Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Chorvátsko Rab

Dovolenka Chorvátsko Rab


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku. Svojím jasným modrým morom, nádhernými plážami a bohatou históriou láka ročne tisíce turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie ostrovy tejto krajiny patrí bezpochyby Rab, ktorý sa nachádza v Kvarnerskom zálive.

Ostrov Rab je známy svojimi nezabudnuteľnými plážami s jasným priezračným morom. Jeho dominantou je mesto Rab, ktoré je jedným z najkrajších a najstarších mest na hrvatskom pobreží. Jeho historické centrum je miestom, kde čas vydeslal a môžete si vychutnať nádhernú architektúru a úzkych uličiek, ktoré vás prenesú do minulosti. Prechádzka po starom meste je skutočným zážitkom a určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu katedrály svätého Krištofa, ktorá je jednou z najznámejších pamiatok ostrova.

Okrem toho, Rab ponúka množstvo krásnych pláží, kde si môžete vychutnať slnko a teplé more. Jednou z najkrajších pláží je "Rajska pláž" (Plaža Suha Punta), ktorá je vzdialená necelé dva kilometre od centra mesta. Pláž je známa svojou jemnou bielou piesočnatou plážou a čistým morom. Okrem relaxácie na pláži, môžete sa aj pozrieť na rôzne vodné športy, ako je napríklad potápanie, vodné lyžovanie alebo plachtenie.

Podľa miestnej legendy bol ostrov Rab miestom, kde sa narodili tri svätice, ktoré boli známe ako svätá Ivan, svätý Kristofor a svätý Gaudentius. Preto je ostrov Rab tiež známy ako "ostrov svätíc". Každý rok sa vo štvrtý júl koná slávnosť svätého Ivana, počas ktorej sa konajú tradičné oslavy, ako sú pouličné divadlá, koncerty a ohňostroj.

Okrem toho, ostrov Rab je tiež ideálny pre milovníkov prírody. Môžete si vychutnať turistiku alebo vyraziť na výlet na vrchol hory Kamenjak, kde si môžete vychutnať úchvatné výhľady na celý ostrov. Ostrov je tiež obklopený národným parkom Velebit, ktorý je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Ak hľadáte letnú dovolenku plnú krásnych pláží, histórie a prírody, určite by ste mali zvážiť návštevu ostrova Rab v Chorvátsku. Tento ostrov vám ponúka všetko, čo by ste si mohli priať a zanechá vás s nezabudnuteľnými spomienkami.


Letenka Chorvátsko Rab


Ak plánujete letieť na dovolenku do Chorvátska, Rab by mohol byť skvelou voľbou. Tento maľovanie vystavený ostrov sa nachádza v Severnom Jadrane a je známy svojou krásnou prírodou a nádhernými plážami. Pre cestovateľov je tu veľa ponúk a atrakcií, čo z neho robí obľúbený cieľ pre tých, ktorí túžia zažiť autentickú a relaxačnú letnú dovolenku.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, prvé, čo budete potrebovať, je letenka do Chorvátska. Rab nemá vlastné letisko, takže najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je lietadlo do blízkeho letoviska.

Existuje niekoľko možností, ako si zakúpiť letenku do Rabu. Môžete si ju kúpiť online na rôznych webových stránkach alebo cez cestovnú kanceláriu. Je však dôležité si overiť pravidlá a podmienky v súvislosti s aktuálnymi cestovnými obmedzeniami a požiadavkami na prechod krajinou kvôli globálnej pandémii COVID-19.

Pri hľadaní letenky do Rabu si treba všimnúť, že najbližšie letisko je na ostrove Krk, ktorý je s Rabom spojený mostom. Vzdialenosť medzi letiskom a prístavom Mišnjak na ostrove Krk je asi 70 kilometrov a trvá asi jednu hodinu jazdy autom. Existujú pravidelné autobusové spoje, ktoré vás odveziu zo letiska na prístav, odkiaľ môžete pokračovať trajektom alebo katamaránom na ostrov Rab.

Katarán z prístavu Valbiska na Krku do prístavu Lopar na Rabe je rýchla a pohodlná možnosť dopravy. Cesta trvá iba asi 15 minút. Trajektové spojenia sú tiež k dispozícii a ponúkajú širší výber pri plánovaní vášho presunu.

Po príchode na Rab vás čaká mnoho vecí na vidieť a robiť. Ostrov je známy svojimi historickými pamiatkami, ako napríklad stredoveké mestské hradby, kostoly a paláce. Robiť si môžete prechádzky po malebných uličkách mesta Rab, počas ktorých si môžete vychutnať miestnu gastronómiu a zakúpiť si miestne remeselné produkty.

Pre tých, ktorí túžia po slnku a pláži, Rab má mnoho krásnych pláží, kde môžete relaxovať a kúpať sa v jasnej modrej vode. Pláže sú rôzneho druhu, niektoré majú piesok, iné štrk a skaly. Jednou z najznámejších je pláž Paradise, ktorá je obľúbeným miestom nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov.

Rab je takisto známy svojimi festivalmi a podujatiami, ktoré sa konajú počas letnej sezóny. Medzi najznámejšie patria Rabske kulturno leto, ktorého súčasťou je hudobný festival s rôznymi žánrami hudby, a festival Rapska fjera, počas ktorého sa na úzkych uličkách mesta Rab koná trh s miestnymi výrobkami a súťaže v tradičných herách.

Nie je žiadny div, že Rab je tak obľúbeným miestom pre turistov. Prichádzať sem na dovolenku je jednoduché, keďže existujú rôzne možnosti leteniek a cestovania. Ak túžite po kultúre, prírode a krásnych plážach, potom by ste mali rozhodne zvážiť Rab ako váš ďalší cieľ.


Počasie Chorvátsko Rab


Chorvátsko, konkrétne ostrov Rab, ponúka návštevníkom nádherné letné počasie. Ostrov sa nachádza v Jadranskom mori a je známy svojimi krásnymi plážami, čistým azúrovým morom a priaznivým podnebím.

Počasie na ostrove Rab je typické pre stredomorský región, s miernymi zimami a teplými letami. Letné mesiace, teda jún, júl, august a september, sú pre návštevníkov najvhodnejšie na dovolenku a relaxáciu na pláži.

Teploty počas týchto mesiacov dosahujú priemerné maximálne hodnoty okolo 30 °C, no môžu sa pohybovať aj bližšie k 35 °C. V tomto období je slnko aktívne a svieti takmer nepretržite, takže nezabudnite na dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením, ako sú opaľovací krém a ľahké oblečenie.

Noci sú na ostrove Rab teplé, s nočnými teplotami okolo 20 °C. Vďaka tomu môžete príjemne tráviť večery v reštauráciách, kaviarňach alebo prechádzkami po pláži.

Počasie v Chorvátsku, vrátane ostrova Rab, je celkovo veľmi stabilné a pomerne suché. V letných mesiacoch je veľmi málo zrážok a väčšina dní je slnečná. More je dostatočne teplé na plávanie a iné vodné aktivity, s teplotami okolo 25 °C.

Ak máte radi aktívne dovolenky, na ostrove Rab nájdete výborné podmienky na šnorchlovanie, potápanie, plachtenie a rôzne vodné športy.

Na jeseň a jar je počasie miernejšie s teplotami okolo 20 °C. To je ideálna doba na cykloturistiku, prechádzky a objavovanie prírodných krás ostrova.

Celkovo je počasie na ostrove Rab priaznivé pre návštevníkov počas celého leta a chladných mesiacov. Ostrov je známy svojou krásnou prírodou a plážami, a tak láka mnoho turistov každý rok.

Nezáleží na ročnom období, vždy nájdete aktivitu, ktorú si môžete užiť v harmonickom spojení s prírodou a počasím. Chorvátsko je známe aj pre svoju bohatú kultúru a históriu, takže nezabudnite navštíviť aj mestečo Rab a jeho pamiatky.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Rab, možno ste už počuli o jeho nádhernom počasí. Bez ohľadu na to, či máte radi slnko a teplé teploty alebo preferujete miernejšie počasie, Rab vám ponúka možnosti na mieru.

Neváhajte a zažite toto jedinečné chorvátske počasie a užite si relaxáciu pri jadranskejom mori na ostrove Rab!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rab


Napríklad:

Otázky:
1. Ako sa dostanem z letiska do Rabu?
2. Kedy je najlepší čas na návštevu Raba?
3. Koľko stojí vstup na pláže v Rabe?
4. Aké sú najlepšie pláže v Rabe?
5. Kde sa dá najlepšie ubytovať v Rabe?
6. Aké sú top atrakcie a pamiatky v Rabe?
7. Aké sú typické jedlá a špeciality v Chorvátsku a v Rabe?
8. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie a kaviarne v Rabe?
9. Koľko dní by som mal stráviť v Rabe, aby som si ho poriadne užil?
10. Mám potrebovať vízum na návštevu Raba?

Odpovede:
1. Z letiska sa do Raba môžete dostať prostredníctvom rôznych dopravných prostriedkov, ako sú taxíky, autobusy alebo prenájom automobilu.
2. Najlepší čas na návštevu Raba je v lete, keď je teplé počasie a otvorené väčšina turistických zariadení a pláží.
3. Vstup na pláže v Rabe je väčšinou bezplatný, ale niektoré pláže môžu vyžadovať vstupné poplatky.
4. Najlepšie pláže v Rabe sú napríklad Lopar, Suha Punta a Pudarica.
5. V Rabe je množstvo ubytovacích možností, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných izieb a kempov.
6. Niektoré z top atrakcií a pamiatok v Rabe sú Stredoveké opevnenie, Kostol Sv. Ivana Evanjelista a benediktínsky kláštor Sv. Eufémie.
7. Typické jedlá a špeciality v Chorvátsku a v Rabe zahŕňajú čerstvé morské plody, grilované mäso, tradičné chleby a olivy.
8. Najlepšie reštaurácie a kaviarne v Rabe sa nachádzajú v centre mesta a na promenáde.
9. Odporúča sa stráviť v Rabe aspoň niekoľko dní, aby ste si mohli vychutnať pláže, kultúru a atrakcie.
10. Na návštevu Chorvátska a Raba nie je potrebné vízum pre občanov väčšiny krajín, ale je potrebné mať platný pas alebo osobný preukaz.


Ubytovanie Chorvátsko Rab


Chorvátsko je krásna krajina v juhovýchodnej Európe a je jednou z najpopulárnejších destinácií pre letné dovolenky. Jednym z najkrajších ostrovov v tejto oblasti je Rab, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori. Rab je známy svojimi nádhernými plážami, malebnými dedinkami a bohatou históriou. Ak plánujete navštíviť tento ostrov, je dôležité mať dobré ubytovanie.

Rab ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre každého návštevníka. Možno si vybrať medzi luxusnými hotelmi, apartmánmi, penziónmi a kempmi. Vzhľadom na popularitu tohto ostrova, odporúča sa rezervácia ubytovania vopred, najmä ak plánujete cestovať počas letnej sezóny.

Ak preferujete luxus a vysoký štandard, môžete si zvoliť niektorý z mnohých luxusných hotelov na ostrove Rab. Tieto hotely ponúkajú eleganciu, pohodlie a vynikajúce služby. Nachádzajú sa priamo na pláži alebo v blízkosti mora, čo zaručuje jedinečný výhľad na krásnu modrú vodu. Väčšina z týchto hotelov má aj vlastné bazény, spa a wellness centrá. Ak hľadáte oddych a relax, luxusný hotel je pre vás ideálnou voľbou.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a možnosť sebarealizácie, sú k dispozícii apartmány a penzióny. V mnohých prípadoch môžete nájsť cenovo dostupné ubytovanie, ktoré je stále pohodlné a dobre vybavené. Apartmány sú obvykle vybavené kuchynskými linkami, takže si môžete pripraviť vlastné jedlo a ušetriť na stravovaní. Mnohé z týchto ubytovaní sa nachádzajú v blízkosti pláží a centra mesta, čo umožňuje jednoduchý prístup k všetkým atrakciám.

Pre milovníkov prírody a dobrodruhov je tu možnosť ubytovať sa v kempe. Rab ponúka niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať karavan. Tieto kempy sa nachádzajú v krásnej prírodnej kulise a ponúkajú príjemnú atmosféru pre tých, ktorí uprednostňujú vonkajší životný štýl. Kempery majú prístup k vodným športom, turistickým atrakciám a plážam.

Aby ste si užili svoju dovolenku na ostrove Rab plne, je dôležité si vybrať správne ubytovanie. Nech už preferujete luxus, súkromie alebo prirodzené prostredie kempu, na Rabe nájdete rôzne možnosti. Užite si príjemné ubytovanie a objavujte krásu tohto nádherného ostrova v Chorvátsku.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách