Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Chorvátsko Crikvenica

Ubytovanie Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií na svete, a jedno z jej najobľúbenejších miest medzi turistami je Crikvenica. Toto pôvabné mesto leží na hrebeňoch horského pásma Učka, prirodzený klenot na pobreží Jadranského mora.

Crikvenica je známa svojimi krásnymi plážami, čistým morom a príjemným podnebím. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxácie a dobrodružstva. Pláže v Crikvenica sú písčité a piesočnaté, čo poskytuje dokonalé miesto na opaľovanie a hranie sa v teplých vodách Jadranského mora. Voda tu je jasne azúrová a průzračná, čo je dokonalé pre potápanie a snorklovanie.

Okrem plážových radov môžete tiež objaviť mesto samotné. Crikvenica má mnoho historických a kultúrnych atrakcií, ako je napríklad kostol sv. Antona Padovanského, sochy, fontány a malebné uličky. Mesto ponúka aj rôzne reštaurácie s chutnou chorvátskou kuchyňou, ktoré si môžete vychutnať.

Ak hľadáte ubytovanie v Crikvenici, máte na výber širokú škálu možností. Môžete si vybrať medzi hotelmi, apartmánmi, penziónmi alebo súkromnými domami. Mnoho ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na pobreží, čo vám umožní vychutnávať si krásne výhľady na more a prístav. Niektoré hotely majú aj bazény a wellness centrá, čo poskytuje dodatočné možnosti relaxácie a oddychu.

Crikvenica je tiež ideálnou lokalitou na výlety do okolitých miest a prírodných lokalít. Okrem prechádzok po plážach a meste si môžete prenajať bicykel alebo si zapožičať auto a objavovať krásy chorvátskeho pobrežia. Blízke historické mestá, ako napríklad Rijeka a Krk, ponúkajú ďalšie možnosti pre kultúrne a historické objavy.

Vezmite si dovolenku v Crikvenici a zažite nezabudnuteľné zážitky. Kombinácia krásnej prírody, čistého mora a bohatej kultúry vám poskytne dokonalý oddych a relaxáciu. Ubytovanie v Crikvenici je pohodlné a kvalitné, takže si môžete byť istí, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľná. Načrtnite si plány a vyrazte na dovolenku do tohto krásneho chorvátskeho mesta.


Dovolenka Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica je krásne prímorské mesto v Chorvátsku, ktoré je obľúbeným letoviskom medzi turistami. Nachádza sa v regióne Kvarner, v blízkosti ostrova Krk a má veľa pekných pláží s čistou vodou a príjemným podnebím.

Dovolenka v Crikvenici ponúka mnoho zaujímavých aktivít a atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Pláže v meste sú charakteristické čistou a jemnou piesočnou plážou a prekrásnym modrým morom. Navštíviť môžete pláž Selce, ktorá je pre svoje malé zálivy výborne vhodná pre rodiny s deťmi. Ak ste zástancom nudistickej pláže, smerujte do Uvala Slana, ktorá je známa svojou prírodou a oddychom bez plaviek.

Okrem pláž môžete v Crikvenici navštíviť aj rôzne historické pamiatky a kostoly, ktoré zdobia mesto. Najznámejšou atrakciou je kostol sv. Antuna Padovanského, ktorý je vybudovaný v barokovom štýle a očaruje vás svojou zvláštnou architektúrou. Ďalšou kostolom je kostol sv. Katariny, ktorý patrí k najstarším kostolom v meste. Najviac z návštevníkov si budú užívať neskoro večerné prechádzky starým meste. Je to miesto, ktoré by vás malo určite zaujať. Na každej uličke nájdete rôzne miestne obchodíky či reštaurácie, kde si môžete vychutnať chutné chorvátske jedlá.

Pre aktívne relaxovanie sa v Crikvenici ponúka turistické trasy po okolitých kopcoch, cyklistické prechádzky, a pre návštevníkov, ktorí majú radi adrenalín, areál Wakeboard Crikvenica, kde môžete vyskúšať wakeboarding alebo vodné lyžovanie.

Ak sa rozhodnete vycestovať s rodinou, v Crikvenici nájdete mnoho aktivít aj pre deti. Napríklad Aquapark Crikvenica, je malý vodný park plný tobogánov a atrakcií na báze vody, ktoré roztúžia aj tých najmenších návštevníkov.

Dovolenka v Crikvenici je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú prémiovú dovolenku s fantastickými plážami, krásnou prírodou a príjemným klimatom. Svojim návštevníkom ponúka mnoho zábavy, atrakcií a kulinárskych zážitkov. Preto ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Chorvátska, neváhajte a zvoľte si Crikvenicu, kde zažijete neuveriteľnú dovolenku na pobreží Jadranského mora.


Letenka Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko Crikvenica – Prázdniny u Jadranského mora

Crikvenica je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Chorvatsku. Nachází se na pobřeží Jaderského moře, v Kvarnerské zátoce, jen 35 km od Rijeky. Město je díky své krásné pláži, čistému moři, klidné atmosféře a bohaté kulturní historii dokonalým místem pro prázdniny.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Crikvenice, je letenka. Crikvenica je dobře spojena s různými evropskými destinacemi, například s Prahou, Vídní, Budapeští, Milánem nebo Londýnem. Letenky jsou k dispozici celoročně, ale nejlepší čas na návštěvu je od května do září, kdy je možné si opravdu užívat krásného počasí.

Po příletu na letiště v Rijece je nejlepší přepravovat se autobusem do Crikvenice. Cesta trvá přibližně jednu hodinu a jezdí zde v pravidelných intervalách.

Jakmile dorazíte do Crikvenice, čeká vás bezpočet aktivit. Můžete se vydat na procházku po historickém centru města, kde najdete jak renesanční, tak barokní architekturu. Funguje zde také několik muzeí a galerií. Navštivte muzeum jam a sauny nebo si prohlédněte kamenný most přes řeku Dubračinu. Za návštěvu stojí i kostel svatého Antonína Paduánského, který pochází z 16. století.

Crikvenica je rovněž známá svou krásnou pláží, která je ideální pro koupání, opalování a vodní sporty. Pláž se rozprostírá podél celého města, a to v délce 8 km. Naleznete zde jak oblázkové pláže, tak i pláže s pískem. Pro ty, kteří vyhledávají větší adrenalin, jsou zde služby windsurfingu, šnorchlování nebo půjčování lodí.

Po celý den můžete ochutnávat místní speciality v restauracích a kavárnách. Chorvatsko je známé svou chutnou a kvalitní kuchyní, která je v Crikvenici k nalezení v každém rohu. Mezi speciality patří čerstvě ulovené ryby a mořské plody, ale také jídla z vepřového nebo hovězího maso. K obědu se doporučuje ochutnat místní specialitu Burek nebo Pljeskavica, což jsou druhy palačinek s náplní z mletého masa nebo ryb.

Příjemný pobyt v Crikvenici si můžete zpříjemnit také tím, že se vydáte na výlety do okolí. Můžete navštívit ostrůvky Krk, Rab a Pag nebo se vydat na výlet do hor v národním parku Velebit.

Rezervujte si letenku do Crikvenice a zažijte nezapomenutelné prázdniny u Jaderského moře!


Počasie Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je populárna dovolenková destinácia s mnohými krásnymi miestami na pobreží Jadranského mora. Jedným z týchto miest je aj Crikvenica. Nachádza sa na chorvátskom pobreží vo Východnej Európe a ponúka nádherné pláže, krásnu prírodu a optimálne podmienky na dovolenku.

Počasie v Crikvenici je typické pre stredomorské podnebie. Teploty sa pohybujú od miernych zimných mesiacov, kedy sa teploty pohybujú okolo 10 °C až po horúce letné mesiace s teplotami stúpajúcimi až na 30 °C a viac. Táto časť Chorvátska je známa pre svoje príjemné teploty počas celej letnej sezóny, čo robí Crikvenicu atraktívnym miestom pre turistov.

Leto je najrušnejšou sezónou v tomto meste, keďže turisti prichádzajú z celej Európy, aby si užili slnko a more. Počas júna, júla a augusta je počet slnečných dní vysoký a teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C. Teplota mora je ideálna na plávanie, čo robí z Crikvenice skvelú destináciu pre vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie a plachtenie.

Na jeseň sa teploty pomaly začnú klesať, ale stále je príjemné počasie na prechádzky pozdĺž pobrežia, vyššie do hôr alebo na výlety po okolitých ostrovoch. Teploty sa pohybujú od 20 do 25 °C a dovolenkári môžu stále využívať pláže a morské aktivity.

Zimné mesiace sú v Crikvenici mierne s teplotami okolo 10 °C. Aj keď je to vonku pre niektorých ľudí príliš chladno na kúpanie sa, stále je to obdobie, kedy si môžete užiť príjemné prechádzky po pláži a objavovať miestne atrakcie. Počas týchto mesiacov sa Crikvenica stáva pokojnejšou a menej rušnou destináciou, čo môže byť pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným miestam, výhodou.

Celoročne je Crikvenica vystavená miernej námornej klíme, čo znamená, že vlhkosť vzduchu je vyššia v porovnaní s vnútrozemím. To môže mať vplyv na počasie a rozhodnutie, čo si so sebou vziať na dovolenku. Odporúča sa vziať so sebou dostatok opaľovacieho krému, niekoľko ľahkých oblečení, ale aj niečo na vyhrievanie a prípadneyie ochranu proti dažďu.

V každom prípade, bez ohľadu na ročnú dobu, je Crikvenica čarovným miestom na dovolenku a počasie je len jedným z mnohých príjemných aspektov, ktoré ponúka. Ak sa rozhodnete navštíviť toto krásne chorvátske mesto, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Crikvenica


1. Kde sa nachádza Crikvenica?
Crikvenica sa nachádza na pobreží Chorvátska, medzi mestami Rijeka a Senj.

2. Ako sa dostanem do Crikvenice?
Do Crikvenice sa môžete dostať autom, autobusom, vlakom alebo letiskom. Najbližšie letisko je v Rijeke.

3. Aké sú teploty v Crikvenici?
Teploty v Crikvenici sa pohybujú v lete okolo 25-30 stupňov Celzia a v zime okolo 5-10 stupňov Celzia.

4. Kde sa dá ubytovať v Crikvenici?
V Crikvenici je veľa možností ubytovania, od hotelov a penziónov po apartmány a kempy.

5. Aké sú najlepšie pláže v Crikvenici?
V Crikvenici sa nachádzajú pekné pláže s jemným pieskom alebo štrkom, medzi najpopulárnejšie patrí pláž Crni molo.

6. Aké atrakcie sú v Crikvenici?
V Crikvenici sa nájde veľa atrakcií, ako napríklad akvárium, stredoveký kostol sv. Anny alebo prechádzka po promenáde.

7. Kde sa dá dobre najesť v Crikvenici?
V Crikvenici je mnoho reštaurácií s tradičnou chorvátskou kuchyňou, ako aj zahraničnými jedlami.

8. Aké aktivity sa dajú v Crikvenici robiť?
V Crikvenici sa dá vyskúšať potápanie, plávanie, prechádzky pobrežím, cyklistika a ďalšie vodné a pozemné športy.

9. Je Crikvenica vhodná na rodinnú dovolenku?
Áno, Crikvenica je veľmi vhodná na rodinnú dovolenku, s množstvom pláží, aktivít a atrakcií aj pre deti.

10. Čo sa ešte dá vidieť v okolí Crikvenice?
V okolí Crikvenice sa nachádza národný park Risnjak, ostrov Krk, ostrov Rab, ako aj mnoho ďalších zaujímavých miest a prírodných krás.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách