Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Chorvátsko Rovinj

Ubytovanie Chorvátsko Rovinj


Rovinj je malebné prímorské mesto nachádzajúce sa na pobreží Chorvátska. Svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a vynikajúcim jedlom je obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť Rovinj, správne ubytovanie je kľúčové pre váš pohodlný a príjemný pobyt.

V Rovinji sa nachádza množstvo hotelov a rezortov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si želajú všetko na jednom mieste. Tieto ubytovacie zariadenia majú širokú škálu izieb a apartmánov, ktoré sú vhodné pre páry, rodiny aj skupiny priateľov. V mnohých hoteloch sa nachádzajú ​​aj kaviarne, reštaurácie a bazény, kde si hostia môžu oddýchnuť a relaxovať.

Pre tých, ktorých viac láka intímnejšie a autentickejšie prostredie, v Rovinji sú k dispozícii aj súkromné apartmány, vily a penzióny. Tieto ubytovacie možnosti sú často krásne zariadené a majú vlastnú kuchyňu, čo je výhodné pre hostí, ktorí si radi sami pripravujú jedlá. Mnoho z týchto súkromných ubytovaní sa nachádza v historickom jadre mesta, čo znamená, že ste v tesnej blízkosti klenotov ako kostol Sv. Eufémie alebo palác Batana.

Pre tých, ktorí preferujú prírodu a táborisko, Rovinj má aj táborové miesta. Tieto miesta poskytujú základné vybavenie ako ubytovacie stany a sprchy a zároveň vám umožňujú vychutnať si krásy prírody a slobodu kempovania. Mnoho táborísk je situovaných na pobreží, takže si môžete vychutnať nádherný výhľad na more aj priamo z vášho stanu.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, Rovinj ponúka aj exkluzívne apartmány, vily a rezidencie. Tieto vybrané a nadštandardné možnosti poskytujú prvotriedne vybavenie a služby. Príkladom je apartmánový komplex Maistra, ktorý ponúka pôsobivý výhľad na more, súkromnú pláž, súkromnú vírivku a wellness centrum. Tieto exkluzívne možnosti sú ideálne pre páry, ktorí si potrpia na súkromie a komfort.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Rovinj ponúka mnoho možností pre všetky typy cestovateľov. Je dôležité si vopred rezervovať ubytovanie v Rovinji, najmä počas letnej sezóny, keď je dopyt veľký. Takže, čo ešte váhate? Užite si dovolenku v Rovinji a nájdite si ideálne ubytovanie, ktoré vám poskytne príjemný a nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Chorvátsko Rovinj


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a úchvatnými plážami, čo priláka každoročne mnoho turistov zo všetkých kútov sveta. Medzi najobľúbenejšie miesta v Chorvátsku patrí aj malebné mestečko Rovinj, ktoré ponúka nielen krásne prírodné scenérie, ale aj bohatú históriu a úžasnú gastronómiu. Ako je to však s počasím v Rovinji?

Rovinj leží na pobreží Jadranského mora a nachádza sa v Istrii, jednom zo súostroví Chorvátska. Jeho poloha mu umožňuje mať typicky stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Letné mesiace od júna do septembra sú najteplejšie a najslnečnejšie obdobie v Rovinji. Priemerné teploty dosahujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia a more je dostatočne ohriate na príjemné kúpanie. Slnečné dni vytvárajú ideálne podmienky na objavovanie pláží a vychutnávanie si mora.

Jesenné mesiace v Rovinji sú stále príjemné, ale teploty postupne klesajú, a to najmä v novembri a decembri. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 15 až 20 stupňov Celzia, čo stále umožňuje vonkajšie aktivity a nezávislosť na teplejších oblečeniach.

Zimné obdobie v Rovinji je miernou sezónou s teplotami, ktoré v januári až marci dosahujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Aj keď to nie je typické lyžiarske stredisko, stále je tu možnosť stráviť príjemný zimný pobyt. Turisti si môžu vychutnať prechádzky po malebných uličkách starého mesta a objavovať historické pamiatky bez prechádzky v horúčave.

Jar v Rovinji je obdobím, kedy sa príroda prebúdza a kvitne. Teploty stúpajú a vrhajú nový život na mesto. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia, čo je ideálne na prechádzky po prírodnom parku Zlatni Rt alebo akcie na pláži.

Vo všeobecnosti je Rovinj skvelou destináciou na dovolenku počas celého roka. Má čaro a krásu bez ohľadu na ročné obdobie. Pretože leží na pobreží, Rovinj je tiež ovplyvnený morskými vĺnami a vietormi. V lete sa môžu objaviť aj krátke, ale intenzívne letné búrky.

Ak plánujete navštíviť Rovinj, odporúčame sledovať predpovede počasia pred cestou a prispôsobiť si aktivitu podľa toho. Nech už sa rozhodnete ísť na pláž, prechádzku alebo výlet do blízkeho okolia, určite si užijete krásy Rovinje a jeho prírody nech už je počasie akokoľvek.

Vo všeobecnosti možno povedať, že Rovinj ponúka pomerne príjemné počasie počas celého roka, pretože ho obklopuje horstvo, ktoré poskytuje ochranu pred extrémnymi poveternostnými podmienkami. Toto miesto je skutočne dokonalou destináciou pre milovníkov prírody a kultúry.


Dovolenka Chorvátsko Rovinj


Dovolenka v Chorvátsku je obľúbená nielen medzi Slovákmi a Čechmi, ale aj medzi turistami z celého sveta. Ak hľadáte miesto na oddych, kde si môžete užiť krásnu prírodu, kúpanie v mori, šnorchlovanie, ale aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok, potom je Rovinj ideálny cieľ.

Rovinj sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova, na brehu Jadranského mora. Mesto je obklopené nádhernými plážami, ktoré poskytujú dokonalého ducha k odpočinku a kúpaniu. Okrem toho, Rovinj ponúka bohatú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v každom rohu a konári.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Rovinji, určite si nenechajte ujsť prehliadku starého mesta. Jeho úzke uličky, kamenné domy s farebnými fasádami vás vrátia o niekoľko storočí do minulosti. Rovinj bol kedysi dôležitým námorným centrom a vďaka tomu sa tu nachádza množstvo historických pamiatok. Stredoveké opevnenie a veže, Barokový kostol sv. Eufémie, katedrála sv. Tomáše a mnoho ďalších budov svojím krásnym architektonickým štýlom odrazujú množstvo kultúrnych vplyvov, ktoré sa na Rovinji odrážajú.

Aj pre milovníkov prírody Rovinj ponúka mnoho možností. V jeho okolí sa nachádza množstvo parkov a prírodných rezervácií, ako napríklad Limský záliv, ktorý je vyhlásený pre svoje scenickej krásy a svieži ryby bujné aj na zdraviu prospešné omega-3 mastných kyselín. Tu si môžete užiť nádherný výhľad na more a prístavy rybárskej lodeníc a prehrať okúzľujúcej rastlinnej svet vokolí.

Rovinj je domovom aj pre množstvo úžasných pláží. Mnoho z nich ponúka kritériá pre získanie tzv. modrých vlajiek pričom oceňujú kvalitu vody a zázemie. Pláže v blízkosti centra mesta sú vhodné pre rodiny s deťmi, zatiaľ čo ďalšie pláže vo vzdialenejších oblastiach ponúkajú viac súkromia a intímneho spracovania. Okrem toho, množstvo pláží ponúka aj isté druhy vodných športov, ktoré vám jazyky pobyt ešte viac obohatia.

V Rovinji si môžete vybrať z veľa luksusných hotelov, rybárskych chát a súkromných apartmánov. Nájdete tu aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá pričom aj miestne vína. Okrem toho, Rovinj ponúka aj množstvo obchodov s miestnymi suvenírmi, ktoré by vám uchránili pekné spomienky na vašu dovolenku.

Rovinj súčasne ponúka diaľkové výlety na ostrovy a plachtenie na miestnych jachtách. Medzi miestne atrakcie patria prehliadka olivových hájov, včelínu a vinárstiev. Mnohí turisti zvyknú tráviť čas prieskumom zaujímavých miest v okolí Rovinju, ktoré sú ľahko prístupné autom alebo autobusom.

V Rovinji sa nachádza aj niekoľko maliarskych diel zo 15. až 18. storočia, ktoré sú vystavené v miestnych múzeách. Rovinj je tiež domovom k mnohým umelcom, ktorí sem prichádzajú za inšpiráciou.

Celkovo, dovolenka v Rovinji vás pravdepodobne nadchne. S nádhernými plážami, zaujímavou kultúrou a históriou, množstvom možností na výlety a vynikajúcim jedlom a vinom, ste istí, že tu prežijete nezabudnuteľnú dovolenku. Tak si teda zarezervujte svoju dovolenku hneď teraz a zažite to, čo na Rovinji môžete.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rovinj


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Rovinja?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Rovinja je letecky príliš rýchlo. Môžete letieť do najbližšieho letiska v Pule a odtiaľ si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Rovinja?
- Najlepšie obdobie na návštevu Rovinja je v lete, keď je teplé a slnečné počasie. Od júna do septembra je veľmi príjemné počasie a pláže sú otvorené.

3. Aké sú najlepšie pláže v Rovinji?
- Rovinj má veľa krásnych pláží, medzi najlepšie patrí pláž Cuvi, pláž Lone a pláž Zlatni Rt.

4. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Rovinji?
- V centre mesta, v blízkosti prístavu, nájdete mnoho skvelých reštaurácií s tradičnou chorvátskou kuchyňou. Odporúčame vyskúšať reštaurácie Monte, Barba Danilo a La Puntulina.

5. Aké atrakcie si môžem pozrieť v Rovinji?
- V Rovinji sú veľa obdivuhodných miest na návštevu, vrátane starého mesta s jeho úzkymi uličkami, kostolom Sv. Eufrázia a svetelným domom Balbi. Nemali by ste si nechať ujsť ani prechádzku po prístave alebo výlet do prírodného parku Zlatni Rt.

6. Kam môžem ísť na výlet z Rovinja?
- Ak si chcete urobiť výlet, odporúčame navštíviť Plitvické jazerá, Dubrovník alebo kúpele Opatija. Všetky tieto miesta sú vzdialené len niekoľko hodín jazdy autom.

7. Aké sú tradičné suveníry z Rovinja, ktoré by som mal kúpiť?
- Tradičné suveníry, ktoré by ste mali kúpiť v Rovinji, zahŕňajú olivový olej, víno, sušené figy a lavandu.

8. Musím vedieť chorvátsky, aby som sa dostatočne dorozumel v Rovinji?
- Väčšina obyvateľov v Rovinji hovorí anglicky, takže nemusíte vedieť chorvátsky. Všakže niekoľko základných slov a fráz v chorvátskom jazyku môže byť užitočných, ako to je v každom inom cestovnom mieste.


Letenka Chorvátsko Rovinj


Letenky do Chorvátska sú stále populárnejšie medzi turistami. Táto krajina na Balkáne je plná krásnych miest, zaujímavých atrakcií a jedinečných pláží. Rovinj, považovaný za jedno z najkrajších miest Chorvátska, je skvelou destináciou pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku na pobreží Jadranského mora.

Letenka do Rovinja je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú skombinovať oddych na pláži s historickými pamiatkami a kultúrou. Rovinj je malé mestečko s bohatou históriou, ktoré sa nachádza na poloostrove Istria. Jeho zaujímavé uličky a historické stavby ako kostoly, paláce a múzeá zaujmú aj tých, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi turistických miest.

Hlavnou atrakciou Rovinja je jeho romantické staré mesto, ktoré stojí na pahorí na pobreží mora. Stretávajú sa tu stredomorské a stredoeurópske prvky, vďaka čomu je táto lokalita jedinečná. Staré mesto má úzke kamenné uličky, plné malebných domov, kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Nie je však len staré mesto, ktoré zaujme turistov. Okrem neho tu nájdete aj mnoho pláží a zálivov, ktoré potešia každého návštevníka. Medzi najkrajšie pláže v Rovinji patrí Valeta, Mulini a Lone.

Ak hľadáte niečo viac športové, Rovinj má pre vás mnoho ponúk. Na pobreží môžete vyraziť na kajakoch alebo zabaviť sa pri vodnom lyžovaní. Samozrejmosťou je aj možnosť potápania v Jadranskom mori. Okrem toho tu nájdete cyklotrasy a turistické chodníky pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych.

Ak sa rozhodnete vetknúť si do kalendára dátum vašej dovolenky v Rovinji, dajte si záležať na výbere letenky. Zvoľte si letisko, ktoré sa vám najviac hodí a sledujte ceny leteniek. Vzhľadom na to, že Rovinj je populárna destinácia, letenky sa môžu vyprázdniť pomerne rýchlo.

Rovinj je skutočne kúzelným miestom s množstvom zaujímavých aktivít. Letenka do Rovinja môže byť splnením vašich snov o dovolenkovaní v Chorvátsku. Prejdite sa uličkami starého mesta, užívajte si slnko na pláži, alebo sa zapojte do športových aktivít. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú destináciu!


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách