Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Chorvátsko Makarska

Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné pláže, krásne prírodné scenérie a príjemnú atmosféru. Makarska, jedno z najobľúbenejších miest v Chorvátsku, ponúka vynikajúce možnosti pre turistov, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu prirodzených krás a moderného životného štýlu.

Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska, na úpatí hôr Biokovo a pri samotnom brehu Jadranského mora. Toto miesto je známe pre svoje klenoty, ako sú čisté pláže, malé zátoky, vynikajúce reštaurácie, bary a nočný život.

Počasie v Makarske je veľmi príjemné. Letné mesiace sú teplé a slnečné, pričom teploty sa pohybujú v rozmedzí 25-30 ° C. Teploty mora dosahujú až 25 ° C, čím sa umožňuje kúpanie a vodné športy.

V septembri a októbri môže byť počasie v Makarske stále teplé, s teplotami okolo 20 ° C. Toto obdobie obvykle nie je ako vysoké sezóny a je skvelým časom pre návštevu turistom, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným plážam a reštauráciám.

Zima v Makarske prináša nižšie teploty, s maximami dosahujúcimi 10-15 ° C. Morské teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14 ° C. Zima v Chorvátsku je však stále lákavá pre turistov, ktorí vyhľadávajú pokojnejšiu atmosféru a zážitky z bežkovania a ostatných zimných športov.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku súčasne s vynikajúcim počasím a krásou prírody, potom je Makarska v Chorvátsku tou správnou voľbou. S jej rôznymi aktivitami a príležitosťami na uvoľnenie sa, Makarska je jedným z najlepších miest pre rodinnú dovolenku.


Letenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je stále viac a viac populárnou destináciou pre turistov z celého sveta a Makarska je jedno z najkrásnejších miest tohto pobrežia. Letenky do Chorvátska a konkrétne do Makarskej sú stále lacnejšie a mnohí turisti sa rozhodujú že tamojší pobyt bude naozaj nezabudnuteľný.

Makarská, ležiaca na južnom pobreží Chorvátska, je známa svojou krásnou plážou, plytkými vodami a zaujímavými okolitými mestami. Je to ideálna destinácia pre rodiny s deťmi a aj pre páry hľadajúce romantiku v pohodlí pri nádherných výhľadoch na more a pohorie Biokovo.

Let z Bratislavy do Makarskej trvá cca 1 hodinu a 10 minút. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú lety s prestupom. Letenky do Chorvátska nájdete na mnohých internetových stránkach alebo si môžete nechať poradiť v cestovnej kancelárii. Ceny leteniek môžu kolísať vzhľadom na sezónu, počet cestujúcich, dátum odletu a priestorovú časť vo vzduchu.

Makarská ponúka širokú škálu ubytovania a reštaurácií pre turistov, ktorí chcú zažiť celkom nový druh dovolenky. Začnite s prechádzkou po Makarskej promenáde v smere k plážam na východnej strane mesta. Potom si môžete vziať miestnu hromadnú dopravu a preskúmať množstvo historických pamiatok, ktoré sa nachádzajú v okolí Makarského.

Ak radi objavujete prírodu, určite by ste si nemali nechať ujsť pohorie Biokovo, ktoré je dokonalým miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať nádherné scenérie a náročnú turistiku. Nájdete tam tiež jaskyne a vodopády, ktoré určite stojí za návštevu.

Makarská ponúka aj množstvo možností na vodnú zábavu, vrátane vodných športov a plážovo. Pláže sú dokonalým miestom na opaľovanie, prechádzky po brehu alebo dokonca na beh aj pre tých, ktorí sa chcú zapojiť do verejných plaveckých súťaží.

Ak sa chystáte na Chorvátsko, Makarska je miestom, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť. Nabíja vás energiou a ponúka množstvo krásnych miest na objavovanie. Je to dokonalá destinácia pre tých, ktorí chcú prežiť relaxačnú a nezabudnuteľnú dovolenku pri najkrajších plážach Jadranu.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Otázka: Ako sa dostanem z letiska do Makarske?
Odpoveď: Z letiska Split môžete použiť dopravné linky autobusových spoločností, súkromných taxíkov alebo si prenajať auto. Vzdialenosť medzi letiskom a Makarskou je asi 80 km.

Otázka: Kde sa môžeme ubytovať v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov a apartmánov až po súkromné izby a penzióny. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží a centra mesta.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Makarske?
Odpoveď: Makarska ponúka množstvo pláží so zlatistým pieskom a čistým morom. Najznámejšie sú pláže Baška Voda, Tučepi a Brela. Pláža Nugal je krásna divoká pláž s prírodnými skalami a úchvatnou krajinou.

Otázka: Aké turistické atrakcie musím vidieť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske je množstvo turistických atrakcií. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako je Kostol sv. Marka a samostan františkánov, alebo si prezrieť miestne múzeá a galérie. Z centra mesta sa dá dostať na vrchol hory Biokovo, odkiaľ je úžasný výhľad na celú Makarsku rivieru.

Otázka: Kde sa môžem najesť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo reštaurácií a bistro, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a svieže morské plody. Môžete sa stravovať v blízkosti pláže, v centre mesta alebo v menej frekventovaných oblastiach.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Makarske?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Makarske je od mája do septembra, keď je teplota vody dostatočne príjemná na kúpanie. V týchto mesiacoch je mesto aj najrušnejšie, pretože prichádza veľa turistov. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete navštíviť Makarsku v inej dobe, ako napríklad v apríli alebo októbri.


Dovolenka Chorvátsko Makarska


Makarska je jedno z najkrajších miest v Chorvátsku, kde sa môžete užívať na dovolenke. Toto mestá je známe svojimi čistými plážami, ktoré sú obklopené nádhernou scenériou hor a mora. Takže ak hľadáte miesto na oddych a relax, určite sa oplatí navštíviť toto krásne mesto.

Príďte buď autom alebo lietadlom a začnite túrať po meste. Makarska je plná turistických atrakcií ako napríklad historické pamiatky, múzeá, parky, ale aj moderné bary, reštaurácie, ktoré priťahujú mnoho turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete stráviť čas na pláži, Makarska má mnoho možností. Jednou z najkrajších sú pláže v Brela, které sú oddelené od seba skalami. Vyberte si "kúsok" kde sa cítite najlepšie. Plážové stánky s občerstvením ako aj stánky s vodnými športami sú všade okolo.

Ak ste športový typ, Makarska má tiež množstvo možností. Môžete sa ísť potápať k útesom, zdolať nejaký ten bicykel alebo sa vydať na turistiku. Večer si potom môžete dopriať zabávu v niektorom z mnohých klubov s živou hudbou alebo si užiť romantickú večeru so svojimi blízkymi v nejakom z priestranných reštaurácií. Ponuka jedál je veľká, od tradičnej chorvátskej kuchyne až po iné medzinárodné kuchyne.

Makarska je tiež známa svojimi každoročnými festivalami ako napríklad "Cryšpaj", ktorý sa koná v júli a auguste a zameriava sa na kultúrnu scénu chorvátskeho pobrezia. Na festivale si túto chorvátsku kultúru užijete v celom jej rozsahu.

Celkovo ak hľadáte miesto, kde sa môžete relaxovať, ale aj veľa činností na dovolenke, Makarska určite nie je zlé miesto pre vás. Môžete to celé absolvovať na vlastnú päsť alebo s cestovkou, ktorá vám zabezpečí všetko podľa contractu. Takže si pripravte svoju rezerváciu a užite si slnečnú dovolenku na chorvátskom pobřeži.


Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Makarska je jedným z najobľúbenejších letovísk v Chorvátsku. Nachádza sa na južnom pobreží Makarského zálivu, preniknutom hlbokými zálivmi a okúzľujúcimi plážami. Pre turistov z celého sveta je to ideálne miesto na strávenie letných prázdnin.

Ubytovanie v Makarske je bohaté a mnohoraké. Návštevníci majú možnosť zvoliť si medzi medzi rôznymi druhmi ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných domov a kempov. Všetky tieto možnosti sú vhodné pre páry, rodiny so deťmi alebo veľké skupiny priateľov.

Hotely v Makarske sú zvyčajne situované v blízkosti pláží, čo je pre mnohých návštevníkov veľkou výhodou. Ponúkajú rôzne úrovne komfortu a luxusu, čo znamená, že si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Mnohé hotely majú na svojich pozemkoch bazén, reštaurácie, bary a iné vybavenie, ktoré majú za cieľ uspokojiť potreby ich hostí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu slobodu a súkromie, sú apartmány v Makarske skvelou voľbou. Môžete si vybrať medzi širokou ponukou jedno-, dvoj-, troj- a viacizbových apartmánov, ktoré sú vybavené základnými kuchynskými zariadeniami a poskytujú komfortné a priestranné ubytovanie. Väčšina apartmánov je situovaná priamo pri mori alebo v blízkom okolí, takže môžete vychutnať krásne výhľady na more a pravidelné kúpanie priamo z apartmánu.

Ak preferujete skúsenosť s miestnymi obyvateľmi a autentickú atmosféru, môžete si nájsť súkromné domy v Makarske. Mnohé domy sú súčasťou malých rodinných osád a ponúkajú pokojnejšie prostredie pre relaxáciu a oddych. Tieto domy majú väčšinou záhrady alebo terasy, kde sa môžete opaľovať, grilovať a stráviť voľný čas s rodinou a priateľmi.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je kempovanie v Makarske veľmi obľúbené. Kampy sa nachádzajú v blízkosti pláží a ponúkajú zariadenia pre stany, karavany a obytné prívesy. Kempy majú sprchy, toalety, obchody so základnými potrebami, ako aj reštaurácie a bary. Je to ideálna možnosť pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny dovolenkový štýl a radi trávia čas na pláži a v prírode.

Makarska je preplnená kultúrnymi a historickými pamiatkami, ktoré môžete objavovať počas svojho pobytu. Okrem krásnych pláží si môžete vychutnať prechádzky po historickej časti mesta, navštíviť nádherné kostoly a samozrejme ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku a hľadáte krásne miesto na oddych, Makarska je skvelou voľbou. Nech už zvolíte hotel, apartmán, súkromný dom alebo kemp, môžete si byť istí, že budete mať nezabudnuteľný pobyt plný prírodného krásy a pohostinnosti.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách