Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)

Dovolenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je jeden z najkrajších chorvátskych ostrovov, ktorý ponúka krásne pláže, nádherné prírodné scenérie a bohatú históriu. Nachádza sa v strede Dalmácie a je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v Chorvátsku.

Pláže na Hvar sa radia medzi najkrajšie v Chorvátsku. Pláže z jemnej kamenistej alebo bielkovitej štrkovej drťe, ktoré sú pozdĺž celej obdĺžnikovej oblasti sú ideálne na plávanie, potápanie sa a slnenie. Najobľúbenejšie sú pláže Zlatni Rat, Dubovica a Vela Garška.

Okrem pláž, turisti sa môžu tešiť na nádherné výhľady na chránenú národnú prírodnú rezerváciu, najmä na svahu Vidova Hora, z ktorého je možné vidieť všetky zátoky a od ďaleka kontinentálne Čierna Hora. Navštíviť môžete aj niekoľko starobylých miest a pamiatok, ako napríklad pevnosť Fortica a kláštor benediktínov.

Hvar je známy aj svojím bohatým nočným životom. Množstvo reštaurácií s kvalitným jedlom, kaviarň s tradičnými zákuskami a barov s osviežujúcimi nápojmi, pokiaľ hľadáte niečo zábavy a dobrého času po celú noc, Hvar vám určite splní vaše predstavy.

Hvar je úžasné miesto na strávenie dovolenky. Je plné krásnych pláží, historických pamiatok a množstva zábavy. Milovali ho turisti z celého sveta a je to určite skvelá voľba pre kvalitnú a nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar je chorvátsky ostrov ležiaci v Jadranskom mori, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a čarovnou atmosférou. Ak hľadáte letenku do tejto destinácie, rozhodne sa nebudete nudiť.

Ostrov Hvar je dostupný letecky z mnohých krajín a môžete si vybrať medzi niekoľkými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú priame lety. Let zo Slovenska, Českej republiky či Poľska trvá približne dve hodiny, čo znamená, že po krátkom letu sa môžete dostať do kúzelného prostredia ostrova Hvar.

Hvar je známy svojimi úchvatnými plážami s čistou azúrovou vodou a jemným bielym pieskom. K najnavštevovanejším plážam patrí Zlatni rat, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží v celom Stredozemí. Táto pláž s nezameniteľným tvarom menej pripomína útes a je ideálnym miestom na relaxáciu, opalovanie a rôzne vodné aktivity.

Okrem pláží môžete na ostrove navštíviť aj historické pamiatky, ako je napríklad Hvarský hrad. Tento majestátny hrad stojí na vrchu kopca nad mestským prístavom a ponúka nádherný výhľad na celý ostrov. Pri prechádzke historickým centrom Hvaru budete mať možnosť vidieť aj množstvo ďalších pamiatok, ako sú kostoly, kaštiele a paláce.

Hvar je tiež známym miestom pre zábavu a nočný život. Po zátmení slnka sa mestá na ostrove pohrúžia do života s množstvom reštaurácií, kaviarní a nočných klubov. Ak máte radi živú hudbu, môžete sa pripojiť k miestnym obyvateľom pričinčiť sa o atmosféru večerných hudobných podujatí, ktoré sa pravidelne konajú.

Okrem toho, ostrov Hvar je známy aj svojimi vinicami a olivovými hájmi. Môžete si prenajať bicykel a vydať sa na výlet po ostrove, kde si môžete vychutnať miestne víno a olivový olej priamo od miestnych producentov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hvar, nezabudnite si vziať so sebou opravdu dobrý fotoaparát, pretože vám ostrov ponúkne veľa nezabudnuteľných momentov. Letenka Chorvátsko Hvar je preto výbornou voľbou pre všetkých milovníkov plážového relaxu, dobrej zábavy a pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do bohatej histórie a kultúry tohto krásneho chorvátskeho ostrova.


Počasie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvátsko je krajina, ktorá je známa prekrásnymi plážami, krásnymi zátokami a jasným modrým morom. Ostrov Hvar je jedným z najpopulárnejších ostrovov v Chorvátsku, ktorý je obľúbeným destináciou pre turistov z celého sveta.

Počasie na ostrove Hvar je obvykle veľmi príjemné, najmä počas letných mesiacov. Júl a august sú zvyčajne najteplejšie mesiace a teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia. Neskôr v lete obyčajne teploty klesajú, ale stále sú teplé a príjemné.

Máj a jún sú tiež skvelé mesiace na návštevu ostrova Hvar, čo predstavuje začiatok turistickej sezóny. Teploty sú príjemné a ešte nie je príliš veľa turistov. Septembra a októbra sa na ostrove Hvar teploty stávajú trochu chladnejšie, ale stále sú veľmi príjemné a dobré na návštevu.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Hvar, je dobré sledovať predpovede počasia, najmä ak plánujete vodné aktivity alebo iné aktivity na otvorenom priestranstve. V lete môže byť pri zemetraseniach a silných vetroch riziko rozhorúčenia, preto by ste sa mali chrániť pred slnkom a piť dostatok vody.

Celkovo gľedano, ostrov Hvar je fantastickou destináciou na dovolenku po celý rok. Teploty na ostrove sú priemerné, ale jasné nebo a krásne pláže urobí vašu dovolenku nezabudnuteľnou. Vychutnajte si ten krásny ostrov a nájdite si tie správne aktivity pre vašu dovolenku, a bude to skutočne unikátny zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


1. Kde sa nachádza ostrov Hvar?
- Ostrov Hvar sa nachádza v Chorvátsku, v Jadranskom mori.

2. Ako sa môžem dostať na ostrov Hvar?
- Ostrov Hvar je dostupný trajektom z prístavu Split alebo pomocou rýchlej lode z iných prístavov v Chorvátsku.

3. Aká je veľkosť ostrova Hvar?
- Ostrov Hvar má plochu približne 297 km².

4. Aké je počasie na ostrove Hvar?
- Ostrov Hvar má typicky stredomorské podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Letné teploty môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

5. Aké sú najkrajšie pláže na ostrove Hvar?
- Medzi najkrajšie pláže na ostrove Hvar patria Zlatni Rat v mestečku Bol, Dubovica a Pokonji Dol.

6. Čo sa oplatí vidieť na ostrove Hvar?
- Na ostrove Hvar sa oplatí vidieť historické mestečká ako Hvar, Stari Grad a Jelsa, Modrú špilju a maják Sv. Nikola.

7. Kam sa oplatí ísť na výlet z ostrova Hvar?
- Zo ostrova Hvar sa oplatí ísť na výlety do národného parku Paklenica, na ostrov Brač, ostrov Korčulu alebo na Makarskú riviéru.

8. Aké sú typické jedlá na ostrove Hvar?
- Typické jedlá na ostrove Hvar zahŕňajú čerstvé more, ryby, chobotnice, morské špeciality a tradičné chorvátske jedlá.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Hvar?
- Najlepším časom na návštevu ostrova Hvar je letná sezóna od júla do septembra, keď sú teploty príjemné a slnečné.

10. Je ostrov Hvar vhodný pre rodinnú dovolenku?
- Áno, ostrov Hvar je vhodný aj pre rodinnú dovolenku. Ponúka množstvo pláží, reštaurácií a aktivít pre deti.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar (ostrov Hvar)


Ak hľadáte svoje ďalšie dovolenkové miesto, nezabudnite zvážiť krásny ostrov Hvar v Chorvátsku. Hvar je jedným z najnavštevovanejších ostrovov v celej Chorvátsku a ponúka úchvatné prírodné scenérie, slnko a more, bohatú históriu a okamžite vás vtiahne do svojho nádherného prostredia.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Hvaru, mali by ste sa zaujímať aj o kvalitné ubytovanie na ostrove. Hvar ponúka mnoho možností pre turistov a má veľký výber hotelov, apartmánov a súkromných domov. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, nájdete určite vhodné ubytovanie.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, na ostrove Hvar nie je núdza o luxusné hotely s nádherným výhľadom na more. Mnoho z týchto hotelov má wellness centrá, bazény a reštaurácie s vynikajúcou kuchyňou. Môžete si vybrať z viacerých možností, napríklad Amfora Hvar Grand Beach Resort, ktorý je známy svojím moderným dizajnom a ponúka všetko potrebné pre pohodlný a luxusný pobyt.

Ak preferujete viac súkromia a nezávislosť, jeho by ste sa mali vybrať do nejakého apartmánu alebo súkromného domu. Hvar ponúka mnoho takýchto ubytovacích možností, kde si môžete vybrať priestraný apartmán alebo dom s vlastným bazénom alebo záhradou. Táto možnosť je obľúbená predovšetkým pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov, ktoré si chcú užívať svoju dovolenku s plnou nezávislosťou.

Okrem toho, ak hľadáte niečo jedinečné a autentické, mali by ste sa zaujímať o možnosť pobytu v tradičných chorvátskych kamenných domoch. Tieto domy sú často staré stovky rokov a ponúkajú skutočnú atmosféru a kúzlo chorvátskej kultúry. Môžete si vybrať ubytovanie v malebných starých mestách ako Hvar, Stari Grad alebo Jelsa.

Okrem kvalitného ubytovania v Hvore vám ostrov tiež ponúka mnoho zaujímavých miest na objavenie. Nezmeškajte návštevu Hvarského mesta, kde môžete obdivovať historické pamiatky, ako je Hvarský hrad, katedrála sv. Štefana a mnoho ďalších. Nezabudnite tiež na prechádzku starými uličkami, kde nájdete mnoho reštaurácií, obchodíkov a kaviarní.

Pri návšteve Hvaru nezabudnite preskúmať aj jeho okolie. Mnoho turistov sa vyberie na výlety do okolitých ostrovov, ako je Brač alebo Vis, kde môžu relaxovať na krásnych plážach a objavovať prírodné krásy.

V každom prípade, návšteva Hvaru je nezabudnuteľným zážitkom. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, ostrov vám poskytne krásne pláže, teplé more a úžasnú atmosféru, ktorá vás nadchne. Takže neváhajte a naplánujte si svoju dovolenku na ostrove Hvar.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách