aké sú možnosti pre zábavu a reštaurácie v Supetare?
Odpoveď: V Supetare nájdete rôzne reštaurácie, bary a kaviarne, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a pitie. Okrem toho môžete využiť aj rôzne športové aktivity, napríklad plávanie, potápanie, windsurfing a vodné športy.


Dovolenka Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, jasnou tyrkysovou vodou a malebnými diaľničnými miestami. Jednou z možností na dovolenku v Chorvátsku je mesto Supetar na ostrove Brač. Toto malebné prímorské mesto je miestom, kde sa môžete zrelaxovať a vychutnať si krásy Jadranského mora.

Supetar je hlavným mestom a najväčším prístavom ostrova Brač. Nachádza sa na severozápade ostrova, medzi hornatým pozadím a živou prístavnou atmosférou. Mesto ponúka niekoľko pláží, kde si môžete užívať slnko a more.

Jednou z najznámejších pláží v Supetare je hlinená pláž zvaná "Zlatni rat". Táto pláž je jednou z najkrajších na celom Chorvátsku, s pôsobivou hlinenou sklonou, ktorá mení svoj tvar v závislosti na prúdoch a vetre. Pláž je obklopená borovicovými lesmi a je ideálnym miestom na relaxáciu a opaľovanie.

Okrem pláží môžete tiež navštíviť historické pamiatky v Supetare. Napríklad kostol sv. Petra postavený v 18. storočí je jednou z dominant mesta. Môžete si tu obdivovať krásnu architektúru a nádherné oltáre. O túru určite stojí aj Kastel Sv. Nikole, ktorý sa nachádza na vrchu kopca nad mestečkom. Z hradu si môžete vychutnať úchvatný výhľad na mesto a okolité more.

Supetar je tiež známe svojou chutnou miestnou kuchyňou. Môžete si vychutnať čerstvú rybu, chutné morské plody a miestne víno. V meste nájdete rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať autentickú chorvátsku kuchyňu.

Keďže Supetar je hlavným prístavom na ostrove Brač, môžete si tiež užiť výlety do okolitých miest a ostrovov. Napríklad si môžete prenajať loď a preskúmať krásu okolitého mora a skalnatého pobrežia.

Supetar je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v krásnom prostredí. S jasným morem, krásnymi plážami a historickými pamiatkami je to miesto, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách