Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Česko Podyjí National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Podyjí National Park


Čo je Česko Podyjí National Park?

Česko Podyjí National Park je národný park nachádzajúci sa na pomedzí Čiech a Rakúska. Je to jediný národný park v Českej republike, ktorý má aj medzinárodnú ochranu.

Aká je veľkosť Česko Podyjí National Park?

Česko Podyjí National Park má rozlohu 63,9 km2.

Aký je hlavný cieľ parku?

Hlavným cieľom Česko Podyjí National Park je ochrana prírody a zabezpečenie udržateľného využívania prírodných zdrojov v parku. Park tiež slúži ako miesto pre environmentálne vzdelávanie a rekreačné aktivity.

Aké druhy prírody a zvierat sa nachádzajú v parku?

Park je domovom pre rôzne druhy rastlín, vrátane vzácnych druhov orchideí a chránených druhov rastlín. Okrem toho, park je tiež domovom pre rôzne druhy zvierat, ako sú srnky, jazvec, diviaky a orly.

Aké aktivity môžem robiť v parku?

V parku je možné vychutnávať si prírodu prostredníctvom turistických chodníkov a cyklotrás. Park ponúka aj možnosti pre vodné aktivity, ako je napríklad kajakovanie na rieke Dyji.

Aké je otváracie hodiny parku?

Park je otvorený pre verejnosť celoročne, s otváracími hodinami, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia. Podrobné informácie o otváracích hodinách sú dostupné na webovej stránke parku.

Aké sú poplatky za vstup do parku?

Vstup do parku je vo väčšine prípadov bezplatný. Avšak, niektoré časti parku môžu mať vstupné poplatky. Podrobné informácie o poplatkoch sú dostupné na webovej stránke parku.

Môžem sa v parku táboriť?

Áno, v parku je možné táboriť na určených stanoviskách. Všetky informácie o táborení a rezervácii stanovísk sú dostupné na webovej stránke parku.

Ako sa o parke dozvedieť viac?

Viac informácií o Česko Podyjí National Park je možné nájsť na webovej stránke parku. Park tiež organizuje rôzne podujatia a exkurzie, ktoré umožňujú bližšie spoznať túto prírodnú oblasť.


Letenka Česko Podyjí National Park


Česko Podyjí National Park: Klenot vĺn a divočiny

Česko Podyjí National Park sa nachádza na rozhraní Českej republiky a Rakúska a predstavuje jedinečný kút prírody, ktorý ponúka hĺbkový pohľad do divočiny a relictných ekosystémov. Tento národný park je jedným z najkrajších ochranných území v strednej Európe a ponúka niekoľko zaujímavých možností pre návštevníkov.

Jednou z najlepších možností, ako sa dostať do Česko Podyjí National Parku je leteckým spojením. Cesta začína v hlavnom meste Českej republiky, Prahe, kde je medzinárodné letisko. Po prílete si môžete prenajať automobil a vydať sa na cestu smerom na juh, do Hlubokých Mašůvek, čo je blízke obec národného parku.

Keď sa budete približovať k parku, budete ohromení úchvatnou scenériou. Zelené točivé kopce, útesy obklopené riekou Dyjou a rozsiahle lesy vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorú len ťažko nájdete niekde inde. Vyhliadkové bodky na dolnom brehu rieky ponúkajú dokonalý výhľad na park v jeho celej nádhere.

Po príchode do parku si môžete vybrať z rôznych turistických trás, ktoré viedu po celej oblasti. Existujú krátke a ľahké trasy pre tých, ktorí si chcú užiť iba kúsok z parku a menej skúsených turistov. Pre tých, ktorí milujú výzvy, sú k dispozícii aj dlhšie a náročnejšie trasy, ktoré ponúkajú panoramatické výhľady a divoké scenérie. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí cesta k Podhradu a do Propastí Podyjí. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je možné navštíviť aj ruinu zámku Hardegg na rakúskej strane parku.

Chvíle strávené v parku však nie sú len o prechádzkach. Park je domovom pre mnoho druhov zvierat a rastlín, a preto je to ideálne miesto pre pozorovanie vtákov a iných živočíchov. Ak ste šťastnou rukou, môžete naraziť na vzácnosť, ako je napríklad obojživelník žabčiak ostronosý alebo dravca orla skalného. Oslňujúce kvety, ktoré rozkvitajú v lete, sami osebe stojí za návštevu parku.

Ak toho ešte nie je dosť, môžete prenajať kajaky alebo kanoe a preskúmať rieku Dyju. Relaxujúca plavba po rieke vám umožní vidieť park z úplne inej perspektívy a ponúkne vám možnosť objaviť skryté zákutia a tiché zátoky.

Česko Podyjí National Park je miestom, ktoré vás ohromí svojou krásou a neopakovateľnou atmosférou. Ak hľadáte únik z každodenného zhonu a chcete objaviť úchvatné kúzlo prírody, je toto miesto určite pre vás. Nezáleží na tom, či sa sem dostanete letecky alebo iným spôsobom, vaša návšteva bude rozhodne stáť za to.


Ubytovanie Česko Podyjí National Park


Česko Podyjí National Park is a protected area in the southwestern part of the Czech Republic, known for its unique landscape and rich cultural heritage. The park is home to various natural habitats, including forests, wetlands, meadows, and rocky cliffs. There are also many historical and cultural monuments in the park, such as castles, churches, and ancient ruins. If you are planning to visit the park, here are some accommodation options to consider.

1. Camping

For those who want to experience nature up close, camping is a great option. There are several campsites located within the park, including those in Znojmo, Šobes, and Hnanice. Camping offers a unique opportunity to explore the park's natural beauty and wildlife, although visitors should note that the park has strict rules regarding fires, littering, and noise.

2. Guesthouses and Hotels

For those who prefer more comfortable accommodation, there are many guesthouses and hotels located in and around the park. These range from small family-owned guesthouses to luxurious hotels, depending on your preferences and budget. Some popular options include Penzion U Staré cesty, Hotel Althanský hof, and Penzion Lesovna.

3. Vacation Rentals

If you're looking for a more private and self-sufficient option, vacation rentals are a great choice. There are many private houses, apartments, and cottages available for rent throughout the park, many of which come equipped with kitchens and other amenities. This is a great option for families and groups who want to have their own space and make their own meals.

No matter which option you choose, staying in Česko Podyjí National Park is an excellent way to experience the beauty and heritage of the Czech Republic. Whether you're camping on a forested hill or relaxing in a comfortable hotel room, you're sure to have an unforgettable time in this unique and picturesque park.


Dovolenka Česko Podyjí National Park


Česko Podyjí National Park je prírodný park nachádzajúci sa na južnom Morave v Českej republike. Tento národný park je jedným z najkrajších a najzachovalejších prírodných území v krajine a ponúka bohaté možnosti pre milovníkov prírody a turistiku.

Park sa rozkladá na ploche viac ako 60 kilometrov štvorcových a je domovom pre unikátnu a rozmanitú faunu a flóru. Svoje meno dostal podľa riek Podyjí a Dyje, ktoré ho pretínajú a vytvárajú malebné kaňony a hlboké údolia. Tento malebný predel medzi Českou republikou a Rakúskom je známy svojimi dramatickými prírodnými scenériami, ako aj bohatou kultúrnou dedičinou.

Návštevníci parku majú možnosť preskúmať jeho množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, ktoré im umožňujú odkryť krásy prírody a jej divočinu. Jedným z najpopulárnejších miest je Vranovská priehrada, kde môžete relaxovať, plávať a rybárčiť. Okrem toho sú k dispozícii desiatky značených chodníkov, ktoré návštevníkov zavedú do rozmanitých prírodných biotopov vrátane bukových lesov, stepí, horských lúk a veľkých skalných útesov.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a architektúru, park ponúka aj niekoľko zaujímavých miest na obdivovanie. Napríklad hrad Hardegg, ktorý je najsevernejší hrad v Rakúsku a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Stará obec Znojmo so svojimi zachovalými historickými pamiatkami, ako sú Znojemské podzemie a rotunda sv. Kateřiny, je ďalším kultúrnym pokladom, ktorý stojí za návštevu.

Vo vnútri parku existuje aj niekoľko zaujímavých prírodných útvarov, ktoré vás určite ohromia. Prechádzka po Údolí Vranovského potoka vám umožní objaviť jaskyne, hlboké rokliny a malé vodopády. Okrem toho je park domovom pre množstvo vzácnych a ohrozených druhov rastlín a živočíchov vrátane orlov, sokolov a bobrov.

Ak sa zaujímate o vínne degustácie a gurmánske zážitky, park ponúka možnosť navštíviť jednu z mnohých vinohradských oblastí v okolí. Môžete ochutnať vybrané vína a pokrmy z českých a moravských špecialít, ktoré vás nepochybne potešia.

Výlet do Českého Podyjí National Park je ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po oddychu v prírode a chcú objaviť skryté poklady tejto oblasti. Božská krajina, úchvatné scenérie a rozmanitá faula a flóra určite nechajú návštevníkov zmätených svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.


Počasie Česko Podyjí National Park


Česko Podyjí National Park je jednou z najkrajších prírodných oblastí v Českej republike. Nachádza sa v južnej Morave, blízko hraníc so Slovenskom a Rakúskom. Tento národný park je známy pre svoju malebnú krajinu, jedinečnú floru a faunu a množstvo turistických atrakcií.

Počasie v Česko Podyjí National Park sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Leto je teplé, s vysokými teplotami dosahujúcimi priemerne 25 stupňov Celzia. Letné mesiace, júl a august, sú obzvlášť pekné pre návštevníkov, ktorí sa chcú vydať na prechádzky a turistické výlety. Toto obdobie je vhodné aj na pikniky a pikniky počas vášho objavovania národného parku.

Jeseň je obdobie, keď sa príroda mení na farebné zvláštnosti. Listové dachy sa menia na odtiene žltej, oranžovej a červenej farby, čo poskytuje úchvatné pohľady. Teploty tiež klesajú a dosahujú priemerné hodnoty okolo 10 stupňov Celzia. Jeseň je ideálnym časom na prechádzky a turistiku, keďže počasie je stále relatívne príjemné a menej turistov je v oblasti.

Zima prináša chladné a chladné teploty, s priemernými hodnotami okolo 0 stupňov Celzia. Môže byť aj sneh, čo pridáva kúzlo tejto oblasti. Turisti môžu využiť túto príležitosť na lyžovanie a iné zimné športy, ktoré sa v parku ponúkajú. Zimné obdobie je tiež nádherné na prochádzky v snehu a užívanie si romantických výhľadov na zamrznuté rieky a lesy.

Na jar sa park prebúdza do života. Teploty začínajú stúpať a dosahujú priemerne 15 stupňov Celzia. Príroda kvitne a je plná farieb a nového života. Prechádzky po lesoch a národných parkoch v tomto období sú úžasné, keďže môžete vidieť nové rastliny a vtáky, ktoré sa vracajú zo svojej migrácie.

Nezávisle od ročného obdobia, Česko Podyjí National Park ponúka nádhernú prírodu a turistické možnosti. Môžete si vychutnať výhľady z pohorie Podyjí, prejsť sa známym Národným parkom Podyjí, alebo navštíviť hrad Hardegg. Svojím jedinečným poľnohospodárskym krajinárskym charakterom a bohatou históriou si tento národný park získal významné miesto medzi turistami.

Klima v Česko Podyjí National Park je kontinentálne, s chladnými zimami a teplými letami. Každé ročné obdobie prináša jedinečný zážitok a krásy prírody, ktoré si môžete užiť počas svojej návštevy. Nech ste v parku v akomkoľvek období, isto tu nájdete niečo, čo vás okúzli a zanechá vás v úžase.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách