Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Chorvátsko Dubrovník

Letenka Chorvátsko Dubrovník


Ak hľadáte dokonalý letový cieľ pre svoju letnú dovolenku plnú slnka, mora a kultúry, Chorvátsko Dubrovník by mohlo byť tou správnou voľbou pre vás. Tento starobylý a nádherný prímorský oázis vám ponúka všetko, čo si môžete priať na dokonalých dovolenkách.

Letenka do Dubrovníka je vstupná brána do kúzlnej krásy Jadranskej riviéry. Dubrovník je zároveň hlavným mestom Dubrovníckeho kraja a je známy svojou historickou hodnotou a unikátnou architektúrou. Jeho hradby sú uvedené na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Samotný Dubrovník je posiaty historickými pamiatkami, ako je napríklad Stradun – hlavná ulica v starom meste, kde nájdete bohatú históriu, butiky a tradičné reštaurácie. Môžete tu stráviť celé hodiny, prechádzať sa úzkymi uličkami, obdivovať nádherné kostoly a kláštory.

Na kopci nad mestom sa nachádza vyhliadka Srđ, odkiaľ sa môžete tešiť na nádherný výhľad na mestské hradby, modré more a blízke ostrovy. Ak máte dostatok času, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu jedného z najstarších arboretov na svete – Arboreta Trsteno.

V Dubrovníku nájdete mnoho krásnych pláží, ktoré sú ideálne pre oddych a relaxáciu. Jednou z najznámejších pláží je Banje, ktorá je ideálna pre tých, ktorí si chcú vyskúšať vodné športy, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo rybolov. Ale aj mimo turistických pláží v meste nájdete mnoho tajných zátok, kde si môžete vychutnať pokoj a súkromie.

V Chorvátsku je jedlo veľmi významnou súčasťou kultúry a Dubrovník nie je výnimkou. Mestské reštaurácie ponúkajú bohatú paletu domácich jedál, ktoré sa skladajú z čerstvých rýb, plodov mora a miestnych produktov. Nezabudnite ochutnať tradičné chorvátske víno, ktoré je v regióne veľmi obľúbené.

Dubrovník je ideálnym miestom pre tých, ktorí si radi užívajú nočný život. Môžete sa vybrať na večernú prechádzku po historických uliciach, navštíviť niektorý z mnohých barov a klubov v meste alebo sa zúčastniť nočnej plavby, kde si budete môcť vychutnať panorámu mesta pri západe slnka.

Ak hľadáte letenku do Chorvátska a Chorvátsko Dubrovník je vašou voľbou, nájdete mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych európskych miest. Cena letenky sa líši podľa miesta odletu a obdobia, preto sa vždy oplatí porovnať viacero ponúk.

Takže ak túžite po dovolenke plnej prírodných krás, histórie a jedinečnej kultúry, v Chorvátsku Dubrovník máte pred sebou dokonalý letový cieľ. Berte si dovolenku a uvoľňujte sa na najkrajších plážach, spoznávajte staroveké pamiatky a nechajte sa očariť kúskom raja na Balkáne.


Počasie Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník, ktorý sa nachádza na južnom pobreží Chorvátska, je nádherné pobrežné mesto známe pre svoje úžasné výhľady, históriu a kultúru. Podnebie v Dubrovníku je typicky stredomorské, s horúcimi letami a miernymi zimami.

Leto v Dubrovníku začína v máji a trvá do októbra, s priemernými teplotami okolo 25°C (77°F) v máji a júni a šplhajúcimi sa k 30°C (86°F) v júli a auguste. V týchto mesiacoch je tiež málo zrážok a veľa slnečného svitu, takže je ideálny čas vyraziť na pláž a preskúmať mesto.

September a október sú stále teplé, s priemernými teplotami okolo 23 °C (73 °F), ale zrážky sú v týchto mesiacoch častejšie. Za zmienku tiež stojí, že neskoré leto a začiatok jesene môžu v Dubrovníku priniesť občasné búrky.

Zima v Dubrovníku je v porovnaní s inými regiónmi relatívne mierna, s teplotami v priemere okolo 11°C (52°F). Sneženie je zriedkavé, ale stále môžete očakávať daždivé a zamračené dni.

Jar v Dubrovníku, od marca do mája, je svedkom výrazného nárastu slnečného svitu a vyšších teplôt, pričom apríl a máj sú obzvlášť príjemné. Priemerné teploty počas tohto obdobia sa pohybujú od 15 °C (59 °F) do 20 °C (68 °F).

Celkovo má Dubrovník stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje dlhými, horúcimi letami a miernymi zimami. Najlepší čas na návštevu Dubrovníka je počas jeho hlavnej sezóny, od júna do augusta, kedy si môžete užiť slnečné počasie a rôzne outdoorové aktivity. Ak však uprednostňujete pokojnejšie prostredie a miernejšie teploty, jar a jeseň sú skvelým obdobím na návštevu a objavovanie tohto krásneho mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Dubrovník


Otázky:

1. Ako sa dostanem do Dubrovníka z letiska?
2. Kedy je najlepší čas na návštevu Dubrovníka?
3. Aký je najlepší spôsob ako preskúmať Dubrovník?
4. Kde sa nachádza najlepší výhľad na Dubrovník?
5. Aké sú typické jedlá v Chorvátsku a kde ich môžem ochutnať v Dubrovníku?
6. Kde je najlepší miestny trh v Dubrovníku?
7. Môžem plávať v mori v Dubrovníku?
8. Má Dubrovník pláže?
9. Aké sú najlepšie exkurzie v Dubrovníku?
10. Kde si môžem kúpiť suveníry v Dubrovníku?

Odpovede:

1. Dubrovník je cca 20 km od letiska a najlepšie je ísť taxíkom, shuttle busom alebo si prenajať auto.
2. Najlepší čas na návštevu Dubrovníka je medzi májom a septembrom.
3. Najlepším spôsobom, ako preskúmať Dubrovník, je peši prechádzky. Môžete sa tiež dostať k moru električkou, lanovkou alebo autobusom.
4. Najlepšími miestami s výhľadom na Dubrovník sú Múrach, Srđ a reštaurácie a bary na brehu mora.
5. Typickými jedlami v Chorvátsku sú plody mora, grilované mäso a zelenina. Môžete ich ochutnať v miestnych reštauráciách alebo na trhoch.
6. Najlepší miestny trh v Dubrovníku sa nachádza v starom meste a ponúka pestrofarebné ovocie a zeleninu, ryby a suveníry.
7. Áno, môžete plávať v mori v Dubrovníku.
8. Áno, Dubrovník má niekoľko pláží, ako napríklad Copacabana Beach alebo Banje Beach.
9. Najlepšie exkurzie v Dubrovníku sú prechádzky po Múrach, návšteva ostrova Lokrum, kajakovať na mori alebo ísť na plavbu po útesoch.
10. Suveníry v Dubrovníku si môžete kúpiť v miestnych obchodoch v starom meste alebo na trhoch. Najpopulárnejšími suvenírmi sú keramika s miestnymi vzormi, medovina, olivový olej a tradičné ručne vyrobené výrobky.


Ubytovanie Chorvátsko Dubrovník


Dubrovník je krásne mestečko na pobreží Jadranského mora, ktoré sa nachádza na južnom konci Chorvátska. Mesto je známe svojou krásnou architektúrou, historickými pamiatkami a nádhernými plážami. Pre väčšinu turistov, ktorí sem prichádzajú, je ubytovanie v Dubrovníku veľmi dôležité. V nasledujúcom článku sa pozrieme na rôzne možnosti ubytovania v Chorvátsku, Dubrovníku.

Hotely
Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Dubrovníku sú hotely. Zvyčajne to sú luxusné hotely s mnohými príjemnými službami. V Dubrovníku je množstvo hotelov, ktoré ponúkajú krásne výhľady na more a históriu mesta. Pre tých, ktorí hľadajú luxus, je tu možnosť ubytovať sa v 5-hviezdičkových hoteloch ako je Hilton Imperial Dubrovnik alebo Excelsior Dubrovnik, ktoré ponúkajú krásne vonkajšie bazény, vynikajúce reštaurácie a relaxačné centrá. Ceny ubytovania v týchto hoteloch sa samozrejme môžu dosť míňať, v závislosti na sezóne a dĺžke pobytu.

Apartmány
Apartmány sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo menej drahého a nechcú byť viazaní na hotelový režim. V Dubrovníku sa nachádza mnoho apartmánov, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z nich ponúkajú výhľad na more a sú dobre vybavené. Ceny ubytovania v apartmánoch sú podstatne nižšie ako v hoteloch, a preto je táto možnosť preferovaná mnohými turistami. Mnohé apartmány majú aj kuchynku, takže sa môžete bez problémov vlastným rúkom stravovať.

Hostely
Ak hľadáte najlacnejšie možnosti ubytovania v Dubrovníku, hostely sú výhodný výber. Hostely sú obzvlášť skvelé pre mladých cestovateľov, ktorí sú na rozpočte. V hostele môžete stráviť noc za nízku cenu a zároveň spoznať ďalších cestovateľov z celého sveta. Sú zvyčajne dobre situované a ponúkajú jednoduché zariadenia.

Celkovo povedané, Dubrovník ponúka mnoho možností ubytovania pre každého turistu. Od luxusných hotelov a apartmánov až po nízkonákladové hostely, je tu niečo pre každého. Kdekoľvek sa rozhodnete zostať, určite si užijete nádherné výhľady a krásne pláže, ktoré Dubrovník ponúka.


Dovolenka Chorvátsko Dubrovník


Dovolenka chorvátsko Dubrovník je jednou z najkrajších a najobľúbenejších destinácií v Chorvátsku. Dubrovník je krásne historické mesto na juhu Chorvátska, ktoré je obklopené modrou Jadranom a má bohatú históriu a kultúru. Mesto sa nachádza v blízkosti mnohých pláží a poskytuje tiež príležitosť na romantické večerné prechádzky uličkami plnými reštaurácií a obchodíkov.

Dubrovník je známy svojou krásnou a zachovalou starou časťou mesta, ktorá bola vyhlásená za Svetské dedičstvo UNESCO. Množstvo krásnych stavieb, aj napriek tomu, že Dubrovníkť bojoval so zemetraseniami počas minulých rokov stále stojí a je atrakciou pre turistov z celého sveta.

Od roku 2010 bolo v Dubrovníku natáčané aj mnoho epizód seriálu Hra o tróny, čo je tiež jedným z dôvodov, prečo Dubrovník stále láka stále viac a viac turistov. Môžete sa tiež vidieť na takých miestach ako sú „Červené pece“, „Slonie pokoj“, „Minceta Tower“ či „Fort Lovrijenac“.

V Dubrovníku máte množstvo možností ako tráviť svoj deň. Môžete sa vybrať na výlet ďalej dookola, navštíviť rôzne pláže či zaplávať v azúrovom mori. Pre milovníkov vodných športov je tu aj množstvo možností ako surfovať, potápať sa alebo plachtovať. Okrem toho si môžete vybrať, kam sa presne vyberiete, aby ste mohli vyskúšať šnorchlovanie alebo jazdu na kajaku.

Dovolenka Chorvátsko Dubrovník, je zážitkom pre všetky zmysly, a keď prídete, nezabudnite vypnúť svoj pracovný telefon a jednoducho sa uvoľniť a užiť si svoj čas spolu s vašimi priateľmi alebo rodinou.

Ak ste zvedaví na ďalšie informácie o Dubrovníku a o mnohých iných miestach v Chorvátsku, navštívte webové stránky cestovnej kancelárie a nájdite si svoj ideálny hotel alebo ubytovanie, ktoré odzrkadľuje vaše požiadavky a záujmy. Dubrovník a Chorvátsko je miesto, kam sa pravidelne vracajú turisti každoročne, z dôvodu hojnosti kultúrnymi a prírodnými zdrojmi, ktoré ponúkajú o svojej kultúre a histórii.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách