Hľadáte najlepšiu ponuku letenky?

Bulharsko Veliko Tarnovo

Počasie Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedným z najkrajších a najstarších miest v Bulharsku. Je to mesto s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, ktorého krása a atmosféra prilákajú každý rok množstvo turistov. Avšak, čo je s počasím v tomto krásnom meste?

Najlepšie obdobie na návštevu Veliko Tarnovo je jar a jeseň, kedy sa mesto teší horúcim a slnečným dnám s teplotami dosahujúcimi až 25 stupňov Celzia. V lete môžu teploty prudko stúpať na až 35 stupňov, čo môže byť pre niektorých turistov trochu príliš horúce. Zima v meste je prevažne miernejšia, s priemernými teplotami okolo 7 stupňov Celzia, avšak môže sa stať, že teploty klesnú pod bod mrazu.

Aj keď je počasie v meste dosť predvídateľné, môže sa stať, že príde k výkyvom počasia, kedy môžu návštevníci byť zaskočení. Napríklad, počas leta tu môže byť síce teplo a slnečno, no náhle sa môže objaviť prudký dážď. Preto je dôležité mať pri sebe vždy ochranné oblečenie pred dážďom, aby sa návštevníci mohli chrániť pred nepriaznivými podmienkami.

V každom prípade, návšteva Veliko Tarnovo je stále veľmi príjemnou skúsenosťou, či už navštevujete mesto v akomkoľvek období roka. Mesto ponúka bohatý zoznam atrakcií a pamiatok, spojených s jeho bohatou históriou, ktoré si návštevníci môžu pozrieť a preskúmať. K tomu, aby sa však návštevníci dobre bavili, by mali zvážiť, kedy prídú na návštevu, aby mali čo najlepšie podmienky na to objavovať túto krásnu destináciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Veliko Tarnovo


Otázky:

1. Aké je počasie v Velikom Tarnove?
2. Kde sa nachádza najkrajší výhľad na mesto?
3. Ako sa dostanem do Velikého Tarnova z letiska v Sofii?
4. Čo navštíviť v okolí mesta?
5. Kde nájsť ubytovanie v Velikom Tarnove?
6. Aké sú tradície a kultúra Bulharska?
7. Kde sa dajú zakúpiť miestne suveníry?
8. Je sanskrit učený na univerzite v Velikom Tarnove?
9. Aké sú miestne zvyky počas Vianoc a Veľkej Noci?
10. Kde sa zaháňajú noční dravci v okolí mesta?

Odpovede:

1. Počasie v Velikom Tarnove je prevažne teplé a suché v lete a studené a vlhké v zime.
2. Najkrajší výhľad na mesto sa nachádza na vrchu Tsarevets, kde sa nachádza stredoveká pevnosť.
3. Z letiska v Sofii sa do Velikého Tarnova dostanete autobusom, vlakom alebo taxíkom.
4. V okolí mesta sa nachádza mnoho historických miest, ako napríklad archeologický park Nikopolis ad Istrum alebo kláštor Preobrazhenie.
5. Ubytovanie v Velikom Tarnove sa dá nájsť v hoteloch, penziónoch a apartmánoch. Odporúčame si rezervovať ubytovanie vopred.
6. Bulharsko má bohatú kultúru a tradície, ktoré sú ovplyvnené slovanskou, rímskou a byzantskou kultúrou. Mnoho tradičných zvykov sa stále dodržiava.
7. Mieta sa dajú zakúpiť v blízkosti stredovekých pevností a trhov.
8. Na univerzite v Velikom Tarnove sa nenaučui sanskrit.
9. Počas Vianoc a Veľkej Noci sa dodržiavajú tradičné zvyky, ako napríklad výroba vianočných oplatiek alebo zdobenie kraslic.
10. Noční dravci sa zaháňajú v okolí mesta v národnom parku Stara planina s výhľadom na prirodzenú krásu.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Vyberte si letenku a objavte krásy Bulharska - prastarú históriu, úchvatné prírodné scenérie a čarovné mestá. Jedným z najzaujímavejších a najnavštevovanejších miest je Veliko Tarnovo, ktoré vám ponúka jedinečnú kombináciu pôvabu minulosti s moderným mestským životom.

Veľkolepým symbolom Veliko Tarnova je hrad Tsarevets, vystavaný v 12. storočí. Tento historický komplex, umiestnený na pahorku nad riekou Jantra, je jedným z najvýznamnejších pamiatok Bulharska. Počas vášho pobytu sa môžete prejsť uličkami hradu a obdivovať zaujímavé stredoveké stavby a kostoly. Vrcholom návštevy Tsarevetsu je večerná svetelná show, kedy je hrad osvetlený tisícmi žiaroviek a vytvára tak nezabudnuteľnú atmosféru.

Mesto Veliko Tarnovo vám tiež ponúka možnosť prechádzky po staromeste, ktoré je plné úzkych uličiek, malebných krčiem a tradičných obchodíkov. Útulné a farebné domčeky, dokonale zachované hradby a nádherné výhľady na rieku Jantru pridávajú miestu špeciálnu atmosféru. Okrem prechádzok po meste si môžete tiež vychutnať skvelú kuchyňu v jednom z miestnych reštaurácií, kde vám ponúknu typické bulharské jedlá a rozmanité vína.

Keď sa rozhodnete pre letenku do Bulharska, nezabudnite si naplánovať aj výlet do Arbanasi, kúsok od Veliko Tarnova. Arbanasi je malebné horehronské mestečko so zachovalými historickeými domami, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Niektoré z týchto domov boli premenované na múzeá, ktoré vám poskytnú vzácny pohľad na tradičný bulharský život a architektúru.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, ponúka okolie Veliko Tarnova množstvo možností na výlety. Môžete navštíviť prírodný rezervát Emen, ktorý je známy svojimi jaskyňami, vodopádmi a malebnými skálami. Pre milovníkov turistiky je tu tiež národný park Stara Planina, ktorý je jedným z najväčších národných parkov v Bulharsku. Tu si môžete vychutnať čistý horský vzduch, prechádzky po značených chodníkoch a krásne výhľady na okolitú krajinu.

Letenka do Bulharska a návšteva Veliko Tarnova vám tak ponúka jedinečnú kombináciu histórie, kultúry a prírodného krásna. Bez ohľadu na vaše záujmy tu nájdete niečo, čo vás určite očarí a bude sa vám vryť do pamäti. Nezmeškajte príležitosť a vyberte si letenku do tohto kúzelného balkánskeho klenotu.


Dovolenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko patrí medzi málo navštevované destinácie pre dovolenky, no skrýva kúzelné miesta ako napríklad histórické mesto Veliko Tarnovo. Toto mesto, ktoré sa nachádza v severnej časti krajiny, je plné krásnych pamiatok, ktoré sú svedkom bohatstva a histórie Bulharska.

Jednou z najväčších atrakcií mesta je hrad Tsarevets, ktorý bol v minulosti sídlom bulharských cisárov. Tento hrad dominoval hlavnému mestu Bulharska a bol miestom mnohých významových histórických udalostí. Dnes je hrad turistickou atrakciou s množstvom pamiatok, ako napríklad Veľký kostol, kráľovská rezidencia a múzeum.

Ďalšou zaujímavosťou, ktorá sa nachádza v meste Veliko Tarnovo je tzv. tradičná časť mesta – obruby Yantra. Tento komplex domov a uličiek, ktorý vznikol v stredoveku, dnes predstavuje medzinárodné stretnutie kultúr, čo znamená, že sa tu môžete stretnúť s ľuďmi z rôznych krajín sveta a spoločne si užiť miestne tradície a zvyky.

Okrem toho, ak si budete chcieť oddýchnuť od rušného mesta, môžete navštíviť miestne parky a prírodné rezervácie. Medzi najznámejšie patrí národný park Central Balkan, v ktorom nájdete krásne vodopády a prechádzky v prírode. V blízkosti mesta je tiež jaskyňa Devěrski, ktorá je jednou z najväčších jaskýň v Bulharsku a ponúka návštevníkom pohľad na stovky kryštálov.

Počas letných mesiacov môžete tiež navštíviť množstvo kúpalíšť a pláží v okolí mesta, ktoré sú ideálne na prechádzky alebo plávanie v rieke Jantra. Pre ľudí, ktorí majú radi adrenalínové športy, je možné navštíviť miesta na rafting a bungee jumping.

Dovolenka v Bulharsku nie je len o slnečních plážach. Mesto Veliko Tarnovo a jeho okolie ponúka množstvo príležitostí na objavovanie histórie, kultúry a prírody. Preto, ak chcete zažiť niečo nové a odlišné, určite by ste mali stráviť svoju dovolenku v tomto krásnom meste na severe Bulharska.


Ubytovanie Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo, ležiace na severozápade Bulharska, je objaté zelenými kopcami a nachádza sa na brehu rieky Jantra. Mesto má bohatú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v jeho architektúre a pamiatkach. Ak sa plánujete zastaviť v tomto fascinujúcom meste, bude pre vás dôležité mať dobré ubytovanie, kde si oddýchnete a nabijete sily pre ďalší deň plný objavovania.

Mnohé hotely a apartmány sa nachádzajú v samotnom meste, ale pre tých, ktorí sa chcú ubytovať mimo ruchu, sa ponúkajú aj možnosti v okolitých dedinkách a horských chatách. Celkovo je dostatok možností pre každého, či už preferujete luxusné hotely s bohatou ponukou alebo skromnejšie, no útulné ubytovania.

Ak máte radi historickú atmosféru a súčasne si chcete užiť všetky pohodlia moderného hotela, niekoľko možností pre vás máme. Hotel Gurko s jedinečným výhľadom na mesto a lokalitu v centre, alebo Hotel Tsarevets s vysoko moderným vybavením a veľmi priateľským personálom.

Pre tých, ktorí hľadajú útulné a romantické ubytovanie izby v penzióne pri Jantrinom brzde budú ideálne, a to aj preto, že izby sú ponúkané za prijateľné ceny. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa ubytovať mimo mesta, môžu si vybrať aj z viacerých chatiek a záhradných domčekov, ktoré sú vo vlastníctve miestnych obyvateľov.

Ak si chcete ušetriť trošku peňazí pri ubytovaní a zároveň byť blízko centra, hostel Camelot bude pre vás tou správnou voľbou. Ponúka ubytovanie v izbách s možnosťou výberu medzi spoločnými alebo súkromnými kúpeľňami a privátnymi posteľami alebo izbami s poschodovými posteľami.

Kamkoľvek sa rozhodnete ubytovať, budete mať prístup k množstvu zaujímavých aktivít, ktoré si môžete vybrať. Od prechádzok po meste, návštev muzeí a sídiel histórických vládcov až po pohodlné výlety do okolia, kde môžete jesť v malých taverňach, pozerať divokú prírodu a odkryť krásu tamojších kopcov.

Celkovo je ubytovanie v Veliko Tarnovo dostupné pre každého a ponúka množstvo možností, ktoré umožňujú cestovať podľa každého vkusu a rozpočtu. Ak sa chystáte na dovolenku v tejto časti Bulharska, určite vám odporúčame preskúmať všetky možnosti ubytovania, ktoré vám ponúka toto kútik krásnej krajiny.


Najväčší internetový výber letov

97% našich klientov odporúča naše služby

Záruka za najlepšiu cenu

Najlacnejšie letenky do celého sveta

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Pátrať po letenkách